jaka uczelnia,kierunek...??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-16, 14:28   #1
kasiunia`18
Zadomowienie
 
Avatar kasiunia`18
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 783
GG do kasiunia`18

jaka uczelnia,kierunek...???


Wielkimi krokami zbliża sie termin składania dokumentów na studia,mam pytanie do tegorocznych maturzystek,a mianowicie na jaką uczelnie sie wybieracie,jaki kierunek.Ja zamierzam składac papiery na Uniwersytet Wrocławski na trzy kierunki;historia-dokumentalistyka,psycholo gia[bedzie ciezko,ale warto spróbowac},informacja naukowa i bibliotekoznawstwo
__________________
"I feel the need - the need for speed!"


Majusia 19.01.2012r **
kasiunia`18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 14:34   #2
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Dziewczyny, a powiedzcie mi tak szczerze - na co komu taki kierunek jak bibliotekoznawsto?
Nie jestem złośliwa.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 14:36   #3
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Cytat:
Napisane przez Aeterna
Dziewczyny, a powiedzcie mi tak szczerze - na co komu taki kierunek jak bibliotekoznawsto?
Nie jestem złośliwa.
No w sumie to nie "książkoznawstwo"
Czego ludzie się tam uczą?
Rozkładu typowej biblioteki czy radzenia sobie z oddawaniem książek po terminie?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 14:39   #4
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Cytat:
Napisane przez windykatorka
No w sumie to nie "książkoznawstwo"
Czego ludzie się tam uczą?
Rozkładu typowej biblioteki czy radzenia sobie z oddawaniem książek po terminie?
ja na to skladalam w tamtym roku... i Bogu dzieki ze zabralko mi 3 punktow przeciez to musi byc starsznie nudne
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 14:47   #5
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Ja wiem mniej więcej, jaki jest sens tego kierunku studiowania, i co - oględnie - się tam studiuje.
I po co są takie studia.

Studia, jak studia.

Tylko dla mnie to jest wyjątkowo koncertowe zmarnowanie 5 lat.

Ja wiem, wiem, wiele jest kierunków niepopularnych, niezapewniających przyszłości, ale to jest - po prostu dla mnie - lekkie przegięcie.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 14:52   #6
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

A to co się tam robi jest chociaz ciekawe?
Bo skoro niewarte pięciu lat to po co na takim kierunku studiowac.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 14:57   #7
szczesliwa18
Rozeznanie
 
Avatar szczesliwa18
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdynia/ Greece - thessaloniki
Wiadomości: 773
GG do szczesliwa18
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

ja studiuje Stosunki Miedzynarodowe na Uniwerku w Olsztynie. Szczerze mowiąc, bardzo trudno bylo się dostać. Przedmioty są bardzo ciekawe np. Religie i systemy wyznaniowe, demografia społeczno- ekonomiczna, Ekonomia, 2 języki. Potem okazało się, że w Liceum więcej musialam sie uczyc niz teraz. Wiec polecam TYLKO dla osób, które nie chcą sie przepracować ...
szczesliwa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-16, 15:00   #8
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Cytat:
Napisane przez windykatorka
A to co się tam robi jest chociaz ciekawe?
Bo skoro niewarte pięciu lat to po co na takim kierunku studiowac.
Możez sobie zjarzeć np tutaj.
http://studia.korba.pl/sciagi/biblio...,2096,art.html

Ja nikogo nie chcę obrazić.
Studia jak studia. Powtarzam.

///Bibliotekoznawstwo

Od współczesnego bibliotekoznawcy oczekuje się złożonych kwalifikacji. Dlatego też w czasie studiów na tym kierunku studenci uczą się jak efektywnie zarządzać informacją. Ta wiedza jest coraz wyżej ceniona na rynku pracy. Każdy student tego kierunku musi potrafić zaspokajać potrzeby związane z wyszukiwaniem i udostępnianiem informacji wszelkim grupom społecznym.

Zadaniem studentów bibliotekoznawstwa jest transmisja informacji między wytwórcą i odbiorcą, ochrona praw własności informacji: autora do jego dzieła, a użytkownika do prywatności. Program kształcenia na tym kierunku daje szansę zdobycia atrakcyjnego zawodu w wielu specjalnościach, np. analizy informacji, animatora czytelnictwa, brokera informacji, projektanta systemów informacyjnych czy menadżera zasobów informacji.

Absolwenci bibliotekoznawstwa pracują nie tylko w bibliotekach czy mediotekach, ale także w firmach wydawniczych, księgarskich, prasie, kancelariach prawniczych i w bankach.

Przedmioty na studiach:

Informacja naukowa
Źródła informacji
Bibliotekarstwo
Czytelnictwo
Edytorstwo i księgarstwo
Teoria i metodologia dyscyplin informacyjnych, bibliotekoznawczych i bibliologicznych
Historia komunikacji piśmiennej i jej instytucji///

Chodzi mi o to - niedaleko szukam wklejam z googla - aby samemu nie teoretyzować że - to co podkreślam - jest wymagane dzisiiaj od człowieka wykształconego - plus wiedza zawodowa.
To ma być - co podkreślam - dodatek do absolwenta - nie jego główne umiejętności.

Ale - nie wtrącam się do czyichś wyborów.

Dla mnie bibliotekznawstwo było zawsze kierunkiem mocno awaryjnym - i takim już pewnie zostanie.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:01   #9
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Zamiast na psychologię, spróbuj na filozofię
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:02   #10
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

a ja jestem na sztuce ogrodowej w krakowie wszystko by bylo cudownie gdyby nie chemia i to nie wybrane zagadnienia tylko wszystko(po co mi przy projektowaniu ogrodow chemia???)
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:05   #11
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Cytat:
Napisane przez olkie
(po co mi przy projektowaniu ogrodow chemia???)
No, hmm, nie znam się na tym, ale może kiedy trzeba wiedzieć jaką ziemię, ewentualnie nawóz czy coś zastosować, to trzeba znać jego skład chemiczny; niektóre roślinki są trujące...itd.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-16, 15:05   #12
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Cytat:
Napisane przez cheer
No, hmm, nie znam się na tym, ale może kiedy trzeba wiedzieć jaką ziemię, ewnetualnie nawóz czy coś zastosować, to trzeba znać jego skład chemiczny; niektóre roślinki są trujące...itd.
ogólnie -
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:15   #13
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Cytat:
Napisane przez Aeterna
Dzięki za link.
Przejrzałam mniej więcej no i nadal jestem przy swoim zdaniu,że to musi byc nudny kierunek.Po takich studiach można byc bibliotekarzem jeśli dobrze rozumiem??
Więc w jaki sposób pracownicy bibliotek korzystają ze zdobytej na studiach wiedzy?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:23   #14
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Cytat:
Napisane przez cheer
No, hmm, nie znam się na tym, ale może kiedy trzeba wiedzieć jaką ziemię, ewentualnie nawóz czy coś zastosować, to trzeba znać jego skład chemiczny; niektóre roślinki są trujące...itd.
od ziemi mamy gleboznawstwo a pd roslinek dendrologie i botanike. wg mnie chemia jest po to by pozbyc sie polowy studentow;0 wyobrazcie sobie ze po pol roku na moim kierunku zostalo 3 kolesi
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:26   #15
transcendence
Raczkowanie
 
Avatar transcendence
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 250
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Ja doradzam psychologię Sama ją studiuję na UJ i jestem baaardzo zadowolona. Właściwie to nie znam studenta psychologii który nie jest zadowolony z kierunku Dlatego myślę, że warto się postarać. Studia obejmują szeroki zakres wiedzy, są świetną możliwością rozwoju osobistego a po ukończeniu masz całe mnóstwo zawodów do wyboru.
transcendence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:29   #16
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Cytat:
Napisane przez olkie
od ziemi mamy gleboznawstwo a pd roslinek dendrologie i botanike. wg mnie chemia jest po to by pozbyc sie polowy studentow;0 wyobrazcie sobie ze po pol roku na moim kierunku zostalo 3 kolesi
Uważam, że chemia jest ważna.
Nie wiem, czego uczysz się na gleboznawstwie. Mnie się to kojarzy bardziej z geologią jak z chemią.
Botanika z chemią też nie ma dla mnie nic wspólnego.

Na politechnikach matematyki też uczą nie po to, aby sobie zadanka pomachać ,ale by tymi wszystkimi ''całeczkami'' liczyć potem konkrety.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:35   #17
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

wiec glaboznawstwo to nauka o ziemiach czyli o tym jak powstaja jakie maja odczyny uziarnienie frakcje glebowe i takie tam. botanika i dendrologia o roslinkach ich wymaganiach.a chemie mam np alkochole , estry , miareczkowanie,kwasy karboksylowe. nawet nasz wykladowca od rysunku ktory jest pio tym samym tylko po innej uczelni stwierdzil ze to jest glupota bo w zyciu nam sie to nie przyda bo po co nam np nazewnictwo i itrzymywanie alkanow???? lepiej by bylo gdyby zamiast chemi dali biochemie: fotosynteza,cylke krebsa i calvina to by mialo jakis sens a nie np otrzymywanie lustra srebrowego:/
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:39   #18
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Ja się nie znam, po co Wam jakiś przedmiot jest, a jaki nie jest.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

Edytowane przez Aeterna
Czas edycji: 2007-06-16 o 15:45 Powód: ort
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:40   #19
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Cytat:
Napisane przez windykatorka
Dzięki za link.
Przejrzałam mniej więcej no i nadal jestem przy swoim zdaniu,że to musi byc nudny kierunek.Po takich studiach można byc bibliotekarzem jeśli dobrze rozumiem??
Więc w jaki sposób pracownicy bibliotek korzystają ze zdobytej na studiach wiedzy?

Ale się przyczepiłyście do ego bibliotekoznawstwa Moja bibliotekarka z liceum skończyła taki kierunek i bardzo dumna była z tego, podkreślała na każdym kroku - z tego co wiem robiła z tego też jakieś studia podyplomowe:d Na UJ oczywiście. Ja myślę, że to bardzo potrzebny kierunek. Z tego co mówiła, uczą tam klasyfikować, porządkować literaturę, uczą zawiłościi bibliografii, wyszukiwania informacji w całeg bibliotece książek. Jakby ci ludzie tego nie potrafili, to jak mieliby nam pomóc, jak prosimy o "jakąś książkę o czymśtam". Jak ktoś kocha biblioteki, a ja to potrafię zrozumieć, to to fajny kierunek dla niego
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-16, 15:45   #20
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Cytat:
Napisane przez margitta
Ale się przyczepiłyście do ego bibliotekoznawstwa Moja bibliotekarka z liceum skończyła taki kierunek i bardzo dumna była z tego, podkreślała na każdym kroku - z tego co wiem robiła z tego też jakieś studia podyplomowe:d Na UJ oczywiście. Ja myślę, że to bardzo potrzebny kierunek. Z tego co mówiła, uczą tam klasyfikować, porządkować literaturę, uczą zawiłościi bibliografii, wyszukiwania informacji w całeg bibliotece książek. Jakby ci ludzie tego nie potrafili, to jak mieliby nam pomóc, jak prosimy o "jakąś książkę o czymśtam". Jak ktoś kocha biblioteki, a ja to potrafię zrozumieć, to to fajny kierunek dla niego
No czepiłam się, przyznaję .

Co do szukania - po prostu sama jestem przyzwyczajona do samodzielności. (Co nie znaczy, że taki mały bibliotkoznawca ze mnie ).
A widzę, że z ludźmi to różnie bywa.

To troche jak z etnologią - dla mnie.
Etnologia - kierunek bardzo ciekawy (B. uważam za nudę, ale to już tylko moja opinia) - ale - teoretycznie, nie praktycznie - co można po tym robić zawodowo, poza szuraniem bamboszami gdzieś w muzeum..?

Lubię moje panie bibliotekarki, ksiązki kocham - ale bibliotekarką bym być nie chciała .
Ja i tyle.

Trochę jak z medycyną. Wolałabym być neurologiem, niż geriatrą. Ot, luźne rozważania.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

Edytowane przez Aeterna
Czas edycji: 2008-02-01 o 23:01 Powód: styl
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:53   #21
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

ech, a który kierunek studiów (no może poza medycyną, czy prawem) daje tak naprawę jakiś konkretny, ambitny zawód. Moja przyjaciółka jest na turkologii To jest dopiero przyszłościowe.... ja sama jestem na studiach, po których w sumie nie wiem co będę robić
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 16:03   #22
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Cytat:
Napisane przez margitta
Moja przyjaciółka jest na turkologii To jest dopiero przyszłościowe.... ja sama jestem na studiach, po których w sumie nie wiem co będę robić
No, nie wiadomo, bardzo oryginalny kierunek i myślę, że zwróci uwagę pracodawców

A co studiowałaś??
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 16:06   #23
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Dalej studiuję Zarządzanie i marketing. Zarządzanie bardzo lubię, tylko jeszcze trzeba mieć czym zarządzać
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 16:38   #24
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Cytat:
Napisane przez margitta
Dalej studiuję Zarządzanie i marketing. Zarządzanie bardzo lubię, tylko jeszcze trzeba mieć czym zarządzać
Jestem dziś "walnięta ciapem", na prawdę...przeczytałam w Twoim poście "studiowałam", zamiast "studiuję"...

Eee, chyba nie jest tak, że "nie będzie co po tym robić". Ja wiem, że nie będę pracować w zawodzie, ale nie żałuję ani dnia z pięciu lat moich studiów
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 17:07   #25
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Ja się wybieram na fizjoterapie na AM w Warszawie i może w tej samej uczelni na dietetykę (nie mylić z technologia żywienia) i tylko tyle mam pomysłów jak się nie dostanę to pójde do jakiejś prywatnej szkoły na coś z multimediami, pociagają mnie takie informatyczne kierunki ale nie chcę być jedyną babka na roku

Wiecie może dziewczyny co to jest informatyka stosowana??
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 17:17   #26
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Ja zamierzam składać papiery na Uniwersytet Warszawski na: Dziennikarstwo (najbardziej chcę się tam dostać ), Stosunki międzynarodowe i politologię. Poza tym na Uniwersytet Adama Mickiewicza (Poznań) na politologię, na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (Lublin) na politologię.
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 17:27   #27
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Cytat:
Napisane przez aniess
Ja zamierzam składać papiery na Uniwersytet Warszawski na: Dziennikarstwo (najbardziej chcę się tam dostać ), Stosunki międzynarodowe i politologię. Poza tym na Uniwersytet Adama Mickiewicza (Poznań) na politologię, na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (Lublin) na politologię.
Też chciałabym studiować dziennikarstwo na UW, ale podobno bardzo trudno się tam dostać. W każdym razie spróbować nie zaszkodzi, trzymam za Ciebie kciuki, żeby się udało (Potem będę miała "informatora" jakby co )
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 17:35   #28
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

moim zdaniem powinnas sobie wybrac cos w czym uwazasz ze jestes dobra.bo pracowanie w zawodzie a wczesniej nauka do tego zawodu co nie przynosi ci satysfakcji i nie cieszy nie ma sensu. po 1 bedziesz sie meczyc a po 2 choc moze nie bedziesz tego widziec a okreslona robote bedziesz wykonaywac na odczep sie by jak najszybciej skonczyc zlecenie.mysle ze lepiej wykonywac zawod ktory sie lubi a nie ktory daje duzo hajsu. ja np poszlam na to co lubie.polaczylam botanike ktora kocham z rysunkiem ktory tez kochamchoc czasem sobie mysle ze moglam isc na asp wydaje mie sie ze jest bardziej tworcze i mniej jest terori
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 18:16   #29
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

No cóż... ja mam plany zarówno ambitne jak i "zastępcze" Więc tak, z ambitnych: dziennikarstwo, filologia polska ze specjalnością nauczycielską - to na UJ, filologia polska ze specjalnością nauczycielską - na AP w Krakowie, a z takich, które mam prawie pewne i po prostu są moim kołem ratunkowym to: filologia polska z językiem obcym i specjalnością nauczycielską, filologia polska nienauczycielska, administracja publiczna = to wszystko na PWSZ w Tarnowie. Tyle różnicy, że na PWSZ robi się tylko licencjat lub inżyniera, na magistra jedzie się potem na UJ, bo te uczelnie mają podpisaną umowę

EDIT: Aa, no i jeszcze tak "z ciekawości" złożę na PWSZ na filologię angielską
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 18:22   #30
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: jaka uczelnia,kierunek...???

Cytat:
Napisane przez paula007
Też chciałabym studiować dziennikarstwo na UW, ale podobno bardzo trudno się tam dostać. W każdym razie spróbować nie zaszkodzi, trzymam za Ciebie kciuki, żeby się udało (Potem będę miała "informatora" jakby co )
Nie-dziękuję
Całe szczęście nie ma już tam egzaminów, liczy się tylko matura
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.