OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-01, 21:05   #1381
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez dorotie85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a mogę dodać do mojego olejku jakiegoś olejku eterycznego dla ładniejszego zapachu?
Ja tak robię olejek grefrutowy ładnie pachnie, a do tego ma dobry wpływ na skórę (ale trzeba uważać z ilością, bo mogą wysuszać)
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 13:37   #1382
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

tak czytam o tych gulach jeszcze i myślę że może to też być spowodowane gronkowcem, większość z nas ma tego badziewia na skórze dość sporo, zwłaszcza młode osoby mogą pomylić z trądzikiem.....ale maseczka aspirynowa albo olejek manuka powinny sobie poradzić z gulami
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 14:06   #1383
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Ta "stara" mieszanka ile miała dni? Oleje mają różne stopnie gęstości, więc mętność może z tego faktu też wynikać.
Poprzednia mieszanka miala okolo 2 tygodnie. Zostalo jej niewiele wiec nie zal mi bylo wylac. Mysle, ze to zmetnienie moglo byc spowodowane dostaniem sie wody do buteleczki. Ostatni tydzien spedzilam u rodzicow i mylam tam buzie podczas kapieli w wannie, wiec moglo mi sie tam cos dostac do srodka.

U mnie dalej szaleje wysyp. To juz ponad miesiac stosowania ocm. Czolo mam czysciutkie - ciekawa jestem na jak dlugo hehe - to dzieki ocm i tonikowi rozano-mlecznemu z bu. Teraz oczyszcza sie broda i zuchwa + pojedyncze male krostki na policzkach ale dam rade - tak jak ktos juz wczesniej napisal, ja rowniez nie wyobrazam sobie mycia buzi czymkolwiek innym.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 17:20   #1384
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez dorotie85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a mogę dodać do mojego olejku jakiegoś olejku eterycznego dla ładniejszego zapachu?
Tak jak pisała zetuzetia robię podobnie. Dodawałam już olejków: pomarańczowego, z drzewa różanego, z drzewa herbacianego i mietowego. Ten ostatni się nie sprawdził, może na lato byłby lepszy.

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
poki co jeszcze rycyny + oliwa z oliwek. To byl moj poczatek, zeby za duzo nie wydawac ale oliwa jest zbyt tlusta i ciezka. No i ten zapach...

dzis robilam nowa mieszanke, dalam mniej rycyny, przewaza olej ze slodkich migdalow. Zobaczymy jak bedzie. Ale dobrze wiedziec, ze to uczucie sciagania jest normalne

Dzieki!!!
Oliwa z oliwek jest ciężka, spróbuj też pokombiować z różną ilością oleju rycynowego.

Cytat:
Napisane przez zieloneoczymam Pokaż wiadomość
O, widze że istnieje coś co już sama stosowałam

Kiedyś myłam buzię olejkiem pomarańczowym z BU. Potem olejkiem Babydream dla mam (mieszanka migdałowego i innych), dla mnie najlepsza mieszanka pod słońcem.
Najczęściej jednak myję buzię w taki sposób: nasączam wacik wodą i olejkiem i przemywam, potem znowu zmywam wodą, a potem wacik nasączam tonikiem aloesowym i olejem. Już w mniejszej ilości. Ładnie się wchłania i jest okej i ładnie pachnie
Olejki są właśnie fajne do demakijażu, też tak zaczęłam przygodę z olejami , ale szczerze Ci powiem, że używanie OCM, gdzie jest jeszcze rcynowy olej jest o niebo inne, przyjemniejsze i oczyszczenie skóry jest większe. Wypróbuj kiedyś!

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Poprzednia mieszanka miala okolo 2 tygodnie. Zostalo jej niewiele wiec nie zal mi bylo wylac. Mysle, ze to zmetnienie moglo byc spowodowane dostaniem sie wody do buteleczki. Ostatni tydzien spedzilam u rodzicow i mylam tam buzie podczas kapieli w wannie, wiec moglo mi sie tam cos dostac do srodka.

U mnie dalej szaleje wysyp. To juz ponad miesiac stosowania ocm. Czolo mam czysciutkie - ciekawa jestem na jak dlugo hehe - to dzieki ocm i tonikowi rozano-mlecznemu z bu. Teraz oczyszcza sie broda i zuchwa + pojedyncze male krostki na policzkach ale dam rade - tak jak ktos juz wczesniej napisal, ja rowniez nie wyobrazam sobie mycia buzi czymkolwiek innym.
Aj, nie dolewaj wody;-), zakręcaj buteleczki. Moje mieszanki też czasem mają dwa tygodnie, ale nie zauwazyłam zmętnienia, w sumie zawsze bełtam buteleczkę z zwartością zanim nałożę oleje na twarz.

Mi zostały jeszcze nieoczyszczone pory na nosie i brodzie, ale po tylu miesiącach stosowania OCM to już chyba taka natura mojej skóry na twarzy. I tak jestem zadowolona
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 18:07   #1385
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Anka, może spróbuj parówki? Mnie dość ładnie oczyscily się pory na nosie
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 18:41   #1386
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Anka, może spróbuj parówki? Mnie dość ładnie oczyscily się pory na nosie
Mam zamiar zrobić taką samą co Ty robiłaś, olejki tylko inne dam.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 21:49   #1387
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja dzis robilam to oczyszczanie z parowka i olejkami i nie bylo rewelacyjnych efektow gdzie tam pory oczyszczone...
dobrze rozgrzałam i wymasowalam twarz, ale efektow - brak.
Chyba nie ma jak klasyczne oczyszczanie
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-03, 10:18   #1388
nataliaaa88
Zadomowienie
 
Avatar nataliaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 1 587
GG do nataliaaa88
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mało kiedy używam kremu po OCM, nie czuje takiej potrzeby, uzywam jedynie rano toniku i kremu na policzkach widze dziurki po oczyszczonych porach ale na nosie niestety nie, zawsze mialam z nim problem, nie orientuje sie dokladnie jak zrobić taką parówke a brzmi to obiecująco w naczyniu nalac goracej wody, nachylic sie i czekac?
__________________
mam takie myśli na myśli że nawet moja podświadomość się rumieni...

wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post27112875
nataliaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 11:17   #1389
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Gorąca woda (ja dodaję jeszcze olejek eteryczny, ale to niekonieczne), ręcznik na głowę i czekać Ja dodatkowo smaruję twarz mieszanką do OCM i co jakiś czas masuję skórę, zresztą pisałam o tym kilka postów do góry
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 13:19   #1390
oolivia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

.

Edytowane przez oolivia
Czas edycji: 2012-03-10 o 14:31
oolivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 13:33   #1391
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mi najlepiej działa jak nałożę olejek i włączę saunę pod prysznicem.
Ale jestem podłamana, bo już prawie dwa miesiące używam toniku z kwasem i OCM dwa razy w tygodniu a zmian nie widzę, oprócz tego, że jestem blada jak trup.
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-03, 14:10   #1392
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ehhh można było się tego spodziewać moja cera wraca do stanu pierwotnego i znowu się przetłuszcza tak samo jak przed OCM tyle dobrze, że się nie pogorszyła tylko troszkę mnie zapycha będę nadal stosować tą metodę bo dobrze oczyszcza twarz i przy tym jej nie wysusza ale tego zachwytu już mi brak ehhh a tak bardzo się cieszyłam, że stał się cud i moja cera będzie normalna a nie wiecznie tłusta
może ktoś z Was ma jakąś metodę żeby pozbyć się tego świecenia twarzy??
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 15:19   #1393
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez oolivia Pokaż wiadomość
hej dziewczyny zadna mi nie odpowie? no tak ladnie prosze....zapytam jeszcze raz.
poniewaz mam problem z zakupem jakiegokolwiek oleju poza najprawdziwsza oliwa z oliwek (mieszkam w grecji) zaczelam ocm wlasnie z tym olejem. po prawie dwoch tyg szukania po sklepach moge wybrac miedzy olejem slonecznikowym, sojowym, kukurydzianym i sezamowym. (nadal szukam ale cos mi sie wydaje ze o oliwie z orzechow wloskich, winogron czy moreli nie mam co marzycbede musiala jakos sciagnac z polski albo wloch)
mam bardzo tlusta cere jak i problemy z tradzikiem. ktory z tych oleji wybrac? myslalam o slonecznikowym ale i sezamowy chyba by sie nadawal. a moze zostac juz przy tej oliwie z oliwek??? pomozcie prosze.
metoda bardzo fajna nie chcialabym rezygnowac tylko dlatego ze mam ograniczony dostep do oliw.
czy ewentualnie oliwka nivea dla dzieci sie nadaje do ocm?
Na samym końcu masz wymienione jaki olej do jakiej cery
http://brunettesheart.blogspot.com/2...-ulepszyc.html
Wychodzi na to że sezamowy jest idealny a sojowy też może być
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 15:42   #1394
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
ja dzis robilam to oczyszczanie z parowka i olejkami i nie bylo rewelacyjnych efektow gdzie tam pory oczyszczone...
dobrze rozgrzałam i wymasowalam twarz, ale efektow - brak.
Chyba nie ma jak klasyczne oczyszczanie

może dlatego, że to pierwszy raz??
nie poddawaj się ale też nie ryzykuj z wyciskaniem
nic dobrego z tego nie ma....

możesz też spróbować zmieniać składniki parówki, dodać jakiś wyciąg np. z bratka czy nagietka
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 19:49   #1395
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Gorąca woda (ja dodaję jeszcze olejek eteryczny, ale to niekonieczne), ręcznik na głowę i czekać Ja dodatkowo smaruję twarz mieszanką do OCM i co jakiś czas masuję skórę, zresztą pisałam o tym kilka postów do góry
Ja parówki czasem robie w ramach inhalacji, więc teraz po prostu zmienię olejek z nastawieniem bardziej na twarz, a nie układ oddechowy ;-)

Cytat:
Napisane przez nataliaaa88 Pokaż wiadomość
Mało kiedy używam kremu po OCM, nie czuje takiej potrzeby, uzywam jedynie rano toniku i kremu na policzkach widze dziurki po oczyszczonych porach ale na nosie niestety nie, zawsze mialam z nim problem, nie orientuje sie dokladnie jak zrobić taką parówke a brzmi to obiecująco w naczyniu nalac goracej wody, nachylic sie i czekac?
Zetuzetia pisała wcześniej jak to robiła, ale: nalewasz wrzątku do szerkiej miski, na głowę nałożyć recznik i nachylić twarz nad parę, ręcznik powinien szczelnie hamować uciekanie pary.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 22:10   #1396
nataliaaa88
Zadomowienie
 
Avatar nataliaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 1 587
GG do nataliaaa88
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Gorąca woda (ja dodaję jeszcze olejek eteryczny, ale to niekonieczne), ręcznik na głowę i czekać Ja dodatkowo smaruję twarz mieszanką do OCM i co jakiś czas masuję skórę, zresztą pisałam o tym kilka postów do góry
tak tak czytalam Twój post, dziekuje za odpowiedz sprobuje
__________________
mam takie myśli na myśli że nawet moja podświadomość się rumieni...

wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post27112875
nataliaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 11:56   #1397
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja parowke tez czesto robie wlasnie w polaczeniu z olejami, teraz toche rzadziej, bo to wymaga jednak troche czasu. Wagry na nosie jednak nic nie jest w stanie wykurzyc, ale mysle, ze to ma tez zwiazek z moja dieta. Juz jakis czas mysle nad jej powazna modyfikacja

Powiem wam jeszcze o moim pomysle na ocm Jak juz pisalam, uzywam kwasowgo toniku i czasem szmatka plus olej wystarczaja by pozbyc sie skorek, a czasem okazuje sie, ze to za malo. Wtedy do porcji mieszanki dodaje mojego ulubionego suchego peelingu z pestek opuncji. Buzia po tym jest supermiekka, bez okropnych skorek.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 16:33   #1398
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej chciałabym dzis przy kompieli wypróbować tą metodę tylko nie wiem czy mam odpowiednie składniki. Chciałabym wykorzystac olej rycynowy i nie wiem co jeszcze. Znalzałam w domu olejek eukaliptusowy i oliwke Bambino:/
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 17:34   #1399
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
Hej chciałabym dzis przy kompieli wypróbować tą metodę tylko nie wiem czy mam odpowiednie składniki. Chciałabym wykorzystac olej rycynowy i nie wiem co jeszcze. Znalzałam w domu olejek eukaliptusowy i oliwke Bambino:/
Oliwę z oliwek masz? olejku eukaliptusowego daj naprawdę baaardzo, bardzo mało.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-05, 17:49   #1400
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Oliwę z oliwek masz? olejku eukaliptusowego daj naprawdę baaardzo, bardzo mało.
zrobiłam mix oliwki bambino (75%) i olejku rycynowego(25%) i nawet było nieźle tylko dziś troche łuszczy mi sie skóra...(moze to dlatego, ze rano myłam twarz zwykłym żelem?) dziś kupiłam olejek z orzechów włoskich i chciałabym go użyć zamiast oliwki bambino własnie zastanawiałam sie nad oliwą z oliwek ale kupiłam ten olejek :P no ale zawsze można dokupić
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 18:09   #1401
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Ja tak robię olejek grefrutowy ładnie pachnie, a do tego ma dobry wpływ na skórę (ale trzeba uważać z ilością, bo mogą wysuszać)
Niektóre dziewczyny stosują jeszcze olejek z drzewa herbacianego. Ale ten zapach to trzeba lubić, bo on jest generalnie specyficzny

Cytat:
Napisane przez oolivia Pokaż wiadomość
hej dziewczyny zadna mi nie odpowie? no tak ladnie prosze....zapytam jeszcze raz.
poniewaz mam problem z zakupem jakiegokolwiek oleju poza najprawdziwsza oliwa z oliwek (mieszkam w grecji) zaczelam ocm wlasnie z tym olejem. po prawie dwoch tyg szukania po sklepach moge wybrac miedzy olejem slonecznikowym, sojowym, kukurydzianym i sezamowym. (nadal szukam ale cos mi sie wydaje ze o oliwie z orzechow wloskich, winogron czy moreli nie mam co marzycbede musiala jakos sciagnac z polski albo wloch)
mam bardzo tlusta cere jak i problemy z tradzikiem. ktory z tych oleji wybrac? myslalam o slonecznikowym ale i sezamowy chyba by sie nadawal. a moze zostac juz przy tej oliwie z oliwek??? pomozcie prosze.
metoda bardzo fajna nie chcialabym rezygnowac tylko dlatego ze mam ograniczony dostep do oliw.
czy ewentualnie oliwka nivea dla dzieci sie nadaje do ocm?
Ja myślę że słonecznikowy dobrej jakości będzie super
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 01:09   #1402
mistymixx
Raczkowanie
 
Avatar mistymixx
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja od 2 dni próbuję z OCM. 1 dzien mieszkanka 30% rycynowego + reszta sezamowego. 2 dzień 30% rycynowego + olej z orzechów włoskich. Efekt na razie 2 wielkie pryszcze :| jeden na czole, drugi na linii żuchwy. Mam nadzieję, że to przejściowe. Poza tym wydaję mi się, że pory są bardziej oczyszczone niż po żelu do mycia twarzy.

No nic, nie poddaję się na razie i eksperymentuje dalej. Mam nadzieję, że nie będę musiała się ukrywać w domu po tych zabiegach
mistymixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 08:14   #1403
malkontentka91
Przyczajenie
 
Avatar malkontentka91
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 8
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej dziewczyny, przyznaję się że Was podczytuję ukradkiem od pewnego czasu Ja również dołączam do fanek OCM. Stosuję tę metodę od 22 grudnia, czyli 2 tygodnie, a efekty są spektakularne. Kilka razy zrobiłam to w połączeniu z delikatną parówką, czasami zostawiam mieszankę na twarzy na kilka minut, gdy łazienka jest zaparowana po prysznicu. Podczas balsamowania i innych zabiegów, rycyna wyciąga całe zło z moich porów W ciągu dwóch tygodni wągry zostały zredukowane o jakieś 80%, cera jest niesamowicie gładka, delikatna, rano budzę się bez warstwy łoju na twarzy, no po prostu nie wierzę w to co się tu wyczynia. Zawsze przed okresem wywalało mi 5-6 bulbozaurów na brodzie, teraz mam jednego. Takich cudów nie osiągnęłam żadnymi maściami, kwasami. Pozostanę wierna tej metodzie po wsze czasy.
malkontentka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 09:05   #1404
reverse
Zadomowienie
 
Avatar reverse
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez malkontentka91 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, przyznaję się że Was podczytuję ukradkiem od pewnego czasu Ja również dołączam do fanek OCM. Stosuję tę metodę od 22 grudnia, czyli 2 tygodnie, a efekty są spektakularne. Kilka razy zrobiłam to w połączeniu z delikatną parówką, czasami zostawiam mieszankę na twarzy na kilka minut, gdy łazienka jest zaparowana po prysznicu. Podczas balsamowania i innych zabiegów, rycyna wyciąga całe zło z moich porów W ciągu dwóch tygodni wągry zostały zredukowane o jakieś 80%, cera jest niesamowicie gładka, delikatna, rano budzę się bez warstwy łoju na twarzy, no po prostu nie wierzę w to co się tu wyczynia. Zawsze przed okresem wywalało mi 5-6 bulbozaurów na brodzie, teraz mam jednego. Takich cudów nie osiągnęłam żadnymi maściami, kwasami. Pozostanę wierna tej metodzie po wsze czasy.
Chciałabym mieć takie efekty... Czuję, że używam kiepskiej mieszanki. A jakiej ty używasz? Możesz podać oleje + proporcje?
reverse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 11:38   #1405
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez malkontentka91 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, przyznaję się że Was podczytuję ukradkiem od pewnego czasu Ja również dołączam do fanek OCM. Stosuję tę metodę od 22 grudnia, czyli 2 tygodnie, a efekty są spektakularne. Kilka razy zrobiłam to w połączeniu z delikatną parówką, czasami zostawiam mieszankę na twarzy na kilka minut, gdy łazienka jest zaparowana po prysznicu. Podczas balsamowania i innych zabiegów, rycyna wyciąga całe zło z moich porów W ciągu dwóch tygodni wągry zostały zredukowane o jakieś 80%, cera jest niesamowicie gładka, delikatna, rano budzę się bez warstwy łoju na twarzy, no po prostu nie wierzę w to co się tu wyczynia. Zawsze przed okresem wywalało mi 5-6 bulbozaurów na brodzie, teraz mam jednego. Takich cudów nie osiągnęłam żadnymi maściami, kwasami. Pozostanę wierna tej metodzie po wsze czasy.
O jejciu ja stosuje tą metedę od 2 dni (musze sobie zapisać date w kalendarzu by nie zapomnieć:P) też chciałabym mieć takie efekty jak ty !!. Jak narazie zmiejszyła mi sie liczba wągrów, znikają mi pryszcze (miałam jedego wielkiego na czole a teraz jest taki malutki) rano jak w stane tez mam dużo łoju ta twarzy ... to dobrze czy źle ? bo nie jestem pewna... i co najwazniejsze mniej się świece w dzień! chociaz skóre mam troche przesuszoną, ale efekty OMC strasznie mi sie podobają Jestem na etapie szuknia odpowiedniej mieszanki ) A i mam takie pytanie czy olej z orzechów włoskich można stosować na włosy ? bo znalazłam w interenecie maseczke z jajka i oliwy z oliwek, a zamiast niej chciałabym dodać ten z orzechów
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 12:14   #1406
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
O jejciu ja stosuje tą metedę od 2 dni (musze sobie zapisać date w kalendarzu by nie zapomnieć:P) też chciałabym mieć takie efekty jak ty !!. Jak narazie zmiejszyła mi sie liczba wągrów, znikają mi pryszcze (miałam jedego wielkiego na czole a teraz jest taki malutki) rano jak w stane tez mam dużo łoju ta twarzy ... to dobrze czy źle ? bo nie jestem pewna... i co najwazniejsze mniej się świece w dzień! chociaz skóre mam troche przesuszoną, ale efekty OMC strasznie mi sie podobają Jestem na etapie szuknia odpowiedniej mieszanki ) A i mam takie pytanie czy olej z orzechów włoskich można stosować na włosy ? bo znalazłam w interenecie maseczke z jajka i oliwy z oliwek, a zamiast niej chciałabym dodać ten z orzechów
Tak olej z orzechów włoskich można stosować na włosy. Nawet sam, bez dodatków, przed myciem na powiedzmy 2 godz. lub nawet całą noc. Każdy olej spożywczy można stosować na włosy.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 12:19   #1407
malkontentka91
Przyczajenie
 
Avatar malkontentka91
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 8
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Heh coś czuję, że nie usatysfakcjonuje Was moja odpowiedź na temat mojej mieszanki Używam oliwki Hipp + olej rycynowy. Tak zrobiłam za pierwszym razem, bo akurat to miałam pod ręką, i tak już zostało. Mieszankę przygotowuję tuż przed użyciem, po prostu mieszam w zagłębieniu dłoni, dostosowując proporcje do stanu mojej cery w danym dniu(np dziś użyłam ok 40% rycyny, bo jestem przed @ i moja cera trochę bardziej się przetłuszcza, z kolei po użyciu kwasów, gdy pojawiają się na twarzy suche skórki, daję mniej rycyny, nie więcej niż 15%)
malkontentka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 12:35   #1408
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ania smerfetka Pokaż wiadomość
Tak olej z orzechów włoskich można stosować na włosy. Nawet sam, bez dodatków, przed myciem na powiedzmy 2 godz. lub nawet całą noc. Każdy olej spożywczy można stosować na włosy.
naolejowane włosy zawinąć jakąś folią aluminiowa, ręcznikiem?? I mam jeszcze takie pytanie, olej daje się na skórę głowy , czy na włosy na całej ich długości?

Cytat:
Napisane przez malkontentka91 Pokaż wiadomość
Heh coś czuję, że nie usatysfakcjonuje Was moja odpowiedź na temat mojej mieszanki Używam oliwki Hipp + olej rycynowy. Tak zrobiłam za pierwszym razem, bo akurat to miałam pod ręką, i tak już zostało. Mieszankę przygotowuję tuż przed użyciem, po prostu mieszam w zagłębieniu dłoni, dostosowując proporcje do stanu mojej cery w danym dniu(np dziś użyłam ok 40% rycyny, bo jestem przed @ i moja cera trochę bardziej się przetłuszcza, z kolei po użyciu kwasów, gdy pojawiają się na twarzy suche skórki, daję mniej rycyny, nie więcej niż 15%)
Ja na pierwszy raz zmieszałam oliwke Bambino i olej rycynowy A jak długo stosujesz OMC? Jakie masz efekty?
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 12:40   #1409
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
naolejowane włosy zawinąć jakąś folią aluminiowa, ręcznikiem?? I mam jeszcze takie pytanie, olej daje się na skórę głowy , czy na włosy na całej ich długości?



Ja na pierwszy raz zmieszałam oliwke Bambino i olej rycynowy A jak długo stosujesz OMC? Jakie masz efekty?
Jeżeli jesteś zainteresowana olejowaniem włosów to zapraszam tutaj
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=578706

Sam olej możesz dawać i na skórę i na całe włosy - wedle upodobań i potrzeb. Co do mieszanki z żółtkiem to nie wiem bo nigdy sobie nie robiłam więc aż tak uwagi na to nie zwracałam co dziewczyny pisały
Włosy możesz zawinąć w koczek, nałożyć reklamówkę, czepek, czapkę, podgrzać suszarką jeśli masz np mniej czasu więc żeby szybciej podziałało. Ja naolejowane włosy albo spinam albo chodzę w rozpuszczonych.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 14:04   #1410
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
zrobiłam mix oliwki bambino (75%) i olejku rycynowego(25%) i nawet było nieźle tylko dziś troche łuszczy mi sie skóra...(moze to dlatego, ze rano myłam twarz zwykłym żelem?) dziś kupiłam olejek z orzechów włoskich i chciałabym go użyć zamiast oliwki bambino własnie zastanawiałam sie nad oliwą z oliwek ale kupiłam ten olejek :P no ale zawsze można dokupić
Łuszczenie to normalna rzecz, stary naskórek musi zejść, by ten nowy już mógł w pełni "działać".

Cytat:
Napisane przez mistymixx Pokaż wiadomość
Ja od 2 dni próbuję z OCM. 1 dzien mieszkanka 30% rycynowego + reszta sezamowego. 2 dzień 30% rycynowego + olej z orzechów włoskich. Efekt na razie 2 wielkie pryszcze :| jeden na czole, drugi na linii żuchwy. Mam nadzieję, że to przejściowe. Poza tym wydaję mi się, że pory są bardziej oczyszczone niż po żelu do mycia twarzy.

No nic, nie poddaję się na razie i eksperymentuje dalej. Mam nadzieję, że nie będę musiała się ukrywać w domu po tych zabiegach
Kochana z syfami to jest normalne, zawsze na początku wysyfia, a po jakimś czasie skóra się w pełni oczyszcza i jest oki. Także ciesz się, że masz już pierwsze efekty działania OCM!

Cytat:
Napisane przez malkontentka91 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, przyznaję się że Was podczytuję ukradkiem od pewnego czasu Ja również dołączam do fanek OCM. Stosuję tę metodę od 22 grudnia, czyli 2 tygodnie, a efekty są spektakularne. Kilka razy zrobiłam to w połączeniu z delikatną parówką, czasami zostawiam mieszankę na twarzy na kilka minut, gdy łazienka jest zaparowana po prysznicu. Podczas balsamowania i innych zabiegów, rycyna wyciąga całe zło z moich porów W ciągu dwóch tygodni wągry zostały zredukowane o jakieś 80%, cera jest niesamowicie gładka, delikatna, rano budzę się bez warstwy łoju na twarzy, no po prostu nie wierzę w to co się tu wyczynia. Zawsze przed okresem wywalało mi 5-6 bulbozaurów na brodzie, teraz mam jednego. Takich cudów nie osiągnęłam żadnymi maściami, kwasami. Pozostanę wierna tej metodzie po wsze czasy.
Ha ha dobre określenie na te góle ;-)
Fajnie, że OCM Ci tak podpasował i że masz już namacalne pierwsze efekty.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.