Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować dalej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-21, 20:28   #1
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783

Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować dalej?


Jakieś 2 miesiące temu kupiłam w stradivariusie spodnie, które rozciągnęły się o jakieś 2 rozmiary już po pierwszym dniu użytkowania. Nie są to moje pierwsze spodnie z lycrą, wiedziałam, że się rozciągną ale nie sądziłam, że aż tyle. Kupiłam obcisłe rurki a po kilku godzinach użytkowania wyglądałam jak w boyfriendach. Miałam je dosłownie raz na sobie i jeszcze ich nie prałam. Postanowiłam oddać je do reklamacji, w końcu nie miałam nic do stracenia. Oczywiście reklamację odrzucono a ja napisałam odwołanie popierając je art. 4 ust. 1 o szczególnych warunkach ustawy konsumenckiej, które również zostało rozpatrzone negatywnie. Szkoda mi tych 160 zł wydanych na spodnie i nie chcę poddać się tak łatwo, zwłaszcza, że miałam je tylko RAZ na sobie. Czy mogę coś jeszcze zrobić?
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 21:12   #2
kikuska
Zadomowienie
 
Avatar kikuska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 399
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Data stwierdzenia niezgodności towaru z umową ma znaczenie dla rozkładu ciężaru dowodowego. Jeżeli stwierdzono niezgodność przed upływem 6 miesięcy od zakupu konsumentowi, to z mocy prawa przyjmuje się, że przyczyna niezgodności istniała w chwili zakupu tych spodni. Ma to ten skutek prawny, że to sprzedawca musi wówczas udowodnić (jest obciążony dowodowo przed sądem co do swego twierdzenia), że rozciągnięcie spodni jest skutkiem np. nieprawidłowego korzystania z owych spodni.
Kiedy Pani zareklamowała te spodnie? Miało by to znaczenie jeśli jak najkrótszy termin by upłynął. Miała by Pani kolejny argument.
Proszę w kolejnej reklamacji podeprzeć się ustawą, zwrócą kasę, nie mają wyjścia
kikuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 21:40   #3
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez kikuska Pokaż wiadomość
Data stwierdzenia niezgodności towaru z umową ma znaczenie dla rozkładu ciężaru dowodowego. Jeżeli stwierdzono niezgodność przed upływem 6 miesięcy od zakupu konsumentowi, to z mocy prawa przyjmuje się, że przyczyna niezgodności istniała w chwili zakupu tych spodni. Ma to ten skutek prawny, że to sprzedawca musi wówczas udowodnić (jest obciążony dowodowo przed sądem co do swego twierdzenia), że rozciągnięcie spodni jest skutkiem np. nieprawidłowego korzystania z owych spodni.
Kiedy Pani zareklamowała te spodnie? Miało by to znaczenie jeśli jak najkrótszy termin by upłynął. Miała by Pani kolejny argument.
Proszę w kolejnej reklamacji podeprzeć się ustawą, zwrócą kasę, nie mają wyjścia
Spodnie kupiłam 18.09.2013, pierwszy raz reklamowałam je 24.10, reklamację rozpatrzono negatywnie więc odwołałam się od decyzji, złożyłam odwołanie 9.11, które również zostało rozpatrzone negatywnie. Czy mogę napisać kolejne odwołanie? Jaką ustawą się podeprzeć?
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 21:58   #4
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Moja kolezanka miala identyczna sytuacje. Rowniez w Stradivariusie. Tak samo rozciagnely sie one niesamowicie (z rozmiaru na 38 na ok 42). Tydzien pozniej poleciala do sklepu, oczywiscie z paragonem. Reklamacja zostala uznana od razu. Dodatkowo jeszcze zostala przeproszona i ekspednientka powiedziala, ze mialy juz takie sytuacje. Nie pamietam tylko, czy dostala zwrot pieniedzy, czy mozliwosc wymiany na inne spodnie.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 22:09   #5
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Moja kolezanka miala identyczna sytuacje. Rowniez w Stradivariusie. Tak samo rozciagnely sie one niesamowicie (z rozmiaru na 38 na ok 42). Tydzien pozniej poleciala do sklepu, oczywiscie z paragonem. Reklamacja zostala uznana od razu. Dodatkowo jeszcze zostala przeproszona i ekspednientka powiedziala, ze mialy juz takie sytuacje. Nie pamietam tylko, czy dostala zwrot pieniedzy, czy mozliwosc wymiany na inne spodnie.
A mogłabyś zapytać jakie uzasadnienie im przedstawiła? Bo moje dwukrotnie zostało odrzucone
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 22:16   #6
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Poszukaj najbliższego biura rzecznika praw konsumenckich - pomogą skutecznie.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 22:30   #7
kikuska
Zadomowienie
 
Avatar kikuska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 399
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Spodnie kupiłam 18.09.2013, pierwszy raz reklamowałam je 24.10, reklamację rozpatrzono negatywnie więc odwołałam się od decyzji, złożyłam odwołanie 9.11, które również zostało rozpatrzone negatywnie. Czy mogę napisać kolejne odwołanie? Jaką ustawą się podeprzeć?


http://www.infor.pl/prawo/reklamacje...eklamacji.html

wujek google na wszystkie pytania odpowie

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
A mogłabyś zapytać jakie uzasadnienie im przedstawiła? Bo moje dwukrotnie zostało odrzucone
jakie było Twoje uzasadnienie? Co odpisali, czym uzasadnili swoją odmowę?

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Napisz że:
-ze względu na to iż spodnie rozciągnęły się podczas pierwszego użytkowania już w chwili zakupu spodnie były wadliwe przez co towar nie był zgodny z umową jaką zawarłaś poprzez zakup. Nie upłynął ustawowy termin 6 miesięcy i oczekujesz zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj ustawę i wiedz jakie masz prawa, ja nie raz kłóciłam się z kierowniczkami sklepu Jak nie pokażesz że im nie darujesz to mogą Cię wodzić za nos.

Edytowane przez kikuska
Czas edycji: 2013-11-21 o 22:32
kikuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 09:45   #8
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez kikuska Pokaż wiadomość
http://www.infor.pl/prawo/reklamacje...eklamacji.html

wujek google na wszystkie pytania odpowie

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------



jakie było Twoje uzasadnienie? Co odpisali, czym uzasadnili swoją odmowę?

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Napisz że:
-ze względu na to iż spodnie rozciągnęły się podczas pierwszego użytkowania już w chwili zakupu spodnie były wadliwe przez co towar nie był zgodny z umową jaką zawarłaś poprzez zakup. Nie upłynął ustawowy termin 6 miesięcy i oczekujesz zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj ustawę i wiedz jakie masz prawa, ja nie raz kłóciłam się z kierowniczkami sklepu Jak nie pokażesz że im nie darujesz to mogą Cię wodzić za nos.
Google przewertowałam kilkadziesiąt razy przez ten miesiąc walki o swoje Z tym, że ja już jedno odwołanie napisałam, i zostało ono rozpatrzone negatywie. Mogę napisać kolejne odwołanie?
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 14:16   #9
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Google przewertowałam kilkadziesiąt razy przez ten miesiąc walki o swoje Z tym, że ja już jedno odwołanie napisałam, i zostało ono rozpatrzone negatywie. Mogę napisać kolejne odwołanie?
Jak Ci wizanka poradziła ze zgromadzoną dokumentacją do Biura Rzecznika Praw Konsumenta http://4all.nazwa.pl/konsument/rzecznik.htm . Ja bym się jeszcze raz przeszla z papierami do sklepu i powiedziala im wyraźnie, ze skoro postępują wbrew ustawie konsumenckiej to powiadamiam z miejsca Biuro Rzecznika
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 15:16   #10
kikuska
Zadomowienie
 
Avatar kikuska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 399
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Jak Ci wizanka poradziła ze zgromadzoną dokumentacją do Biura Rzecznika Praw Konsumenta http://4all.nazwa.pl/konsument/rzecznik.htm . Ja bym się jeszcze raz przeszla z papierami do sklepu i powiedziala im wyraźnie, ze skoro postępują wbrew ustawie konsumenckiej to powiadamiam z miejsca Biuro Rzecznika
Oni mają rzecznika w d...pupie. Jeśli chcesz straszyć to PIHiem ( Państwową Inspekcją Handlową ) jak przyjdą na kontrolę to im się odechce

Ja bym się jeszcze raz odwołała. Zaznaczyła dokładnie na postawie jakiego artykułu jakiej ustawy żądasz zwrotu pieniędzy ( chodzi o te pół roku, nie chce mi się teraz szukać ale w googlu znajdziesz) oraz w razie odmowy zwrócisz się do PIH które poczyni dalsze kroki w egzekucji praw konsumenckich. KROPKA
kikuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 15:40   #11
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
A mogłabyś zapytać jakie uzasadnienie im przedstawiła? Bo moje dwukrotnie zostało odrzucone
Niestety nie ma z ta kolezanka juz kontaktu. Ale z tego co pamietam z rozmowy, po prostu powiedziala, ze miala je na sobie 2 razy i sie rozciagnely. Przyjeli od reki.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 17:53   #12
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Postanowiłam, że pójdę tam i z miejsca postraszę państwową inspekcją handlową lub rzecznikiem praw konsumenta, jeśli to nie pomoże to napiszę kolejne odwołanie podpierając się art. 4 ust. 1 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i opiszę jak ta niezgodność towaru z umową się objawia. Czyli opiszę, że zakupione przeze mnie spodnie wykonane są z materiału niskiej jakości, który rozciąga się o conajmniej 2 rozmiary co oznacza, że towar jest niezgodny z umową. Jeśli odwołanie zostanie rozpatrzone negatywnie to wtedy rzeczywiście pójdę do rzecznika praw konsumenta lub skieruję sprawę na drogę sądową i o tym również ich powiadomię na samym początku rozmowy

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Niestety nie ma z ta kolezanka juz kontaktu. Ale z tego co pamietam z rozmowy, po prostu powiedziala, ze miala je na sobie 2 razy i sie rozciagnely. Przyjeli od reki.
A z jakiego miasta jest koleżanka? Skłamię, że znajoma, która kupiła spodnie w Stradivariusie w mieście XYZ miała podoną sytuację i dostała zwrot pieniędzy od ręki
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 18:55   #13
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Ja bym poszła do innego salonu.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 10:42   #14
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Postanowiłam, że pójdę tam i z miejsca postraszę państwową inspekcją handlową lub rzecznikiem praw konsumenta, jeśli to nie pomoże to napiszę kolejne odwołanie podpierając się art. 4 ust. 1 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i opiszę jak ta niezgodność towaru z umową się objawia. Czyli opiszę, że zakupione przeze mnie spodnie wykonane są z materiału niskiej jakości, który rozciąga się o conajmniej 2 rozmiary co oznacza, że towar jest niezgodny z umową. Jeśli odwołanie zostanie rozpatrzone negatywnie to wtedy rzeczywiście pójdę do rzecznika praw konsumenta lub skieruję sprawę na drogę sądową i o tym również ich powiadomię na samym początku rozmowy

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------



A z jakiego miasta jest koleżanka? Skłamię, że znajoma, która kupiła spodnie w Stradivariusie w mieście XYZ miała podoną sytuację i dostała zwrot pieniędzy od ręki
Chodziło o sklep w Magnolii we Wrocławiu.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 11:04   #15
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Chodziło o sklep w Magnolii we Wrocławiu.
Dziękuję
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 22:28   #16
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Dziękuję
Daj znac jak sie sprawa potoczy
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 22:43   #17
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Chyba nic z tego nie będzie. Albo i na pewno nic z tego nie będzie. Poszłam dzisiaj do stradivariusa, postraszyłam PIHem, rzecznikiem, opowiedziałam o podobnych sytuacjach, (nie zapominając o Wrocławiu ) napisałam kolejne odwołanie. Doprosiłam się w końcu uzasadnienia negatywnego rozpatrzenia reklamacji. Otóż moje spodnie zostały porównane do spodni, które oni mają na magazynie i nie zmieniły one fasonu ani wymiarów. Czyli to ja schudłam w ciągu jednego dnia o dwa rozmiary ręce mi opadły, zwątpiłam. Powołałam się w odwołaniu na miejscowego rzecznika, inspekcję handlową i art. 4 ust. 1 (...) I czuję, że nic z tego nie będzie skoro uzasadnienie jest takie a nie inne.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 23:02   #18
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Chyba nic z tego nie będzie. Albo i na pewno nic z tego nie będzie. Poszłam dzisiaj do stradivariusa, postraszyłam PIHem, rzecznikiem, opowiedziałam o podobnych sytuacjach, (nie zapominając o Wrocławiu ) napisałam kolejne odwołanie. Doprosiłam się w końcu uzasadnienia negatywnego rozpatrzenia reklamacji. Otóż moje spodnie zostały porównane do spodni, które oni mają na magazynie i nie zmieniły one fasonu ani wymiarów. Czyli to ja schudłam w ciągu jednego dnia o dwa rozmiary ręce mi opadły, zwątpiłam. Powołałam się w odwołaniu na miejscowego rzecznika, inspekcję handlową i art. 4 ust. 1 (...) I czuję, że nic z tego nie będzie skoro uzasadnienie jest takie a nie inne.

Mam nadzieję, że nie odebrałaś tych spodni. Tj. odmówiłaś przyjęcia tej niezrealizowanej reklamacji. Ja tak zawsze robię (na piśmie), żeby nie zaczęli mi czegoś wmawiać później (różnie to bywa). Ja zawsze piszę w bardzo uprzejmym tonie pismo (nigdy nie straszę), powołuję się na wszystkie możliwe paragrafy i proszę o zgodę na polubowny sąd konsumencki, gdyż jeśli nie rozstrzygniemy sprawy między sobą, to udam się do sądu cywlinego. Grzecznie proszę, aby nie narażali się na dodatkowe koszty sądowe oraz koszty powołania rzeczoznawcy. Przypominam, iż wszystkie koszty sądowe obciążają stronę przegraną. ZAWSZE działa i nagle "producent zadecydował o naprawie/zwrocie kosztów" itp.
Reklamowałam różne rzeczy (np. w Bershce spodnie po roku i 8 miesiącach) i zawsze dostawałam, czego chciałam. Przeczytaj dokładnie ustawę konsumencką (artykuły chyba od 150coś do 160coś, nie pamiętam dokładnie) i powołaj się na wszystko, co możesz. Wyślij listem poleconym z potwierdzeniem odbioru lub mailem (z potwierdzeniem wysłania) i ładnie poproś o ustosunkowanie się na piśmie np. w ciągu 5 dni roboczych.

Trzymaj się.


Albo jutro mogę przesłać Ci to, co ja wysyłam, zmieniam tylko adresatów Napisałam kiedyś takiego gotowca i tylko podmieniam towar, dane sklepu. Nie zdarzyło się, żeby nie pękli. Daj znać na prv jak coś.

Edytowane przez petenera
Czas edycji: 2013-11-23 o 23:08
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 10:39   #19
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez petenera Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie odebrałaś tych spodni. Tj. odmówiłaś przyjęcia tej niezrealizowanej reklamacji. Ja tak zawsze robię (na piśmie), żeby nie zaczęli mi czegoś wmawiać później (różnie to bywa). Ja zawsze piszę w bardzo uprzejmym tonie pismo (nigdy nie straszę), powołuję się na wszystkie możliwe paragrafy i proszę o zgodę na polubowny sąd konsumencki, gdyż jeśli nie rozstrzygniemy sprawy między sobą, to udam się do sądu cywlinego. Grzecznie proszę, aby nie narażali się na dodatkowe koszty sądowe oraz koszty powołania rzeczoznawcy. Przypominam, iż wszystkie koszty sądowe obciążają stronę przegraną. ZAWSZE działa i nagle "producent zadecydował o naprawie/zwrocie kosztów" itp.
Reklamowałam różne rzeczy (np. w Bershce spodnie po roku i 8 miesiącach) i zawsze dostawałam, czego chciałam. Przeczytaj dokładnie ustawę konsumencką (artykuły chyba od 150coś do 160coś, nie pamiętam dokładnie) i powołaj się na wszystko, co możesz. Wyślij listem poleconym z potwierdzeniem odbioru lub mailem (z potwierdzeniem wysłania) i ładnie poproś o ustosunkowanie się na piśmie np. w ciągu 5 dni roboczych.

Trzymaj się.


Albo jutro mogę przesłać Ci to, co ja wysyłam, zmieniam tylko adresatów Napisałam kiedyś takiego gotowca i tylko podmieniam towar, dane sklepu. Nie zdarzyło się, żeby nie pękli. Daj znać na prv jak coś.
Nie odebrałam spodni, napisałam kolejne odwołanie A za gotowca byłabym bardzo wdzięczna pepitka33@gmail.com

Ale uważasz, że jest jeszcze szansa coś zyskać? Skoro oni rzekomo porównali moje spodnie z innymi i według nich one się nie rozciągnęły? (tylko ja schudłam w ciągu jednego dnia )
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-24, 13:49   #20
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Przecież to można łatwo udowodnić- rozmiar np. 36 musi mieć określone wymiary, że tak powiem. Jeśli z 36 robi się 40, to nie wiem co ma do rzeczy, czy Ty schudlas, czy nie. To jest jakiś kretyński argument. Wieczorem (możliwe, że późnym) Ci podeślę.

Ach, skoro oni uważają inaczej niż Ty, to napisz o PSK i biegłym rzeczoznawcy.

Edytowane przez petenera
Czas edycji: 2013-11-24 o 13:51
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 23:21   #21
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez petenera Pokaż wiadomość
Przecież to można łatwo udowodnić- rozmiar np. 36 musi mieć określone wymiary, że tak powiem. Jeśli z 36 robi się 40, to nie wiem co ma do rzeczy, czy Ty schudlas, czy nie. To jest jakiś kretyński argument. Wieczorem (możliwe, że późnym) Ci podeślę.

Ach, skoro oni uważają inaczej niż Ty, to napisz o PSK i biegłym rzeczoznawcy.
Oni twierdzą, że porównali moje spodnie ze spodniami w tym samym rozmiarze i wymiary (nie wiem jakim cudem) zgadzają się Czy w takim wypadku dalej warto walczyć i wysyłać im to pismo, które mi wysłałaś? I czy to pismo wysłać oddzielnie, teraz, czy dołączyć je do następnego "odwołania" ? Bo w sobotę napisałam kolejne odwołanie.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!

Edytowane przez pepita
Czas edycji: 2013-11-25 o 09:22
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 22:09   #22
kobitka1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

witam
mozna prosic o przeslanie odwolania na email:ma_z@o2.pl. Mam taka sama sytuacje! Pozdrawiam
kobitka1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 13:45   #23
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez kobitka1000 Pokaż wiadomość
witam
mozna prosic o przeslanie odwolania na email:ma_z@o2.pl. Mam taka sama sytuacje! Pozdrawiam
Niestety nie mam tego listu, i tak nic on nie dał
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 23:22   #24
mewithoutyou
Raczkowanie
 
Avatar mewithoutyou
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 51
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Witam,

Podłącze się pod wątek i chciałam was zapytać.
Kupiłam w Bershce torebkę i dwa tygodnie później urwało mi się ucho z jednej strony. Torebka to taki kuferek z dwoma uszkami i paskiem na ramie który ma zaczepy nie na torebce ale właśnie przy mocowaniu uszek.
Złożyłam od razu reklamacje którą już dzień później odrzucono. Opinia mówi iż uszkodzenie nastąpiło mechanicznie.

Torebka była noszona na tym długim pasku, nie obciążana nadmiernie.
Nie nastąpiło żadne szarpnięcie więc uważam iż uszkodzenie nie nastąpiło mechanicznie a wynika z wady tego jak zamocowany jest pasek.
Z drugiej strony również zaczyna się obrywać.
Co robić? Jak argumentować?
Myślałam o tej ustawie która mówi o 6 miesiącach ale czy to wystarczy?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
mewithoutyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 18:14   #25
Jupisia
Przyczajenie
 
Avatar Jupisia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Głuchołazy
Wiadomości: 27
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Mam obecnie identyczną sytuację. W zeszłym tygodniu przyszły mi jeansy z wysokim stanem w Strad. Online , rozmiar 38, wymiary w 100% zgodne z moimi. Przymierzam jeansy wydały się idealne, na drugi dzień założyłam do pracy i co!? Po 3 godzinach musiałam je trzymać w rękach tak się rozciagly! Ledwo wytrzymalam do końca pracy. Z racji tego, że zawsze zostawiam metki na kilka dni, paragon więc je odeslalam. Dziś dostałam maila, że zwrot został odrzucony i proszą o kontakt. Odpisalam im i czekam na szczegóły.
Jupisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 18:50   #26
Fionaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Fionaaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 363
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez Jupisia Pokaż wiadomość
Mam obecnie identyczną sytuację. W zeszłym tygodniu przyszły mi jeansy z wysokim stanem w Strad. Online , rozmiar 38, wymiary w 100% zgodne z moimi. Przymierzam jeansy wydały się idealne, na drugi dzień założyłam do pracy i co!? Po 3 godzinach musiałam je trzymać w rękach tak się rozciagly! Ledwo wytrzymalam do końca pracy. Z racji tego, że zawsze zostawiam metki na kilka dni, paragon więc je odeslalam. Dziś dostałam maila, że zwrot został odrzucony i proszą o kontakt. Odpisalam im i czekam na szczegóły.
Towar masz oddać w nienaruszonym stanie, co z tego, że spodnie miały metki, skoro były rozciągnięte i chodziłaś w nich x godzin? Zamiast od razu reklamować to kombinujesz, reklamacje z online praktycznie w 100% są rozpatrywane pozytywnie.
Fionaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 19:18   #27
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez Jupisia Pokaż wiadomość
Mam obecnie identyczną sytuację. W zeszłym tygodniu przyszły mi jeansy z wysokim stanem w Strad. Online , rozmiar 38, wymiary w 100% zgodne z moimi. Przymierzam jeansy wydały się idealne, na drugi dzień założyłam do pracy i co!? Po 3 godzinach musiałam je trzymać w rękach tak się rozciagly! Ledwo wytrzymalam do końca pracy. Z racji tego, że zawsze zostawiam metki na kilka dni, paragon więc je odeslalam. Dziś dostałam maila, że zwrot został odrzucony i proszą o kontakt. Odpisalam im i czekam na szczegóły.
rozumiem, że sama chciałabyś dostać spodnie noszone przez kogoś kilka h ze sklepu online? albo lepiej, bieliznę, bo przecież dziewczna miała ją na sobie tylo 1 noc i to krótko?
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 03:32   #28
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
rozumiem, że sama chciałabyś dostać spodnie noszone przez kogoś kilka h ze sklepu online? albo lepiej, bieliznę, bo przecież dziewczna miała ją na sobie tylo 1 noc i to krótko?
Też bym reklamowała, to nie jest normalne, że spodnie tracą fason po kilku godzinach noszenia. Nikt nie kupuje spodni, żeby je zalożyć jeden raz. I zdziwiłabyś się ile godzin przed Tobą rzeczy chociażby w sieciówce były mierzone...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 05:52   #29
Jupisia
Przyczajenie
 
Avatar Jupisia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Głuchołazy
Wiadomości: 27
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Zadzwoniła do mnie Pani z infoopowiedzialamsytuacje P jej całą sytuacje.Powiedziała, że zgłosi reklamację, w sklepie będą je porównywać z szukinnaszuką
ym samym rozmiarze. I jeżeli mieli inne zwroty tego modelu to reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie.

---------- Dopisano o 06:36 ---------- Poprzedni post napisano o 06:31 ----------

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Też bym reklamowała, to nie jest normalne, że spodnie tracą fason po kilku godzinach noszenia. Nikt nie kupuje spodni, żeby je zalożyć jeden raz. I zdziwiłabyś się ile godzin przed Tobą rzeczy chociażby w sieciówce były mierzone...
Szczerze mówiąc one tak szybko straciły fason, że równie dobrze mogło się tak stać od mierzenia. Babce która dzwoniła powiedziałam, że miałam je na sobie godzine w domu, miałam w nich wyjść, ale bardzo się rozciagnely. Zwrot w ten sam dzień, więc raczej nie mogły być użytkowane. Dla mnie to totalny bubel!!! Jeszcze się nie spotkałam z taką sytuacją.

---------- Dopisano o 06:52 ---------- Poprzedni post napisano o 06:36 ----------

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
rozumiem, że sama chciałabyś dostać spodnie noszone przez kogoś kilka h ze sklepu online? albo lepiej, bieliznę, bo przecież dziewczna miała ją na sobie tylo 1 noc i to krótko?
Wiem dowalilam trochę bo mogłam od razu je reklamować, tylko nie moglam tego znaleźć na stronie, bo to był mój drugi zakup u nich.
Już bez przesady, te spodnie to prawdziwy szajs. Bardzo szybko sie rozciagnely . Po samprzymiarcesiew sie wypchaly!
Jupisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 11:57   #30
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Dwukrotnie odrzucona reklamacja rozciągniętych spodni- poddać się czy próbować

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Też bym reklamowała, to nie jest normalne, że spodnie tracą fason po kilku godzinach noszenia. Nikt nie kupuje spodni, żeby je zalożyć jeden raz. I zdziwiłabyś się ile godzin przed Tobą rzeczy chociażby w sieciówce były mierzone...
Proszę Cię - dziewczyna kupiła spodnie w sklepie online (a takie nie leżą w sklepie i nikt ich nie mierzy swoją drogą) nosiła calutki dzień (powaga uważasz, że ze wszystkich mierzeń w sklepie uzbiera się ciuchom całodzienne noszenie zanim je ktoś kupi !? pls...) w międzyczasie pewne chodziła do toalety (już nawet nie chcę wnikać czy korzysta z wkładek higienicznych na co dzień czy nie), do pracy jakoś musiała dotrzeć, przez kilka (często kilkanaście) godzin człowiek się też poci itd...

Ja swoje ciuchy piorę po jednym użyciu no bo się zwyczajnie brudzą a tutaj panna świadomie na swoich ciuchach zostawia metki (sic! żeby do pracy łazić w ciuchach z metkami) żeby sobie w nowych ciuszkach pośmigać a potem oddawać do sklepu, mało to panienek które na jedno wyjście ciuchy "kupują" a potem do sklepów zwracają? a potem w przymierzalni trafia człowiek na np. jeansy z krwią z miesiączki w kroku (i weź tu nie zwymiotuj).

I zwracam uwagę na fakt, że ona napisała, że je zwróciła a nie reklamowała (cwane - bo przecież ciuch z metkami łatwiej zwrócić niż reklamować - jak się w sklepie nie przejma wystarczająco no to właściwie same korzyści bo nie trzeba się tłumaczyć ani czekać dwóch tygodni)

Plus dla sklepu chociaż, że to odrzucili jako zwrot.

Cytat:
Napisane przez Jupisia Pokaż wiadomość
Zadzwoniła do mnie Pani z infoopowiedzialamsytuacje P jej całą sytuacje.Powiedziała, że zgłosi reklamację, w sklepie będą je porównywać z szukinnaszuką
ym samym rozmiarze. I jeżeli mieli inne zwroty tego modelu to reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie.

---------- Dopisano o 06:36 ---------- Poprzedni post napisano o 06:31 ----------



Szczerze mówiąc one tak szybko straciły fason, że równie dobrze mogło się tak stać od mierzenia. Babce która dzwoniła powiedziałam, że miałam je na sobie godzine w domu, miałam w nich wyjść, ale bardzo się rozciagnely. Zwrot w ten sam dzień, więc raczej nie mogły być użytkowane. Dla mnie to totalny bubel!!! Jeszcze się nie spotkałam z taką sytuacją.

---------- Dopisano o 06:52 ---------- Poprzedni post napisano o 06:36 ----------


Wiem dowalilam trochę bo mogłam od razu je reklamować, tylko nie moglam tego znaleźć na stronie, bo to był mój drugi zakup u nich.
Już bez przesady, te spodnie to prawdziwy szajs. Bardzo szybko sie rozciagnely . Po samprzymiarcesiew sie wypchaly!
no chyba nie odpowiedziałaś jej całej sytuacji bo coś z całego dnia w tych spodniach w pracy zrobiła Ci się godzinka przymierzania co wstyd było się przyznać jaka jesteś pomysłowa ? I jeszcze ten tekst "zwrot w ten sam dzień więc nie mogły być użytkowane" heh - no przecież były bo spędziłaś w nich calutki dzień w pracy...

a informacje na stronie Stadivariusa dotyczące postępowania znalazłam w jakieś 5 sekund wpisując w google "stradivarius reklamacja"
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-22 11:06:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.