okropne podrażnienia po goleniu! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-17, 12:52   #61
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Ja robię delikatny peeling i zaczerwienienia są mniejsze. Dobre są męski pianki do golenia (np. Bond z aloesem, tania!), mi pasuje też żel do golenia z avonu. A peeling dużo daje!
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:01   #62
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Ja raz w życiu zrobiłam peeling przed goleniem i było tylko gorzej, podrażnienia po goleniu pojawiły się nie na drugi dzień ale jeszcze tego samego dnia po goleniu, masakra, nigdy więcej. Za to pianki bardzo dużo pomagają w goleniu, zwłaszcza te męskie Im gęstsza tym dla mnie lepsza...
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 12:55   #63
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

też mam wrażliwą skórę i o podrażnienia łatwo. Chciałam zapytać czy jest jakaś różnica między damskimi, a męskimi maszynkami do golenia. Mi wyskakują na nogach, zwłasza w lato z tyłu ud...Znacie jakieś sposoby na to?
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 14:46   #64
Basiolinka
Raczkowanie
 
Avatar Basiolinka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 112
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Wg mnie nie ma różnicy czy golę się męską czy damską, ale zależy też z jakiej firmy. Zdecydowanie wolę te 3-ostrzowe. Np z Gillette męska i damska wg mnie nie różni się niczym poza kolorem.
Basiolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 15:21   #65
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

[1=0efbae24da12a699834954c 027e5d090e58ae2c3_63d9ab9 44c685;38192063]też mam wrażliwą skórę i o podrażnienia łatwo. Chciałam zapytać czy jest jakaś różnica między damskimi, a męskimi maszynkami do golenia. Mi wyskakują na nogach, zwłasza w lato z tyłu ud...Znacie jakieś sposoby na to? [/QUOTE] Miałam z tym problem, jak siadałam to włoski wbijały się w skórę i kaleczyły ją... Sposób na to znalazłam tylko 1 - depilator, osłabił włoski i przestały mnie kaleczyć:/ Jeśli boisz się bólu to ja używam również golarki elektrycznej (mam wymienną nasadkę w depilatorze), po niej nie miałam żadnych podrażnień, ale nie ma nic za darmo :/ po elektrycznej golarce skóra nie była gładka tak jak po jednorazówce... Nie było widać włosków jednak w dotyku było je czuć....


Cytat:
Napisane przez Basiolinka Pokaż wiadomość
Wg mnie nie ma różnicy czy golę się męską czy damską, ale zależy też z jakiej firmy. Zdecydowanie wolę te 3-ostrzowe. Np z Gillette męska i damska wg mnie nie różni się niczym poza kolorem.
Też tak sądzę, chociaż wiadomo, że zarost męski jest twardszy, grubszy więc podejrzewam, że męska może nie tępi się tak szybko jak damska. Ale na podrażnienia nie sądzę aby miała wpływ. Tępą maszynką można sobie wyrządzić jeszcze większą krzywdę niż ostrą.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 11:07   #66
spalona_sloncem
Przyczajenie
 
Avatar spalona_sloncem
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Dziewczyny,

MOCZNIK!!!

Mam ten sam problem co Wy, nie pamiętam, ile razy już płakać mi się chciało, jak dzień po goleniu patrzyłam na moje bikini Od jakiegoś czasu mieszam swoje własne kosmetyki i przeczytałam gdzieś o meganawilżającyh właściwościach mocznika. Niby wszyscy o tym wiedzą, ale jakoś ten temat umyka, a poza tym ta nazwa Przy okazji zakupów na Mazidłach zamówiłam rzeczony mocznik (koszt - dosłownie kilka złotych za 10 g, starcza na bardzo długo) i dosypuję go do zwykłego balsamu, którym smaruję nogi i bikini po goleniu. Rezultat - bomba! Duuuużo mniej krostek, mniej zaczerwienienia, włosy nie wrastają, słowem - super! Daję go tyle, żeby było mniej więcej 1/10 ilości balsamu (raczej mniej niż więcej, bo mocznik też może podrażnić skórę, jeśli da się go za dużo).
Jeśli nie chcecie bawić się ze stuprocentowym mocznikiem, to z tego, co wiem, w aptece można kupić maści z wysoką zawartością tego składnika.

Ja do takiego "zabiegu" po goleniu dodaję jeszcze Telocapil z Mazideł - to substancja czynna, która autentycznie spowalnia odrastanie włosów
spalona_sloncem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 14:49   #67
mallina25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 23
GG do mallina25
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Mam ten sam problem. W sobotę ogoliłam nogi (uda, część tylna do pośladków) i do dzisiaj żałuję i cierpię z bólu. Chyba maszynka była tępa Siedzenie sprawia mi ogromny ból, zawsze pomagał krem z ziaji, ten oliwkowy. Sudocrem w moim przypadku nie działa, nie daje poczucia "ulgi". Spróbuję jeszcze tej maści z wit. A i balsamu po goleniu męskiego. Ale powiem Wam, że NIGDY, PRZENIGDY już nie ogolę tam nóg. Będę używać depilatora, bo to co przeszłam to koszmar którego nie chcę powtarzać już nigdy w życiu!
__________________
mallina25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-22, 21:59   #68
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez mallina25 Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem. W sobotę ogoliłam nogi (uda, część tylna do pośladków) i do dzisiaj żałuję i cierpię z bólu. Chyba maszynka była tępa Siedzenie sprawia mi ogromny ból, zawsze pomagał krem z ziaji, ten oliwkowy. Sudocrem w moim przypadku nie działa, nie daje poczucia "ulgi". Spróbuję jeszcze tej maści z wit. A i balsamu po goleniu męskiego. Ale powiem Wam, że NIGDY, PRZENIGDY już nie ogolę tam nóg. Będę używać depilatora, bo to co przeszłam to koszmar którego nie chcę powtarzać już nigdy w życiu!
Miałam tak samo właśnie w tej partii Niestety ból powodowały odrastające włoski, które kaleczyły mi skórę a nie maszynka, brak żelu/pianki czy też nieodpowiedni balsam, przynajmniej u mnie. Czasami miękka, nawilżona skóra po balsamowaniu była jeszcze gorzej pokaleczona niż jakbym tego balsamu nie użyła... O peelingu przed goleniem nie wspomnę bo myślałam, że się wścieknę z bólu. Tylko odstawienie maszynki przyniosło ulgę... Ale miało to swoje minusy oczywiście, wrastające włoski, brr...

W końcu udało mi udało się uwolnić od tego cholerstwa... Wiem już, że żaden balsam by mi nie pomógł bo wina tkwiła w tym, że miałam grube włoski, a raczej włosy na nogach. Jestem po 3 zabiegach IPL + RF i nie spodziewałam się, że skutki będą aż tak widoczne, i to po 3 zabiegach Głupia, że nie pomyślałam o tym wcześniej, po co to się było męczyć tyle lat... Na chwilę obecną 3 zabiegi usunęły mi ok 70% włosków Kiedyś mogłam golić nogi raz na minimum 7 dni przez te cholerne podraźnienia, teraz mogłabym robić to codziennie, wiadomo, przy takiej ilości włosów nie ma to sensu ale nie ma takich podrażnień. Nie mam żadnych podrażnień. Także jeśli kogoś stać na takie zabiegi to polecam z czystym sercem, tym bardziej jeśli ma grube czarne włoski Mi udało się na grouponie wykupić zabiegów za 250zł i wiem, że było warto... To jest warte nawet 2 razy tyle jeśli ktoś męczył się tak jak ja przez to cholerstwo... Także znowu mogę używać maszynki, co mnie bardzo cieszy bo golenie trwa znacznie krócej od depilacji depilatorem
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!

Edytowane przez pepita
Czas edycji: 2013-04-22 o 22:06
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 22:40   #69
martoos16
Raczkowanie
 
Avatar martoos16
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 33
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Ja ostatnio pierwszy raz ogoliłam sobie miejsca intymne za pomocą kremu do depilacji i tej takiej ,,szpachelki", ale że nie na wszystkie włosy to pomogło, to dogoliłam się w niektórych miejscach maszynką. I teraz strasznie tego żałuje, bo w miejscach, które potraktowałam maszynką pojawiły się podrażnienia, ale mam nadzieję je jakoś zwalczyc. Za to w miejscach ,,potraktowanych" kremem i szpachelką nie ma ani śladu podrażnienia. Do sedna. Chodzi mi tu o to, że widocznie do golenia miejsc intymnych chyba lepsze są kremy do golenia niż maszynki. Nawet jeśli ktoś jest alergikiem to może stosowac hipoalergiczne kremy, które są w aptece.
__________________
Lloret de Mar - 2009
Słoneczny Brzeg - 2010
martoos16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 09:43   #70
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez martoos16 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio pierwszy raz ogoliłam sobie miejsca intymne za pomocą kremu do depilacji i tej takiej ,,szpachelki", ale że nie na wszystkie włosy to pomogło, to dogoliłam się w niektórych miejscach maszynką. I teraz strasznie tego żałuje, bo w miejscach, które potraktowałam maszynką pojawiły się podrażnienia, ale mam nadzieję je jakoś zwalczyc. Za to w miejscach ,,potraktowanych" kremem i szpachelką nie ma ani śladu podrażnienia. Do sedna. Chodzi mi tu o to, że widocznie do golenia miejsc intymnych chyba lepsze są kremy do golenia niż maszynki. Nawet jeśli ktoś jest alergikiem to może stosowac hipoalergiczne kremy, które są w aptece.
Kiedyś też używałam kremów do miejsc intymnych ale mam tam tak wrażliwą skórę, że podrażniała mnie nawet ta szpachelka, szpatułka do zbierania kremu : Od 2 lat używam nasadki golącej, którą miałam dołączoną do depilatora. Do golenia nóg również się sprawdzała, nie było żadnych podrażnień za to musiałam golić nogi niemalże codziennie, i nigdy nie były idealnie gładkie.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 22:01   #71
peasorela8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Może wypowiedź nieaktualna, ale dużo dziewczyn się jeszcze z tym problemem męczy. Sama miałam ten problem i w końcu znalazłam rozwiązanie- używanie płynu do higieny intymnej przy goleniu, wybierzcie sobie dowolny z dobrej firmy który ma właściwości kojące i jest przeciw podrażnieniom na delikatną skórę. Nie ma śladu kropek!
peasorela8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 15:40   #72
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez peasorela8 Pokaż wiadomość
Może wypowiedź nieaktualna, ale dużo dziewczyn się jeszcze z tym problemem męczy. Sama miałam ten problem i w końcu znalazłam rozwiązanie- używanie płynu do higieny intymnej przy goleniu, wybierzcie sobie dowolny z dobrej firmy który ma właściwości kojące i jest przeciw podrażnieniom na delikatną skórę. Nie ma śladu kropek!
Na mnie to nie działało
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 20:05   #73
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez peasorela8 Pokaż wiadomość
Może wypowiedź nieaktualna, ale dużo dziewczyn się jeszcze z tym problemem męczy. Sama miałam ten problem i w końcu znalazłam rozwiązanie- używanie płynu do higieny intymnej przy goleniu, wybierzcie sobie dowolny z dobrej firmy który ma właściwości kojące i jest przeciw podrażnieniom na delikatną skórę. Nie ma śladu kropek!
Ja tak robię od niedawna i troszkę pomaga. Do depilacji bikini tylko gęsta, męska pianka z aloesem jak dla mnie.
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 00:32   #74
Hiraska
Raczkowanie
 
Avatar Hiraska
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 467
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

PILARIX jedyny krem-maść który pomógł mi w podrażnieniach po goleniu i wyleczył z atopowego zapalenia skóry, polecił mi go dermatolog. Nie rozstaje się z nim od kilku miesięcy
Śmierdzi jak diabli, ale jest naprawdę bardzo skuteczny.
Do zakupienia w aptece, bez recepty, w cenie ok. 20zł.
Hiraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 19:23   #75
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

A mi trochę pomogło osłabienie moich włosów tabletkami hormonalnymi i depilacją ipl + rf. Teraz już wiem, że żadna maść ani żaden krem by mi nie pomógł bo to one ciachały mi skórę.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 20:12   #76
madzia9641
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez Basiolinka Pokaż wiadomość
A peeling w "tych" miejscach nie jest jakiś drastyczny ? Ja robiąc peeling na twarzy jestem wrażliwa jakaś i boję się przesadzić z tymi "zdzieraczami" a tam to juz w ogóle...

Co do włosków na rękach to niestety nie pomogę, bo mam jasne i nie depiluje.


Witam, jestem tu nowa znalazłam to forum przez google i mam ten sam problem najgorzej jest na nogach i nie wiem co mam robic ;( a co do peelingow polecam peeling cukier + miod im mniej cukru to jest bardziej delikatniejszy naturalny kosmetyk
madzia9641 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 22:08   #77
Camilla1393
Przyczajenie
 
Avatar Camilla1393
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Od pianek do golenia o wiele lepsze są żele. Ja używam Skino for men z biedronki.
Camilla1393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 09:14   #78
xxxniewiastaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Hej dziewczyny. Mam ten sam problem. podrażnienia po goleniu robią mi sie po prostu na całych udach i łydkach.. mam dość ciemne i twarde włoski.. nie wiem skąd to się bierze...
Ostatnio kupiłam w aptece taki balsam z firmy Pharmaceris Baby, kosztował mnie on 45zł ale Powiem szczerze że stosuję go już ponad miesiąc i moja skóra wygląda o niebo lepiej niż wcześniej. co prawda podrażnienia ciągle występują ale jest ich mnie i szybciej znikają. Stosuję go od razu po depilacji ponieważ nie zawiera alkoholu dlatego nie wzmaga podrażnień. Polecam wam ten balsam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (27,7 KB, 7 załadowań)

Edytowane przez xxxniewiastaxxx
Czas edycji: 2014-06-14 o 09:15
xxxniewiastaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 23:20   #79
b0006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez marbre Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Mam ten sam problem. podrażnienia po goleniu robią mi sie po prostu na całych udach i łydkach.. mam dość ciemne i twarde włoski.. nie wiem skąd to się bierze... Ostatnio kupiłam w aptece taki balsam z firmy *Pharmaceris Baby*, kosztował mnie on 45zł ale Powiem szczerze że stosuję go już ponad miesiąc i moja skóra wygląda o niebo lepiej niż wcześniej. co prawda *podrażnienia ciągle występują ale jest ich mnie i szybciej znikają*. Stosuję go od razu po depilacji ponieważ *nie zawiera alkoholu* dlatego nie wzmaga podrażnień. Polecam wam ten balsam. .
Nie wiem jaki jest sens kupowania czegoś tak drogiego, jak zwykły krem bambino będzie miał taki sam efekt...
b0006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-15, 11:37   #80
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez b0006 Pokaż wiadomość
Nie wiem jaki jest sens kupowania czegoś tak drogiego, jak zwykły krem bambino będzie miał taki sam efekt...
Ja nie widzę sensu kupowania czegokolwiek bo mi nic nie pomaga. Czasami jedynym rozwiązaniem jest zmiana maszynki na inną metodę depilacji.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 19:29   #81
Basiolinka
Raczkowanie
 
Avatar Basiolinka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 112
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Inna metoda depilacji naprawdę może pomóc, czyli raczej golenie z włosem, nie pod włos. I najlepiej używać dobrej pianki, można po depilacji pokremować czymś, to już nie ma większego znaczenia. Ja wyszłam póki co z tych problemów nie raz zdarzy się coś, ale to z własnej winy, pośpiechu itp.



P.S. Męskie kosmetyki do golenia są lepsze
Basiolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 08:55   #82
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez Basiolinka Pokaż wiadomość
Inna metoda depilacji naprawdę może pomóc, czyli raczej golenie z włosem, nie pod włos. I najlepiej używać dobrej pianki, można po depilacji pokremować czymś, to już nie ma większego znaczenia. Ja wyszłam póki co z tych problemów nie raz zdarzy się coś, ale to z własnej winy, pośpiechu itp.



P.S. Męskie kosmetyki do golenia są lepsze
Ja jak ogoliłam nogi pod włos to efekt był taki jakbym tych nóg wcale nie ogoliła Pianka czy męskie kosmetyki do golenia niczego nie zmieniły bo u mnie podrażnienia pojawiają się dzień dwa dni po goleniu i powodują je odrastające włoski a nie sam proces golenia
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 16:08   #83
Basiolinka
Raczkowanie
 
Avatar Basiolinka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 112
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Ja jak ogoliłam nogi pod włos to efekt był taki jakbym tych nóg wcale nie ogoliła Pianka czy męskie kosmetyki do golenia niczego nie zmieniły bo u mnie podrażnienia pojawiają się dzień dwa dni po goleniu i powodują je odrastające włoski a nie sam proces golenia
Może masz tępą maszynkę?? Albo spróbuj innej metody golenia, depilatorem, woskiem? Ja mam nie raz takie dni, że rzeczywiście golenie maszynką nie jest najlepszym wyjściem, lepiej poczekać, bo wtedy pojawiają mi się podrażnienia i samo golenie sprawia ból. Trzeba popróbować co będzie dla nas najlepsze.

A wyżej miałam na myśli golenie miejsc intymnych z włosem Moja maszynka daje radę, nigdy nie miałam tak że z włosem wcale się nie wydepilowałam. Na nogach to co innego w sumie, chociaż nigdy nie próbowałam z włosem, ale podejrzewam żeby nie było problemu.

Edytowane przez Basiolinka
Czas edycji: 2014-06-24 o 16:11
Basiolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 19:55   #84
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

jeju też mam problem z tym cholerstwem jeszcze dwa lata temu nie miałam takiego problemu zawsze goliłam się maszynkami i teraz tez. Podrażnienie występuje zaraz po wyjściu z wanny. Krew krosty i ból nie z tej ziemi;/ peeling kawowy robię smaruję się oliwką i nic;/ kiedyś ogoliłam się depilatorem i w sumie nie miałam podrażnień ale nie dałam rady drugi raz się tak wydepilować
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 09:40   #85
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez Basiolinka Pokaż wiadomość
Może masz tępą maszynkę?? Albo spróbuj innej metody golenia, depilatorem, woskiem? Ja mam nie raz takie dni, że rzeczywiście golenie maszynką nie jest najlepszym wyjściem, lepiej poczekać, bo wtedy pojawiają mi się podrażnienia i samo golenie sprawia ból. Trzeba popróbować co będzie dla nas najlepsze.

A wyżej miałam na myśli golenie miejsc intymnych z włosem Moja maszynka daje radę, nigdy nie miałam tak że z włosem wcale się nie wydepilowałam. Na nogach to co innego w sumie, chociaż nigdy nie próbowałam z włosem, ale podejrzewam żeby nie było problemu.
To raczej niemożliwe bo każda maszynka byłaby tępa. Mam bardzo grube włoski, jak facet Po wosku i depilatorze włoski mi wrosły i było jeszcze gorzej. A po samym goleniu podrażnień nie mam, masakra zaczyna się jak włoski zaczynają odrastać i wtedy nie ma już żadnego ratunku, trzeba czekać.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 10:18   #86
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
To raczej niemożliwe bo każda maszynka byłaby tępa. Mam bardzo grube włoski, jak facet Po wosku i depilatorze włoski mi wrosły i było jeszcze gorzej. A po samym goleniu podrażnień nie mam, masakra zaczyna się jak włoski zaczynają odrastać i wtedy nie ma już żadnego ratunku, trzeba czekać.
Też mam takie włoski, ale zniwelowałam problem do strefy bikini, tzn na nogach już nie mam podrażnień, bo smaruje po goleniu czy wyrywaniu żelem aloesowym. Opróćz tego codziennie lub co drugi dzień pod prysznicem stosuję rękawiczki nylonowe (np w rossie są po ok 3 zł za sztukę). Gorąco polecam, ja kupuję 2 szt na obydwie ręce. Bardzo trwałe i mega skuteczne, lepsze od gąbki i typowych peelingów, można prać w pralce. Złuszczenie skóry załatwia połowę

Niestety strefa bikini pozostaje niewzruszona, tu jeszcze nie znalazłam skutecznego sposobu na zapobiegnięcie krostkom i podrażnieniom, ale świetnie sprawdza się maść AlantanPlus i aloes, aby szybko się goiło.

Oczywiście dobry żel/pianka to podstawa. U mnie rewelacyjnie sprawdzają się firmy Gilette, innych marek w sumie za wiele nie próbowałam. No i maszynka też Gillette, miałam inne, głównie Wilkinsony, ale porażka. Fajne były tylko jednorazówki Bic. Moim podstawowym sprzętem do usuwania włosków jest wosk na ciepło i pomocniczo depilator, ale maszynki też muszę używać, jeśli na szybko trzeba zgolić, a latem to bardzo często, nie ma innego wyjścia, bo do wyrwania trzeba zapuścić włoski.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 07:49   #87
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Też mam takie włoski, ale zniwelowałam problem do strefy bikini, tzn na nogach już nie mam podrażnień, bo smaruje po goleniu czy wyrywaniu żelem aloesowym. Opróćz tego codziennie lub co drugi dzień pod prysznicem stosuję rękawiczki nylonowe (np w rossie są po ok 3 zł za sztukę). Gorąco polecam, ja kupuję 2 szt na obydwie ręce. Bardzo trwałe i mega skuteczne, lepsze od gąbki i typowych peelingów, można prać w pralce. Złuszczenie skóry załatwia połowę

Niestety strefa bikini pozostaje niewzruszona, tu jeszcze nie znalazłam skutecznego sposobu na zapobiegnięcie krostkom i podrażnieniom, ale świetnie sprawdza się maść AlantanPlus i aloes, aby szybko się goiło.

Oczywiście dobry żel/pianka to podstawa. U mnie rewelacyjnie sprawdzają się firmy Gilette, innych marek w sumie za wiele nie próbowałam. No i maszynka też Gillette, miałam inne, głównie Wilkinsony, ale porażka. Fajne były tylko jednorazówki Bic. Moim podstawowym sprzętem do usuwania włosków jest wosk na ciepło i pomocniczo depilator, ale maszynki też muszę używać, jeśli na szybko trzeba zgolić, a latem to bardzo często, nie ma innego wyjścia, bo do wyrwania trzeba zapuścić włoski.
Mi pozostaje tylko wosk/depilator/laser. Maszynki/kremy/pianki depilacyjne są zdecydowanie nie dla mnie bo nie osłabiają włosków, a one jak kaleczyły, tak będą kaleczyć dalej. I nie pomoże zmiana maszynki, kremu czy balsamu bo to nie golenie podrażnia moją skórę tylko odrastające włoski, w żadne cuda po goleniu już nie wierzę zbyt dużo pieniędzy mnie one pochłonęły a efekt był zerowy.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 18:19   #88
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Mi pozostaje tylko wosk/depilator/laser. Maszynki/kremy/pianki depilacyjne są zdecydowanie nie dla mnie bo nie osłabiają włosków, a one jak kaleczyły, tak będą kaleczyć dalej. I nie pomoże zmiana maszynki, kremu czy balsamu bo to nie golenie podrażnia moją skórę tylko odrastające włoski, w żadne cuda po goleniu już nie wierzę zbyt dużo pieniędzy mnie one pochłonęły a efekt był zerowy.
Zmiana na depilator czy wosk nic Ci nie da, tylko tyle, ze włoski odrastają wolniej, ale i tak muszą odrosnąć i tak samo będą podrażniać, efekt pozbycia się włosków trwale jest widoczny dopiero po kilku latach regularnego wyrywania. A przy tym maszynki i tak nie odstawisz z przyczyn praktycznych. Nie pisałam nic o cudach tylko o zmniejszeniu problemu, na nogach problem zmalał w 95%, natomiast w strefie bikini może w 20%, więc o cudach nie może być mowy. Dużo dają regularne peelingi, a to nic nie kosztuje, tzn jakieś 6 zł na pół roku.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-06-27 o 18:21
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 10:32   #89
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zmiana na depilator czy wosk nic Ci nie da, tylko tyle, ze włoski odrastają wolniej, ale i tak muszą odrosnąć i tak samo będą podrażniać, efekt pozbycia się włosków trwale jest widoczny dopiero po kilku latach regularnego wyrywania. A przy tym maszynki i tak nie odstawisz z przyczyn praktycznych. Nie pisałam nic o cudach tylko o zmniejszeniu problemu, na nogach problem zmalał w 95%, natomiast w strefie bikini może w 20%, więc o cudach nie może być mowy. Dużo dają regularne peelingi, a to nic nie kosztuje, tzn jakieś 6 zł na pół roku.
Da, używałam już wosku i depilatora i żałuję, że przestałam i wróciłam do maszynek. Włoski odrastające po wosku/depilatorze nie kaleczyły mi skóry i nie powodowały żadnych podrażnień. Poza tym jest znaczna różnica między podrażnieniami spowodowanymi goleniem a odrastającymi włoskami. Na odrastające włoski nie ma żadnego ratunku według mnie. Chyba, że coś je osłabi. Peelingi i balsam zmiękczały skórę co powodowało jeszcze gorsze podrażnienia podczas odrastania.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 10:37   #90
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Da, używałam już wosku i depilatora i żałuję, że przestałam i wróciłam do maszynek. Włoski odrastające po wosku/depilatorze nie kaleczyły mi skóry i nie powodowały żadnych podrażnień. Poza tym jest znaczna różnica między podrażnieniami spowodowanymi goleniem a odrastającymi włoskami. Na odrastające włoski nie ma żadnego ratunku według mnie. Chyba, że coś je osłabi. Peelingi i balsam zmiękczały skórę co powodowało jeszcze gorsze podrażnienia podczas odrastania.

Hmn, trochę się to kłóci z tym co wcześniej napisałaś, no ale ok. Peelingi nie mają za zadanie zmiękczania skóry, widocznie na takie trafiłaś, które to robią. Jeśli nie chcesz tego efektu, to polecam rękawice, o których już mówiłam.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-20 23:44:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.