Mamusie lutowe 2016 :) - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-28, 21:31   #3871
Karinek1973
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 315
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez rudziutka1987 Pokaż wiadomość
No właśnie będzie chciała, w sumie to ona mnie namówiła bym przyjechała do Polski.. Wiesz, ona zawsze była grubsza, wazy 115 kg i ma spory brzuch, a dodawała zdjęcia na fb to było widać jakby miała coraz większy... Nie wiem co mam robić, gdybym nie miała już busa zamówionego i rodzina nie wiedziałabym że przyjeżdżam, to chyba bym zrezygnowała z przyjazdu...
To masz problem Nie wiem co doradzić Może jeśli masz dobry kontakt z jej mężem to spróbuj z nim coś np tel ustalić
Karinek1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 21:49   #3872
lamia12344
Rozeznanie
 
Avatar lamia12344
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Ja mam właściwie wszystkie ciuchy z ciucholandu, nowe kupuję dosyć sporadycznie. Ale ja lubię chodzić i grzebać

Karinek jeżeli chodzi o nosidła to ja miałam szwedzkiej firmy Baby Bjorn. Cena kosmiczna, ale u nas świetnie się sprawdziło i długo z niego korzystaliśmy- mieliśmy dokładnie model ACTIVE i z całego serca mogę polecić

Rudziutka1987 myślę że ciężko będzie ci cokolwiek doradzić Wydaje mi się że najlepiej będzie pójść i wszystko wyjdzie w praniu zwłaszcza że to ona nalega na to spotkanie...

Edytowane przez lamia12344
Czas edycji: 2015-08-28 o 21:54
lamia12344 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 21:53   #3873
marciar7
Zakorzenienie
 
Avatar marciar7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 6 416
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez kingula111 Pokaż wiadomość
hej dziewczynki bylam u gina no coz kazal mi isc do rodzinnego i on ma mie pokierowac albo jakies leczenie wlaczy,albo psychiatra ona zadecyduje a ufam jej i zna moj przypadek bardzo dobrze.

ale wiecie co zrobil mi dzis usg z dzidzia ok liczac od ostatniego okresu jest 17 ,dzidzia ma 9.5cm od glowki do pupy, dziewczyny czy to nie za malo ,nie zapytalam gina chodz on zawsze mi mowil ze ciaza troszke mlodsza,ale myslalam ze juz dzidzia powinna miec ok 13 cm
Wszystko jest ok. Ciesz sie z dzidzi i idz do lekarza
__________________
Zosia 1.02.2016
marciar7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 22:05   #3874
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez mamusiaczek Pokaż wiadomość
A są tu może jakieś chustujące mamusie? Korci mnie żeby spróbować, ale trochę się boję 😊
chustowałam trochę córę (jak zaczeła raczkować to przestała być chętna do noszenia ;-( ). Teraz siostra chustuje i mam już bambusa u niej zamówionego (mięciusi jest). Coś czuje, że znowu wpadne po uszy z pieluchami wielo i tym razem do tego chustami

kingula skoro Twoja ciąża od początku była młodsza, to i dzidziuś nadal trochę mniejszy. A poza tym to już powoli ten etap, że nasze dzieci nie będą wszystkie tej samej wielkości w każdym tygodniu w końcu jedno się urodzi 2,8kg a inne 4,2kg ;-)
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 22:34   #3875
mamusiaczek
Rozeznanie
 
Avatar mamusiaczek
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 619
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
chustowałam trochę córę (jak zaczeła raczkować to przestała być chętna do noszenia ;-( ). Teraz siostra chustuje i mam już bambusa u niej zamówionego (mięciusi jest). Coś czuje, że znowu wpadne po uszy z pieluchami wielo i tym razem do tego chustami

A byłaś na jakimś kursie czy sama się uczylas z netu?

Wielorazówki też mnie kuszą, tylko zastanawiam się czy mi suszarek wystarczy 😜
__________________
Tomuś
mamusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 23:05   #3876
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez mamusiaczek Pokaż wiadomość
A byłaś na jakimś kursie czy sama się uczylas z netu?

Wielorazówki też mnie kuszą, tylko zastanawiam się czy mi suszarek wystarczy 😜
To było lata temu (6 dokładniej) i w moim mieście obok mnie nie było kursów, dopiero jak mała miała ponad pół roku to przy którejś szkole rodzenia wiem, że można było dostać namiary na dziewczyny które uczyły. Uczyłam się z neta, wstawiałam fotki i dziewczyny wołały co gdzie i jak dociągnąć ;-) Miałam też niedaleko (2 wsie dalej) dziewczynę która chustowała i coś tam można było podpatrzeć;-)

A wielo zaczełam jak mała miała z 2-3 miesiące. Przy noworodku mnie przerażały, nie wiem jak będzie teraz. Spróbuje od początku a jak nie to po chwili. My mieszkaliśmy wtedy w kawalerce i dawaliśmy radę, ale trzeba przyznać, że mimo wszystko to wyzwanie. Potem w domu już nie miałam problemów z miejscem na rozstawienie prania.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 05:34   #3877
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez kingula111 Pokaż wiadomość
hej dziewczynki bylam u gina no coz kazal mi isc do rodzinnego i on ma mie pokierowac albo jakies leczenie wlaczy,albo psychiatra ona zadecyduje a ufam jej i zna moj przypadek bardzo dobrze.



ale wiecie co zrobil mi dzis usg z dzidzia ok liczac od ostatniego okresu jest 17 ,dzidzia ma 9.5cm od glowki do pupy, dziewczyny czy to nie za malo ,nie zapytalam gina chodz on zawsze mi mowil ze ciaza troszke mlodsza,ale myslalam ze juz dzidzia powinna miec ok 13 cm

17 tyg? Myśle ze jest ok. Popatrz sobie na centyle rozmiarów w poszczególnych tygodniach np na parenting.pl - dziecko nie musi zawsZe byc gigantem ani nawet średniakiem. Moze Twoje z tych mniejszych po prostu, jak lekarz nic nie powiedział to jestem pewna Ze jet ok, tym bardziej ze masz ciąże młodsza


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 05:44   #3878
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
no mam dokładnie piłkę

no mam umowe do 7 listopada, o ile wczesniej nie wytrzymam w robocie... dzisiaj mialam taka podłą sytuacje ze az sie poryczalam pierwszy raz w robocie
nigdy mi sie wczesniej to nie zdarzyło.
Ale człowiek chce dobrze a tu słyszy ze nie jest szefem i nie ma prawa tak robic itp no tak mnie wkurzył szef mój ze głowa mała. Mam nadzieje ze widzial potem w jakim stanie bylam i go sumienie ruszylo moze przez sekunde. Poniedzialek zapowiada sie nieciekawie pewnie bedzie chcial rozmowe zrobic a ja sie znow porycze :conf used:
nie potrafie zapanowac nad soba teraz...

dlatego jak wroce z urlopu 3 pazdziernika to poprosze moja gin o wypisanie 2 tyg zwolnienia na odpoczynek czy cos takiego, to szybciej czas zleci do listopada.
a przedłuży CI umowę?macie tam w ogóle jakąś ochronę kobiet w ciąży?

Cytat:
Napisane przez mamusiaczek Pokaż wiadomość
Takie uroki ciąży... Nie denerwuj się bo to nic nie zmieni �� a taki pajac i tak nic nie zrozumie ��

Ja się nauczyłam po 1 ciąży, że tak naprawdę to szef patrzy tylko na siebie �� pracowałam do 8 miesiąca a po czasie stwierdził że ciąża to jednak choroba bo byłam na l4 półtora miesiąca��



Zazdroszczę Wam że jeszcze umiecie ukryć brzuszek. U mnie już nie ma szans. W przyszłym tygodniu ruszam na łowy kiecki ��

Niech tylko dzieciaki pójdą na chwile do szkoły i żłobka ��

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------





OMG współczuję... Pogadaj czy jest pod opieką jakiegoś psychiatry... Może doradzi jak postępować w takim przypadku ��



A są tu może jakieś chustujące mamusie? Korci mnie żeby spróbować, ale trochę się boję ��

ja uznałam,że to nie dla mnie. Za dużo zachodu z tym zawijaniem, i jeszcze bym miała schizo,że coś źle zrobiłam.
Byłam na warsztatach chustowo-nosidłowych i wtedy uznaliśmy z mężem,że nosidło

Cytat:
Napisane przez lamia12344 Pokaż wiadomość
Ja mam właściwie wszystkie ciuchy z ciucholandu, nowe kupuję dosyć sporadycznie. Ale ja lubię chodzić i grzebać

Karinek jeżeli chodzi o nosidła to ja miałam szwedzkiej firmy Baby Bjorn. Cena kosmiczna, ale u nas świetnie się sprawdziło i długo z niego korzystaliśmy- mieliśmy dokładnie model ACTIVE i z całego serca mogę polecić

Rudziutka1987 myślę że ciężko będzie ci cokolwiek doradzić Wydaje mi się że najlepiej będzie pójść i wszystko wyjdzie w praniu zwłaszcza że to ona nalega na to spotkanie...
Z tymi Baby Bjorn to trzeba uważać, bo z tego co widziałam to tam właśnie glównie są wisiadła, chociaż nie wiem,może mają różne i niektóre są ok.


My nadal nosimy czasem Tuśkę w nosidle (tzn. ja w ciąży nie) np. na jakichś wycieczkach gdzie się wózkiem jechać nie da.Ona to bardzo lubi
No i był czas zimą,że zasypiała tylko będąc noszona, trwało to może miesiąc,ale wtedy się przydało.
Ojeju pewnie niektóre z was złapią się za głowę,że ją tak rozpuszczaliśmy
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.

Edytowane przez butterfly20
Czas edycji: 2015-08-29 o 05:48
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 07:17   #3879
Caramel 85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 631
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Kingula dzieci w brzuchu rozwijają się podobnie do 3 miesiąca życia, a potem już bardzo indywidualnie, jedne rosną szybciej, drugie wolniej, to jest normalne.

Rudziutka zupełnie mnie zatkało, jak masz możliwość to może faktycznie pogadaj z mężem tej koleżanki, ale ja bym rozważyła odwołanie takiego spotkania, ze względu na to że jesteś w ciąży. Dość długo nie mogłam zajść w pierwszą ciąże i już pod koniec zdarzało mi się reagować płaczem na widok ciężarnej kobiety. No ale to była inna sytuacja, specem nie jestem.

Czarnooka Paula współczuję atmosfery w pracy :/ ale może to było jednorazowe i nie będzie tak źle w pon? Ja miałam umowę o pracę do września, ale z powodu ciąży pracodawca nie może mnie zwolnić, jeśli masz umowę na etat to powinnaś mieć podobnie? Jestem na L4 prawie od samego początku, przeszłam prosto z macierzyńskiego.

My mamy Caboo przypomina trochę chustę kółkową, ale zakłada się szybko jak nosidło. W nosidłach nie mam zaufania do tych zapięć i klamerek, ale dobre opinie słyszałam o Tuli.
.
Dla mnie tak samo jak pisze Butterfly, za dużo zachodu ze zwykłą chustą. Podobnie z wielo.
__________________
Andrzejek
Witek
Paulinka

Edytowane przez Caramel 85
Czas edycji: 2015-08-29 o 07:21
Caramel 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 11:05   #3880
mamusiaczek
Rozeznanie
 
Avatar mamusiaczek
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 619
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
To było lata temu (6 dokładniej) i w moim mieście obok mnie nie było kursów, dopiero jak mała miała ponad pół roku to przy którejś szkole rodzenia wiem, że można było dostać namiary na dziewczyny które uczyły. Uczyłam się z neta, wstawiałam fotki i dziewczyny wołały co gdzie i jak dociągnąć ;-) Miałam też niedaleko (2 wsie dalej) dziewczynę która chustowała i coś tam można było podpatrzeć;-)

A wielo zaczełam jak mała miała z 2-3 miesiące. Przy noworodku mnie przerażały, nie wiem jak będzie teraz. Spróbuje od początku a jak nie to po chwili. My mieszkaliśmy wtedy w kawalerce i dawaliśmy radę, ale trzeba przyznać, że mimo wszystko to wyzwanie. Potem w domu już nie miałam problemów z miejscem na rozstawienie prania.
Pomyślę jeszcze nad tą chustą
Co do wielo, to szwagierka próbowała jak córcia była mała, ale po miesiącu jej się te majtki sprały i już nie były takie fajne.

U mnie i bez prania pieluch cały czas stoją 2 suszarki, bo w 4 os. to się zbiera strasznie Teraz jeszcze dojdą kolejne..chyba muszę odpuścić prasowanie wszystkiego, bo nie wyrobię
Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
ja uznałam,że to nie dla mnie. Za dużo zachodu z tym zawijaniem, i jeszcze bym miała schizo,że coś źle zrobiłam.
Byłam na warsztatach chustowo-nosidłowych i wtedy uznaliśmy z mężem,że nosidło



Z tymi Baby Bjorn to trzeba uważać, bo z tego co widziałam to tam właśnie glównie są wisiadła, chociaż nie wiem,może mają różne i niektóre są ok.
Muszę się rozejrzeć za takimi warsztatami w okolicy

Cytat:
Napisane przez Caramel 85 Pokaż wiadomość
Dla mnie tak samo jak pisze Butterfly, za dużo zachodu ze zwykłą chustą. Podobnie z wielo.
Chyba przez to odpuszczę wielo.
Przy chłopakach nie miałam nosidło - paskudztwo na 1 ramię i żaden nie chciał w nim siedzieć (a i ja jakoś z tego powodu nie rozpaczałam), ale teraz myślę, że może się przydać. Muszę tylko coś wybrać i podpowiedzieć konkretny model jak się będą pytali co kupić maleństwu
__________________
Tomuś
mamusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 12:45   #3881
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez mamusiaczek Pokaż wiadomość
Pomyślę jeszcze nad tą chustą
Co do wielo, to szwagierka próbowała jak córcia była mała, ale po miesiącu jej się te majtki sprały i już nie były takie fajne.

U mnie i bez prania pieluch cały czas stoją 2 suszarki, bo w 4 os. to się zbiera strasznie Teraz jeszcze dojdą kolejne..chyba muszę odpuścić prasowanie wszystkiego, bo nie wyrobię
nie mam pojęcia jakie miała, ale moje mają nadal ładne kolory ;-)
u mnie przy 3 osobach 2 suszarki też często stoją
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 13:54   #3882
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Napatrzyłam się dzisiaj na takie tycie dziewczyneczki i już w ogóle marzę o kolejnej
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 14:22   #3883
mamusiaczek
Rozeznanie
 
Avatar mamusiaczek
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 619
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Ahhh dzieciaki są cudne 😁

Ja od kilku dni czuję porządne ruchy maluszka i się rozpływam ❤❤❤

Zakładam że to moja ostatnia ciąża, wiec się muszę nacieszyć 😃
__________________
Tomuś
mamusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 16:20   #3884
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez mamusiaczek Pokaż wiadomość
Ahhh dzieciaki są cudne 😁

Ja od kilku dni czuję porządne ruchy maluszka i się rozpływam ❤❤❤

Zakładam że to moja ostatnia ciąża, wiec się muszę nacieszyć 😃
A która to ciąża i który tydzień?
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 18:09   #3885
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
a przedłuży CI umowę?macie tam w ogóle jakąś ochronę kobiet w ciąży?
a wiesz ze nie mam pojecia jak to jest, ale mam umowe podpisana do 7 listopada i baj baj pewnie. Bo to jest przez biuro pracy a nie sama firme w której robie. To nie wiem co oni tam maja w papierach. W sumie poszukam kiedys umowy i poczytam bo cos tam było o ciazy chyba. Wiem tylko ze jak jestes w domu dłuzej niz 3 dni to musza placic ci jak za chorobowe. A reszte sie dowiem.

Cytat:
Napisane przez Caramel 85 Pokaż wiadomość


Czarnooka Paula współczuję atmosfery w pracy :/ ale może to było jednorazowe i nie będzie tak źle w pon? Ja miałam umowę o pracę do września, ale z powodu ciąży pracodawca nie może mnie zwolnić, jeśli masz umowę na etat to powinnaś mieć podobnie? Jestem na L4 prawie od samego początku, przeszłam prosto z macierzyńskiego.
.
tu własnie wszystko jest inaczej. Do tej pory bym dała głowe obciac ze szef stoi za mna murem a tu w piatek usłyszalam takie słowa ...
holendrzy beda zawsze stawali za swoimi - chociaz beda to tepe laski ktore nic nie ogarniaja i tylko za nich człowiek swieci oczami i robi za 10. Ale w poniedziałek nie bede nic za nich robic. Jak mnie szef zapyta czy ok to powiem ok i tyle. Koniec tematu.

A dzisiaj byłam w ikei polukac na dzieciece łóżeczka i porażka, nic fajnego nie widziałam nie wiem gdzie ja tu kupie wszystko to. Bede szukac innych sklepów. Kuoiłam dwa kocyki dla maleństwa tylko
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 18:26   #3886
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
a wiesz ze nie mam pojecia jak to jest, ale mam umowe podpisana do 7 listopada i baj baj pewnie. Bo to jest przez biuro pracy a nie sama firme w której robie. To nie wiem co oni tam maja w papierach. W sumie poszukam kiedys umowy i poczytam bo cos tam było o ciazy chyba. Wiem tylko ze jak jestes w domu dłuzej niz 3 dni to musza placic ci jak za chorobowe. A reszte sie dowiem.



tu własnie wszystko jest inaczej. Do tej pory bym dała głowe obciac ze szef stoi za mna murem a tu w piatek usłyszalam takie słowa ...
holendrzy beda zawsze stawali za swoimi - chociaz beda to tepe laski ktore nic nie ogarniaja i tylko za nich człowiek swieci oczami i robi za 10. Ale w poniedziałek nie bede nic za nich robic. Jak mnie szef zapyta czy ok to powiem ok i tyle. Koniec tematu.

A dzisiaj byłam w ikei polukac na dzieciece łóżeczka i porażka, nic fajnego nie widziałam nie wiem gdzie ja tu kupie wszystko to. Bede szukac innych sklepów. Kuoiłam dwa kocyki dla maleństwa tylko
A będziesz mieć jakiś macierzyński?
Bo w Pl w takich przypadkach muszą przedłużyć umowę do dnia porodu i od dnia porodu macierzyński płaci Ci ZUS.
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 18:30   #3887
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
A będziesz mieć jakiś macierzyński?
Bo w Pl w takich przypadkach muszą przedłużyć umowę do dnia porodu i od dnia porodu macierzyński płaci Ci ZUS.
tak, tzw z dniem odejscia z pracy ide na zasiłek - bo mi sie nalezy. Dostane do porodu 80% pensji normalnej, a od dnia porodu jestem na zasiłku macierzyńskim który moge wybrac czy chce na rok czasu - wtedy 300 euro na miesiac czy na dwa lata - wtedy mam 150e na miesiac przez dwa lata plus kindergeld prawie 200 euro. To wybrałam sobie te druga opcje i "bede zarabiać" 350 e na miesiac z maluszkiem
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 20:11   #3888
mamusiaczek
Rozeznanie
 
Avatar mamusiaczek
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 619
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
A która to ciąża i który tydzień?


3-cia i końcówka 18-go tygodnia 😊
__________________
Tomuś
mamusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 20:15   #3889
Miniaczek86
Raczkowanie
 
Avatar Miniaczek86
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 85
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

R
Miniaczek86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 20:15   #3890
mamusiaczek
Rozeznanie
 
Avatar mamusiaczek
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 619
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
tak, tzw z dniem odejscia z pracy ide na zasiłek - bo mi sie nalezy. Dostane do porodu 80% pensji normalnej, a od dnia porodu jestem na zasiłku macierzyńskim który moge wybrac czy chce na rok czasu - wtedy 300 euro na miesiac czy na dwa lata - wtedy mam 150e na miesiac przez dwa lata plus kindergeld prawie 200 euro. To wybrałam sobie te druga opcje i "bede zarabiać" 350 e na miesiac z maluszkiem


Też fajna opcja 😊 ahh żeby u nas był taki kindergeld 😏 a jego wysokość zależy od zarobków czy należy się jak leci każdemu?
__________________
Tomuś
mamusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 20:52   #3891
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez mamusiaczek Pokaż wiadomość
Też fajna opcja 😊 ahh żeby u nas był taki kindergeld 😏 a jego wysokość zależy od zarobków czy należy się jak leci każdemu?
nie
mozesz byc miliarderem i tak dostaniesz, az dziecko skonczy studia

a jak bede dwoje dzieci to bedzie prawie 400 e na miesiac, przy 3 bedzie ponad 600 bo zwiekszaja

właśnie wpadłam w szał zakupow

wydałam juz 300 zł na allegro :brzyda l:
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 20:55   #3892
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
nie
mozesz byc miliarderem i tak dostaniesz, az dziecko skonczy studia

a jak bede dwoje dzieci to bedzie prawie 400 e na miesiac, przy 3 bedzie ponad 600 bo zwiekszaja

właśnie wpadłam w szał zakupow

wydałam juz 300 zł na allegro :brzyda l:
Czyli te 200eu dostaje się co miesiąc dopóki się dziecko uczy? Jak to się ma do cen w sklepach?
A macierzyński jest zależny od dochodu, rodzaju umowy?

Pochwal się co kupiłaś.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 21:08   #3893
rudziutka1987
perfumoholiczka
 
Avatar rudziutka1987
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Munster
Wiadomości: 672
GG do rudziutka1987
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
tak, tzw z dniem odejscia z pracy ide na zasiłek - bo mi sie nalezy. Dostane do porodu 80% pensji normalnej, a od dnia porodu jestem na zasiłku macierzyńskim który moge wybrac czy chce na rok czasu - wtedy 300 euro na miesiac czy na dwa lata - wtedy mam 150e na miesiac przez dwa lata plus kindergeld prawie 200 euro. To wybrałam sobie te druga opcje i "bede zarabiać" 350 e na miesiac z maluszkiem
No właśnie ja jestem w podobnej sytuacji, umowa końcy mi się 11 października i na pewno mi nie przedłużą. No i tak naprawdę nie wiem co dalej, gdzie mam się zgłosić po jakieś pieniądze, zasiłek? Bo już tak siedziałam i myślałam że do lutego będę bez kasy, potem to wiem że kindergeld, entergeld.. Ale od października do lutego to nie mam pojęcia...
__________________
16.06.2015 dwie kreseczki
30.12.2015 żona
26.01.2016 Michael
11.2016
rudziutka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 21:21   #3894
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Czyli te 200eu dostaje się co miesiąc dopóki się dziecko uczy? Jak to się ma do cen w sklepach?
A macierzyński jest zależny od dochodu, rodzaju umowy?

Pochwal się co kupiłaś.

za duzo tego zeby sie chwalic

ale rozne pieluszki, reczniki, rożki, posciele, i duperele ładne dla oka
tak, dopóki dziecko sie uczy macierzynski chyba jest zalezy od dochodu, a ci co z zasiłkow przechodza na miecierzynski maja ten najnizszy 300 e. W sklepach jest drozej niz w pl, no ale tu zarabiasz w euro. To tez nie ma co przeliczac wszystkiego. Ale ja dlatego zamawiam na allegro i odbiore na urlopie w pl. Wlasnie mysle czy łóżeczko tez zamowimy... bo tu najtansze z szyfladkami widzialam za 160 euro


Cytat:
Napisane przez rudziutka1987 Pokaż wiadomość
No właśnie ja jestem w podobnej sytuacji, umowa końcy mi się 11 października i na pewno mi nie przedłużą. No i tak naprawdę nie wiem co dalej, gdzie mam się zgłosić po jakieś pieniądze, zasiłek? Bo już tak siedziałam i myślałam że do lutego będę bez kasy, potem to wiem że kindergeld, entergeld.. Ale od października do lutego to nie mam pojęcia...
a ile pracowałaś? jezeli w ostatnich 2 latach pracowałas przynajmniej 1,5 roku to nalezy ci sie zasiłek dla bezrobotnych około 80 % Twojej wypłaty
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 21:29   #3895
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
za duzo tego zeby sie chwalic

ale rozne pieluszki, reczniki, rożki, posciele, i duperele ładne dla oka
tak, dopóki dziecko sie uczy macierzynski chyba jest zalezy od dochodu, a ci co z zasiłkow przechodza na miecierzynski maja ten najnizszy 300 e. W sklepach jest drozej niz w pl, no ale tu zarabiasz w euro. To tez nie ma co przeliczac wszystkiego. Ale ja dlatego zamawiam na allegro i odbiore na urlopie w pl. Wlasnie mysle czy łóżeczko tez zamowimy... bo tu najtansze z szyfladkami widzialam za 160 euro
chwalić się, może nam też coś wpadnie w oko

Dlatego pytam, bo 200eu w przeliczeniu na pln wydaje się dużą kwotą, ale mieszkając tam może to nie był oszałamiająca kwota.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 21:31   #3896
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
chwalić się, może nam też coś wpadnie w oko

Dlatego pytam, bo 200eu w przeliczeniu na pln wydaje się dużą kwotą, ale mieszkając tam może to nie był oszałamiająca kwota.
no na dziecko samo starczy

na reszte zarobi tz

czaje sie na ten zestaw :
http://allegro.pl/zestaw-lozeczko-ma...587404365.html

jutro polukam jeszcze bo dzisiaj juz mnie reka boli od klikania
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 21:37   #3897
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Ładne ;-) ręka od klikania - mi to chyba nie grozi ;-)
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 22:04   #3898
rudziutka1987
perfumoholiczka
 
Avatar rudziutka1987
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Munster
Wiadomości: 672
GG do rudziutka1987
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
a ile pracowałaś? jezeli w ostatnich 2 latach pracowałas przynajmniej 1,5 roku to nalezy ci sie zasiłek dla bezrobotnych około 80 % Twojej wypłaty
Właśnie nie wiem jak to liczyć, bo mam teraz zakaz pracy wystawiony od pracodawcy, płacą mi ale chyba to się do czasu pracy nie liczy? Jeśli się nie liczy, to nie będę miała roku przez 1,5 roku, a jeśli się liczy to będę mieć. I jak co to gdzie mam się udać i kiedy? Do arbeitsamtu? Bo koleżanka mi mówiła która pół roku temu rodziła że nie mam co się tam rejestrować , bo mam zakaz pracy, czyli jestem niezdolna do pracy. Że ją odesłali z kwitkiem 2 razy...

Co do łóżeczek to widzi mi się ten zestaw :
http://allegro.pl/baby-raj-lozeczko-...452249251.html
Ale ma niefajne komentarze, że niestarannie wykonane i teraz sama nie wiem...
__________________
16.06.2015 dwie kreseczki
30.12.2015 żona
26.01.2016 Michael
11.2016

Edytowane przez rudziutka1987
Czas edycji: 2015-08-29 o 22:08
rudziutka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 07:32   #3899
lamia12344
Rozeznanie
 
Avatar lamia12344
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Śliczne te komody ale patrzcie też na takie do których można dokupić szafę do zestawu, bo mnie po 3 miesiącach w komodzie brakło miejsca i dokupowałam dużą dwudrzwiową szafę z drążkiem i półkami Teraz jak synek skończył 5 lat zamieniam na trzydrzwiową bo mi miejsca brakło 😜

Fajnie macie z tymi zasiłkami, u nas rodzinne to jakiś śmiech na sali bo trzeba mieć dochód poniżej 574 zl na osobę a i tak dostajesz tylko 74 zł 😞 przy dziecku w wieku szkolnym 104 zl
lamia12344 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 07:36   #3900
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez rudziutka1987 Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem jak to liczyć, bo mam teraz zakaz pracy wystawiony od pracodawcy, płacą mi ale chyba to się do czasu pracy nie liczy? Jeśli się nie liczy, to nie będę miała roku przez 1,5 roku, a jeśli się liczy to będę mieć. I jak co to gdzie mam się udać i kiedy? Do arbeitsamtu? Bo koleżanka mi mówiła która pół roku temu rodziła że nie mam co się tam rejestrować , bo mam zakaz pracy, czyli jestem niezdolna do pracy. Że ją odesłali z kwitkiem 2 razy...

Co do łóżeczek to widzi mi się ten zestaw :
http://allegro.pl/baby-raj-lozeczko-...452249251.html
Ale ma niefajne komentarze, że niestarannie wykonane i teraz sama nie wiem...
wiesz co to faktycznie klops skoro masz zakaz to arbeit cie pogoni... zostaje czekac na porod a do tej pory mozna isc do czerwonego krzyza = onizawsze pomagaja moga ci dac kase na wyprawke i poradzic gdzie jaki socjal ci sie nalezy
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-12 20:45:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.