odsłonięte szyjki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-07-20, 09:09   #1
camellia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 59

odsłonięte szyjki


Witam,

Mam taki problem: strasznie cofają mi się dziąsła, mam odsłonięte szyjki przy kilkunastu zębach. Mam dopiero 26 lat. Wiem jakie mogą być przyczyny tego stanu rzeczy (w moim przypadku m.in. aparat, który nosiłam 10 lat temu - tak mówi dentysta). Dziąsła nie bolą, nie krwawią, zęby są trochę nadwrażliwe (zwłaszcza te odsłonięte szyjki). Staram się o nie dbać, wszystkie mam wyleczone, 2-3 razy dziennie nitkuję, myję ruchem wymiatającym w dół, masuję dziąsła, ale nie widzę poprawy. Na szyjki używam żelu elmex, jakieś pół roku temu chodziłam też do dentysty i smarował je fluorem. Stosuję pasty do wrażliwych zębów, kamień mam usunięty (zresztą u mnie on się w sumie w ogóle nie robi).
Dentysta powiedział tylko, że nie można z tym nic zrobić i jak chcę, może na szyjki założyć plomby. Byłam, zrobił mi to na razie przy 2 zębach. Praktycznie tego nie widać, ale zęby są jakby "wyższe" i boję się, że dziąsła z nich i tak będą się cofać. Nie wiem co robić, dziąsła dalej "idą" do góry. Dentysta mówi, że nie mam się czym martwić, bo odsłonięte szyjki nie będą się psuły... Ale nie wiem, zęby mam bardzo słabe, a poza tym brzydko to wygląda... Co jeszcze mogę z tym zrobić? Może znacie jakiegoś dobrego specjalistę w tym temacie w Łodzi?

Edytowane przez camellia10
Czas edycji: 2010-07-20 o 09:10
camellia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 09:45   #2
wera_007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 43
Dot.: odsłonięte szyjki

polecam wizytę u specjalisty periodontologa, jesteś dosyć młoda jak na takie problemy, więc warto skonsultować to od razu i nie czekać, dziąsła same nie wrócą na swoje miejsce, chociaż Twój stomatolog ma dużo racji i wykonał te czynności, które się wykonuje zachowawczo w takich przypadkach, czyli lakierowanie, wypełnienia ubytków kl. V (przyszyjkowe), skaling, więcej w zakresie stomatologii zachowawczej raczej nie da się zrobić
wera_007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 21:23   #3
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: odsłonięte szyjki

Odsłonięte szyjki przy kilkunastu zębach to recesje dziąseł, które są faktycznie bardzo poważnym problemem. Wypełnianie szyjek zębowych czyli zakładanie plomb jest dobrym wyjściem, ponieważ chronią one brzeg dziąsła w czasie szczotkowania zębów i w ten sposób będą spowalniały lub zatrzymają proces recesji dziąseł. Powinna Pani być stale pod opieką specjalisty periodontologa. Proponowałabym, aby zgłosiła się Pani na konsultacje do Zakładu Chorób Przyzębia w Łódzkiej Akademii Medycznej.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.