Sińce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-17, 17:14   #1
AmeliaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 1

Sińce


Witam
Mam problem ze skórą wokół oczu. Odkąd pamiętam mam sińce pod oczami, na które nie działają żadne kremy (chyba to już taka moja uroda), natomiast skóra na górnych powiekach jest ogólnie ciemniejsza od pozostałej (jakby pomalowane brązowawym cieniem), co przy głęboko osadzonych oczach daje ogólnie "zmęczone" wrażenie. Nawet używając korektora ciężko jest to zamaskować. Czy jest jakiś rodzaj zabiegu, który rozjaśnia skórę wokół oczu?
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
AmeliaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-03, 10:55   #2
madzienka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 3
Re: Sińce

Również od wielu lat borykam się z problemem ciemnofioletowych sińców pod oczami. Wyglądam jak "ofiara przemocy". Nie pomagają mi żadne kremy, choć wypróbowałam ich naprawdę wiele a i korektory nie przynoszą oczekiwanego efektu. Za każde!!!! pieniądze poddałabym się zabiegowi (jeśli taki istnieje)zlikwidowania tych okropnych siniaków!!! Będę wdzięczna, jeżeli ktoś coś o tym wie i mógłby podzielić się tą wiadomością... Jestem naprawdę zdesperowana. Pomóżcie!!! Magda P.
Amelia napisał(a):
> Witam
> Mam problem ze skórą wokół oczu. Odkąd pamiętam mam sińce pod oczami, na które nie działają żadne kremy (chyba to już taka moja uroda), natomiast skóra na górnych powiekach jest ogólnie ciemniejsza od pozostałej (jakby pomalowane brązowawym cieniem), co przy głęboko osadzonych oczach daje ogólnie "zmęczone" wrażenie. Nawet używając korektora ciężko jest to zamaskować. Czy jest jakiś rodzaj zabiegu, który rozjaśnia skórę wokół oczu?
> Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
madzienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-04, 08:16   #3
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Sińce

Trzeba wyjaśnić, czy odcień skóry związany jest z zastojem krwi i chłonki, czy też nagromadzeniem barwnika. Sprawa nie jest prosta, ale w obu wypadkach można pomóc. Proponuję pokazać się doświadczonej kosmetyczce albo lekarzowi. Poznanie przyczyny jest warunkiem powodzenia.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-05, 07:16   #4
madzienka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 3
Re: Sińce

Przepraszam, że drążę ten temat, ale jest to dla mnie sprawa ogromnie ważna. Nie wiem, może chodzę do niekompetentnych lekarzy, ale każdy dotychczas przeze mnie odwiedzony wpierał mi, że taka już moja uroda i muszę się z tym pogodzić... Kosmetyczka polecała kremy, które nigdt nie przynosiły efektów.
Podczas badań okresowych miałam robione standardowe badania krwi i moczu i wyniki były zawsze dobre. Dodatkowe badania (ze względu na rozpoczętą przeze mnie kurację hormonalną)prób wątrobowych, choleterolu, trójglicerydów, cukru też były dobre.
Nigdy, poza drobnymi przeziębieniami lub zapaleniem migdałków, za bardzo nie chorowałam. Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić? Internisty czy jakiegoś specjalisty? Jakie badania powinny zostać przeprowadzone? Jeszcze raz bardzo przepraszam za natręctwo i liczę na Pańskie wskazówki.
Nie jestem narcyzem i nie przesadzam. Sińce pod moimi oczami są naprawdę mocno ciemnofioletowe, więc chciałabym się z nimi jakoś uporać, rozjaśnić je, jeśli nie można całkowicie, choć trochę. Jestem gotowa na wszystko, by tego dokonać, potrzebuję tylko rady. Proszę o pomoc!!! - Magda P.
madzienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-10, 22:56   #5
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Sińce

Niestety możliwość, że to "taka uroda" również istnieje. Wynikać to może z unaczynienia tej okolicy tzn. zbyt dużej siateczki drobnych naczyń pod bardzo cienką skórą powiek. Ale to ostatnia możliwość którą należy brać pod uwagę, gdyż poprawienie wyglądu w tej sytuacji jest praktycznie nieracjonalne. Proszę zgłosić się do doświadczonego chirurga plastyka. Nawet jeśli nie będzie potrafił pomóc, pomoże znależć przyczynę. Jeśli nie, proponuję wizytę u doktora Ignaciuka w Warszawie (podałem namiary). Trzecim rozwiązaniem jest wizyta u nas w Poznaniu. Leczenie z pewnością nie będzie proste, ale myślę, że poprawę uda się uzyskać.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:43.