Ocenianie prac innych biżuteryjek - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-05, 11:41   #31
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

Nie wrzucam fot, nie tyle z obawy ;-) przed krytyką, bo jednak staram się wykonywać biżu jak najporządniej (a tego, że dany wzór mógłby się nie spodobać, nie uważam za rzecz straszliwą), przynajmniej, żeby wyglądała mi na taką, na której zakup nie pożałowałabym pieniędzy - a bardziej chyba dlatego, że przerób ;-), w porównaniu z koleżankami , mam raczej niewielki.

Prace debiutantów raczej rzadko oceniam, bo najczęściej są to słabe, jak dla mnie, prace, trudno mi się rozwodzić nad koralem na drucie, na szarym tle, od tego prawie każdy zaczyna(ł), nie sądzę, by nawet pani Malczyk, zachwycała od razu fikuśnymi, oksydowanymi ośmiornicami. Wydaje mi się, że to przede wszystkim dlatego stare mają łatwiej, bo najczęściej prezentują sobą juz pewien poziom, hm, jakości. (Co nie znaczy, że narybek powinien się od razu przez to zrażać).

Uważam, że krytykę warto uzasadnić, może się nie spodobac i idealny kolczyk, gdy artysta nie trafi w gust, ale to co innego, gdy nie podoba się, bo jest brzydko wykonany, a nad czym mozna popracować.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 12:04   #32
Maqda
Zakorzenienie
 
Avatar Maqda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Śląskie;)
Wiadomości: 6 026
GG do Maqda Send a message via Skype™ to Maqda
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Prace debiutantów raczej rzadko oceniam, bo najczęściej są to słabe, jak dla mnie, prace, trudno mi się rozwodzić nad koralem na drucie, na szarym tle, od tego prawie każdy zaczyna(ł)
Mam tak samo. Ostatnio z resztą nie wszystko komentuję, ale jak już to najczęściej tych dziwaczyn, których trochę prac już widziałam, albo jeżeli naprawdę coś mi się spodba.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Uważam, że krytykę warto uzasadnić, może się nie spodobac i idealny kolczyk, gdy artysta nie trafi w gust, ale to co innego, gdy nie podoba się, bo jest brzydko wykonany, a nad czym mozna popracować.
Madrze mówisz Bo sama mam nieraz tak: ładnie wykonany i w ogóle, ale mi się nie podoba. No i co zrobić? Jak już się uparłam skomentować wszystkie, to albo skłamę, albo napiszę, że mi się nie podoba, czego teoretycznie robić nie powinnnam, bo nie mam powodu żadnego poza moim gustem? I to tyle w tym temacie
__________________
Cytat:
You had a row with a machine?
Sort of. It sat there and I shouted abuse at it.

Serialowo:
Obsesyjnie powtarzając: Sherlock
Na bieżąco: AHS, VD, Boardwalk Empire, Dexter, OUaT, Arrow, Elementary, TBBT, Merlin, Downton Abbey, Fringe, Hunted.
Nadrabiając: The Hour, The Prisoner
Maqda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 12:54   #33
whisperWG
Przyczajenie
 
Avatar whisperWG
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Accrington
Wiadomości: 26
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

Zanim zaczęłam robić biżuterię bardzo dokładnie przeczytałam wszystko o tym, gdzie szukać materiałów, jak wykonywać tę biżuterię, co jak się nazywa itd. Później tak samo było z nauką fotografii, począwszy od instrukcji obsługi aparatu na nauce PhotoShopa skończywszy. Do tego przejrzałam tysiące przeróżnych zdjęć (choćby i na wizażu) osób, które dopiero zaczynają i tych, które już są dobrze znane. Chciałam swój początek dobrze przygotować, nie ukrywam, że byłoby mi wstyd, gdybym założyła wątek o swoich pracach z niewyraźnymi zdjęciami, biżuterią, która wygląda jak wykonana przez przedszkolaka. Włożyłam dużo pracy w to, aby wszystko miało jako taki poziom.
Wątek założyłam po to, aby właśnie tam przeczytać sensowne opinie, komentarze, które pomogą mi poprawić błędy, bo to jest dla mnie bardzo ważne. Liczyłam, że odwiedzą go dziewczyny, które same już coś osiągnęły w tej branży i poprzez swoją opinię przekażą jakąś część swojego doświadczenia.
Nie interesują mnie wypowiedzi typu "ładne" - chcę wiedzieć, czy dobre. Jeśli ktoś pisze, że "nie moje kolory" to jakby jest to mało ważne, byłoby gdyby owa biżuteria była dla tej właśnie osoby. Liczyłam, że pokazując tutaj biżuterię dostanę jakąś lekcję albo przynajmniej dowiem się na jakim poziomie są moje prace. Tymczasem dostałam tylko kilka komentarzy, które coś wnoszą, są dla mnie ważną informacją.
No i też gołym okiem widać, że nie zawsze ocena jest adekwatna do jakości pracy, czasem jest ściśle powiązana nitką sympatii oceniającego do ocenianego. Jakby normalne, ale...
Chyba za bardzo serio podeszłam do tego wątku, do tego całego oceniania też. Potrzebne mi były opinie specjalistek, liczyłam na więcej wskazówek. Mam dosyć komentarzy znajomych, one tylko dodają skrzydał a ja chciałabym mieć jeszcze dodatkowo świadomość, ze nie zatrzymałam się w miejscu, że ktoś pomaga mi aby stać się lepszą w tym, czym się zajęłam.
Także namawiam do komentarzy konstruktywnych, kosztują więcej wysiłku niż napisanie słowa "fajne" ale także dają więcej do myślenia odbiorcy.
__________________
It sounds like a whisper...
whisperWG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 14:25   #34
AneciaG
Wtajemniczenie
 
Avatar AneciaG
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 2 069
GG do AneciaG
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

Przez długi czas nie pokazywałam się na wizażu więc nie jestem pewna czy akurat w tym wątku powinnam się wypowiadać, ale cóż, zaryzykuję.

Po pierwsze patrząc na moje stare prace sama je teraz krytykuję na maksa, ale wtedy byłam z nich strasznie dumna i gdybym miała w moim wątku tylko same krytyczne komentarze to szczerze mówiąc załamałabym się, ponieważ dużo serca włożyłam w te moje "dziełka". Ale to chyba większość z nas tak ma.

Chociaż widziałam tu kilka osób, które zaczęły wstawiać swoje prace po tym jak zniknęłam z wizażu i dopiero teraz miałam okazję je zobaczyć i czasami to mi szczęka opada i lewarka potrzebuję żeby ją podnieść do góry - takie są piękne, pomysłowe i dopracowane.
W międzyczasie zrobiłam ileś tam par kolczyków itd., ale nie wstawiałam ich na forum, ponieważ moim zdaniem nie były pomysłowe i stwierdziłam że nie ma sensu.

Krytyka jest dobra, ale jeżeli nie ma w niej jadu, a czasami niestety chyba się tak zdarza. Jest tu jedna taka osoba na forum która dopatruje się w każdej pracy plagiatu itd. Czegoś takiego nie znoszę i widziałam że już dużo osób zwracało jej na to uwagę ale panna nic sobie z tego nie robi. Z jej strony to nie jest konstruktywna krytyka, tylko poprostu... no nie wiem jak to nazwać, może niektórym zazdrości że ktoś potrafił coś ładnego zrobić??? Sama nie wiem do końca co tą osobą kieruje...

Czasami ktoś stworzy coś tak pięknego, że poprostu czasami słów brakuje żeby wyrazić jak bardzo mi się to podoba. Mogę tylko wówczas wymienić co najbardziej mi się podoba.

Czasami wolę przemilczeć niektóre rzeczy, że coś mi się nie podoba, żeby wojny nie było tak jak dziewczyny wspominały. Wiadomo jak jest. Tu nie chodzi o "lizanie tyłka" tylko poprostu czasami lepiej ugryźć się w język niż kogoś zdołować. Nikt się z drytem w ręku nie urodził i normalne że niektórzy mają do tego większe zdolności a inne mniejsze.

Zresztą nie jestem jakimś specem i czasami wolę się nie wypowiedzieć żeby ktoś nie spojrzał w mój stary wątek i nie zaczął się złośliwie czepiać.
__________________
Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, mmm, orły, sokoły, herosy!? Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, gdzie te chłopy!? - Jeeeee!
AneciaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 13:21   #35
piechotka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z kanapy;-)
Wiadomości: 1 513
GG do piechotka
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

Cytat:
Napisane przez iguana_night Pokaż wiadomość

Ale tak swoją drogą to według mnie taki wizaż z samą krytyką byłby rajem
Będę pamietać oglądając Twoje prace
piechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 13:46   #36
marta69
Raczkowanie
 
Avatar marta69
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 50
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

Cytat:
Napisane przez whisperWG Pokaż wiadomość
Także namawiam do komentarzy konstruktywnych, kosztują więcej wysiłku niż napisanie słowa "fajne" ale także dają więcej do myślenia odbiorcy.
Podpisuję się wszystkimi kończynami swoimi i swojego psa pod tym co napisała Whisper. Dobrze prawi

Bo najgorsza na świecie jest hipokryzja. Bo przecież żadna z was nie lubi komentarzy typu `fajne`, `ładne`, `krzywe loopy` nie? Dlatego zastanawia mnie skąd te komentarze się biorą? Nikt ich nie lubi, są fuj fuj, ale jakoś tak się składa że na wizażu aż się od nich roi...
Ciekawe zjawisko.

Cytat:
Napisane przez AneciaG Pokaż wiadomość
Czasami wolę przemilczeć niektóre rzeczy, że coś mi się nie podoba, żeby wojny nie było tak jak dziewczyny wspominały.
Dlaczego przemilczeć? Jeśli masz coś konstruktywnego i sensownego do powiedzenia to czemu tego nie zrobić? Bo komentarze typu `podoba się/nie podoba się` faktycznie warte są tylko tego żeby je przemilczeć.

Cytat:
Napisane przez AneciaG Pokaż wiadomość
Wiadomo jak jest. Tu nie chodzi o "lizanie tyłka" tylko poprostu czasami lepiej ugryźć się w język niż kogoś zdołować.
Zdołować? Kurczę dziewczyno ogarnij się trochę. Skoro ktoś wystawia swoje prace do oceny to powinien być przygotowany na krytykę. I nie ma się powodu dołować.
marta69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 13:49   #37
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

Świetny temat Jestem tu jeszcze nowa i dopiero sobie raczkuję po Waszych stronach. Jeśli określone pracę mi się podobają, to o tym piszę. Nie wyobrażam sobie wypisywania komentarzy typu "Nie podoba mi się" lub "Tych kamieni to ja nie lubię/kolorów/". Jednak bardzo często je niestety spotykam. Jest to cholernie irytujące. Wiem, że powielam opinię kilku osób, które się w tym wątku wypowiedziały, ale trudno. Zauważyłam też, że tego typu opinie wystawiają te same osoby
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-07, 16:23   #38
iguana_night
Zadomowienie
 
Avatar iguana_night
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 777
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

Cytat:
Napisane przez piechotka Pokaż wiadomość
Będę pamietać oglądając Twoje prace
Będę zaszczycona Ale pamiętaj - jednostronny i całkowity raj jest nudny
__________________
'Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka,
chociażby ta dusza była kretyniczna.

iguana_night jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 20:51   #39
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

Cytat:
Napisane przez marta69 Pokaż wiadomość

Bo najgorsza na świecie jest hipokryzja. Bo przecież żadna z was nie lubi komentarzy typu `fajne`, `ładne`, `krzywe loopy` nie? Dlatego zastanawia mnie skąd te komentarze się biorą? Nikt ich nie lubi, są fuj fuj, ale jakoś tak się składa że na wizażu aż się od nich roi...
Ciekawe zjawisko.
Czy Ty sobie sama nie zaprzeczasz? nie mozna napisac ze ladne i nie mozna napisac, ze krzywe loopy? To co mam napisac? Ze nie podoba mi sie uklad bizuterii, projekt, bo nie jest zgodny z wytycznymi z jakimi zbudowano piramide Cheopsa albo kolejne kamienie nie ukladaja sie rozmiarami wg ciagu Fibonacciego?

Co do jasnej anielci () jest zlego w napisaniu komus, ze cos jest ladne? Znaczy sie wykonanie mi sie podoba, uklad, proporcje (albo ich brak, jesli jest z sensem). Gdyby cos mi w odbiorze przeszkadzalo to bym napisala - podobnie chyba wiekszosc z nas.

Cytat:
Napisane przez marta69 Pokaż wiadomość
Dlaczego przemilczeć? Jeśli masz coś konstruktywnego i sensownego do powiedzenia to czemu tego nie zrobić? Bo komentarze typu `podoba się/nie podoba się` faktycznie warte są tylko tego żeby je przemilczeć.
Wiesz, sadzac po Twoim watku (9 postow) to chyba bylas zadowolona, gdy dostalas z opinii jaka dostalas - ze cos sie podobalo


Cytat:
Napisane przez marta69 Pokaż wiadomość
Zdołować? Kurczę dziewczyno ogarnij się trochę. Skoro ktoś wystawia swoje prace do oceny to powinien być przygotowany na krytykę. I nie ma się powodu dołować.
Ale i na pochwale, gdy zrobi cos dobrze - na wizazu jestem jakis czas, sa dziewczyny, ktore sa ode mnie dluzej - wszystkie widzialysmy udane debiuty. Czy to, ze Twoj do takich nie nalezal spowodowalo takie rozgoryczenie?


Cytat:
"Forum na wizażu to jedno wielkie kółko wzajemnej adoracji. Dziewczyny wklepują swoje prace żeby pokazać innym `co to nie one`, a cała reszta komentuje i pieje z zachwytu. Ot taki wyścig, kto w swoim wątku będzie miał najwięcej pozytywnych słitaśnych komciów. Żenada jak dla mnie.
A jak pojawi się nowa biżuteryjka to komenty zmieniają się między `ojej jakie ładne` poprzez `nie podobają mi się` aż po moje ulubione i chyba najczęściej spotykane `krzywe loopy`. żadnej konstruktywnej krytyki. "
brzmi znajomo?
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 21:12   #40
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

Cytat:
Napisane przez marta69 Pokaż wiadomość
Bo najgorsza na świecie jest hipokryzja.
dla mnie trąca hipokryzją pisanie na jednym forum "Ot taki wyścig, kto w swoim wątku będzie miał najwięcej pozytywnych słitaśnych komciów. Żenada jak dla mnie"

a na drugim, wizażu, wyważonych i uroczych wypowiedzi i ani słowa o jakiejś żenadzie i TWA. Nie podoba się, nie trzeba uczestniczyć.

a o co trąca to, kiedy ja na blogu piszę "Od dziś odżywiam się koralikami... ;P ...bo na nic innego nie zostało "

a potem czytam u kogoś w tym samym serwisie "Od dziś jem tylko koraliki, bo nie specjalnie zostało mi na coś innego ;P "

to ja już sama nie wiem. Ja nie wiem, jak można tak bardzo nie mieć... inwencji... żeby kopiować opisy zdjęć?

proszę forum o odpuszczenie ot
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 21:15   #41
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

To nie bedzie OT - skoro nie napisalas o krzywych loopach, ani ze fakt kopiowania Twoich opisow Ci sie podoba badz nie - to nie wychodzimy poza zakres tematyki
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-07, 22:02   #42
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

Rewelacja, zapraszam do siebie

Wybaczcie tak mi się nasunęło, pewnie większość z Was nie zrozumie o co biega :P
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 22:12   #43
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

Cytat:
Napisane przez M0N1K4 Pokaż wiadomość
Rewelacja, zapraszam do siebie

Wybaczcie tak mi się nasunęło, pewnie większość z Was nie zrozumie o co biega :P
o digart?
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 23:59   #44
gapcio22
Raczkowanie
 
Avatar gapcio22
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 317
GG do gapcio22
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

czytam i nie wiem co chcecie zdziałać- bez obrazy piszę ogólnie może zostać przy samym wklejaniu fotek hehe wiem wiem śmieję się i sama też już nie pokazuję swoich prac więc moze nie mam prawa głosu... ale zauważyłam, że ocenia się pozytywnie z sympatii, jeśli są drogie kamienie a co mnie dotyka- to straszne zarozumialstwo- już nie chce nazywać tego po mojemu i nie wiem co to jest wysoka samoocena, czy to,ze jest to wirtualnie- i nie mam na myśli zdrową krytyke, która motywuje( bo za nią jestem wdzięczna)- ale sposób odnoszenia się dziewczyn... teraz czekam,az mi się dostanie
gapcio22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 08:55   #45
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

Cytat:
Napisane przez gapcio22 Pokaż wiadomość
teraz czekam,az mi się dostanie
a co takiego powiedziałaś strasznego że mamy Cię bić?

co do drogich kamieni - niewiele jest osób, które ze szkła czy innych tanich kamieni potrafią zrobić coś fajnego (Maghia czy Fua). Jak ktoś robi dobre rzeczy z drogich kamieni, mogę napisać że ładne, a jak ktoś robi brzydkie/złe technicznie/nieciekawe rzeczy np ze szkła to nie będę mu słodzić dlatego że kupuje tanie materiały i powinnam podnieść go na duchu no cóż i odwrotnie. Drogie kamienie nie pomogą same... ja tu nie mam sympatii przy wyrażaniu zdania na temat prac... i staram się nie być chamska, tylko rzeczowa
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 10:51   #46
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

To może ja też wrzucę swoje 3 grosze
Niestety przyznam się bez bicia, że zarówno prace nowych dziewczyn jak i tych które są z nami dłużej oceniam rzadko. U tych pierwszych zwykle za dużo nie widać, prace są podobne, a i dziewczyny goszczą u nas nie dłużej niż dwa "wrzuty". Owszem napiszę coś gdy widzę ciekawą kompozycję lub coś nowatorskiego, choć możę nie zawsze do końca technicznie poprawnie wykonanego.
A do "starych wyjadaczek" to zagldam z sentymentu, z ciekawosci, zeby nacieszyc oko. Czasami napisze, ze mi sie podoba (czy to cos zlego), bo jesli mi sie podoba i nie zauwazam bledow w technice (bo takie juz raczej nie wystepuja ) to co innego wtracic? Mam milczec, bo komentarz w stylu "podoba mi sie" komus nie odpowiada?
Zreszta chetniej niz kiedys zagladam teraz do watkow ogolnych o galeriach internetowych, o skepach, o smiechostkach
No i sama tez juz raczenij nic nie wrzucam na wizaz (co widac z opisu ) bo i prace robie proste, klientki nie lubia udziwnien.
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 15:21   #47
marta69
Raczkowanie
 
Avatar marta69
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 50
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

Cytat:
Napisane przez substytut Pokaż wiadomość
Czy Ty sobie sama nie zaprzeczasz? nie mozna napisac ze ladne i nie mozna napisac, ze krzywe loopy?
Pewnie ze można, wszystko można - żyjemy w wolnym kraju. Nie chodziło mi o hipokryzję w zestawieniu komentarzy ładne/brzydkie, ale w szerszym sensie. Miałam na myśli to, że krytykuje się tutaj tego typu, nic nie wnoszące komentarze, a jednocześnie większość z was takie komenty właśnie umieszcza. To nazywam hipokryzją.

Cytat:
Napisane przez substytut Pokaż wiadomość
Co do jasnej anielci () jest zlego w napisaniu komus, ze cos jest ladne?
Nic. Ale wydaje mi się, że zamieszczając tu swoje prace robimy to dlatego, żeby móc udoskonalić warsztat, czegoś się nauczyć. Przynajmniej ja wychodziłam z takiego założenia. Nie zależy mi na tym żeby utopić się w wazeliniarskich komentarzach, nie zalogowałam się tu żeby sie dowartościować. Chcę się uczyć i rozwijać i myślę że dobrze by było gdyby komentarze innych, zwłaszcza bardziej doświadczonych biżuteryjek były drogą do tego celu!

Cytat:
Napisane przez substytut Pokaż wiadomość
Wiesz, sadzac po Twoim watku (9 postow) to chyba bylas zadowolona, gdy dostalas z opinii jaka dostalas - ze cos sie podobalo
Skłamałabym pisząc, że pozytywne opinie mnie nie cieszą. Wiadomo, że każdy lubi być doceniany. Ale nie o to chodzi. Takie komentarze są miłe, dowartościowujące, ale nie na nich mi w gruncie rzeczy zależy, tak jak napisałam wyżej.

Cytat:
Napisane przez substytut Pokaż wiadomość
widzialysmy udane debiuty. Czy to, ze Twoj do takich nie nalezal spowodowalo takie rozgoryczenie?
Rozgoryczenie? Nie mam powodu być rozgoryczona. W moim wątku na 9 postów 5 czy 6 dotyczyło tego żeby zamiast linka do bloga zamieścić załączniki ze zdjęciami. 5 postów które nie miały nic wspólnego z oceną biżu! Jedna osoba tylko napisała coś na temat z tego co pamiętam i był to sensowny komentarz.
Nie mam powodu do bycia rozgoryczoną. Co najwyżej jestem rozczarowana, że osoby (wydawałoby się) twórcze, mają tak niewiele do powiedzenia. Chociaż oczywiście nie dotyczy to wszystkich.

Cytat:
Napisane przez lawenda99 Pokaż wiadomość
dla mnie trąca hipokryzją pisanie na jednym forum "Ot taki wyścig, kto w swoim wątku będzie miał najwięcej pozytywnych słitaśnych komciów. Żenada jak dla mnie"
a na drugim, wizażu, wyważonych i uroczych wypowiedzi i ani słowa o jakiejś żenadzie
Widać masz problem z rozumieniem słowa hipokryzja i czytaniem ze zrozumieniem. W żadnym momencie sobie nie zaprzeczyłam. I na gronie i na wiżażu chodzi mi o to samo, tylko ujęte innymi słowami - to jest dla ciebie hipokryzja?

Cytat:
Napisane przez lawenda99 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, jak można tak bardzo nie mieć... inwencji... żeby kopiować opisy zdjęć?
No cóż, możesz sobie pochlebiać myśląc, że jesteś tak oryginalna, że ludzie kopiują opisy twoich zdjęć. Ale była to zwykła zbieżność. Żebyś się nie stresowała, że ktoś cię plagiatuje usunęłam nieszczęsny opis.

Pozdrawiam serdecznie
marta69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 11:00   #48
gosiolek90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 93
Dot.: Ocenianie prac innych biżuteryjek

pomyślmy czy krytyka musi być taka zła? można komuś powiedzieć że coś robi źle albo kiepsko to wygląda i ma szanse poprawić prace, a co najmniej następnym razem zrobi lepiej- to na tym polega doskonalenie się a zresztą , cZy jeżeli ktoś jest bardziej bezpośredni [czytaj wrendny ] to źle? przecież to jedna z licznych cech charakteru ceniona lub nie przez wszystkich
gosiolek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:02.