Dziwne pryszcze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-04, 14:58   #1
sheva17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 58

Dziwne pryszcze


Witam na mojej twarzy od dłuższego czasu pojawiają się dziwne, duże, bolące pryszcze, które "wykluwają" się tygodniami. Na początku pojawia się to czerwona kroka, potem rośnie wiele tygodni w tym boli, a następnie przez kilka kolejnych tygodni zanika zostawiając widoczną bliznę. Co to jest za typ pryszczy? Normalne, które mi wyskoczą np. na czole to po upływie 2-3 dni już ich nie ma, a te goją się tygodniami, do tego strasznie bolą i są duże i wyglądają naprawdę niefajnie... Czym to może być spowodowane? Jeśli chodzi o dietę to uważam. Nie jadam pikantnych potraw, ostrych nawet nie jem w ogóle słodyczy... Odżywiam się zdrowo...

Punkt 1 i 2 który zaznaczyłem na zdjęciu pojawił się jakieś 4-5 dni temu i jest naprawdę duży i bolący.. Z kolei punkt 3 to jest pozostałość po innej tego typu kroście, która pojawiła się jakiś 3-4 tygodnie temu może dłużej.. I tak co chwila mi te bolące duże krosty szpecą twarz.. Czytałem coś o czyrakach ale nie jestem pewien czy to czyraki... Prosiłbym o pomoc bo już mam dość...

zdjęcie:

http://www.fotoszok.pl/show.php/1993...41018.jpg.html

Edytowane przez sheva17
Czas edycji: 2018-04-01 o 15:05
sheva17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 17:05   #2
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Dziwne pryszcze

Moim zdaniem jest to trądzik ze zmianami ropnymi kiedyś miałam identyczne pryszcze. Sam sobie nie poradzisz, takie krosty są niebezpieczne, nie zagoją się same i nie powstrzymasz "wykluwania" się ich na własną rękę do tego pozostawiają po sobie plamy a co gorsze dziurki (wiem bo sama takie mam). Radzę wybrać się do lekarza skoro jeszcze tego nie poczyniłeś.

Nie używaj peelingów, uważaj na skład kosmetyków których używasz zwłaszcza na parafinę która zatyka pory. Zawierają ją tłuste kremy a nawet nie które produkty do i po goleniu dla mężczyzn.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 17:58   #3
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Dziwne pryszcze

zrob badanie na bakterie i grzyby moze to byc gronkowiec robi sie to w laboratorium koszt ok 50 zl
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 18:58:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.