Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-27, 17:49   #1051
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez anka89 Pokaż wiadomość
Gratulacje! Oszałamiający efekt
A co robiłaś, że uzyskałaś taki ładny kolor zębów? Wybielałaś, piaskowałaś?
Nic nie robiłam. Piaskowałam pół roku temu. Na początku leczenia zbierał mi się straszny osad wokoło zębów i chodziłam je piaskować co 3-4 miesiące. Pod koniec leczenia wszystko się uspokoiło. Nie wiem czy to była zasługa zmiany szczoteczki na elektryczną, czy nowej pasty, czy połączenia tych rzeczy.

Dzięki za wszystkie opinie. Taka jestem dumna z siebie
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 20:21   #1052
Lydian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Drogie aparatki, jestem tu nowa i mam kilka pytań. Szukałam na forum, ale ciężko przerzucić tyle stron, po za tym wiele pewnie jest nieaktualnych.

Moje pytanie brzmi: czy jest tu ktoś z okolic Łodzi i może mi polecić ortodontę? Na razie jestem w trakcie leczenia, ale za kilka tygodni chciałabym wreszcie, po 28 latach krzywych zębów je wyprostować
Interesują mnie ceny aparatów typu Damona - tych bez gumek, z rzadszymi wizytami. Jak to aktualnie wygląda? Poluje na ortoprotex w Łodzi, czytam prawie same dobre opinie, ale nigdzie nie mogę znaleźć cen, a nie ukrywam, że przy moich zarobkach i małym dziecku na utrzymaniu znajomość cen jest bardzo ważna ;-)

P.S. Strasznie Wam zazdroszczę - i tym co prostują, i tym co wyprostowały
Lydian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 09:43   #1053
dekra
Rozeznanie
 
Avatar dekra
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dekra Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Postanowiłam tutaj napisać bo jestem już załamana moimi przygodami z ósemką i słyszałam,ze był tutaj podobny przypadek .
4.11 miałam usuwana ósemkę ,kilka szwów ,antybiotyk. I po zdjęciu szwów wszystko było i jest wciąż super panorama pokazuje wręcz zarośniecie kości nic się nie dzieje poza-gulką na policzku. Twarda,odczuwalna również w środku jak i na zewnątrz. Byłam u chirurga ,zrobił punkcję okazało się,że jest krew. 8.01 mam wizytę,płucze eludrilem wedle zaleceń. Lekarz twierdzi,ze to raczej nie konsekwenncja ekstrakcji bo jest na poziomie 6,5. Czy któraś z Was miała podobnie ? Jeśli to się nie wchłonie domyślacie się jak będzie wyglądał zabieg tego usunięcia i na ile brać wolne ,pracuję z ludźmi dużo mówię więc ze szwami w buzi znowu ciężko będzie. Pomożecie ?
Nikt nic? jestem załamana ,sprawa się ciagnie od listopada i końca nie widać
dekra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 10:51   #1054
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dekra Pokaż wiadomość
Nikt nic? jestem załamana ,sprawa się ciagnie od listopada i końca nie widać
Hej. Przeczytałam cały poprzedni wątek i nie kojarzę nikogo kto by miał taki sam przypadek jak ty. Przykro mi.


A mnie dziś boli lewa dwójka i tylko ona. W wigilie bolała mnie prawa dwójka ale tam mi wypadł drucik z zamka. Po umieszczeniu go i zamknięciu zamka ból ustał. Jestem ciekawa co tam się dzieje?
A może wiecie jak otwiera się zamki w samoligaturkach? - mam jeden drucik na zewnątrz ale zamek jest zamknięty.
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 12:35   #1055
wiolsss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 96
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Miałam kosmetyczny aparat na obu łukach, tylko inny model (też samoligaturujący jak Damon, ale marki Clarity SL). Wyprostował mi poważną wadę w okresie 2 lat, nie płaciłam więcej za wizyty ani naprawy. W czasie leczenia odpadły mi 3 zamki, w tym dwa na miesiąc przed końcem. Nie był więc jakiś specjalnie awaryjny.
A czy orientujesz sie czy w zamkach metalowych tez mogloby sie to zdarzyc ?(tzn wiem ze moze ale czy nie jest to rzadziej spotykane) W sumie 3 zamki to nie tak zle z tym ze moj koszt leczenia i tak jest dosc spory chce go troche zmniejszyc ale jezeli zamki damona clear tez moglabyc awaryjne to sporo wyjdzie. Wiaodmo wolalabym zalozyc na gore niewidoczny zawsze lepiej to wyglada niz cala szczeka zadrutowana a to leczenie to 2 lata trwa jak nie dluzej.
Czy jeszcze ktos moze cos napisac na temat damona clear albo swoich doswiadczen z ,,niewidocznym'' aparatem?
wiolsss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 13:45   #1056
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

ja zdjęłam aparat wczoraj, tydzien wczesniej wyciski i wczoraj też odbiór płytki retencyjnej. mam ja nosić 15 godzin na dobę. Moim problemem była skrzywiona dwójka. Czy to mozliwe żeby pomimo noszenia płytki w ciągu jednej doby ząb zaczął rotować? Rano zauważyłam że jest w innej pozycji niż był zaraz po ściągnięciu aparatu. Nie wiem, dzwonić do orto, czekać kilka dni?
__________________
reeege jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 14:13   #1057
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez wiolsss Pokaż wiadomość
A czy orientujesz sie czy w zamkach metalowych tez mogloby sie to zdarzyc ?(tzn wiem ze moze ale czy nie jest to rzadziej spotykane) W sumie 3 zamki to nie tak zle z tym ze moj koszt leczenia i tak jest dosc spory chce go troche zmniejszyc ale jezeli zamki damona clear tez moglabyc awaryjne to sporo wyjdzie. Wiaodmo wolalabym zalozyc na gore niewidoczny zawsze lepiej to wyglada niz cala szczeka zadrutowana a to leczenie to 2 lata trwa jak nie dluzej.
Czy jeszcze ktos moze cos napisac na temat damona clear albo swoich doswiadczen z ,,niewidocznym'' aparatem?
3 zamki na 2 lata noszenia to prawie nic (przyznaję, że jeden odpadł wyłącznie z mojej winy - zahaczyłam twardym kawałkiem ciasta). Poza tym, odpadnięty zamek się ponownie klei i zwykle ortodonci nie pobierają za to żadnych dodatkowych pieniędzy. Przynajmniej ja nigdy nie płaciłam (zamek doklejano mi na kolejnej wizycie).
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-28, 16:21   #1058
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez reeege Pokaż wiadomość
ja zdjęłam aparat wczoraj, tydzien wczesniej wyciski i wczoraj też odbiór płytki retencyjnej. mam ja nosić 15 godzin na dobę. Moim problemem była skrzywiona dwójka. Czy to mozliwe żeby pomimo noszenia płytki w ciągu jednej doby ząb zaczął rotować? Rano zauważyłam że jest w innej pozycji niż był zaraz po ściągnięciu aparatu. Nie wiem, dzwonić do orto, czekać kilka dni?
Lepiej skontaktuj się z orto. Dziwne, że przy płytce zauważasz coś takiego - może to być tylko przeczulenie, alie nigdy nie wiadomo.
Miałam podobną sytuację - tyle, że ja musiałam czekać kilka dni na szynę retencyjną i po 1 czy 2 dniach zauważyłam, że zaczęła mi się robić szpara pomiędzy jedynkami - pojechałam i od razu nakleił mi drucik na te zęby - już jest spokój... chociaż czasem miewam shizy, że coś się przesuwa orto powiedział, że t osię zdarza - zależy kto jakie ma zęby, a ja mam właśnie z tendencją do "wędrowania" jak widać.
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 17:21   #1059
roiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 181
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez wiolsss Pokaż wiadomość
A czy orientujesz sie czy w zamkach metalowych tez mogloby sie to zdarzyc ?(tzn wiem ze moze ale czy nie jest to rzadziej spotykane) W sumie 3 zamki to nie tak zle z tym ze moj koszt leczenia i tak jest dosc spory chce go troche zmniejszyc ale jezeli zamki damona clear tez moglabyc awaryjne to sporo wyjdzie. Wiaodmo wolalabym zalozyc na gore niewidoczny zawsze lepiej to wyglada niz cala szczeka zadrutowana a to leczenie to 2 lata trwa jak nie dluzej.
Czy jeszcze ktos moze cos napisac na temat damona clear albo swoich doswiadczen z ,,niewidocznym'' aparatem?
Ja mam metalowy samiligaturujący i na samym początku odpadła mi rurka (ostatni element, bo nie mam pierścieni). Doklejono mi ją bezpłatnie. Wizyty mam co 6-7 tygodni. Jeśli bardzo Ci zależy na tym, by aparat był mało widoczny to bierz ten kosmetyczny, ale ... Ja mam zwykły metalowy i były osoby które po prawie dwóch miesiącach zauważyły, że go mam - mimo, że widuję się z nimi codziennie Przy normalnym mówieniu coś tam w ustach miga, cała uroda aparatu pojawia się jednak dopiero przy szerokim uśmiechu - a że jakoś tak dziwnie to jest, że gdy człowiek założy aparat to od razu zaczyna się pełniej uśmiechać, to i aparat jest widoczny. Mam zwykły, nie żałuję i gdybym miała dziś alternatywę - czy brać metalowy, czy kosmetyczny, to wzięłabym znowu metalowy i dokupiłabym do niego nowe buty i torebkę;-)

Edytowane przez roiro
Czas edycji: 2014-12-28 o 17:22
roiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 17:43   #1060
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Lepiej skontaktuj się z orto. Dziwne, że przy płytce zauważasz coś takiego - może to być tylko przeczulenie, alie nigdy nie wiadomo.
Miałam podobną sytuację - tyle, że ja musiałam czekać kilka dni na szynę retencyjną i po 1 czy 2 dniach zauważyłam, że zaczęła mi się robić szpara pomiędzy jedynkami - pojechałam i od razu nakleił mi drucik na te zęby - już jest spokój... chociaż czasem miewam shizy, że coś się przesuwa orto powiedział, że t osię zdarza - zależy kto jakie ma zęby, a ja mam właśnie z tendencją do "wędrowania" jak widać.
właśnie mam zamiar jutro dzwonić bo widzę że ząb się wykrzywia... lewa dwójka... napiszcie co myślicie, czy da się to jakoś wyprostować naciągnięciem retencji?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP5480.jpg (93,5 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP5483.jpg (58,7 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP5484.jpg (76,5 KB, 41 załadowań)
__________________
reeege jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 17:45   #1061
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez reeege Pokaż wiadomość
właśnie mam zamiar jutro dzwonić bo widzę że ząb się wykrzywia... lewa dwójka... napiszcie co myślicie, czy da się to jakoś wyprostować naciągnięciem retencji?
O kurczę no rzeczywiście widać. Nie mam pojęcia, ale pewnie jest jakiś sposób.
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 17:54   #1062
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

właśnie przyglądałam się dziś i zauważyłam że ten ząb bardzo szybko się wykrzywia :O orto wziął wycisk do retainera w sumie ok dwa tygodnie przed zdjęciem aparatu i jeszcze coś tam w nim podciągał gdyż ząb nie był idealnie ustawiony ale stwierdził że to nie ma wpływu na termin zdjęcia no i po nocy po ściągnięciu aparatu i w retainerze dziś wstaje, patrze a ząb w takiej pozycji jak dwa tygodnie temu... piszcie co wy o tym myślicie bo jutro chciałabym dzwonić umówić się na wizyte bo boję się że może skrzywić się jeszcze bardziej, ponieważ był bardzo krzywy
__________________

Edytowane przez reeege
Czas edycji: 2014-12-28 o 19:31
reeege jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 08:43   #1063
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

nikt nic?
__________________
reeege jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 09:09   #1064
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dzwon do orto, wolałabym iść na kontrolę niż zmartwiac się że leczenie pójdzie na marne.
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 09:26   #1065
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez reeege Pokaż wiadomość
właśnie przyglądałam się dziś i zauważyłam że ten ząb bardzo szybko się wykrzywia :O orto wziął wycisk do retainera w sumie ok dwa tygodnie przed zdjęciem aparatu i jeszcze coś tam w nim podciągał gdyż ząb nie był idealnie ustawiony ale stwierdził że to nie ma wpływu na termin zdjęcia no i po nocy po ściągnięciu aparatu i w retainerze dziś wstaje, patrze a ząb w takiej pozycji jak dwa tygodnie temu... piszcie co wy o tym myślicie bo jutro chciałabym dzwonić umówić się na wizyte bo boję się że może skrzywić się jeszcze bardziej, ponieważ był bardzo krzywy
Dzwoń do ortodonty. Mnie się dolne jedynki i dwójki posypały w dwa dni, kiedy odpadły od nich zamki. Trzeba było potem zakładać cieńszy łuk i cofnąć się w leczeniu.

Moja orto powiedziała mi po zdjęciu aparatu, że w razie jakichkolwiek wątpliwości mam nie czekać, tylko zaraz się do niej udać. Nawet jeżeli będzie to tylko moja wyobraźnia bo lepiej sprawdzić, niż zbagatelizować pierwsze objawy. Ogólnie mam chodzić na kontrole co 3-4 miesiące. Darmowe
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 10:49   #1066
roiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 181
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

No i tak to głupio jest - czasami "w oczach" ząb się prostuje, a potem z dnia na dzień przekrzywia. Bez sensu zupełnie. Tym bardziej, że przecież aparatu nie zdejmuje się natychmiast po prawidłowym ustawieniu zębów, tylko jeszcze trochę się z nim dla utrwalenia chodzi. Mogło by się to juz nie przesuwać!
roiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 11:24   #1067
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez reeege Pokaż wiadomość
właśnie przyglądałam się dziś i zauważyłam że ten ząb bardzo szybko się wykrzywia :O orto wziął wycisk do retainera w sumie ok dwa tygodnie przed zdjęciem aparatu i jeszcze coś tam w nim podciągał gdyż ząb nie był idealnie ustawiony ale stwierdził że to nie ma wpływu na termin zdjęcia no i po nocy po ściągnięciu aparatu i w retainerze dziś wstaje, patrze a ząb w takiej pozycji jak dwa tygodnie temu... piszcie co wy o tym myślicie bo jutro chciałabym dzwonić umówić się na wizyte bo boję się że może skrzywić się jeszcze bardziej, ponieważ był bardzo krzywy
Rzeczywiście widać zmianę, chociaż jak na razie nie jest tragicznie. Umów się jak najszybciej z orto - będzie wiedzieć co robić. Podejrzewam, że przyklei Ci drucik na górne zęby tak jak mi i będziesz spokojniejsza.
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 12:01   #1068
MyDestiny90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 43
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Słuchajcie ...nie mam aparatu od 2 tyg, a do tej pory nie dostałam płytki retencyjnej. Niby lab się nie wyrabia... Byłam tydzień temu i według orto nic sie nie zmieniło. Na razie,ani widu ani słuchu o płytce retencyjnej. Czemu nic się nie przestawia? Czyżbym nie miała skłonności, albo zmiany były niewielkie? (poszerzano mi szczenkę i lekko cofano zęby. Nie usunięto mi ani jednego poza 8 zatrzymanymi w kości)
MyDestiny90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 12:35   #1069
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MyDestiny90 Pokaż wiadomość
Słuchajcie ...nie mam aparatu od 2 tyg, a do tej pory nie dostałam płytki retencyjnej. Niby lab się nie wyrabia... Byłam tydzień temu i według orto nic sie nie zmieniło. Na razie,ani widu ani słuchu o płytce retencyjnej. Czemu nic się nie przestawia? Czyżbym nie miała skłonności, albo zmiany były niewielkie? (poszerzano mi szczenkę i lekko cofano zęby. Nie usunięto mi ani jednego poza 8 zatrzymanymi w kości)
No to chyba dobrze, że się nie przestawia.
ale też lipa jak musisz tyle czekać na retencję.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 16:20   #1070
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

dzwoniłam, orto ma urlop wiec dopiero za tydzien mam isc. stwierdził że podklei mi jakąś "blaszkę" i w dwa tygodnie powinno się naprostować a później podwójna retencja: stała i płytka. Dzeki za opowiedzi

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Rzeczywiście widać zmianę, chociaż jak na razie nie jest tragicznie. Umów się jak najszybciej z orto - będzie wiedzieć co robić. Podejrzewam, że przyklei Ci drucik na górne zęby tak jak mi i będziesz spokojniejsza.
miałaś drut od razu czy podklejony po jakims czasie po zdjęciu ?
__________________
reeege jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 18:53   #1071
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MyDestiny90 Pokaż wiadomość
Słuchajcie ...nie mam aparatu od 2 tyg, a do tej pory nie dostałam płytki retencyjnej. Niby lab się nie wyrabia... Byłam tydzień temu i według orto nic sie nie zmieniło. Na razie,ani widu ani słuchu o płytce retencyjnej. Czemu nic się nie przestawia? Czyżbym nie miała skłonności, albo zmiany były niewielkie? (poszerzano mi szczenkę i lekko cofano zęby. Nie usunięto mi ani jednego poza 8 zatrzymanymi w kości)
Ciesz się, że nic się nie dzieje Widać nie masz skłonności do przesuwnych zębów ;-) Szkoda tlyko, że masz takie problemy z odbiorem retencji.

Cytat:
Napisane przez reeege Pokaż wiadomość
dzwoniłam, orto ma urlop wiec dopiero za tydzien mam isc. stwierdził że podklei mi jakąś "blaszkę" i w dwa tygodnie powinno się naprostować a później podwójna retencja: stała i płytka. Dzeki za opowiedzi

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

miałaś drut od razu czy podklejony po jakims czasie po zdjęciu ?
Dobrze, że jest jakiś sposób na wyprostowanie dwójki Ja miałam drucik klejony na dolnym łuku w dniu zdjęcia aparatu. Na szynę retencyjną musiałam czekać ok. 3-7 dni (nie pamiętam dokładnie) i w tym czasie górne jedynki zaczęły się rozchodzić, więc orto podkleił mi drucik też na górnym łuku (po kilku dniach), a do tego mam szynę retencyjną, którą zakładam na noc.
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 19:00   #1072
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Ciesz się, że nic się nie dzieje Widać nie masz skłonności do przesuwnych zębów ;-) Szkoda tlyko, że masz takie problemy z odbiorem retencji.



Dobrze, że jest jakiś sposób na wyprostowanie dwójki Ja miałam drucik klejony na dolnym łuku w dniu zdjęcia aparatu. Na szynę retencyjną musiałam czekać ok. 3-7 dni (nie pamiętam dokładnie) i w tym czasie górne jedynki zaczęły się rozchodzić, więc orto podkleił mi drucik też na górnym łuku (po kilku dniach), a do tego mam szynę retencyjną, którą zakładam na noc.
Mam nadzieje ze wszystko sie naprostuje a macie jakis pomysl co to moze byc ta blaszka? Bo drut retencyjny bedzie dopiero pozniej. Jesli ma sie retencje stala to tej ruchomej nie trzeba juz nosic kilka godzin w dzien inwystąrczy tylko na noc?
__________________
reeege jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 20:39   #1073
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny, między zębami robi mi się takie ciemne pole. To kamień się osadza? Jutro wizyta kontrolna. Szok, że od ostatniej minął już miesiąc...
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2014-12-30 o 11:25
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 09:09   #1074
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MyDestiny90 Pokaż wiadomość
Słuchajcie ...nie mam aparatu od 2 tyg, a do tej pory nie dostałam płytki retencyjnej. Niby lab się nie wyrabia... Byłam tydzień temu i według orto nic sie nie zmieniło. Na razie,ani widu ani słuchu o płytce retencyjnej. Czemu nic się nie przestawia? Czyżbym nie miała skłonności, albo zmiany były niewielkie? (poszerzano mi szczenkę i lekko cofano zęby. Nie usunięto mi ani jednego poza 8 zatrzymanymi w kości)
To tylko się cieszyć, że ci się nic nie zmieniło - marzenie każdej aparatki.

A ja wczoraj wjechałam do ortod. i naprawiła mi wypadnięty łuk. Przy okazji został otworzony i na nowy zamknięty każdy zamek - tak na wszelki wypadek. I po kłopocie. Wizytę mam dopiero za dwa tygodnie.

Kati123 - oznacza to że miedzy nami są dwa tygodnie różnicy - widzisz jakieś zmiany? Ja mam wrażenie że mi dwójka się bardzie pokrzywiła. Albo mam schizy .
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 11:33   #1075
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość
Kati123 - oznacza to że miedzy nami są dwa tygodnie różnicy - widzisz jakieś zmiany? Ja mam wrażenie że mi dwójka się bardzie pokrzywiła. Albo mam schizy .
W sensie? Aparat miałam założony 11.10 tego roku. I u mnie zmiana jest przeogromna na plus ☺ Gdy oglądam zdjęcia to może nie widać dużej różnicy, ale dla mnie jest już dobrze - gdybym miała takie zęby jak teraz, to w życiu bym o aparacie nie myślała 😉 A jak pomyślę, że będzie jeszcze lepiej ...
Ciekawe co dziś mi będzie robić... Gumki jakieś jasne sobie założę, ten mocny róż mnie zmęczył i się mocno rozjaśnił.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 12:16   #1076
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez reeege Pokaż wiadomość
Mam nadzieje ze wszystko sie naprostuje a macie jakis pomysl co to moze byc ta blaszka? Bo drut retencyjny bedzie dopiero pozniej. Jesli ma sie retencje stala to tej ruchomej nie trzeba juz nosic kilka godzin w dzien inwystąrczy tylko na noc?
Co do blaszki to nie mam pojęcia co to może być. A co do szyny retencyjnej to musisz zapytać orto - mi od razu kazali nosić na noc i ewentualnie w dzień parę godzin. Poza dwójką masz jeszcze sporo zębów, które mogą powędrować nie tam gdzie byś sobie życzyła - lepiej dbać o utrzymanie efektu leczenia niż później żałować Ja po ponad 2 latach od zdjęcia aparatu nadal zakładam szynę na noc (od paru m-cy co drugą noc), jakoś wolę nie ryzykować całkiem z niej rezygnując.


Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, między zębami robi mi się takie ciemne pole. To kamień się osadza? Jutro wizyta kontrolna. Szok, że od ostatniej minął już miesiąc...
Myślę, że to kamień - mam tak samo
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 12:38   #1077
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość

Myślę, że to kamień - mam tak samo
I co się z tym robi? Tzn. Czy zwykły dentysta to wyczyści?
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 16:52   #1078
joanna_kul27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 8
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej za dwie godzinki bede miec zakladany aparat .... delikatnie sie stresuje jak to wszystko bedzie wygladac...;/
__________________
Asia
joanna_kul27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 17:37   #1079
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja już po wizycie. Zęby zeszlifowane i założone perłowe gumki. Wyglądają moim zdaniem bardzo ładnie ☺ Jak nie będą się przebarwiać to zaprzyjaźnię się z nimi na dłużej 😉

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez joanna_kul27 Pokaż wiadomość
Hej za dwie godzinki bede miec zakladany aparat .... delikatnie sie stresuje jak to wszystko bedzie wygladac...;/
Nic strasznego - poproś tylko o chusteczkę do ręki 😉 Ja musiałam się wycierać w trakcie
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 19:32   #1080
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Haaalo wlasnie wrocilam od ortodonty mam juz zalozony aparacik + podniebienny nie jest najgorzej
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:45.