Nasze Codzienne Jadłospisy XV - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-05, 22:26   #151
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Proszę o ocenę mojego R/U
sniadanie: 3 kromki chleba opiekane w piekarniku z pieczonymi pomidorami.
obiad: sałatka- sałata,pomidor,kurczak w ziolach,kawalki chlebka smazone,ogórek+sos czosnkowy
kolacja: jogurt naturalny duzy+muesli kupione+wkrojone jabłko

dzisiaj byl dosyc zabiegany dzien,stąd tak malo posiłków
julink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 22:35   #152
sprotte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 37
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez sprotte Pokaż wiadomość
U/P (brak@)

I: średnia ciemna bułka z ziarnami posmarowana masłem z makrelą wędzoną i cebulką z przyprawami, kromka ciemnego chleba ze słonecznikiem z masłem orzechowo-czekoladowym; kubek słodzonego kakao na mleku 1,5%; kubek słodzonego kompotu z porzeczek i agrestu
1h sprzątania domu
II: talerz rosołu z makaronem pełnoziarnistym, z marchewką i kawałkiem piersi z kurczaka z zupy; kubek herbaty zwykłej z łyżeczką miodu
1h spaceru z psem
III: pięć pierogów ruskich polanych masełkiem; dwie herbaty miętowe
IV: serek homogenizowany waniliowo-wiśniowy; garść mieszanki orzechów
V: dwie kromki chleba ciemnego ze słonecznikiem posmarowane masłem z sałatą, szynką wieprzową i rzodkiewką/ z sałatą, serem żółtym, cebulą i majonezem; kubek herbaty zwykłej z łyżeczką miodu

???

wydaje mi się, że dziś nieco gorzej niż wczoraj, ale od śniadania wciąż towarzyszyło mi okropne uczucie przejedzenia i pobolewanie brzucha, tak więc nie wpychałam na siłę. raz, nie zawsze
uuup!


i dzisiejsze do ocenki:

I: średnia ciemna bułka z ziarnami z masłem, sałatą, szynką wieprzową, rzodkiewką i majonezem/ z masłem, sałatą, serem pleśniowym grzybowym, pomidorem i cebulką; kubek słodzonego kakao na mleku 1,5%
II: talerz rosołu z makaronem pełnoziarnistym z marchewką i kawałkiem piersi z kurczaka z zupy; herbata zwykła z łyżeczką miodu
1h sprzątania domu + 1h spaceru z psem
III: dwa ziemniaki, trzy łyżki surówki (kukurydza, kapusta pekińska, cebula, papryka) z majonezem, pierś z kurczaka w sosie śmietanowo-ziołowym
IV: duża gruszka
V: średnia ciemna bułka z ziarnami z masłem, sałatą, szynką wieprzową, papryką i majonezem; kubek słodzonego kompotu z porzeczek i agrestu

niekoniecznie dzisiaj :/ ale spróbuję usprawiedliwić się tym, że połowę dnia byłam w nieplanowanych rozjazdach.
sprotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 07:49   #153
ifellinlovewithadeadboy
Zadomowienie
 
Avatar ifellinlovewithadeadboy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Wybacz, że się wtrącę ale chcę Cię uspokoić, że ta kawa jest 100 % zbożowa + waniliowy aromat, może dziwnie to zabrzmi ale siedzę trochę w tej "branży" i wiele składów produktów po prostu... znam na pamięć. To tyle, i w ogóle pysznie dziś u Ciebie, jeszcze Ci powiem.
uhm, dzięki no to fajnie, to tym bardziej będę ją częściej pić bo jest przepyszna a najlepsza jak dla mnie z odrobiną mleka i miodem z resztą zawsze to lepiej niż zwykła kawa rozpuszczalna, od której kiedyś byłam piekielnie uzależniona
__________________
nie marnuj swego czasu,
inaczej czas zmarnuje ciebie...

ifellinlovewithadeadboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 10:11   #154
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez emelie Pokaż wiadomość
jw.
ale pysznie u Ciebie dzisiaj
nie odbierz tego jako atak, ale czemu ciagle kazdemu bez okresu wciskasz tluszcze, bo 'jej sie przyda', skoro juz 100 razy byl poruszany tu temat, ze jedzenie duzej ilosci tluszczy nie pomaga w odzyskaniu @?
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 10:45   #155
Princessa92
Raczkowanie
 
Avatar Princessa92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Mógłby ktoś ocenić mój planowy jadłospis na R ?
śniadanie: płatki owsiane lub zytnie na mleku z owocami
2 śniadanie: kromka razowca z pomidorkiem, serkiem albo szynka z kurczaka, kawa zbożowa z mlekiem i słodzikiem
obiad; miseczka zupy drugie pierś z kurczaka lub rybka gotowana + warzywa gotowane
podwieczorek owoc(jabłko, brzoskwinia, nektarynka) serek lub jogurt
kolacja: Bułeczka pełnoziarnista z serkiem szynką z kurczaka/indyka, pomidorkiem/ogórkiem/rzodkiewką
Do tego dużo wody i zielonej herbaty wieczorkiem melisa albo rumianek
Jakby mnei czsami bardzo kusiło to moge zjeśc dodatkowo jakeis 2 ciasteczka albo cukierki? a co sądzicie o batonach corny linea ?

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

A co do odzyskania okresu to mi pomogły tabletki rigevidon i przytycie do Bmi 19 czyli do takeij wagi przy ktorej ten okres straciłyście Chce sie etraz odchudzić bo uwazam ze troche za duzo przytyłam ale musialam sie poświęcić właśnie dla tego okresu
Princessa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 10:52   #156
zabqa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Princessa92 Pokaż wiadomość
Mógłby ktoś ocenić mój planowy jadłospis na R ?
śniadanie: płatki owsiane lub zytnie na mleku z owocami
2 śniadanie: kromka razowca z pomidorkiem, serkiem albo szynka z kurczaka, kawa zbożowa z mlekiem i słodzikiem
obiad; miseczka zupy drugie pierś z kurczaka lub rybka gotowana + warzywa gotowane
podwieczorek owoc(jabłko, brzoskwinia, nektarynka) serek lub jogurt
kolacja: Bułeczka pełnoziarnista z serkiem szynką z kurczaka/indyka, pomidorkiem/ogórkiem/rzodkiewką
Do tego dużo wody i zielonej herbaty wieczorkiem melisa albo rumianek
Jakby mnei czsami bardzo kusiło to moge zjeśc dodatkowo jakeis 2 ciasteczka albo cukierki? a co sądzicie o batonach corny linea ?

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

A co do odzyskania okresu to mi pomogły tabletki rigevidon i przytycie do Bmi 19 czyli do takeij wagi przy ktorej ten okres straciłyście Chce sie etraz odchudzić bo uwazam ze troche za duzo przytyłam ale musialam sie poświęcić właśnie dla tego okresu


no to rzeczywiście dużo przytyłaś...BMI 19 to taka prawie nadwaga?Chcesz znowu stracić @?To że tabletki pomogły nie oznacza, że wszystko wróciło do normy.
zabqa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 11:37   #157
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Paprykowa89 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to nie jesz zbyt konkretnie. Gdzie chleb, masło, orzechy? Wyszło z tego marne U
marne U? ale ja to wszystko zjadłam przez 7 GODZIN ! ! ! bo wstałam o 13 ! ! !

orzechów nie lubie masło jem zawsze ale nie bede pisac ze kazda połowke białej bulki posmarowałam 5g maslem.
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 12:05   #158
Princessa92
Raczkowanie
 
Avatar Princessa92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Wszyscy mi mówią wkoło ze ta waga jest ok ale ja sie czuje w niej źle to co mam na to poradzić? próbuje ćwiczyć zeby wyrobić sobie mięśnie i fajny brzuszek moze jak schudne 2 kilo to wtedy powiemdośc bo akurat poczuje sie fajnie narazie nie moge tego powiedzieć
Princessa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 12:46   #159
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

P

śniad; duża grahamka z margaryna, połowa z serkiem wiejskim sałatą,szunka pomidorem i szczypiorkiem, połowa z twarogiem i dżemem malinowym

2śniad; sałatka z wędzonego pstrąga, pomidora, ogórka i mieszanki sałat

obiad; pieczony filet z morszczuka,ziemniaki z koperkiem, sałatka z ogórka małosolnego i pomidora

podw; sałatka z malin, nektarynki i truskawek

kolacja; 2 kromki razowca podpieczone z margaryną, jedna z sałatą,szynką i rolada ustrzycką, druga z twarogiem sałatą pomidorem,szczypiorkiem i cebulką

i jak?
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 13:41   #160
Adeline_
Przyczajenie
 
Avatar Adeline_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Witam
Czytuję Was czasem i interesuję się gotowaniem, a jako że niedawno zaczęły się wakacje i mam czas na przyrządzanie tego i owego, oto moje wczorajsze U:

ŚNIADANIE
bliny z kwaśną śmietaną, szkl. jagód
ŚNIADANIE II
twaróg z jogurtem greckim, rzodkiewką i ogórkiem, kakao
OBIAD
kasza jęczmienna z sosem z kurek i natką pietruszki
KOLACJA
dwie kromki chleba żytniego z margaryną i białym serem, ogórek, kiełki soi

Płyny: woda mineralna, zielona herbata
Podwieczorków nie jadam- obiad jest ok. 15.30, kolacja 18.oo lub 19.00.
Nie jadam mięsa, od czasu do czasu tylko ryby (2-3 razy w tygodniu).

Adeline_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 13:53   #161
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
P

śniad; duża grahamka z margaryna, połowa z serkiem wiejskim sałatą,szunka pomidorem i szczypiorkiem, połowa z twarogiem i dżemem malinowym

2śniad; sałatka z wędzonego pstrąga, pomidora, ogórka i mieszanki sałat

obiad; pieczony filet z morszczuka,ziemniaki z koperkiem, sałatka z ogórka małosolnego i pomidora

podw; sałatka z malin, nektarynki i truskawek

kolacja; 2 kromki razowca podpieczone z margaryną, jedna z sałatą,szynką i rolada ustrzycką, druga z twarogiem sałatą pomidorem,szczypiorkiem i cebulką

i jak?
Na pewno jest o niebo lepiej niż było, wcześniej jadłaś marnie, w dodatku w kółko to samo, teraz nieco urozmaicasz i powoli dodajesz.
Jednak nie jest to żadne P, co najwyżej lekkie U. Zmobilizuj się Olik.
__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 13:56   #162
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Phynn Pokaż wiadomość
Na pewno jest o niebo lepiej niż było, wcześniej jadłaś marnie, w dodatku w kółko to samo, teraz nieco urozmaicasz i powoli dodajesz.
Jednak nie jest to żadne P, co najwyżej lekkie U. Zmobilizuj się Olik.

a co zmienić/dodać?
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 14:08   #163
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
P

śniad; duża grahamka z margaryna, połowa z serkiem wiejskim sałatą,szunka pomidorem i szczypiorkiem, połowa z twarogiem PÓŁTŁUSTYM, nie chudym i dżemem malinowym
+ kakao na NIE CHUDYM mleku

2śniad; sałatka z wędzonego pstrąga, pomidora, ogórka i mieszanki sałat
sałatka dodatkowo z jajkiem, przegryziona 2 kromkami pełnoziarnistego chleba z masłem

obiad; pieczony filet z morszczuka ,ziemniaki z koperkiem co najmniej 3 spore ziemniaki, sałatka z ogórka małosolnego i pomidora <-ze śmietaną, czy greckim jogurtem

podw; sałatka z malin, nektarynki i truskawek + serek homo z orzechami czy mieszanką studencką, może lody, albo kawałek jakiegoś domowego ciasta

kolacja; 2 kromki razowca podpieczone z margaryną, jedna z sałatą,szynką i rolada ustrzycką, druga z twarogiem sałatą pomidorem,szczypiorkiem i cebulką
Tu niech będzie.

i jak?
Nie lubisz orzechów, czy pestek ? To najprostszy sposób na podbicie kalorii...
__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 15:10   #164
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 572
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Paprykowa89 Pokaż wiadomość
Moje P z prośbą o ocenę:

I. kasza manna na mleku 3,2% z rodzynkami, żurawiną, bananem i sokiem maloinowym domowym - b. słodkim;
kromka chleba pełnoziarnistego z masłem, sałatą, żółtym serem majonezem i pomidorem ładnie, choc mogla byc kasza jaglana/owsianka (sa zdrowsze od manny, ale jak lubisz to ok)
II. 3 placki ziemniaczane z mizerią z ogórków, czosnku i koperku fajnie
III. 2 gołąbki (ryż+mielone mięso wieprzowe, chyba łopatka) z sosem pieczarkowym na śmietanie, sałatka Colesław b. ladnie
IV. Sernik z polewą, kawa z mlekiem, brzoskwinia mogly wpasc orzeszki
V. Drożdżówka z serem i rodzynkami polana białą czekoladą posypana czekoladą, jogurt pitny kawowy ok
VI. 2 Kromki chleba ziarnistego z masłem, pasta rybna dodaj warzywka może
VII. Serek wiejski z malinami, 2 cukierki czekoladowe ok

no i herbaty i woda z sokiem mainowym

ten jadlospis jest wg mnie duzo fajniejszy niż poprzednie. Mogłoby być więcej wegli złożonych (platki owsiane - można z nich zrobic super placuszki, makaron razowy, ryż brązowy, kasza jakaś) ale i tak jest dobrze. Na takim lżejszym (niż było kilka dni temu jeszcze) jedzeniu też twój żołądek też 'nienadąża trawić'?

moje u

1. 2 jajka sadzone, awokado, kilka pomidorków koktajlowych, małosolne ogórasy, kromeczka żytniego chleba z masełkiem
3. pstąg norweski pieczony z pesto, kalafior, pomidory z cebulą, troche salatki greckiej (salata rzymska, papryka w 3 kolorach, ogórek, pomidor, feta, oliwki, oliwa)
4. kubek kaszy jaglanej na mleku kokosowym (slodzona miodem) z jagodami, troche bobu do taty
5. będzie indyk faszerowany szpinakiem i jakims serem (nie wiem co tata wlozyl do srodka, ale raczej mozzarella/feta/cheddar) i jakas sałatka z awokado i pomidorkami koktajlowymi.

a potem zjem ananasa

Edytowane przez wizjaa
Czas edycji: 2011-07-06 o 17:53
wizjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 16:31   #165
Becia012
Raczkowanie
 
Avatar Becia012
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 169
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez ewcia72 Pokaż wiadomość
Moje R.... Oczywiście proszę o ocene i krytykę

ŚNIADANIE:
-jajecznica (z 2 białek i 1 żółtka) Dlaczego tak dziwnie? mogły wpaść 2 całe jaja
-pół kromeczki zwykłego(wiem wiem) wiesz, że lepszy był by razowiec.. ale mimo wszystko mogłaś dać całą kromkę..
-3/4 jabłka

II ŚNIADANIE
-1,5 łyżki serka homogenizowanego (7,5% tluszczu)
-2 małe rzodkiewki
-szczypiorek
- było mi mało wiec dodałam trochę 1,5% mleka
-no i zielona herbatka z cytryną
-garsć pestek dyni i słonecznika

OBIAD
-sałatka składająca się z 1/2 sałaty , pomidora,ogórka, koperku i łyżeczki octu winnego (mogę więcej octu?) ; o ? Co to za obiad? To chyba najmniejszy posiłek w ciągu twojego dnia!

PODWIECZOREK
-jogurt naturalny (2%) 100g
-pół banana
-1/4 jabłka (ze śniadania)

KOLACJA
-kawałek kabanosa (tak ok 100g) kabanos? oj, nie bardzo
-kromka zwykłego chleba (mogę tu dać bułeczkę z pestkami dyni,ale nie wiem czy to nie za duzo) bułeczka mogła wpaść na śniadanie. Słyszałam, że węgle na kolacje na redukcji raczej nie są wskazane.. Ale obserwuj organizm, każdy jest inny.
-mizeria z ogórka, szczypiorku i mleka (2%)


Proszę was o poprawienie ... abym mogła się lepiej odżywiać
Twój jadłospis jest.. dziwny?
Co to za obiad? Powinnaś do tego zjeść jakiś ryż i jakieś mięso.. Najadłaś się samą sałatą? Dlaczego dzielisz wszystko na jakieś ćwiartki itp.. Mogłaś do podwieczorku dać całego banana, a na śniadanie całe jabłko..
__________________
Mój blog. ZDJĘCIA Zapraszam!c
Becia012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 17:28   #166
Paprykowa89
Raczkowanie
 
Avatar Paprykowa89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 75
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez wizjaa Pokaż wiadomość
ten jadlospis jest wg mnie duzo fajniejszy niż poprzednie. Mogłoby być więcej wegli złożonych (platki owsiane - można z nich zrobic super placuszki, makaron razowy, ryż brązowy, kasza jakaś) ale i tak jest dobrze. Na takim lżejszym (niż było kilka dni temu jeszcze) jedzeniu też twój żołądek też 'nienadąża trawić'?

Dziękuję za ocene. Właśnie problem w tym, że jeśli zjem płatki owsiane czy pieczywo pełnoziarniste czy cokolwiek bogatego w błonnik to jest horror Jak jem dużo warzyw to mam wrażenie że mam wodę w brzuchu...

moje u

1. 2 jajka sadzone, awokado, kilka pomidorków koktajlowych, małosolne ogórasy, kromeczka żytniego chleba z masełkiem
3. pstąg norweski pieczony z pesto, kalafior, pomidory z cebulą, troche salatki greckiej (salata rzymska, papryka w 3 kolorach, ogórek, pomidor, feta, oliwki, oliwa)
4. kubek kaszy jaglanej na mleku kokosowym (slodzona miodem) z jagodami, troche bobu do taty
5. będzie indyk faszerowany szpinakiem i jakims serem (nie wiem co tata wlozyl do srodka, ale raczej mozzarella/feta/chedar) i jakas sałatka z awokado i pomidorkami koktajlowymi.

a potem zjem ananasa

super U... ;] apetyczne
Paprykowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 17:36   #167
maniulka0405
Raczkowanie
 
Avatar maniulka0405
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 147
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Moje Rrrr, z prośbą o ocenę:
I: 3 łyżki płatków owsianych, 2 otrębów, mega jabłko, jogurt naturalny
II: brak drugiego śniadania (wstałam przed 12.00)
III: pół woreczka ryżu brązowego z piersią kurczaka i warzywami (papryka czerwona, cebula,seler, por, suszone grzyby)
IV: serek wiejski, 2 ogórki kiszone, 2 plastry fileta z indyka wkrojone do serka
V: mogę tu zjeść omlet z 2 jaj z szynką z indyka +warzywa, czy lepiej jajka gotowane?

Mam jeszcze pytanie. Otóż widziałam ostatnio w sklepie mąkę żytnią chlebową. Skusiłam się na jej zakup, była bardzo tania, a u mnie w mieście nie ma żadnej pełnoziarnistej, nie mówiąc o innych. Wygląda jak normalna, z tym, że jest ciemniejszaCzy taka mąka jest jakościowo taka jak zwykła pszenna, czy jednak nadaje się na redukcję?
maniulka0405 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 18:06   #168
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Princessa92 Pokaż wiadomość
Mógłby ktoś ocenić mój planowy jadłospis na R ?
śniadanie: płatki owsiane lub zytnie na mleku z owocami
2 śniadanie: kromka razowca z pomidorkiem, serkiem albo szynka z kurczaka, kawa zbożowa z mlekiem i słodzikiem
obiad; miseczka zupy drugie pierś z kurczaka lub rybka gotowana + warzywa gotowane
podwieczorek owoc(jabłko, brzoskwinia, nektarynka) serek lub jogurt
kolacja: Bułeczka pełnoziarnista z serkiem szynką z kurczaka/indyka, pomidorkiem/ogórkiem/rzodkiewką
Do tego dużo wody i zielonej herbaty wieczorkiem melisa albo rumianek
Jakby mnei czsami bardzo kusiło to moge zjeśc dodatkowo jakeis 2 ciasteczka albo cukierki? a co sądzicie o batonach corny linea ?

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

A co do odzyskania okresu to mi pomogły tabletki rigevidon i przytycie do Bmi 19 czyli do takeij wagi przy ktorej ten okres straciłyście Chce sie etraz odchudzić bo uwazam ze troche za duzo przytyłam ale musialam sie poświęcić właśnie dla tego okresu
Nie chciałabym być niemiła, ale o ile pamiętam, skomentowałam wczoraj Twój jadłospis, na co nawet nie raczyłaś odpowiedzieć.
Chyba, że normą kultury jest dla Ciebie takie zachowanie, to wybacz, najwyraźniej jestem niedzisiejsza.

i wrzucam U, dziś nieidealne.
przedśniadanie - parę suszonych śliwek i moreli, ze dwie garści żurawiny.
10 km biegu
śn - owsianka - 2 łyżki owsianych, 2 orkiszowych, szklanka mleka, dwie kromki razowego żytniego z masłem orzechowym
2 śn - jakies 150 g twarożku z jogurtem i powidłami śliwkowymi/konfiturą porzeczkową.
obiad - sałatka - sałata, wołowina w sosie miodowo-musztardowym, pomidory, papryka, cebula, ogórek.
niby podwieczorek, ale w biegu - duża garść migdałów i kefir naturalny 330 ml.
kolacja - kurczak z rożna - ciężko określić ile, garść laskowych.

wiem, bieg prawie na czczo, ale biegałam z towarzystwem godzinę miałam do wyboru jedną - 6:00, a najedzona nie chciałam biec. Wyjątkowo.

Edytowane przez pozytywna-wariatka
Czas edycji: 2011-07-06 o 18:18
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 19:01   #169
Nora_Grey
Raczkowanie
 
Avatar Nora_Grey
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

P.

Ś:
kromki grahama zapieczone w tosterze z masłem, sałatą: szynką; szynką i serem żółtym; na obu pomidor i suszona bazylia; szklanka soku warzywnego; miseczka nerkowców, i nie wiem jakim cudem pita przez ponad godzinę szklanka soku ananasowego.


IIś:
serek wiejski z musli. porzeczkami i miodem; ogromny kubek kakao.


Ob: głęboki talerz bobu z masłem i pietruszką, dwie szklanki soku multiwitamina.


P
: Gofr (serduszka
) z całym serkiem Danio waniliowym i porzeczkami, gruszka.

K:
Będzie graham z masłem, serem, szynką, może z piekarnika,
no chyba, że zdążę upiec drożdzówy, to wtedy będzie jedna i do tego szklana maślanki

Jem mniej, ale nadal kalorycznie i szczerze mówiąc to czuję się.. lepiej

Zerknie ktoś?
__________________
zapuszczam się
www.bananowysong.blogspot .com
www.sniadaniowewariacje.b logspot.com
Nora_Grey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 19:56   #170
ifellinlovewithadeadboy
Zadomowienie
 
Avatar ifellinlovewithadeadboy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Nora_Grey Pokaż wiadomość
P.

Ś:
kromki grahama zapieczone w tosterze z masłem, sałatą: szynką; szynką i serem żółtym; na obu pomidor i suszona bazylia; szklanka soku warzywnego; miseczka nerkowców, i nie wiem jakim cudem pita przez ponad godzinę szklanka soku ananasowego.


IIś:
serek wiejski z musli. porzeczkami i miodem; ogromny kubek kakao.


Ob: głęboki talerz bobu z masłem i pietruszką, dwie szklanki soku multiwitamina.


P
: Gofr (serduszka
) z całym serkiem Danio waniliowym i porzeczkami, gruszka.

K:
Będzie graham z masłem, serem, szynką, może z piekarnika,
no chyba, że zdążę upiec drożdzówy, to wtedy będzie jedna i do tego szklana maślanki

Jem mniej, ale nadal kalorycznie i szczerze mówiąc to czuję się.. lepiej

Zerknie ktoś?

jak dla mnie super oby tak dalej

U (odzyskanie @) :

1śniadanie:
owsianka na kawie zbożowej z mlekiem, miodem, truskawkami, migdałami, gorzką czekoladą i wieśniakiem

2śniadanie: dwie kromki razowca;
jedna z masłem, serem pleśniowym Camembert i bazylią,
druga z masłem, serkiem włoskim i dżemem morelowym; nektarynka

obiad: naleśniki pełnoziarniste z polewą kakaową;
z musem gruszkowym,
z masłem orzechowym,
z twarogiem, posiekanymi orzechami włoskimi i wanilią

przekąska: mała gruszka, garść nerkowców

kolacja:
omlet pełnoziarnisty
z 2 jaj smażony na maśle z cebulką, wędliną z indyka, ketchupem i ziołami
__________________
nie marnuj swego czasu,
inaczej czas zmarnuje ciebie...

ifellinlovewithadeadboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 19:58   #171
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

UUUUU

  1. jasna bułka z szynką, twarogiem, pomidorem, morela, kakao
  2. grahamka z salami, ogorkiem, chrzanem
  3. kubek pomidorówki Knorra
  4. micha fasolówki na żeberkach, full warzyw
  5. kilka plastrów chudej szynki


z lekka się głodna czuję...
ocenicie?



Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 20:03   #172
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
UUUUU

  1. jasna bułka z szynką, twarogiem, pomidorem, morela, kakao
  2. grahamka z salami, ogorkiem, chrzanem
  3. kubek pomidorówki Knorra
  4. micha fasolówki na żeberkach, full warzyw
  5. kilka plastrów chudej szynki


z lekka się głodna czuję...
ocenicie?


To może... zjesz kolację?
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 20:12   #173
ewcia72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 20
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

^^ mój jadłospis na jutro .. tym razem się starałam i przemyślałam go całego..
Próbuje brać sb wasze uwagi do serca

ŚNIADANIE:
-musli (płatki owsiane, otręby, rodzynki,1/4 banana {tyle tylko zostało było by 1/2 ale mama dołączyła do diety ^^})
-jabłko
II ŚNIADANIE:
-2x kromka chleba razowego(posmarowane delmą ) z szynką z indyka na to sałata, pomidor, ogórek i szczypiorek

OBIAD:
-pół woreczka brązowego ryżu z jajkiem i 3 kiszonymi ogórkami
(wiem że nie ma mięsa, ale coś wykombinuje )

PODWIECZOREK:
-jogurt nat. z kawałkami jabłka, otrąbami, płatkami owsianymi

KOLACJA:
-jejecznica z 2 jajek ze szczypiorkiem (sól, pieprz)
-ogórek


Mam nadzieje że robię jakieś postępy
ewcia72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 20:59   #174
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Dzisiejsze RRRR z prosba o ocenke

bieg 40 minu,abs na brzuch i cwiczenia z hantelkami

I:
Platki blonnikowe z twarogiem naturalnym,otrebami sliwkowymi,orzechami i suszonymi owocami,borowkami i malinami

II:
Omlet z jednego calego jaja i dwoch bialek,plaster szynki drobiowej,pomidorami i groszkiem,1/2 awokado

III:
Gotowana piers z kurczaka z pomidorami,groszkiem i odrobina mozzarelli light,kapusta kwaszona

IV:
Wiesniak z orzechami (nerkowce i migdaly),2 marchewki,salatka ze salaty,pomidora,posypane ziolami i skropione oliwa z oliwek(ale zjadalam pol tej salatki,nie dalam juz rady zostawie wiec sobie ja na jutro
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 21:05   #175
Bloody_
Rozeznanie
 
Avatar Bloody_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

UTRZYMANIE:

1. Owsianka z 5 łyżek płatków na szklance mleka 3,2% z kakao naturalnym, miodem, jagodami, płatkami migdałowymi i wiórkami kokosowymi

2. 2 kromki chleba '7 ziaren' z masłem, serkiem wiejskim i dżemem wiśniowym niskosłodzonym

3. Zapiekanka z kilku młodych ugotowanych ziemniaków, podsmażonych na maśle kilku plastrów cukinii, kawałka piersi z kurczaka, pomidora, masy przypraw i tartej mozzarelli

4. Omlet z dwóch jaj i otrąb pszennych z jogurtem naturalnym, malinami i startą gorzką czekoladą

5. 2 kromki chleba '7 ziaren':
- z masłem, sałatą, polędwicą drobiową, pomidorem, białą rzodkiewką, szczypiorkiem,
- z masłem, sałatą, serem żółtym, pomidorem, ogórkiem, szczypiorkiem

I jak?
__________________
It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.


Bloody_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 21:32   #176
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Moje dzisiejsze U:
1. owsianka z serkiem wiejskim, mleczkiem kokosowym, jablkiem, pistacjami, wiorkami kokosowymi i siemieniem lnianym.
2. 2 kromki chleba wieloziarnistego z maslem, szynka i papryka/z maslem i poledwica lososiowa.
3. domowa pizza na pelnoziarnistym spodzie z sosem pomidorowym, salami, papryczkami pepperoni, czarnymi oliwkami i serem zoltym.
w miedzyczasie wpadla szklanka zdrowotnej wody tak, tej mega-slonej i drugiej, o smaku jajka
4. 2 jajka na twardo z ketchupem, gruba kromka zytniego ze slonecznikiem z maslem i ogorkiem.
po: marchewka, herbata ziolowa

moze teraz ktos spojrzy? ostatnie jadlospisy byly pomijane, a nie wydaje mi sie, zebym byla jakos specjalnie nachalna .
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 22:31   #177
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U:
1. owsianka z serkiem wiejskim, mleczkiem kokosowym, jablkiem, pistacjami, wiorkami kokosowymi i siemieniem lnianym. pysznie pysznie i raz jeszcze pysznie
2. 2 kromki chleba wieloziarnistego z maslem, szynka i papryka/z maslem i poledwica lososiowa. tu mi sie tez podoba
3. domowa pizza na pelnoziarnistym spodzie z sosem pomidorowym, salami, papryczkami pepperoni, czarnymi oliwkami i serem zoltym. mysle,ze na U taka opcja jest ok,pizza raz na jakis czas moze byc,ale nie za czesto
w miedzyczasie wpadla szklanka zdrowotnej wody tak, tej mega-slonej i drugiej, o smaku jajka woda o smaku jajka?pierwsze slysze
4. 2 jajka na twardo z ketchupem, gruba kromka zytniego ze slonecznikiem z maslem i ogorkiem. smacznie i zdrowo
po: marchewka, herbata ziolowa ok

moze teraz ktos spojrzy? ostatnie jadlospisy byly pomijane, a nie wydaje mi sie, zebym byla jakos specjalnie nachalna .
mam takie samo wrazenie odnosnie moich...
ocena j.w.

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Bloody_ Pokaż wiadomość
UTRZYMANIE:

1. Owsianka z 5 łyżek płatków na szklance mleka 3,2% z kakao naturalnym, miodem, jagodami, płatkami migdałowymi i wiórkami kokosowymi pysznie i zdrowo

2. 2 kromki chleba '7 ziaren' z masłem, serkiem wiejskim i dżemem wiśniowym niskosłodzonym tutaj tez ok

3. Zapiekanka z kilku młodych ugotowanych ziemniaków, podsmażonych na maśle kilku plastrów cukinii, kawałka piersi z kurczaka, pomidora, masy przypraw i tartej mozzarelli podoba mi sie

4. Omlet z dwóch jaj i otrąb pszennych z jogurtem naturalnym, malinami i startą gorzką czekoladą tez ok

5. 2 kromki chleba '7 ziaren':
- z masłem, sałatą, polędwicą drobiową, pomidorem, białą rzodkiewką, szczypiorkiem,
- z masłem, sałatą, serem żółtym, pomidorem, ogórkiem, szczypiorkiem
ok
I jak?
j.w. ale wydaje mi sie,ze duzo wegli,ale to tylko moja ocena i moje wrazenie, nie mniej uwazam, ze jadlospis zdrowy

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze RRRR z prosba o ocenke

bieg 40 minu,abs na brzuch i cwiczenia z hantelkami

I:
Platki blonnikowe z twarogiem naturalnym,otrebami sliwkowymi,orzechami i suszonymi owocami,borowkami i malinami

II:
Omlet z jednego calego jaja i dwoch bialek,plaster szynki drobiowej,pomidorami i groszkiem,1/2 awokado

III:
Gotowana piers z kurczaka z pomidorami,groszkiem i odrobina mozzarelli light,kapusta kwaszona

IV:
Wiesniak z orzechami (nerkowce i migdaly),2 marchewki,salatka ze salaty,pomidora,posypane ziolami i skropione oliwa z oliwek(ale zjadalam pol tej salatki,nie dalam juz rady zostawie wiec sobie ja na jutro
ponownie prosze o ocene bo juz kilka moich jadlospisow zostalo pominietych...

Przy okazji jutrzejsze R:
I:
owsianka na wodzie z malinami,wiesniakiem,rodz ynkami,zurawino i morelami, dwie kromki pieczywa wieloziarnistego z awokado

II:
Mintaj smazony na oliwie z oliwek, reszta salatki ze wczorajszej kolacji,szpinak, jablko z cynamonem
III:
Duzy omlet z pomidorami i szynka drobiowa,ziolami

IV:
Jogurt natutalny, gotowane jajo

V:
Tunczyk wsw z jakims warzywem
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 22:33   #178
sprotte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 37
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

proszę o ocenę U/P (brak@) wyżej i/lub dzisiejszego:

I
: średnia ciemna bułka z ziarnami podzielona na trzy z masłem, sałatą, ogórkiem małosolnym, pomidorkiem, cebulką i majonezem/ z masłem, sałatą, serem pleśniowym grzybowym, pomidorkiem i cebulką/ z masłem, sałatą, szynką wieprzową, papryką i majonezem; kubek herbaty zwykłej z łyżeczką miodu
II: talerz krupniku zabielanego śmietaną 18% z kawałkiem piersi z kurczaka z zupy; kubek słodzonego kompotu z porzeczek i agrestu
III: dwa ziemniaki polane śmietaną 18%, dwa ogórki małosolne, pieczone udko z kurczaka w przyprawach; kubek słodzonego kompotu z porzeczek i agrestu
IV: 1/2 batona Lion White*
V: dwie parówki drobiowe z ketchupem, średnia ciemna bułka z ziarnami z masłem, serem żółtym, papryką i majonezem; kubek słodzonego kakao na mleku 3,2%

*połowa, bo dopiero przepraszam się ze słodyczami
sprotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 22:38   #179
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
ponownie prosze o ocene bo juz kilka moich jadlospisow zostalo pominietych...

Przy okazji jutrzejsze R:
I:
owsianka na wodzie z malinami,wiesniakiem,rodz ynkami,zurawino i morelami, dwie kromki pieczywa wieloziarnistego z awokado

II:
Mintaj smazony na oliwie z oliwek, reszta salatki ze wczorajszej kolacji,szpinak, jablko z cynamonem
III:
Duzy omlet z pomidorami i szynka drobiowa,ziolami

IV:
Jogurt natutalny, gotowane jajo

V:
Tunczyk wsw z jakims warzywem
Jak dla mnie właściwie ładna redukcja, chociaż jesz węgle tylko na śniadanie, dobrze się tak czujesz? No i oprócz oliwy z oliwek nie ma żadnych tłuszczy... a nie, awokado jeszcze, wybacz, ale mimo to powinnaś coś jeszcze dorzucić.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 22:48   #180
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U:
1. owsianka z serkiem wiejskim, mleczkiem kokosowym, jablkiem, pistacjami, wiorkami kokosowymi i siemieniem lnianym.
2. 2 kromki chleba wieloziarnistego z maslem, szynka i papryka/z maslem i poledwica lososiowa.
3. domowa pizza na pelnoziarnistym spodzie z sosem pomidorowym, salami, papryczkami pepperoni, czarnymi oliwkami i serem zoltym.
w miedzyczasie wpadla szklanka zdrowotnej wody tak, tej mega-slonej i drugiej, o smaku jajka
4. 2 jajka na twardo z ketchupem, gruba kromka zytniego ze slonecznikiem z maslem i ogorkiem.
po: marchewka, herbata ziolowa

moze teraz ktos spojrzy? ostatnie jadlospisy byly pomijane, a nie wydaje mi sie, zebym byla jakos specjalnie nachalna .
czyżby jan i zuber?
fajnie
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.