Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-03, 09:43   #1771
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie do każdej. Moja skóra źle reaguje na tlenki kolorowe i toleruję tylko ich niewielką ilość. Stąd nie tylko minerały, ale ogólnie podkłady oraz duża ilość pudrów koloryzowanych wygląda na mnie źle.
Co do aplikacji to pędzli miałam w czasach minerałowych co najmniej 10, nakładałam tylko jedną warstwę, znalazłam nawet zdjęcie ilości. Miałam Everyday Minerals, Lily Lolo, Amilie, Anabelle, Blusche, Bare Faced. Moim głównym problemem było to, co najlepiej obrazuje zdjęcie poniżej. Twarz wyglądała jak z Photoshopa przez pierwszą godzinę, a potem było źle tzn w strefie T efekt skórki pomarańczy, grubej, tłustej skóry, wielkie pory, jakbym nie myła twarzy przez przynamniej dwa dni. Do tego po prostu widać było, że coś mam na twarzy, czego aparat nie uchwycił.
Jakbym miała taką cerę bez podkładu jak Ty to za nic w swiecie nie mazialabym się niczym
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 10:42   #1772
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny, wybieram się na urlop, możecie polecić jakiś filtr 30spf? Chciałabym sie chociaż trochę opalic ale bez ochrony nie chce chodzić.
Help! W necie znajduje pozytywne opinie o różnych 50tkach a jakoś nie mogę znaleźć sprawdzonej 30stki.

Myślę o aknicare ale szczerze mówiąc wolałabym kupić coś tańszego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2017-10-03 o 11:01
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 10:57   #1773
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

chimay, ale drugie zdjęcie jest bardziej z bliska, więc dla mnie to porównanie nie jest miarodajne

Też uważam, że to nie prawda, że AM są dla wszystkich. U mnie się warzył, teraz mam CB i mimo, że ten sam pędzel i ilość, nie mam tego efektu
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 11:26   #1774
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pierwsze co rzuca się w oczy, to ilość, dla mnie ta ilość starcza na dwie warstwy, a nawet dwie i pół. Poza tym nie jest wcale tragicznie po 5 godzinach, przynajmniej na foto to wygląda znośnie. Jeśli jednak foto przedstawia efekt bliski prawdy, to może po prostu nie lubisz efektu podkładu, taką masz estetykę widocznie i już nic z tym nie zrobisz. Ja nie widzę efektu pudernicy, tylko ładnie stopiony podkład, a może być o wiele lepiej, jeśli podzielisz tę porcję podkładu na 2 i po nałożeniu odczekasz kilka minut, aby ocenić efekt, ponieważ przez pierwsze minuty podkład układa się na skórze i może się w tym momencie wydawać, że jest go na twarzy za mało, wtedy błędnie zaczynamy aplikować go więcej i potem się warzy.
Gdzieś tam mi się poniewiera jakiś podkład, chyba Amillie, więc spróbuję dla celów badawczych, ale z mniejszą ilością.

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Jakbym miała taką cerę bez podkładu jak Ty to za nic w swiecie nie mazialabym się niczym
Dziękuję
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 11:31   #1775
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Jakbym miała taką cerę bez podkładu jak Ty to za nic w swiecie nie mazialabym się niczym
A to swoją drogą

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Gdzieś tam mi się poniewiera jakiś podkład, chyba Amillie, więc spróbuję dla celów badawczych, ale z mniejszą ilością.
Ja miałam na myśli głównie annabelle, za amilie nie ręczę, u mnie się nie sprawdziły w ogóle, a aplikowałam ich pędzlem, który też jest beznadziejny
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 12:02   #1776
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Czy macie jakieś maseczkowe odkrycia? Chetnie spróbowałabym coś nowego.
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 12:09   #1777
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Czy macie jakieś maseczkowe odkrycia? Chetnie spróbowałabym coś nowego.
Sukin detoksykująca bardzo koi i uspokaja skórę. Nawilża, że nie muszę używać po niej już nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-03, 12:19   #1778
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Sukin detoksykująca bardzo koi i uspokaja skórę. Nawilża, że nie muszę używać po niej już nic.
Gdzie ją kupowałaś?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 12:29   #1779
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Sukin detoksykująca bardzo koi i uspokaja skórę. Nawilża, że nie muszę używać po niej już nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O! A ja z sukin chcialam sprobowac oczyszczajacej...:rolleye s:
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 12:35   #1780
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Gdzie ją kupowałaś?
W tkmaxx, ale widziałam ją też w ekodrogerii i lavande.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
O! A ja z sukin chcialam sprobowac oczyszczajacej...:rolleye s:
Ja w ogóle nie byłam przekonana do tych maseczek, ale bardzo mi podeszła ta zielona. Pewnie jeszcze skuszę się kiedyś na inne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 12:45   #1781
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Czy macie jakieś maseczkowe odkrycia? Chetnie spróbowałabym coś nowego.
Ja odkryć nie mam. Mam obecnie maseczki:
- orientana z glinka i neem
- bingospa cynkowa
- babuszki agafi witaminowa.
Zadna mnie nie porwala. Babuszka jest za ciezka i zapycha choc pieknie pachnie i rozgrzewa. Orientana za wiele nie robi. Cynkowa kiedys uratowala mnie przy kilku gulach.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-03, 13:10   #1782
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja mam sporo maseczek, to znaczy jak na mnie, bo długo nie miałam żadnych, ale ostatnio jakoś zaczęłam to nawet lubić.
Khadi Vetiver KLIK - nie mam o niej zdania
-Venus Nature Błoto termalne z zieloną glinką i organiczną siarką KLIK - skład : Illite, Silt; nic specjalnego nie robi, poza chwilowym odtłuszczeniem
-Ecocera Maska przeciwtrądzikowa na bazie srebra i miedzi koloidalnej KLIK - nie mam o niej zdania

Z polecenia kasimagdy mam:
-Lithotamne KLIK
-Tepezcohuite czyli sproszkowana kora drzewa Mimosa Tenuiflora KLIK
Oba proszki bardzo lubię i często mieszam, nie wysychają tak szybko jak glinki.

Jedynym gotowcem w zbiorku jest Sulwhasoo Claryfying Mask EX KLIK. To maska zastygająca, do ściągania i przez to jej nie lubię, bo proces jej usuwania podrażnia mi skórę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 17:12   #1783
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

O właśnie, a co do maseczek: znacie jakieś dobre maseczki kojące? Bo w poniedziałek wróciłam do domu z całą podrażnioną twarzą. Wyglądała, jakbym miała bliznę na bliźnie i strasznie mnie piekła. Rzadko tak mam, ale czasem się zdarzy. Nie wydaje mi się, żebym tamtego dnia była nastawiona na działanie jakiegoś nietypowego czynnika, na pewno też nie jadłam niczego nietypowego.
I jeszcze czy znacie jakiś kojący kosmetyk, którego można użyć rano na podrażnioną twarz, po myciu, przez zrobieniem makijażu, tak na szybko?
Mąż mi przyniósł z pracy próbkę maski REN evercalm. To są podobno jakieś bardzo reklamowane w UK kosmetyki. Znacie? Jeszcze nie używałam, a jestem ciekawa, chociaż jak przeczytałam skład, to widzę, że jest tam mnóstwo gwoździ do trumny dla tłustej cery...
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 17:18   #1784
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Persefona to Ty pisalas ze Benton śmierdzi Ci starym spoconym dziadem? Miałaś rację. Nie wiem jak ja wcześniej mogłam tego nie czuć!
To byłam ja
Jeszcze inne produkty Bentona tak "pachną", wiec zaczęłam się poważnie zastanawiać, czy to czasem nie jest ich wiodąca, firmowa nuta zapachowa -taki sam zapach ma np. żel aloesowy i produkty ze śluzem ślimaka, których miałam próbki...
Tylko krem pod oczy oszczędzili, może zgodnie z tendencją większości innych preparatów podocznych, ufff....
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 18:46   #1785
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;77699911]To byłam ja
Jeszcze inne produkty Bentona tak "pachną", wiec zaczęłam się poważnie zastanawiać, czy to czasem nie jest ich wiodąca, firmowa nuta zapachowa -taki sam zapach ma np. żel aloesowy i produkty ze śluzem ślimaka, których miałam próbki...
Tylko krem pod oczy oszczędzili, może zgodnie z tendencją większości innych preparatów podocznych, ufff....[/QUOTE]

Miałaś rację! Nie wiem jak wcześniej mogłam tego nie czuć?! I to właśnie esencsja, bo krem pod oczy jest ok. Próbek jeszcze nie otwierałam ale jak pachną tak jak esencja to...tylko na bezdechu da sie uzywac.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 19:09   #1786
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Sukin detoksykująca bardzo koi i uspokaja skórę. Nawilża, że nie muszę używać po niej już nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo, o to jest odpowiedź na moje pytanie jakoś wcześniej mi umknęła ta wiadomość.
Jestem tych sukinów od dawna ciekawa. Jest ich sporo w TK Maxx, niestety akurat tej maski nie ma
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 22:02   #1787
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Ooo, o to jest odpowiedź na moje pytanie jakoś wcześniej mi umknęła ta wiadomość.
Jestem tych sukinów od dawna ciekawa. Jest ich sporo w TK Maxx, niestety akurat tej maski nie ma
Mi się udało kupić, mimo że jestem nie do końca przekonana do kremowych masek ale ma fajne składniki aktywne typu spirulina, pietruszka ale też glinka. Lubię ją kłaść na skórę kiedy jestem zmęczona po całym dniu, bo naprawdę wtedy czuje, że skóra ma się lepiej. Ja często makijaż zmywam dopiero wieczorem i wtedy ta maseczka jest niezawodna.
A dziś zamówiłam Sobio Aqua Energie, już dawno się na nią czailam ale ciągle były inne potrzeby mam nadzieję, że było warto czekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 07:20   #1788
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny czy moglybyscie polecic dobry podklad najlepiej mineralny naturalny, ktory wyglada dobrze na skorze nie sciaga, nie wyglada sucho na twarzy, i nie robi twardej struktury na skorze(co sprawia ze skora wyglada starzej), a wyglada miekko jakby zmiekczal skore, byl od srednio-do mocno kryjacy
i oczywiscie nie ciemnial na kolor pomaranczowy(co rowniez sprawia ze skora jasna w pomaranczu/ badz z czerwonym tonem w podkladzie wyglada starzej).... moze cos polecicie?

Edytowane przez WielkaDamaSama1
Czas edycji: 2017-10-06 o 07:29
WielkaDamaSama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 07:27   #1789
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy moglybyscie polecic dobry podklad najlepiej mineralny naturalny, ktory wyglada dobrze na skorze nie sciaga, nie wyglada sucho na twarzy, i nie robi twardej struktury na skorze(co sprawia ze skora wyglada starzej), a wyglada miekko jakby zmiekczal skore, moze cos polecicie?
Ja polecam wspominane tu często Annabelle minerals kryjący wraz z pędzlem flat top tej firmy. Pod minerały skóra jednak musi być dobrze przygotowana, naskórek złuszczony peelingiem, dobrze nawilżona.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-06, 07:39   #1790
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja polecam wspominane tu często Annabelle minerals kryjący wraz z pędzlem flat top tej firmy. Pod minerały skóra jednak musi być dobrze przygotowana, naskórek złuszczony peelingiem, dobrze nawilżona.
A jaki krem bys polecila pod takie mineralki zeby skora ladnie wygladala, nie jak ciasto(zbyt tlusto), ani nie rolowalo sie nic? najchetniej cos naturalnego-nawilzajacego.Rowniez wazne jest dla mnie zeby
bylo bez efektu podkreślania nierówności skory i zeby skora wygladala miekko nie twardo(efekt jakby twardej struktury skory postarza, rowniez ciemniejacy podklad sprawia ze skora starzej wyglada)
Weszlam na stronke Annabel Minerals, ale nie wiem jaki odcien wybrac... Mam skore jasna z pigmentem jasniutkim zoltym/pastelowa, ale skora na twarzy jest zaczerwieniona uwrazliwiona, wczesniejszymi kuracjami antytradzikowymi, obecnie juz nic antytradzikowego drogeryjnego nie stosuje, ale skora nadal pozostala jakby zaczerwieniona na twarzy.Moze cos doradzisz ktory odcien moglabym wybrac?
__________________
UNIKAJ produktow z cukrem.CUKIER postarza skore, zabija KOLAGEN w skorze.

Edytowane przez WielkaDamaSama1
Czas edycji: 2017-10-06 o 07:50
WielkaDamaSama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 08:10   #1791
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
A jaki krem bys polecila pod takie mineralki zeby skora ladnie wygladala, nie jak ciasto(zbyt tlusto), ani nie rolowalo sie nic? najchetniej cos naturalnego-nawilzajacego.Rowniez wazne jest dla mnie zeby
bylo bez efektu podkreślania nierówności skory i zeby skora wygladala miekko nie twardo(efekt jakby twardej struktury skory postarza, rowniez ciemniejacy podklad sprawia ze skora starzej wyglada)
Weszlam na stronke Annabel Minerals, ale nie wiem jaki odcien wybrac... Mam skore jasna z pigmentem jasniutkim zoltym/pastelowa, ale skora na twarzy jest zaczerwieniona uwrazliwiona, wczesniejszymi kuracjami antytradzikowymi, obecnie juz nic antytradzikowego drogeryjnego nie stosuje, ale skora nadal pozostala jakby zaczerwieniona na twarzy.Moze cos doradzisz ktory odcien moglabym wybrac?
Ze względu na to, że u mnie występuje bardzo duża skłonność do zapychania, nie stosuję od kilku lat kremów, więc niczego kremowego nie polecę. Mogę polecić takie kosmetyki: Klik i emulsje lub serum tej firmy Klik, fajne są też esencje Bielendy, to toniki, ale mają dużą zdolność nawilżającą i mają całkiem dobre składy, ja mam niebieską wersję do cery mieszanej, ale jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, to może lepsza byłaby różowa do suchej dla Ciebie.
Mam na myśli zakup wszystkich tych produktów na raz, tzn. Esencję Bielendy, serum Avy i emulsję lub serum BT. Ewentualnie zerknij sobie też na kosmetyki azjatyckie Whamisa i Benton, ich esencje, lotiony.

Co do podkładu, to zdecydowanie celuj w tonację Sunny i Golden, niestety w ciemno nie polecam zakupu, nie ma co ryzykować, trzeba zacząć od zakupu próbek i pędzla. Na Twoim miejscu wybrałabym Golden Fairest, Golden Cream, Sunny Fairest i Sunny Cream, ew. tylko odcienie Fairest. Próbki starczają na sporo testów i nawet eksperymentowanie, tzn. mieszanie ich ze sobą w celu uzyskania idealnego odcienia. Jeśli jesteś naprawdę bardzo jasna, alabastrowa wręcz, to odcienie Cream będą najlepsze, a jeśli tylko bardzo jasna, to Fairest.

Sporo dziewczyn chwali też minerały Neauty i Pixie, jednak ja kolorów nie polecę, bo w Pixie nic dla siebie nie znalazłam, a Neauty dopiero będę testować.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-10-06 o 08:12
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 08:17   #1792
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Czy macie jakieś maseczkowe odkrycia? Chetnie spróbowałabym coś nowego.
Maska enzymatyczna Ava 😍
Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
O właśnie, a co do maseczek: znacie jakieś dobre maseczki kojące? Bo w poniedziałek wróciłam do domu z całą podrażnioną twarzą. Wyglądała, jakbym miała bliznę na bliźnie i strasznie mnie piekła. Rzadko tak mam, ale czasem się zdarzy. Nie wydaje mi się, żebym tamtego dnia była nastawiona na działanie jakiegoś nietypowego czynnika, na pewno też nie jadłam niczego nietypowego.
I jeszcze czy znacie jakiś kojący kosmetyk, którego można użyć rano na podrażnioną twarz, po myciu, przez zrobieniem makijażu, tak na szybko?
Mąż mi przyniósł z pracy próbkę maski REN evercalm. To są podobno jakieś bardzo reklamowane w UK kosmetyki. Znacie? Jeszcze nie używałam, a jestem ciekawa, chociaż jak przeczytałam skład, to widzę, że jest tam mnóstwo gwoździ do trumny dla tłustej cery...
A próbowałaś może maseczek algowych? 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 09:52   #1793
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ze względu na to, że u mnie występuje bardzo duża skłonność do zapychania, nie stosuję od kilku lat kremów, więc niczego kremowego nie polecę. Mogę polecić takie kosmetyki: Klik i emulsje lub serum tej firmy Klik, fajne są też esencje Bielendy, to toniki, ale mają dużą zdolność nawilżającą i mają całkiem dobre składy, ja mam niebieską wersję do cery mieszanej, ale jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, to może lepsza byłaby różowa do suchej dla Ciebie.
Mam na myśli zakup wszystkich tych produktów na raz, tzn. Esencję Bielendy, serum Avy i emulsję lub serum BT. Ewentualnie zerknij sobie też na kosmetyki azjatyckie Whamisa i Benton, ich esencje, lotiony.

Co do podkładu, to zdecydowanie celuj w tonację Sunny i Golden, niestety w ciemno nie polecam zakupu, nie ma co ryzykować, trzeba zacząć od zakupu próbek i pędzla. Na Twoim miejscu wybrałabym Golden Fairest, Golden Cream, Sunny Fairest i Sunny Cream, ew. tylko odcienie Fairest. Próbki starczają na sporo testów i nawet eksperymentowanie, tzn. mieszanie ich ze sobą w celu uzyskania idealnego odcienia. Jeśli jesteś naprawdę bardzo jasna, alabastrowa wręcz, to odcienie Cream będą najlepsze, a jeśli tylko bardzo jasna, to Fairest.

Sporo dziewczyn chwali też minerały Neauty i Pixie, jednak ja kolorów nie polecę, bo w Pixie nic dla siebie nie znalazłam, a Neauty dopiero będę testować.
Dziekuje za cenne informacje wiesz ja mam jeszcze na skorze przebarwienia czerwone
(jasna skora+czerwone przebarwienia) ktorych nie moge sie pozbyt od wielu lat... te najjasniejsze prawie ze biale odcienie moga nie zakryc tego.
Ale rowniez nie moge miec odcienia zbyt zoltego, ale sadze ze taki jasniutki pastelowy zolty bedzie ok.

Kiedys mialam podklad Bare Minerals, zwykla wersje i matowa, ale niezbyt ladnie wygladal on na twarzy, po pierwsze uwypuklal u mnie nierownosci skory, jakby wchodzil w nie... co sprawialo ze niedoskonalosci, nierownosci byly jakby bardziej podkreslone uwypuklone...plus skora nie wygladala swiezo
i tak jakby twardo...plus do tego mialam wrazenie ze wyglada na sciagnieta...
Po uzywaniu zwyklych podkladow moja skora czesto wyglada na szarawa, rowniez niektore kremy sprawialy ze skora bardziej szara sie stawala...

Z naturalnych nawilzaczy to probowalam SHEA BUTTER naturalne ale mam wrazenie po pierwsze ze w ogole on sie nie wchlania w moja skore zostawia tlusta warstwe, co moze powodowac jeszcze bardziej rozszerzenie porow,
i mialam wrazenie ze wiecej zakornikow mi sie porobilo wraz z wiekszymi porami.
Nastepny nawilzacz ktory probowalam to ALOE VERA gel, roznych firm, jak najbadziej naturalny sklad , ale mialam wrazenie ze prawie w ogole nie nawilza mojej skory, plus pod kazdym podkladem bardzo sie rolowal
i kazdy podklad brzydko z nim wygladal... do tego skora tak jakby plasko bez zycia bez jedrnosci wygladala po Aloe Vera gel

Planuje zakupic SKINOREN gel, moze wymiecie mi moje zaskorniki, wraz z przebarwieniami czerwonymi ...
__________________
UNIKAJ produktow z cukrem.CUKIER postarza skore, zabija KOLAGEN w skorze.

Edytowane przez WielkaDamaSama1
Czas edycji: 2017-10-06 o 10:20
WielkaDamaSama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 10:05   #1794
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
Dziekuje za cenne informacje

Kiedys mialam podklad Bare Minerals, ale niezbyt ladnie wygladal on na twarzy, po pierwsze uwypuklal u mnie nierownosci skory, jakby wchodzil w nie... co sprawialo ze niedoskonalosci, nierownosci byly jakby bardziej podkreslone uwypuklone...plus skora nie wygladala swiezo i tak jakby twardo...
Po uzywaniu zwyklych podkladow moja skora czesto wyglada na szarawa, rowniez niektore kremy sprawialy ze skora bardziej szara sie stawala...

Z naturalnych nawilzaczy to probowalam SHEA BUTTER naturalne ale mam wrazenie po pierwsze ze w ogole on sie nie wchlania w moja skore zostawia tlusta warstwe, co moze powodowac jeszcze bardziej rozszerzenie porow, i mialam wrazenie ze wiecej zakornikow mi sie porobilo wraz z wiekszymi porami.
Nastepny nawilzacz ktory probowalam to ALOE VERA gel, roznych firm, jak najbadziej naturalny sklad , ale mialam wrazenie ze prawie w ogole nie nawilza mojej skory, plus pod kazdym podkladem bardzo sie rolowal...
Nie ma możliwości, żeby shea się wchłonęło w skórę twarzy, jest za ciężkim masłem i nie rób tego nigdy. Musisz nakładać, jeśli już chcesz olej, na wilgotną twarz. Musisz robić tak: po oczyszczeniu twarzy koniecznie tonizujesz (hydrolat, woda termalna, tonik, esencja która podlinkowała Korah też) i nie czekasz aż się wchłonie tylko os razu nakładasz następną warstwę. Tu możesz dać wodniste serum (np to podlinkowane przez Korah) lub inny lekki nawilżacz, może też być żel aloesowy, lotiony emulsje itp. I tu możesz zakończyć lub jeśli potrzebujesz dajesz coś cięższego typu krem, olej, olejowe serum. Ja na koniec używam zamiennie serum o żelowej konsystencji ale o odżywczym składzie (mam dwa różne aktualnie) lub serum do zadań specjalnych (np z kwasem) lub olej (używam z malin). Musisz znaleźć odpowiednią dla swojej skóry kombinację kosmetyków, bo jeden krem sprawy nie załatwi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 10:09   #1795
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Nie ma możliwości, żeby shea się wchłonęło w skórę twarzy, jest za ciężkim masłem i nie rób tego nigdy. Musisz nakładać, jeśli już chcesz olej, na wilgotną twarz. Musisz robić tak: po oczyszczeniu twarzy koniecznie tonizujesz (hydrolat, woda termalna, tonik, esencja która podlinkowała Korah też) i nie czekasz aż się wchłonie tylko os razu nakładasz następną warstwę. Tu możesz dać wodniste serum (np to podlinkowane przez Korah) lub inny lekki nawilżacz, może też być żel aloesowy, lotiony emulsje itp. I tu możesz zakończyć lub jeśli potrzebujesz dajesz coś cięższego typu krem, olej, olejowe serum. Ja na koniec używam zamiennie serum o żelowej konsystencji ale o odżywczym składzie (mam dwa różne aktualnie) lub serum do zadań specjalnych (np z kwasem) lub olej (używam z malin). Musisz znaleźć odpowiednią dla swojej skóry kombinację kosmetyków, bo jeden krem sprawy nie załatwi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli ZABRONIONE jest Shea Butter dla skor tlustych odwodnionych ?
Ostatnio jako toniku uzywalam samorobionego czyli:
1:1, Ocet jablkowy Bio+ woda przegotowana, a twarz myje w samorobionej pascie migdalowej
(mielone migdaly+odrobinke oleju avokado, badz arganowego)
albo myje twarz miodem firmy Alnatura Wald Honig "Lesny Miod".
Niedawno kupilam krem La Roche Posay Hydraphase Intense Riche, pare razy nalozylam go na twarz na noc, i jakby mnie skora po nim wrecz bolala, zle sie z nim czuje, widze ze nawilza, ale moja skora jakby niedobrze sie z nim czuje, jakby boli, oczy szczypia, a nie nakladam go wokol oczu... nie wiem o co chodzi...
__________________
UNIKAJ produktow z cukrem.CUKIER postarza skore, zabija KOLAGEN w skorze.

Edytowane przez WielkaDamaSama1
Czas edycji: 2017-10-06 o 10:18
WielkaDamaSama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 10:23   #1796
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
Czyli ZABRONIONE jest Shea Butter dla skor tlustych odwodnionych ?
Ostatnio jako toniku uzywalam samorobionego czyli:
1:1, Ocet jablkowy Bio+ woda przegotowana.
Nie jest zabronione tylko nie nakładaj go solo. Osobiście nigdy bym nie nałożyła shea na twarz i unikam go, bo u mnie działa zapychajaco. Jeśli chcesz i uważasz, że oleje u Ciebie działają dobrze, to szukaj typów z wysokim poziomem NNKT zwłaszcza kwasu linolowego, będzie to np olej z pestek malin, czarnej porzeczki, z nasion bawełny. Ja używam oleju max 1-2 razy w tyg. Uważam, że mojej skórze nnkt jest niezbędny i widzę że od kąd mam go w swojej pielęgnacji mam mniejsze problemy z zaskornikami.
Ale wiele osób na wątku w ogóle nie stosuje olei, bo im szkodzą. Więc musisz sama dojść do tego co będzie dla ciebie dobre.
Jeśli masz skórę odwodnioną to samo masło/ olej nalozony na suchą skórę tylko pogarsza jej stan, bo odwadnia. Musisz mieć coś co nawilża skórę, a to będą robiły zarówno dobrze dobrane kosmetyki tonizujące jak i sera, emulsje, lotiony czy kremy.
Dodatkowo jeśli masz skórę odwodnioną, to minerały równiez będą ją wysuszały. Jeśli nie unormujesz skóry, to kosmetyki mineralne zawsze będą wyglądały niekorzystnie niestety.
Uff się rozpisałam
PS polecam wodę różaną do tonizowania, zabrałam mamie ostatnio i bardzo mi odpowiada a unikałam jak ognia kiedyś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 10:33   #1797
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Nie jest zabronione tylko nie nakładaj go solo. Osobiście nigdy bym nie nałożyła shea na twarz i unikam go, bo u mnie działa zapychajaco. Jeśli chcesz i uważasz, że oleje u Ciebie działają dobrze, to szukaj typów z wysokim poziomem NNKT zwłaszcza kwasu linolowego, będzie to np olej z pestek malin, czarnej porzeczki, z nasion bawełny. Ja używam oleju max 1-2 razy w tyg. Uważam, że mojej skórze nnkt jest niezbędny i widzę że od kąd mam go w swojej pielęgnacji mam mniejsze problemy z zaskornikami.
Ale wiele osób na wątku w ogóle nie stosuje olei, bo im szkodzą. Więc musisz sama dojść do tego co będzie dla ciebie dobre.
Jeśli masz skórę odwodnioną to samo masło/ olej nalozony na suchą skórę tylko pogarsza jej stan, bo odwadnia. Musisz mieć coś co nawilża skórę, a to będą robiły zarówno dobrze dobrane kosmetyki tonizujące jak i sera, emulsje, lotiony czy kremy.
Dodatkowo jeśli masz skórę odwodnioną, to minerały równiez będą ją wysuszały. Jeśli nie unormujesz skóry, to kosmetyki mineralne zawsze będą wyglądały niekorzystnie niestety.
Uff się rozpisałam
PS polecam wodę różaną do tonizowania, zabrałam mamie ostatnio i bardzo mi odpowiada a unikałam jak ognia kiedyś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje, ale jeszcze mam pytanko , czyli z czym mieszac Shea Butter zeby dobrze nawilzyl nie porobil szkod?
A i jeszcze przypomnialo mi sie ze kiedys kupilam olej z pestek malin, ale mialam wrazenie ze porobilo mi sie wiecej zaskornikow po nim...
Ta Bielende te esencje/toniki ktore polecacie na razie nie moge ich zakupic, poniewaz nie mieszkam w Polsce, a w Pl jestem moze raz do roku... Moze cos bardziej z EU polecicie?Co dobrze nawilzy tlusta-odwodniona wrazliwa skore, bez wyrzadzania jej szkod
__________________
UNIKAJ produktow z cukrem.CUKIER postarza skore, zabija KOLAGEN w skorze.

Edytowane przez WielkaDamaSama1
Czas edycji: 2017-10-06 o 10:37
WielkaDamaSama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 11:45   #1798
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
Dziekuje za cenne informacje wiesz ja mam jeszcze na skorze przebarwienia czerwone
(jasna skora+czerwone przebarwienia) ktorych nie moge sie pozbyt od wielu lat... te najjasniejsze prawie ze biale odcienie moga nie zakryc tego.
Ale rowniez nie moge miec odcienia zbyt zoltego, ale sadze ze taki jasniutki pastelowy zolty bedzie ok.

Kiedys mialam podklad Bare Minerals, zwykla wersje i matowa, ale niezbyt ladnie wygladal on na twarzy, po pierwsze uwypuklal u mnie nierownosci skory, jakby wchodzil w nie... co sprawialo ze niedoskonalosci, nierownosci byly jakby bardziej podkreslone uwypuklone...plus skora nie wygladala swiezo
i tak jakby twardo...plus do tego mialam wrazenie ze wyglada na sciagnieta...
Po uzywaniu zwyklych podkladow moja skora czesto wyglada na szarawa, rowniez niektore kremy sprawialy ze skora bardziej szara sie stawala...

Z naturalnych nawilzaczy to probowalam SHEA BUTTER naturalne ale mam wrazenie po pierwsze ze w ogole on sie nie wchlania w moja skore zostawia tlusta warstwe, co moze powodowac jeszcze bardziej rozszerzenie porow,
i mialam wrazenie ze wiecej zakornikow mi sie porobilo wraz z wiekszymi porami.
Nastepny nawilzacz ktory probowalam to ALOE VERA gel, roznych firm, jak najbadziej naturalny sklad , ale mialam wrazenie ze prawie w ogole nie nawilza mojej skory, plus pod kazdym podkladem bardzo sie rolowal
i kazdy podklad brzydko z nim wygladal... do tego skora tak jakby plasko bez zycia bez jedrnosci wygladala po Aloe Vera gel

Planuje zakupic SKINOREN gel, moze wymiecie mi moje zaskorniki, wraz z przebarwieniami czerwonymi ...
To wszystko wiemy, bo same to przerabiałyśmy, np. że sam żel aloesowy się roluje więc polecane przez nas produkty są naprawdę mocno przetestowane pod każdym kątem

Skinoren może być pomocny.

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
Dziekuje, ale jeszcze mam pytanko , czyli z czym mieszac Shea Butter zeby dobrze nawilzyl nie porobil szkod?
A i jeszcze przypomnialo mi sie ze kiedys kupilam olej z pestek malin, ale mialam wrazenie ze porobilo mi sie wiecej zaskornikow po nim...
Ta Bielende te esencje/toniki ktore polecacie na razie nie moge ich zakupic, poniewaz nie mieszkam w Polsce, a w Pl jestem moze raz do roku... Moze cos bardziej z EU polecicie?Co dobrze nawilzy tlusta-odwodniona wrazliwa skore, bez wyrzadzania jej szkod
Jak jesteś za granicą, to może masz gdzieś w pobliżu Tk Maxx, albo drogerie DM, tam są naturalne kosmetyki, można upolować naprawdę fajne rzeczy. Szukaj formuł beztłuszczowych lub niskotłuszczowych i bez emulgatorów. Płynne serum, żelowe itp. Nie piszesz, w jakim państwie jesteś, to mogłoby ułatwić nam polecenie sklepów, kosmetyków.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 12:05   #1799
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
Dziekuje, ale jeszcze mam pytanko , czyli z czym mieszac Shea Butter zeby dobrze nawilzyl nie porobil szkod?
A i jeszcze przypomnialo mi sie ze kiedys kupilam olej z pestek malin, ale mialam wrazenie ze porobilo mi sie wiecej zaskornikow po nim...
Ta Bielende te esencje/toniki ktore polecacie na razie nie moge ich zakupic, poniewaz nie mieszkam w Polsce, a w Pl jestem moze raz do roku... Moze cos bardziej z EU polecicie?Co dobrze nawilzy tlusta-odwodniona wrazliwa skore, bez wyrzadzania jej szkod
Z ecco verde możesz zamawiać, mają międzynarodową wysyłkę. Dla mnie najlepszy krem nawilżający, to Martina Gebhardt żeńszeniowy. Do tej pory nie znalazłam nic lepszego. Tłuścioch, ale w pozytywnym sensie, kiedy moja skóra zaczyna świrować (azs) uspokaja ją i czuć że naprawdę nawilża. https://www.ecco-verde.co.uk/martina.../ginseng-cream Suskin olejek różany, szybko się wchłania i buzia po nim jest gładziutka. Nie zapycha i nie waży podkładu, uwielbiam go. http://www.boots.com/sukin-organic-r...p-oil-10222935
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 12:24   #1800
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

WielkaDamaSama1, z tego co kojarzę po stylu wypowiedzi i problemach, to nie jesteś pierwszy raz w tym wątku i już Ci tu radziłyśmy jak pytałaś pod innymi nickami. Trochę mam wrażenie, że kręcisz się w kółko i nie bardzo umiesz wyciągać wnioski z własnych błędów, bo rady nt kosmetyków beztłuszczowych/małotłuszczowych były Ci dawane, a mimo to kupujesz tępego tłuściocha czyli masło shea oraz LRP wersję ciężką (a jest też przecież Legere).
O ile dobrze kojarzę, to mieszkasz/mieszkałaś w Niemczech. Bez zakupów internetowych się tu nie obejdzie, bo stacjonarnie nie znajdziesz tu dobrych formuł do cery tłustej i wrażliwej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:21.