typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-12, 13:35   #1
kobri81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70

typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!


no,zdjęcie w końcu weszło..
kobri81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-12, 14:09   #2
kobri81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

no tak,zdjęcie weszło,ale moja prośba nie:/.zacznę od poczatku:naprawde nie ma pojęcia jaki mam typ kolorystyczny,naczytałam się różnych opisów z wizażem włącznie i stale stwierdzam,że mam cechy wielu typów...mam cere naczynkową choc nie rumienię się łatwo(chyba,że na aerobicu-mam wtedy czewrwona facjatę..:/),mam też mnóstwo pieprzyków.opalam sie powoli,bez oparzeń,ewentualnie lekkie zaczerwienienie,ale i to na krótko.resztę pokazuje zdjęcie,kolo włosów jest naturalny.prosze poradżcie mi w jakich kolorach byłoby mi najlepiej i czy pasuje mi brzoskwiniowy błyszczyk?będę wdzięczna za każdą uwagę!!!
kobri81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-12, 16:02   #3
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

wyglądasz dość ciepło-zwłaszcza włosy jak Wiosna.Ale karnacja jest chłodniejsza ,oprawa oczu również-to bardziej lato
odpowiedz jeszcze na kilka pytań:
1.Jak sie opalasz-szybko czy cięzko(najpierw na czerwono bądź rózowo). Odcień opalenizny jest ciepły-złotawo-brżoawy czy raczej taki lekko przykurzony,szaro-beżowy?
2.Kolor oczu-ciemne,jasne...czy tęczówki mają ciemniejsza obwódkę,czy kolor ich jest czysty ,a moze mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
3.Piegi-jesli występują,to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
4.Cera-jaki ma odcień twoja skóra?Ciepły brzoskwiniowy ,oliwkowy,złotawy czy jasny,chłodny wpadajacy w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz,to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
5.naturalny kolor włosów-ciemny ,jasny.Jaki odcień?czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie,bardziej popielate?
6.W jakim kolorach czujesz się dobrze,a które źle podkreślają Twoja urodę?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-12, 16:52   #4
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

[b] Witaj! Hmm Twoje zdjecie w makijazu nie ulatwi tutaj analizy! Bedzie ciezko, ale podolamy!! Nie na 100% oczywiscie ale jestem zdania zes lato, a to czy cera jest naczynkowa, czy nie to niewiele ma wspolnego z analiza, bardziej liczy sie koloryt, zabarwienie skory. No to chyba tyle reszta jest na fotkach, jezeli masz jakies obiekcje co do kolorow, nie czujesz sie w nich dobrze pisz natychmiast - internetowa analiza jest ryzykowna, zdjecia czesto nie oddaja rzeczywistosci - pozdrawiam


Edytowane przez mona1978
Czas edycji: 2006-01-23 o 20:52
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-12, 23:20   #5
kobri81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

ooooo,dzięki za rady,juz odpowiadam na pytania:
1.opalam sie ciężko,na poczatku na różowo,potem opalenizna jest szaro-beżowa(na pewno nie złocista),takie są też moje piegi.
2.tęczówki są jasnozielone,mają ciemniejsze obwódki,ale nie jest to bardzo widoczne.wokół żrenicy jest jasna piwna obwódka.oprawa oczu jest zdecydowanie jasna
3.cera jest raczej hmmmm żółtawa?na pewno nie różowa,każdy podkład z domieszką różu odcina się bardzo na mojej skórze,teraz mam taki żółtawo-beżowy i jest niewidoczny.naprawdę nie wiem jak to lepiej opisać...rumienię się na różowo(co jest bardzo żadko)
4włosy-tu mam problem...w lecie ładnie się rozjaśniają do pięknego blondu,który jest nieco popielaty,w zimie natomiast staję się prawie sztynką,rozjaśnienia znikają,włosy mają raczej szarawy odcień..
5.kolory-świeże,nie przypudrowane,nie cierpię pasteli.dużo mam dcieni fioletu i mocnego lila,ale zauważyłam,że nadaja mojej twarzy purpurowy odcień,chciałam się przerzucić na coś cieplejszego-zgaszony pomarańcz i czerwienie są super,wszelkie zielenie(bez tych jaskrawych)też.tak naprawdę nie wiem w czym mi dobrze,stąd moja prośba o analizę.....co do zdjęcia-myślałam że oddaje moje kolory naprawdę dobrze,nie mam tu prawie makijażu,włosy sa naturalne-zdjęcie było robione jesienią...ma nadzieje że mój nieudolny opis coś pomoże,bardzo proszę piszcie jeszcze!!!!!!!!!!!
kobri81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-12, 23:33   #6
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

s js mysle ze jestes wiosna twoja skóra ma ciepły kolor a włosy złoty połysk zadne lato nie tak ciepłego koloru i te piego złote dla mnie na 100% jstes wiosenka
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 00:16   #7
kobri81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

poprzyglądałam sie jeszcze moim włosom,spytałam rodziny i jednak stwierdzam że rozjaśnienia od słońca mają złoty kolor,nie popielaty!!!"zimowe"włosy są szarawe,dlatego zapędziłam się z oceną tych "letnich".zresztą cala moja rodzina to piękni złoci blondyni,tylko nie ja((((ale przy cerze(żółtawej,beżowej bez różu) i piegach i opaleniznie obstaję-są szarawo-brązowe.
kobri81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-13, 08:03   #8
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

żółtawa cera-lato mam taką samą
Szaro-beżowa opalenizna i szaro-beżowe piegi-też lato
zotawe refleksy od słońca-to wskazuje na ciepły typ,ale mnie również słońce wyzłaca włosy,a jestem latem
pysiu-Marta nie ma złotych piegów
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 08:19   #9
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

Aga BJ napisał(a):
> żółtawa cera-lato mam taką samą
> Szaro-beżowa opalenizna i szaro-beżowe piegi-też lato
> zotawe refleksy od słońca-to wskazuje na ciepły typ,ale mnie również słońce wyzłaca włosy,a jestem latem
> pysiu-Marta nie ma złotych piegów

Tak, tak, mi się też zdaje, że Marta jest latem. Zwlaszcza, kiedy przeczytalam o tej szaro-beżowej opaleniźnie. Martusiu, jesteś latem, według mnie. Kolor twoich wlosków rzeczywiście wpada troszke w zlotawy, ale może to tak wygląda na zdjęciu, zależy , z ktorej stronki pada światło. Ale widzę, ze brwi masz raczej popielatawe. Wedlug mnie lato na 100%!!!
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 08:54   #10
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

Witaj
Jak zobaczyłam początkowo Twoje zdjęcie pomyślałam: Wiosna, dopiero po przeczytaniu charakterystyki i powiększeniu Twojego zdjęcia zobaczyłam, że więcej jednak wskazuje na Lato
Tak więc Lato od słońca i w porze letniej może mieć złote pasma we włosach,
piegi szarawe (po powiększeniu je zobaczyłam) też na Lato wskazują, no i ta Twoja opalenizna...a i nawet Lato może posiadać cerę bardziej żółtą aniżeli różową
Tylko Twoje upodobania kolorystyczne mi tu nie pasują bo nijak się mają do typowo letnich kolorków, które są właśnie przypudrowane, pastelowe..a te wszystkie, które opisujesz - świeże(pomarańcz, czerwień, zielenie) to właśnie kolorki Wiosny
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 09:29   #11
kobri81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

dzięki dziewczyny za rady!!!!!!!tylko właśnie,skoro jestem latem dlaczego nie lubię pasteli??????wyglądam w nich strasznie nijako,mam wrażenie,że nie dodają niczego mojej urodzie.a taki pomarańcz albo lekko zgniły zielony-cera wygląda jakoś zdrowiej,włosy też mają ciekawszy kolor...i bądż tu mądry człowieku....pozdrowionka dla wszystkich!!!!!
kobri81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-13, 09:43   #12
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

Marto, w pastelach dobrze wyglądają wiosenki. Urode lata ładnie podkreślają intensywniejsze kolory, nieco przydymione, jednak nie pastele... Popatrz na załączone palety barw - nie ma tam bladziutkich pasteli. ( Dobrze mówię dziewczyny? )
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 09:44   #13
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

a może Ty jednak Wiosenka??
widzisz..ja jestem Wiosną a też mam w sobie jakieś elementy chłodne (np jakoś nie pasuje mi ciepły kolor włosów, ale np bardziej neutralny lub nawet zimniejszy, np piegi i pieprzyki mam i złote (rudawe) nawet, ale również i szaro-brazowe do ciemnych, prawie czarnych, nawet oczy czasami u mnie wydają się chłodne (zły nastrój, czy pogoda) a przecież są ewidentnie w ciepłym odcieniu) i przez to byłam brana nawet za Lato i Zimę, bo przy farbowanych włosach na czarno byłam bardzo wyrazista
Tak więc najlepiej przypatrz się jeszcze kolorkom w szafie, poprzymierzaj, pokombinuj, określ odcienie (chłodny, zimny) i moze coś Ci się nasunie samej??
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 11:38   #14
kobri81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

no własnie-moje ulubione ciuchy i kosmetyki maja ciepłe odcienie,ale nie przydymione,a zdecydowane czyste barwy!!!słoneczny żółty to jest to!!pomarańcz też!czysty biały,nie żadna kośc słoniowa...prawde mówiąc te kolory na paletach lata jakoś do mnie nie trafiają,no może w 20-30%,ogladałam palety wiosny i to był mój styl.jednym słowem wszystko bez sensu...dzięki za porady kochane!!!
kobri81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 11:45   #15
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

Marto,ja jestem Latem,choć mam kilka ciepłych elementów i tez nie przepadam za bladymi pastelami.Kocham barwy czyste,żywe i mocne jak moja ukochana czerwień ,soczysta zieleń...Ostatnio czuję się bardziej typem mieszanym letnio-zimowym,ze względu na intensywność ulubionej kolorystyki.A w makijażu lubię też ciepło-zresztą uważam,że nie każde Lato (wybledzone i chłodne) wygląda dobrze w rozmytych pastelach-takie kolory dodatkowo wzmacniają bezbarwność Lata.
czasem nawet czuję się Wiosną
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 13:18   #16
kobri81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

Aga BJ napisał(a):
> Marto,ja jestem Latem,choć mam kilka ciepłych elementów i tez nie przepadam za bladymi pastelami.Kocham barwy czyste,żywe i mocne jak moja ukochana czerwień ,soczysta zieleń...Ostatnio czuję się bardziej typem mieszanym letnio-zimowym,ze względu na intensywność ulubionej kolorystyki.A w makijażu lubię też ciepło-zresztą uważam,że nie każde Lato (wybledzone i chłodne) wygląda dobrze w rozmytych pastelach-takie kolory dodatkowo wzmacniają bezbarwność Lata.
> czasem nawet czuję się Wiosną


ooooooch dobrze wiedzieć że nie jestem sama!!!dzięki ci Aga BJ!!!
kobri81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 15:29   #17
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

[b] Hmm wiesz tyle podalas informacji, ze ciezko ocenic twoj typ, jedno zaprzecza drugiemu ale nic to ja przystaje przy swoim-lato, bo typem mieszanym wiosenno-letnim na pewno nie jestes - bo taki nie istnieje !
A kolorami sie nie przejmuj! Ja czasami nosze ubranka w kolorach niby nie dla mnie, ale dobrze w nich wygladam, dobrze sie czuje a to chyba najwazniejsze?

Pozdrawiam
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 16:18   #18
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

włascie wiosna ma ciepłe bardzo wyraziste kolory a lato przydumione oraz pastele
ale trzeba przyznac jako wiosna czasem ubieramnawet róz
nie zawsze trzeba sie ubierac w harminijne kolory zrezsta to widac co komu pasuje jaknie pasuje nie kupój
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 22:22   #19
kobri81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

och dzięki za rady,jeszcze jedno pytanko,czy byłoby mi dobrze w brzoskwiniowym blyszczyku?zerknijcie na moje zdjęcie jeszcze raz-pasowałby??????jak myślicie jakie kolory makijaz byłyby ciekawe?ostatnio kupiłam cień hmmm w kolorze futerka kreta(taki opis gdzieś widziałam)i jest super.poradżcie coś jeszcze odnosnie makijażu,please!!!!
kobri81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-14, 09:08   #20
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

brzoskwiniowy błyszczyk raczej nadaje się dla ciepłych typów,lato lepiej wygląda w różnych różowościach Ale taki bardzo przejrzysty,nie za ciepły...owszem-może być.
Futerko kreta to chyba dość chłodny brąz,nieprawdaz? Tak mi się wydaje Jeśli nie jest za ciepły ,to spokojnie możesz użyć
Co do makijażu-masz harmonijne rysy twarzy,nie za duzy nosek,pełne usta,ładne oczy Nie ma co poprawiać
Na oczy przejrzyste kolory,raczej chłodne(skoro lato jesteś),wytuszowane rzęsy,odrobina rózu ,jakaś lekka szminka lub błyszczyk...takiej urodzie niewiele potrzeba
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (34,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1ki.jpg (18,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (25,8 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg izabela.jpg (44,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jesshat.jpg (64,9 KB, 6 załadowań)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 09:59   #21
kobri81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

dzięki Ci Aga,widzę że na twoją fachową pomoc wszyscy mogą liczyć.buziaki!!!
kobri81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 10:06   #22
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: typ kolorystyczny-blagam o pomoc!!!!!!

ii tam-fachowa
buziaki
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.