gdzie koncza sie obowiazki Niani a zaczynaja Rodziców? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-25, 09:38   #1
ravegirl
Przyczajenie
 
Avatar ravegirl
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14

gdzie koncza sie obowiazki Niani a zaczynaja Rodziców?


Witam. Od ponad roku zajmuje sie 8-letnia dziewczynka. W obowiazku Rodzicow leza jedynie wszytski czynnosci ktore dzieja sie przed pojsciem dziecka do szkoly, po szkole przejmuje ja ja. Dzieckiem zajmuje sie nawet jak rodzice sa w domu (a sa prawie zawsze gdy wracamy ze szkoly), odrabiam z nia zadanie, piluje by zjadla obiad, ucze sie znia wszystkiego co potrzebne do szkoly, przygotowuje ubranie na nastepny dzien, chodze do lekarza, dentysty, zalatwiam wszystko co dotyczy dziecka (ostatnio nawet pisalam uisprawiedliwienie do szkoly, oni tylko podpisali), rodzicom pozostaje tylko polozenie ja spac. Gdyby istnial wciaz taki zawod, swobodnie moglabym nazwac sie "guwernantka". Zastanawiajace jest dla mnie to gdze koncza sie moje obowiazki a zaczynaja rodzicow. Wiem ze wszystko jest sprawa do ustalenia, w takim razie jakie stawki powinnam zastosowac przy rozliczeniu przy takim zakresie obowiazkow?
ravegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 09:46   #2
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: gdzie koncza sie obowiazki Niani a zaczynaja Rodziców?

wow mi tylko nasuwa się jedno
musza być nieźle nadziani albo Ty za mało rządasz za opieke

W moim mniemaniu to niania zajmuje sie dzieckiem jak nie ma rodziców. Taka sytuacja jak opisujesz juz chyba rzadko jest spotykana Rodzice powinni wychowywac swoje dzieci a nie zwalać to na kogoś.
Teraz pytanie czy Tobie to odpowiada. Jesli dostajesz tyle kaski ile uznałaś za słuszne i lubisz zajmować się dzieckiem to spoko. Jesli uważasz płace za krzywdzące to porozmawiaj z rodzicami i uświadom ich, ze zajmujesz się dzieckiem praktycznie non stop. Zawsze mozna negocjowac

Szkoda trochę dziecka bo nie bedzie nawet znac rodziców
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 12:05   #3
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: gdzie koncza sie obowiazki Niani a zaczynaja Rodziców?

Na temat tych "rodzicow" sie nie wypowiem, bo szkdoa czasu,
natomiast jesli rzeczywiscie wykonujesz u nich wszystko to, o czym piszesz, to jest to chyba wiecej niz praca na caly etat
Na pewno zazyczylabym sobie za taka prace odpowiednie wynagrodzenie

A jesli i pieniazki sa z tego niezbyt duze,to zawezilabym zakres swoich uslug.
Bez przesady ale jezdzic z dzieckiem po lekarzach i robic wszystko to troche za wiele


A co robia rodzice w tym czasie?? Czy sa az tak zajeci, pochlonieci praca, czy zwyczajnie wola zwalic obowiazki na ciebie??
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 12:53   #4
Cestia
Zakorzenienie
 
Avatar Cestia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 052
Dot.: gdzie koncza sie obowiazki Niani a zaczynaja Rodziców?

Wow, jestem w totalnym szoku... myślałam, że tacy ludzie są tylko w filmach. Po co takim ludziom jest dziecko??? Mogę jeszcze zrozumieć (choć też nie do końca) ludzi spędzających mało czasu z dziećmi ze względu na pracę, ale coś takiego?

Koleżanki dobrze mówią. Wszystko zależy od tego ile zarabiasz i czy Ci to odpowiada. A skoro założyłaś taki wątek, mniemam, że płaca ci jednak nie odpowiada.
__________________
Nikoniara
...całym sercem
...Wish
Cestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 13:42   #5
abc_81
Rozeznanie
 
Avatar abc_81
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 765
GG do abc_81
Dot.: gdzie koncza sie obowiazki Niani a zaczynaja Rodziców?

Jak dla mnie to troche dziwne.
Myslę podobnie jak poprzedniczki, jesli to bie to odpowiada to ok. Praca jest pracą, każdy coś robi.
Ale rodziców nie rozumiem. Przecież 8-letnia dziewczynka, mnie wymaga uwagi matki czy ojca non stop. Potrafi sama sie pobawić, zająć czymś. A pomoc przy odrabianiu lekcji, czy uczeniu to nawet przyjemność. Czy rodzice w ogóle wiedzą czego mała się nauczyła.
Pójście z dzieckiem do lekarza, powinno być obowiązkiem rodziców, a nie niani.
Wychodzę z założenia, ze niania zajmuje się dzieckiem w momencie , gdy rodzice są w pracy, wyjadą gdzieś.

Trochę dziwni ludzie z nich. A czym oni są zajęci, gdy są w domu, a ty zajmujesz się ich córką?
__________________
Wiki

Dorian
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

abc_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 16:28   #6
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: gdzie koncza sie obowiazki Niani a zaczynaja Rodziców?

mnie także bardzo to dziwi
8 letnie dziecko nie potrzebuje niani zwłaszcza gdy rodzice są w domu
mała chyba bardziej przywiązana do ciebie niż do mamy
a rodzice wogóle wiedzą jak ich dziecko wygląda rozpacz był taki film niania w NY czy coś podobnego warto by rodzicom go podsunąć
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 16:51   #7
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: gdzie koncza sie obowiazki Niani a zaczynaja Rodziców?

Kurcze, jak to przeczytałam to nie mogłam uwierzyć. Brak mi slow. Jestem tylko ciekawa czym tak zwani rodzice są zajęci ze w ogole nie spędzają czasu z własna córka. Po co im to dziecko skoro niania robi za nich wszystko
Mysle ze powinnas dostawac duze wynagrodzenie za taki zakres obowiazkow, a w zasadzie za bycie mama i tata w jednym.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-25, 17:17   #8
Atiluj
Wtajemniczenie
 
Avatar Atiluj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 339
GG do Atiluj
Dot.: gdzie koncza sie obowiazki Niani a zaczynaja Rodziców?

Też jestem w szoku
odpowiadając bezpośrednio na Twoje pytanie, to moim zdaniem obowiązki niani kończą się po powrocie do domu rodziców dziecka.
Trochę inaczej bym na to patrzyła gdyby rodzice swą pracę wykonywali w domu (ja bym taka chciała mieć ) Wtedy ustalają sobie godziny pracy i w tym czasie ty zajmujesz się ich dzieckiem.
Z Twojego postu wynika jednak, że rodzice normalnie "wychodzą" do pracy.
Biedny dzieciaczek, choć zapewne z Tobą mała jest szczęśliwa, tylko po co jej tacy rodzice
Wizyty u lekarza to już wogóle dla mnie kosmos. Ja mam opory posłać starszego syna (17 lat) do lekarza z moją mamą jak ja nie mogę sama z nim iść bo w tym czasie zajmuję się młodszym synkiem (1,5 roku). A i tak przed ich wyjściem mówię dokładnie mamie o co ma się dopytać (a moja mama jest inteligentną, doświadczoną kobietą i nie powinnam jej "instruować" ). Także rodziców Twojej podopiecznej za nic zrozumieć nie mogę
Dołączam się do pytania poprzedniczek: "Po co im to dziecko?????"

I wielki szacunek dla Ciebie za oddanie i "dorosłość", której zdecydowanie brakuje rodzicom dziewczynki.
__________________
Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął:
- Tygrysku...!
- Co Prosiaczku?
- NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Atiluj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 20:45   #9
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: gdzie koncza sie obowiazki Niani a zaczynaja Rodziców?

Hmmm... Z punktu widzenia tej małej dziewczynki Twoja praca jest bezcenna. Niestety
Co do wysokości zarobków, nie wiem ile zarabiasz teraz, więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy to odpowiednia suma.
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 08:54   #10
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: gdzie koncza sie obowiazki Niani a zaczynaja Rodziców?

podobna sytuacja jak u moich sąsiadów
widać wychowywanie własnych dzieci jest nudne
ile godzin u nich spędzasz?
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 10:01   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: gdzie koncza sie obowiazki Niani a zaczynaja Rodziców?

Historia masakra i b. smutna dla dziewczynki :-(

sama mam 8 letnia corke i wiem ile czasu,cierpliwosci i uwagi potrzebuja takie juz nie dzieci a jeszcze nie nastolatki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-11, 08:08   #12
ravegirl
Przyczajenie
 
Avatar ravegirl
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14
Dot.: gdzie koncza sie obowiazki Niani a zaczynaja Rodziców?

Dluuugo mnie nie bylo... Eh.

Czym zajmuja sie rodzice? Hm... Mama robi kariere zawodowa, a Tata juz zrobil kariere wiec teraz odpoczywa. Nie wspominalam ze rodzice dziewczynki nie sa juz malzenstwem, a ja pracuje na dwa domu.

Ja tez myslalam ze takie historie to tylko w hollywoodzkich filmach, ale one jednak czerpia sporo z realiow. Jak ogladnelam "Nianie w Nowym Yorku" to zdalam sobie sprawe ze faktycznie jest tak jak na tym filmie. To cholernie smutne.

Mialam spory dylemat czy nie zrezygnowac, ale spojzalam na to troche inaczej. Ja i mala dogadujemy sie swietnie, jestesmy prawdziwymi kumpelami. Rodzice jacy sa tacy sa. Soro mam szanse ukszatltowac swietna osobe to musze sprawy z rodzicami zalatwiac tak jakbym byla zwyklym pracownikiem w biurze a nie wychowywala im dziecko. Niewidomy nie doceni kolorow, oni nie docenia milosci jaka obdarzam ich corke, jak wpywam na to jakim czlowiekeim sie staje.
Dogadalam sie na warunki ktore mi pasuja, a emocjonalonie podchodze tylko do Dziewczynki.
ravegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.