Co robię nie tak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-05, 19:13   #1
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432

Co robię nie tak?


Mam problem z moimi wlosami... Jednym slowem są brzydkie Tylko nie wiem dlaczego... Olejuję je (olejkami z Alterry), myję Babydreamem, używam odżywek bez silikonów. Nie prostuję ich (tylko grzywkę :P), nie kręcę, od roku nie farbuję, a mimo to są okropne! Do niedawna się ładnie falowały, ale od kiedy stosuję tę pielegnację, mam pół-proste siano. Co może być przyczyną? Jedyne co mi przychodzi do głowy to spanie w mokrych włosach, ale czy ma to tak duży wpływ na włosy? Pomocy!
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 19:50   #2
Monisia_666
Rozeznanie
 
Avatar Monisia_666
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 814
Dot.: Co robię nie tak?

Oczywiście, że ma. Włosy mokre sa bardzo podatne na uszkodzenia i nie wygladają ładnie rano. Zrezygnuj ze spania z mokrymi, myj je wcześniej aby mogły same wyschnąc, lub już lepiej wysusz je dokładnie suszarką, używając przedtem kosmetyku chroniącego włosy przed temperaturą. Propnuję Ci w ogóle nie rozczesywać włosów na mokro. Ja tak robię od jakiegoś czasu i jestem pod ogromnym wrażeniem. Włosy mokre ciężko jest rozczesać, plączą się. Po umyciu i osuszeniem ręcznikiem ( pamiętaj aby nie tarmosić ich najlepiej zawinąc w turban) nakładam na włosy kosmetyki bez spłukiwania tj, odzywkę elseve i olejek z avonu na końcówki i nie rozczesuję ich. Kiedy włosy same wyschną rozczesują się bez żadnych problemów delikatnie przeczesując grzebieniem zaskakujące- ale to wystarczy. Dodatkowo w moim przypadku ( włosy mam cienkie i oklapujące) są wtedy bardziej odbite od głowy. Pozdrawiam
__________________
Moja ciuchowa wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=482321
Monisia_666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 20:18   #3
Krasko1
Zakorzenienie
 
Avatar Krasko1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5 198
Dot.: Co robię nie tak?

A może wstawisz jakieś zdjęcie? Bo wiesz, wiele problemów jest tylko w naszej głowie
__________________
Kto Ci powiedział, że jestem kobietą?

Ja nie jestem kobietą. Jestem ewenementem


28.05.12 podcięcie końcówek
12.07.12 podcięcie końcówek

Tż- Towarzysz Życia
Krasko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 21:42   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez Monisia_666 Pokaż wiadomość
Zrezygnuj ze spania z mokrymi, myj je wcześniej aby mogły same wyschnąc, lub już lepiej wysusz je dokładnie suszarką, używając przedtem kosmetyku chroniącego włosy przed temperaturą.
Akurat suszenie ciepłym powietrzem może zaszkodzić włosom. A kosmetyki chroniące przed wysoką temperaturą to często pic na wodę. Ot, kosmetyki z dużą ilością sylikonów i innych oblepiaczy.

Cytat:
Napisane przez friable Pokaż wiadomość
Mam problem z moimi wlosami... Jednym slowem są brzydkie Tylko nie wiem dlaczego... Olejuję je (olejkami z Alterry), myję Babydreamem, używam odżywek bez silikonów. Nie prostuję ich (tylko grzywkę :P), nie kręcę, od roku nie farbuję, a mimo to są okropne! Do niedawna się ładnie falowały, ale od kiedy stosuję tę pielegnację, mam pół-proste siano. Co może być przyczyną? Jedyne co mi przychodzi do głowy to spanie w mokrych włosach, ale czy ma to tak duży wpływ na włosy? Pomocy!
Może Babydream Ci nie służy? Ja miałam po nim koszmarne włosy.
A może po prostu kryzys masz?

Używasz jakiejś odżywki bez spłukiwania? Układasz włosy na żel/piankę/pastę/gumę?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 01:56   #5
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez friable Pokaż wiadomość
Mam problem z moimi wlosami...
A może bezsilikonowa pielęgnacja Ci nie służy ?
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 14:52   #6
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez Monisia_666 Pokaż wiadomość
Propnuję Ci w ogóle nie rozczesywać włosów na mokro.
Z tym się nie zgodzę
Proste włosy owszem można czesać na sucho, ja tak robię, ale założycielka wątku napisała, że jej się falują, a takie włosy należy czesać na mokro, aby uniknąć puchu
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 15:14   #7
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Co robię nie tak?

Podstawowa sprawa, skoro masz włosy falowane to zacznij je tak traktować. Wejdź na zakręcone forum i poszukaj jak powinno się z takimi włosami obchodzić. Przede wszystkim na sucho czeszemy TYLKO zupełnie proste włosy, a Twoje takie nie są i gdy zaczynasz je męczyć rano szczotką robi się właśnie pół-proste sianko. Wiele dziewczyn miało taki problem. Np. Mysia M mimo, że dbała o włosy ciągle była z nich niezadowolona, bo traktowała je jako proste mimo, że ich struktura jest inna
Dodatkowo spanie z mokrymi włosami to zbrodnia Wtedy włosy są dużo bardziej podatne na uszkodzenia niż gdy są suche. Spróbuj myć głowę wcześniej przynajmniej godzinę przed pójściem spać i zawsze możesz je trochę podsuszyć chłodnym nawiewem suszarki. Warto spiąć włosy w wysokiego koczka czy luźnego warkocza. Wtedy nie ocierają się tak o poduszkę i nie łamią
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-06, 15:16   #8
letito
Raczkowanie
 
Avatar letito
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez friable Pokaż wiadomość
Mam problem z moimi wlosami... Jednym slowem są brzydkie Tylko nie wiem dlaczego... Olejuję je (olejkami z Alterry), myję Babydreamem, używam odżywek bez silikonów. Nie prostuję ich (tylko grzywkę :P), nie kręcę, od roku nie farbuję, a mimo to są okropne! Do niedawna się ładnie falowały, ale od kiedy stosuję tę pielegnację, mam pół-proste siano. Co może być przyczyną? Jedyne co mi przychodzi do głowy to spanie w mokrych włosach, ale czy ma to tak duży wpływ na włosy? Pomocy!
a jak długo stosujesz tę kurację - "Olejuję je (olejkami z Alterry), myję Babydreamem, używam odżywek bez silikonów"?

Może Twoje włosy nie przyzwyczaiły się do nowej pielęgnacji?

Moje włosy do Babydream'a przyzwyczajały się jakieś dwa jego opakowania ;P Podobnie do odżywek bez silikonów Na początku pomimo olejowania bywały sianem
A teraz z tej pielęgnacji jestem bardziej niż zadowolona
letito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 18:26   #9
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Co robię nie tak?

Dziękuję za odpowiedzi

Uważam że winą nie jest to ze moje włosy nie lubią bezsilikonowej pielęgnacji, ponieważ gdy używałam silikonów włosy też były okropne.I wykluczam "włosowy kryzys" - takie włosy mam od kiedy pamiętam, ale chcę w końcu poprawić ich stan.

Zastosuję się do waszej rady dotyczącej spania z podsuszonymi Tylko bede musiała je myć chyba o 16 żeby do wieczora mi naturalnie wyschły, a od suszarki są jeszcze gorsze (mimo używania chłodnego nawiewu). A włosów na sucho od dawna nie czeszę, wtedy to już naprawde wyglądam jak mop.

Opisaną przeze mnie pielegnacje stosuje juz od 2 miesiecy i sadze ze powinny byc chociaz malutkie rezultaty. Najbardziej boli mnie jak słyszę "mogłabyś w koncu zrobic cos z tymi włosami! nakładasz w ogole jakąś odżywkę? " Może powinnam zmienić kosmetyki?

Edytowane przez friable
Czas edycji: 2012-02-06 o 18:28
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 19:13   #10
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Co robię nie tak?

Może to Babydream ja mam po nim sianowate włosy i jakieś suche... Może Ci nie służyć
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 19:14   #11
Ginger Cupcakes
Raczkowanie
 
Avatar Ginger Cupcakes
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 163
GG do Ginger Cupcakes
Dot.: Co robię nie tak?

Może spróbuj myć samą odżywką, albo metodą OMO? Może brakuje Ci krzemu albo siarki? Może zacznij się suplementować, nigdy nie zaszkodzi
__________________
And the angels kiss
Our souls in bliss
Measure the extent of a
dizzying descent
Ginger Cupcakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-06, 19:33   #12
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Co robię nie tak?

Próbowałam myć odzywką... niestety chyba mi to nie słuzy bo wlosy były niedomyte i przyklapnięte (a używałam odżywek o prostych składach i masowałam każdy kawałeczek skóry ). Może po prostu zmienię szampon (także bez SLESowy, np Alterry), bo może, jak mówicie mi nie służy...
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 20:48   #13
miss_dior
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 356
Dot.: Co robię nie tak?

Też podejrzewam szampon BD. Dla niektórych jest super, ale wg innych nadaje się tylko do mycia pędzli. Może należysz do tej drugiej grupy
No i polecam suplementację wiesiołkiem.
miss_dior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 20:56   #14
Raija80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 338
Dot.: Co robię nie tak?

A może inny olej?
Ja miałam olejek Alterry z granatem, ale nie widziałam za dużej różnicy na moich włosach. Lepiej działa na mnie np. oliwa z oliwek.
Raija80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 17:15   #15
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Co robię nie tak?

No to zmienię szampon i zacznę łykać jakieś suplementy. I chyba zmienie olej, tylko nie wiem na jaki, bo po oliwie z oliwek też nie widziałam różnicy... Może kokosowy?
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 10:20   #16
letito
Raczkowanie
 
Avatar letito
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez friable Pokaż wiadomość
No to zmienię szampon i zacznę łykać jakieś suplementy. ...
słusznie

możesz dodatkowo od czasu do czasu uzupełnić dietę o szklankę soku z kiszonej kapusty. Kapusta kiszona ma sporo wit. B, C, K, potas, wapń, żelazo, błonnik. Ma siarkę, a ona podobno dobroczynnie wpływa na kondycję włosów. Mnie w każdym razie ten sok służy. Choć nie bardzo go lubię, to jednak pije go co jakiś czas

Cytat:
Napisane przez friable Pokaż wiadomość
...I chyba zmienie olej, tylko nie wiem na jaki, bo po oliwie z oliwek też nie widziałam różnicy... Może kokosowy?
A olej kokosowy jest dobry. Jednym bardziej innym mniej odpowiada. Jeśli się na niego zdecydujesz, to najlepiej na zimnotłoczony i nierafinowany. Taki ma więcej składników odżywczych.
Osobiście polecam olejki indyjskie - te na bazie oleju kokosowego, np. Sesę, a z Hesh'a Heenarę czy Bhringraj.

letito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 21:29   #17
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Co robię nie tak?

Mi ta odżywka nie podpasowała, miałam po niej sztywne włosy
Postanowilam ze zmienie olej i szampon, kupię jakieś suplementy, bede spać z suchymi włosami i kupię maskę Alterry Jak to mi nie pomoże to chyba zetnę włosy
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 17:00   #18
Shiruki
Raczkowanie
 
Avatar Shiruki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 84
Dot.: Co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez letito Pokaż wiadomość
możesz dodatkowo od czasu do czasu uzupełnić dietę o szklankę soku z kiszonej kapusty. Kapusta kiszona ma sporo wit. B, C, K, potas, wapń, żelazo, błonnik. Ma siarkę, a ona podobno dobroczynnie wpływa na kondycję włosów. Mnie w każdym razie ten sok służy. Choć nie bardzo go lubię, to jednak pije go co jakiś czas
Kurczę o tym soku z kiszonej kapusty nie słyszałam- muszę koniecznie wypróbować czego się nie robi dla pięknych włosów

Nie ścinaj kochana, szkoda! ja zawsze miałam okropne włosy- co z tego że bardzo gęste i grube skoro puszyły się jak dzikie, były szorstkie, matowe i mega suche.. Ale teraz jestem z nich normalnie dumna Kluczem jest pielęgnacja od środka! Ja przez spory czas piłam drożdże (ale już dawno tego nie robiłam w sumie), co jakiś czas robię sobie wewnętrzną kurację skrzypokrzywą, a od kilku miesięcy wcinam pyszną pastę na podstawie diety dr. Budwig- czyli olej lniany z chudym twarożkiem i do tego różne pyszności Codziennie taki pyszny serek na słodko ( ale można go przyrządzać z czym się chce, nawet do kanapek z ziołami itd.) i moja cera przestała się tłuścić a włosy bardzo szybko stały się zdrowe i błyszczące (są do pasa mniej więcej).

Poza tym warto 'podoprawiać' kupne odżywki Moje włosy np. kochają miód i trochę olejku rycynowego A dzisiaj zrobiłam sobie poraz pierwszy peeling głowy, siedzę właśnie z ręcznikiem na łepetynce i jestem ciekawa co z tego wyjdzie
__________________
...::: Dream as if you live forever, Live as if you gonna die today :::...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
...::: Who knows what miracles you can achieve
When you believe~ :::...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~

Shiruki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 18:36   #19
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Co robię nie tak?

Też bym bardzo nie chciała ścinać włosów (mam do połowy pleców i dzięki temu w ogóle wygladam jak dziewczyna ) ale może powinnam bo 2 lata katowałam je prostownicą i nawet można zauważyć że zmieniły kolor (jakbym wypaliła pigment )
Mam nadzieję, że zmiany w pielęgnacji zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej odratują moje włosy
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-09, 00:06   #20
minthairr
Rozeznanie
 
Avatar minthairr
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 639
Dot.: Co robię nie tak?

A może odżywka Kallos?
__________________
minthairr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.