OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-25, 13:55   #361
trutututu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 325
GG do trutututu
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Ładnej cery to na pewno nie mam Jest megaaa problematyczna, zwłaszcza świecenie.
a stosujesz się ściśle do instrukcji? jakich olejów używasz?
mi np. pomaga tylko wtedy, gdy baaardzo dokładnie zmyję olej - robię to mega gorącym ręcznikiem jakieś 4 razy..
__________________
Hope springs eternal..
trutututu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 19:35   #362
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja dzisiaj zrobiłam ocm. Trochę martwiłam się o naczynka, ale myślę, że lepsze one, niż krosty Skóra jest świetnie nawilżona i bardziej gładka. Mam nadzieję, że mnie nie zatka, bo nie miałam innych olejów i myłam tylko rycynowym
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 20:26   #363
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

przebrnęłam przez połowę wątku i się skusiłam. pomieszałam olej rycynowy z hippem. wszytsko pięknie ładnie ale "w oczach" zostaje jakaś warstewka oleju i widzę jak za mgłą przemyłam micelem ale nic nie dało...
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 20:47   #364
trutututu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 325
GG do trutututu
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
przebrnęłam przez połowę wątku i się skusiłam. pomieszałam olej rycynowy z hippem. wszytsko pięknie ładnie ale "w oczach" zostaje jakaś warstewka oleju i widzę jak za mgłą przemyłam micelem ale nic nie dało...
hehehe mam identycznie dlatego wiem, że jak chce pozniej jeszcze np. poczytac książkę, to muszę ominąc oczy
__________________
Hope springs eternal..
trutututu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 09:59   #365
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
przebrnęłam przez połowę wątku i się skusiłam. pomieszałam olej rycynowy z hippem. wszytsko pięknie ładnie ale "w oczach" zostaje jakaś warstewka oleju i widzę jak za mgłą przemyłam micelem ale nic nie dało...
Tez tak mam jak mi się za dużo oleju lejnie. Jak dam mało to jest ok.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 11:16   #366
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny mma 2 pytania, na które zapewne jest gdzies tutaj odpowiedź, ale po spędzeniu całego dnia wczoraj nad watkiem i kwasach retinoidach i mgdałku nie mam siły szukac

Czy jeżeli zaczełam kuracje migdałkiem, stosowałam tonik, wczoraj peeling 20% to czy mogę do tego dołączyć OCM?

Czy mogę pomieszać olej rycynowy i olejem z orzecha włoskiego?
Niestety obecnie innego nie posiadam
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 10:36   #367
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez trutututu Pokaż wiadomość
a stosujesz się ściśle do instrukcji? jakich olejów używasz?
mi np. pomaga tylko wtedy, gdy baaardzo dokładnie zmyję olej - robię to mega gorącym ręcznikiem jakieś 4 razy..
Ścisle Rycynki i oliwy z oliwek.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-27, 17:57   #368
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Ścisle Rycynki i oliwy z oliwek.
ja tez używam rycyne i oliwe z oliwek - najlepiej mi podchodzi ta mieszanka.
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny

Edytowane przez Kinaa1
Czas edycji: 2010-08-27 o 18:03
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 18:13   #369
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

witam ocm-owe dziewczyny
moge sie do Was przylaczyc?
metoda wyglada bardo kusielsko, wiec sprobuje dzis wieczorem, (dodam krople olejku z drzewa herbacianego )
wiele cennych info jest na
http://www.theoilcleansingmethod.com/
ale pewnie znacie te stronke
piszecie ze myjecie oliwa z oliwek+rycyna (w odpowiednich dla skory proporcjach), na stronce jest olej slonecznikowy+rycyna
wyczytalam ze oliwa moze wysuszyc i zapychac, maceraty (czesto uzywane jako mleczko do demakijazu) sa na bazie slonecznikowego
wiec jak to w koncu jest
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 12:22   #370
chemiczka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wczoraj po raz pierwszy zastosowałam tę metodę i jestem pozytywnie zaskoczona, wolę jednak nie chwalić dnia przed zachodem słońca, dlatego relację zdam później.
chemiczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 12:38   #371
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

a ktoras probowala dodac swas salicylowy do ocm? jak narazie do mycia stosowalam sam olej jojoba z salicylem i bardzo dobrze oczysczzal i sie tak zastanawiam czy nie zmajstrowac sobie ocm + 10% salicylu by sobie popenetrowal mieszki wlosowe i pory? z tym ze juz z ttym dodatkiem nie nadaje sie do mycia oczu ale i tak wole micelkiem zmyc oko
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 13:42   #372
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Nieee, znowu wysyp... Daję sobie spokój, zaprzestaję tej metody. Będę tylko pamiętać, że olej rycynowy świetnie zmywa makijaż i z braku laku na pewno go jeszcze użyję
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 10:37   #373
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

zrobilam sobie ocm i omg!!! twarz mi wyschla!!! dobrze ze oczu nim nie zmywam.Niby dalam 20 % oleju ale strasznie podsuszylo!!! co do wyczyszczenia jakos nie ma roznicy miedzy ocm a moja mikstura oleju jojoba z 5-10% kwasem salicylwoym. obydwa tak samo myja co do efektu zaraz po jojoba z salicylem jest o wiele lepszy niz po ocm. po nim mam sciagnieta cere a po jojoba taka satynowa, aksamitna jakbym miala jakis podklad wygladzajacy a po ocm mam sciagnieta i pomarszczona cere co jak co ale przy ocm zostane jednak bedzie wykonywane 2 razy w tyg dodam tez kwasu salicylowego( ja nim oczu nie myje ) by ladniej penetrowal mi pory

podsumowujac obydwa dzialaja tak samo ( stwierdzam po 1 ocm) tak samo oczyszczaja jednak jojoba dla mojej cery jest laskawszy i w lepszym stanie jest ona po myciu i zauwazylam ze ten sposob jest o tyle dobry ze kwas zasusza mi syfki jeszcze zanim wyjda mialam przy nosie syfka co sie budowal z zatkanego pora ale wycisnac sie go nie dalo bo bym bardzo gleboko( takk takk gniotlam!) no ale odpuscilam i go zostawilam a on sobie dalej tam tkwil no i przyszedl moj kwas salicylowy z ktorego zmajstrowalam sobie olejek( ktory mial byc pierw peelingiem o slabym stezeniu). ale zaczelam uzywac go do mycia twarzy tak jak ocm z tym ze omijalam oczy ktore wczesniej zmywam micelem no i co zaczelo sie dziac z syfkiem? zasuszyl sie zaczal codzien wystawac coraz bardziej salicyl pewnie zluszczyl skore obok niego i dlatego zrobil sie z niego zrogowacialy koreczek ktory codziennie troche bardziej wystawal az wczoraj dotknelam go i....wypadl;D zostawiajac po sobie dosc duza dziurke tak samo bylo z kilkoma innymi na czole i brodzie po nich tez zostaly tylko dziurki ktore z kazdym dniem sa coraz mniejsze jeszcze z 3 mi zostaly ale je tylko ja widze

wiec jak ktos ma po ocm wysyp albo niech sprobuje do niego dodac kwasu salicylowego ok 5% tylko pamietac ze nie mozna tym myc oczu!

a jak dalej mi ocm nie pasuje niech sprobuje samego innego oleju z salicylem ja zakochalam sie w jojoba
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2010-08-31 o 10:39
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 12:24   #374
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
do niego dodac kwasu salicylowego ok 5% tylko pamietac ze nie mozna tym myc oczu!

a jak dalej mi ocm nie pasuje niech sprobuje samego innego oleju z salicylem ja zakochalam sie w jojoba
Używasz filtrów??
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 12:46   #375
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

przecież to male stezenia a w myjacym olejku kwas nie zdarzy nawet złuszczyc naskórka, co najwyzej dokladnie oczysci skóre. Filtry IMO w tym wypadku nie są niezbędne
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 12:53   #376
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

5 % kwasu salicylowego to raczej nie takie małe stężenie
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 12:54   #377
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dokładnie - na mazidłach masz:
Sugerowane stężenie:1-2 %

oraz


*w trakcie stosowania kuracji kwasem salicylowym nie należy korzystać z solarium i opalać się na słońcu. Obowiązkowe jest stosowanie stabilnych filtrów z wysokim poziomem protekcji;
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 13:02   #378
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Używasz filtrów??
boszzz co za nagonka wszedzie gdzie sie wspomnie o kwasie moim zdaniem stezenie 5 % jest tak male ze wiekszosc drogerujnych tonikow ma wieksze takie np normaderm lub nawet peeling st.ives ma go na poczatku w skladzie a filtrow uzywalam gdy bylo slonce a teraz sam podklad mineralny ktory tez ma filtr chyba odpowiedni do pogody za oknem. nie popadajmy w paranoje

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
przecież to male stezenia a w myjacym olejku kwas nie zdarzy nawet złuszczyc naskórka, co najwyzej dokladnie oczysci skóre. Filtry IMO w tym wypadku nie są niezbędne
dokladnie. olejek z mazidel zostawia sie na noc i ma czas sobie dzialac. za to moj olejek stosuje jedynie 5 min przy myciu pozniej jest dokladnie sciagany nawet jak zostawie jakies sladowe ilosci ( zalozmy w porywach po zmyciu 0.2 %) to chyba nie powinnam choodzic w burce gdyz nie jeden krem ma wyzsze stezenia


weszlam na mazidla a tam pod olejkiem 2% pisze

Uwagi: ponieważ olejek nie powoduje złuszczenia warstwy rogowej, w trakcie jego stosowanie nie jest konieczne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych.


patrzylam tonik on znow wymaga ale miedzy nimi jest taka roznica ze one posiadaja alkohol w skladzie ktory poteguje dzialanie zluszczajace i wnika bardzo gleboko w skore. i taka jest drogie panie roznica


dla potwierdzenia cytat z bu na temat 2% olejku z kwasem

" można bezpiecznie stosować także w okresie letnim, gdyż ze względu na bazę olejową, w porównaniu z tonikami z kwasami, Serum działa dużo łagodniej NIE powodując widocznego łuszczenia się skóry. "
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2010-08-31 o 13:17
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 18:47   #379
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Olkie, czy myślisz, że można użyć innego kwasu, np. migdałka, zamiast salicylu?
czy orientujesz się jak to wszystko wygląda ze strony stabilności..?
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 19:27   #380
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
boszzz co za nagonka wszedzie gdzie sie wspomnie o kwasie moim zdaniem stezenie 5 % jest tak male ze wiekszosc drogerujnych tonikow ma wieksze takie np normaderm lub nawet peeling st.ives ma go na poczatku w skladzie a filtrow uzywalam gdy bylo slonce a teraz sam podklad mineralny ktory tez ma filtr chyba odpowiedni do pogody za oknem. nie popadajmy w paranoje

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------



dokladnie. olejek z mazidel zostawia sie na noc i ma czas sobie dzialac. za to moj olejek stosuje jedynie 5 min przy myciu pozniej jest dokladnie sciagany nawet jak zostawie jakies sladowe ilosci ( zalozmy w porywach po zmyciu 0.2 %) to chyba nie powinnam choodzic w burce gdyz nie jeden krem ma wyzsze stezenia


weszlam na mazidla a tam pod olejkiem 2% pisze

Uwagi: ponieważ olejek nie powoduje złuszczenia warstwy rogowej, w trakcie jego stosowanie nie jest konieczne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych.


patrzylam tonik on znow wymaga ale miedzy nimi jest taka roznica ze one posiadaja alkohol w skladzie ktory poteguje dzialanie zluszczajace i wnika bardzo gleboko w skore. i taka jest drogie panie roznica


dla potwierdzenia cytat z bu na temat 2% olejku z kwasem

" można bezpiecznie stosować także w okresie letnim, gdyż ze względu na bazę olejową, w porównaniu z tonikami z kwasami, Serum działa dużo łagodniej NIE powodując widocznego łuszczenia się skóry. "
Ja tylko zapytałam czy używasz filtrów to mnie uspokoiłaś.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 14:06   #381
apasionata
Przyczajenie
 
Avatar apasionata
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Edinburgh, UK
Wiadomości: 23
GG do apasionata
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja to chyba jestem z jakiejś innej gliny ulepiona... Stosuję ocm od ponad tygodnia i nic nie zauważyłam. To znaczy podoba mi się jak moja skóra się czuje tuż po oczyszczaniu, taka miękka i świeża, ale następnego dnia moja cera znowu jest ziemista, tłusta i z zaskórnikami (nie zauważyłam, żeby jakoś specjalnie oczyszczały mi się pory). Ale uparłam się i będę stosować, bo to moje drugie podejście, w zeszłym roku zaczęłam, ale stosowałam krótko, a to dlatego, ponieważ zazwyczaj brak mi konsekwencji w stosowaniu przeróżnych mazideł. Nie jestem pewna, czy przyniesie to jakieś efekty, zwłaszcza, że od czasu do czasu w ciągu tego tygodnia wyskoczy mi drobny ropniaczek, czy to na nosie, czy na czole czy brodzie. I nie wiem, czy zapycha mnie ten olej, czy powolutku cera mi się oczyszcza. Jak to rozpoznać? Nie mam zielonego pojęcia...
__________________
You can't hurry love, you just have to wait...
apasionata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 15:45   #382
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja tak samo jak Ty, nie zauważyłam zmian
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 21:04   #383
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja dzięki ocm nauczyłam się myć olejem twarz i za nic w świece nie wróce do żeli itd.

Ale mi to bardzo pomaga, cera się uspokoiła, nie przetłuszcza się, jest mięciutka i moje ropniaki pojawiają się coraz rzadziej.

Teraz zdradziłam ocm na rzecz olejku myjącego z BU i jak dla mnie sam olej winogronowy lub jojoba jest o wiele lepszy.
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 22:53   #384
tricomi
Zakorzenienie
 
Avatar tricomi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Fabryka Czekolady
Wiadomości: 5 191
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dołączam do grona osób, które musiały zrezygnować z tej metody.
Niestety przy trzeciej buteleczce oleju (mieszałam sobie po 100ml na raz ) stan mojej cery okropnie się pogorszyła. Strasznie pozapychało mi pory i zrobiły mi się tak głębokie zaskórniki, że do dzisiaj z nimi walczę, a minęło już dobrych kilka tygodni :/
Nie jestem do końca przekonana czy to aby na pewno kwestia tylko i wyłącznie mycia olejem, ale po odstawieniu i powrocie do Cetaphilu skóra jednak się uspokoiła.

Pozostanę jednak przy oleju jako preparacie do demakijażu, bo w zasadzie na tym zależało mi najbardziej.
tricomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 10:33   #385
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Stosowalam OCM tydzien. O ile na poczatku skora byla ladna i miekka(chociaz rano byla szara i ziemista) to po tygodniu nagle mialam taki okropny wysyp cyst, pryszczy i wszystko co najgorsze moze wyskoczyc na twarzy. Okropnie swedzialo plus mega krostkina calej twarzy. Nikomu tego nie zycze.
Dopiero hydrocortisonum pomoglo (zastosowalam 2-3 razy w odstepach dwudniowych- mimo wszystko to sterydy wiec nie chcialam sie nimi zbyt szprycowac). Przestalo swedziec od razu. Reszte zmian leczylam prawie 2 miesiace.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 23:41   #386
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A ja jestem bardzo zadowolona z OCM. Stosuję tę metodę w sumie od jakichś 2 miesięcy. Moja skóra po OCM jest lepiej oczyszczona, jednolita, ma mniej zaczerwienień - zwłaszcza rano, szybciej goją się wszystkie niespodzianki, jest lepiej nawilżona i ogólnie ładniej wygląda.
Także jak widać każdemu co innego pasuje i wszystko trzeba wypróbować na sobie zanim się stwierdzi czy nam to odpowiada czy też nie Nie ma produktu ani sposobu pielęgnacji, który w 100 procentach odpowiadałby każdemu...
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 12:48   #387
asia8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam
Stosuje metodę OCM od jakiegoś tygodnia, oprócz niedzieli więc w sumie zrobiłam chyba z 5 razy. Robię tak:
-myje same oczy mydełkiem bambino /mam bardzo dużo tuszu zawsze i nie mogę tego domyć. olej by mi go strasznie po buzi rozpaprał co i tak robi/
-oliwka babydream /nie polecacie ale nie miałam innej/ + olej rycynowy + wczoraj dodałam 1 kapsułkę witaminy A
I masuje chwilę, potem gorący ręcznik jakieś 3 razy i zimny z 2.
Wszystko było OK, skóra śliczna, makijaż chyba po raz pierwszy dokładnie domyty, ALE mam teraz strasznie rozszerzone pory na policzkach, masakra, a nie miałam wogóle. Są czyste bo widać ale wielkie. No i trochę mi sie tłuści skóra na czole i policzkach bliżej nosa, tzn bardziej świeci bo nie brudzi.
Mam 25 lat, skóra po trądziku zaskórnikowym /po miesiącu zniknął/ stosowałam skinorem i jeszcze jakieś jedno w butelce szklanej z niebieską etykietą. Teraz mam trochę ale nie tragicznie, czasem jakieś wypryski.
Używam też toniku na cerę trądzikową Soraya care control ale od 3 dni na zwężenie porów.
No i właśnie nie wiem kompletnie co zrobić czy to może być od olejów?? Widzę że skóra po tym jest czysta, ładna, ale na drugi dzień już się świeci i te pory są straszne.
Myślę o kupnie Normaderm Vichy, on jest na pory, co myślicie? Przestać stosować olejki? Może to od tej gorącej wody?
Sory że taki duży wywód ale martwi mnie to, jutro wkleje może zdjęcia. A i do tego wszystkiego mam skórki na nosie suche, a używam SVR z mocznikiem.
asia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 20:01   #388
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zadebiutowałam
Jak Was podczytywałam to stwierdziłam, że za dużo zachodu i chyba zmodyfikuję metodę żródłowa i tylko zrobię sobie hydrofilny olejek na bazie rycyny, ale dziś miałam chwilę czasu i sprobowałam.
W sumie nie było tak źle, trochę tylko nachlapałam w łazience i zatłuściłam wannę.
Użyłam oliwy z oliwek (na pewno muszę ją zastąpić winogronem albo słonecznikiem bo nie lubię jej zapachu), rycyna ok. 20%.
Bałam się jednak zmywać oczy
Po ciepłych ręcznikach, nie zastosowałam zimnych, bo chciałam wykorzystać otwarte pory i po starciu oleju nałożyłam maseczkę spirulina+wulkaniczna neem z BU.
Myślę, że codziennie taka zabawa u mnie odpada, ale może uda mi się przynajmniej co kilka dni.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 21:47   #389
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy do OCM moge użyć oleju sezamowego, który ma działanie rozgrzewajace ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 22:48   #390
martusia15cc
Raczkowanie
 
Avatar martusia15cc
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 267
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Uff przebrnełam przez cały wątek i postanowiłam wypróbować tę metodę. Jutro kupię co trzeba i do dzieła
Mam pytanie, co myślicie o tym aby po tej metodzie użyć maseczki zwężającej pory? Trochę boje sie rozszerzenia...
martusia15cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.