Harry Potter? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-24, 13:00   #1
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262

Harry Potter :)


Wątek z OT: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=28481376
Tutaj proszę rozmawiać wyłącznie o HP.

Dziewczyny (no i parę męskich wyjątków, żebym nie byłą posądzona o dyskryminację płci męskiej ) moze nie jest to miejsce do takich pytań, ale ja chciałabym wiedzieć co sądzicie o książkach o Harry Potterze. Mnie bardzo się one podobają i nawet przymierzałam się do zakupu V tomu po angielsku
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...

Edytowane przez emememsik
Czas edycji: 2011-08-01 o 11:12
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 13:28   #2
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: Harry Potter :)

Ja też lubię Harrego Czytam go z przerwami, na razie jestem dopiero na trzecim tomie, ale to fajna, lekka lektura do poczytania, przy której nie można stać twardo na ziemi,tylko fantacjować i jeszcze raz fantazjować
Obie części filmu też są fajne, ale najpierw czytałam książkę.
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 14:10   #3
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Harry Potter :)

Oj lubię strasznie, choć generalnie nie cierpię fantastyki, to jest super... Mam wszystkie części po polsku. Najbardziej szalałam jakieś dwa lata temu, teraz pewnie też będę jak wyjdzie 5 tom. Film był o wiele gorszy...

Pamiętam jak wyszedł 4 tom, moi znajomi byli w szoku, że przeczytałam go w 1 dzień, a mnie po prostu przyssało i nie mogłam odejść zanim nie dokończę.

Hehehe, pamiętam jak jakieś dwa lata temu była akcja z pisaniem dzieci listów do książki z tymi listami, dlaczego kochają Harry'ego. Mój list też jest w tej ksiązce.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 15:26   #4
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Harry Potter :)

Przeczytałam wszystkie części - ostatnią w oryginale. Nie jest to coś co mnie rzuca na kolana (od tego jest Sapkowski ), ale poczytuje sobie, bo przypomina mi to powieści dla dzieć z czasów PRL (nastrojem), a do przygodówek zawsze miałam sentyment. Nie jest to jednak sentyment tak głęboki, by wydawać na te książki pieniądze - zadowalam się pożyczonymi - nie jestem więc może fanką o jakich opinie ci chodzi.
Piąty tom jest chyba najdłuższy i choć bardzo łatwo przewidywalny, to jednak zajął mnie na trzy dni i był to czas przyjemny.
pozdrowienia
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 15:34   #5
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: Harry Potter :)

Oooo bardzo lubię Harrego i przeczytałam wszystkie 4 tomy do czego zachęcił mnie mój własny osobisty małyżonek, który tak naprawde to jest duuuży. Na każdy tomik poświęciłam po jednym dniu - ło matko jak te książki się szybko czyta. Już nie mogę się doczekać nowego tomu po polsku.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 15:47   #6
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Harry Potter :)

ja na początku byłam zachwycona(przeczytałam 4 tomy), ale szybko zorientowałam się, że w tych książkach tak naprawdę nie ma niczego wyjątkowego.autorka nie wymyśliła niczego, czego już wcześniej ktoś inny by nie wymyślił.najwięcej zapożyczeń z alicji w krainie czarów i władcy pierścieni.poza tym moim zdaniem językowo książka jest kiepska.ale fakt, czyta się migiem.myślę, że mimio wszystko po 5 tom sięgnę, ciekawość nie da mi spokoju.
natomiast jeśli chodzi o filmowe wersje, to widziałam tylko 1 część, ale moim zdaniem była beznadziejna. chociażby taka banalna rzecz jak kolor oczu harrego-każdy wie, że zielone, tymczasem w filmie były niebieskie! bardzo mnie to zirytowało.skandal! film cieniutki, po prostu.
ale harry ogólnie sympatyczny.za najlepszą część uważam 2.z tego co pamiętam...a może 3? hehe.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 15:53   #7
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Harry Potter :)

zapomniałam dodać, że tak czy inaczej bardzo się cieszę, że ktoś w końcu napisał książkę, którą dzieci chcą czytać!chwała za to! jestem przerażona tym, że prawie nikt nic nie czyta.cudownie, że dzieci widzą w tym coś fajnego.i że jest to w stanie oderwać je od telewizorów i komputerów. super!
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-24, 15:55   #8
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Harry Potter :)

A ja drugi tom lubię najmniej, najbardziej 3 i 4, a teraz pewnie jak wyjdzie u nas, to 5.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 16:47   #9
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Re: Harry Potter :)

Ja przeczytałam wszystkie tomy i najbardziej podobał mi się 4, a najmniej 2. Tak jak napisała Koko chwała pani Rowling za to, że potrafiła napisać coś takiego, co sprawiło, że dzieci zaczęły czytać książki. Mój bart który jest na studiach zaczął nawet ukradkiem podczytywać książkę, którą ja przyniosłam do domu, i tak go to wciągnęło, że siedział pół dnia i tylko czytał, co było wydarzeniem hmm dośc nietypowym
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 20:13   #10
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Harry Potter :)

Nioooooom Ja też bardzo lubię Harrego! Przeczytałam oczywiście wszystkie 4 po polsku i ostatnio skończyłam 5 w oryginale. W oryginale czyta się bardzo przyjemnie, choć pan Andrzej Polkowski też zasługuje na pochwałę Filmy widziałam oba, ale przyznam, że lepiej czyta się książkę.
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 20:14   #11
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Harry Potter :)

A co sądzicie o tym całym zamieszaniu naszych (i nie tylko) strażników morlaności i prawidłowego wychowania dzieci wokół tych książek?
Osobiście nie mogłam wyjść z podziwu zapoznawszy się z opiniami działaczy RM i LPR ten temat. Pamiętam jak kiedyś w programie kawa czy herbata zaproszono dwie panie i zapytano czy Harry daje dzieciom dobry przykład. Pierwsza, chyba psycholożka, uśmiechnęłą się (demonstrująć pięknie umalowane usta i białe kiełki) i odpowiedziała, że tak, owszem, pozwala rozróżnić dobro i zło, uczy asertywności, blebleble.., a druga (z miną osoby która siedzi na tej kanapie od 70sięciu lat) oznajmiła, że nie, absolutnie, że książki szeżą zainteresowanie satanizmem (!) wśród dzieci i jeszcze to i owo, a najgorsze w tych książkach jest to, że Harremu zdarza się w nich... kłamać dorosłym - a co szczególnie naganne nauczycielom i urzędnikom państwowym!

Czasami muszę uciekać się do nadzwyczajnych środków, żeby przypomnieć sobie, że mamy XXI wiek, a w każdej epoce trafiają się ludzie, którzy przyp.. się do wszystkiego...
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-24, 20:21   #12
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Harry Potter :)

Tak taaak, satanizm, okultyzm, mistyka... ja osobiście nie mogę słuchać takich bredni. Równie często dzieciaki oglądają filmy szerzące agresję, nienawiść itp. a jednocześnie wiele nie uczące.

Zresztą to do rodziców należy pokazanie dziecku co jest prawdą, a co tylko bajką. Jak np. dzieciak kiedyś spadł z balkonu bo myślał, że będzie latał, to była wina moim zdaniem rodziców, a nie bajki, którą wcześniej obejżał
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 20:29   #13
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: Harry Potter :)

taaa Harry jest the besciarski! tak to sie uroczo czyta, wciąga maksymalnie, KOCHAM HARREGO! Moja fantazja ucieka..uuu daleko stąd Najbardziej kocham zarty Freda i Georga bauhha ale sie zaśmiewam jak głupia
Ale strasznie mnie filmy zdenerwowaly! Byly tandetne..wszystko pokazali tak bardzo oczywiście.. zupelnie inaczej sobie to wyobrazalam, a teraz czytając Harrego moja gło9wa nie potrzebnie lgnie do wyglądu aktorów a nie wymyslonych przeze mnie buzi szkoda...
Na 5 czesc czekam i czekam...i doczekam sie na poczatku 2004 ..moze.. P.Polkowsi przetlumaczyl juz podobno 400 stron
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 20:36   #14
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Harry Potter :)

A ja naprawdę radzę nie czekać na polską wersję, tylko spróbować przeczytać oryginalną. Nie jest znowu taka trudna, a jakoś tak inaczej się czyta, inaczej rozumie, jakoś tak bardziej szczerze, nie wiem jak to określić, bardziej wiarygodnie może...

Jeśli chodzi o te buzie, to się zgadzam, dopóki nie obejżałam filmów, miałam swój obraz tego wszystkiego: twarzy, zamku, pokoju wspólnego, jadalni, boiska do quidditcha, samej gry i w ogóle wszystkiego. A teraz jak czytam, to niestety widze wszystko jak na filmie
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 20:40   #15
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Harry Potter :)

właśnie!!!
to jest najgorsze-po co robić film z czegoś, co tak cudownie pobudza naszą wyobraźnię?! tym bardziej, że ja to wszystko lepiej sobie wyobrażałam niż twórcy filmu( na pewno każda z nas), a teraz już nie moge sobie przypomieć, bo mi od razu wskakują te obrazy z filmu.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 21:05   #16
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Harry Potter :)

Po co?
Dla kasy... Uwielbiam Harry'ego, ale denerwuje mnie ten cały przemysł wokół niego. Magia książki na tym dla mnie traci...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-25, 08:56   #17
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Harry Potter :)

chi chi, a mój ulubiony tom to durgi i choć mam 25 latek to ryczałam jak bóbr...
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-25, 08:58   #18
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Harry Potter :)

miałam napisać 3ci a nie drugi!!! trzeci! a najmniej ulubiony to tom 4ty.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 13:05   #19
Paris
Zadomowienie
 
Avatar Paris
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 012
Talking Harry Potter?

Lubicie Harrego Pottera? Pytam, bo wiem, że dużo osób go lubi ale też dużo osób go nienawidzi. Ja go kocham Kocham wszystko co jest z nim związane, czyli książki, filmy, zdjęcia, obrazki, strony, no wszytsko po prostu Nawet mam bloga, ale nie o Harrym, Ronie czy o Hermionie, tylko o uczestniczce Turnieju Trójmagicznego - Fleur Delacour (4 część), jak chcecie, to wejdźcie, zapraszam
http://www.diary-of-fleur.mylog.pl

Tak wogóle, to przeczytałam część 4 i 5, obejrzałam część 1, 2, 3 i z niecierpliwością czekam na 6 tom i ekranicację 4 tomu
__________________
That's life, that's what all the people say.
You're riding high in April,
Shot down in May
But I know I'm gonna change that tune,
When I'm back on top, back on top in June...
Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-17, 13:11   #20
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Harry Potter?

Jezeli ktos ma ochote poczytac to mam polska wersje w Wordzie Harregoostatni tom
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 13:15   #21
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Harry Potter?

Co już kiedyś o tym Harrym było... wiem, że ma żelazne rzesze swoich zwolenniczków ale ja się nie zaliczam, niestety. Od najmlodszych lat czytałam bardzo dużo i Harry w żaden sposób mnie nie zachwycił. O niebo wolę ukochane Kroniki Narnii.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 13:17   #22
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Harry Potter?

mnie jakoś Harry do siebie nie przekonał...
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 13:23   #23
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Harry Potter?

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa
mnie jakoś Harry do siebie nie przekonał...

Mnie również Podobnie jak Smoczyca wole klasykę
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 13:24   #24
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Harry Potter?

Lubie Harrego,te ksiazki to swietna okazja do relaksu dla mnie,poza tym zawsze mnie zachwycaja rzeczy przesiakniete magiai mozna duzo tutaj dyskutowac,beda glosy ZA i PRZECIW ale mimo wszystko stal sie swojego rodzaju fenomenem
Jezeli ktos ma ochote poczytac polskie tlumaczenie to prosze podac maila i wysle
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 13:31   #25
n@ta
Rozeznanie
 
Avatar n@ta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Dolina Zielonego Bakłażana
Wiadomości: 800
GG do n@ta
Post Dot.: Harry Potter?

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Jezeli ktos ma ochote poczytac to mam polska wersje w Wordzie Harregoostatni tom
ja poprosze jeśli to do wysyłki nata23@buziaczek.pl a ja harrego lubie.HP i KT ( moj brat dostał na urodziny) była pierwszą książką którą czytałam pod kołdrą()bo tak mnie wciągneła i do tej pory miewam takie "napady" i czytam dotąd aż nie zasne(gleba..)na filmach HP bywam w kinie i mam wszystkie tomy na własność.(oczywiście HP nie jest moją jedyną lekturą).Ja jestem na tak
n@ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 13:32   #26
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Harry Potter?

Ja lubię HP. I też dużo czytam - i zawsze czytałam. Chyba nie ma reguły...
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 13:35   #27
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Harry Potter?

Ja kilka lat temu po zachwytach nad Harrym sięgnęłam po książkę, ale nie zachęciła mnie do dalszych części.
Więc fanką jego nie jestem .
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 13:49   #28
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Harry Potter?

Dajcie znac jak maile dojda z Harrym
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 14:03   #29
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Harry Potter?

Ja lubie Harrego i Narnie tez W ogole lubie fantastyke, magie i sci fi przy okazji

Paris - ciekawi mnie dlaczego wlasnie ta postac? Blog jest calkiem zabawny i ciekawy piszesz przyzwoicie (masz 16 lat? tak chyba gdzies wyczytalam...)


-------------------------

teraz doczytalam z profilu, ze jeszcze nie skonczylas 15... W takim razie uwazam, ze piszesz calkiem niezle, nie przerywaj praktyka rozwija umiejetnosci
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 14:06   #30
Paris
Zadomowienie
 
Avatar Paris
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 012
Dot.: Harry Potter?

Cytat:
Napisane przez lexie
Ja lubie Harrego i Narnie tez W ogole lubie fantastyke, magie i sci fi przy okazji

Paris - ciekawi mnie dlaczego wlasnie ta postac? Blog jest calkiem zabawny i ciekawy piszesz przyzwoicie (masz 16 lat? tak chyba gdzies wyczytalam...)
Dlaczego akurat właśnie ta? Bo wiele blogów jest już poświęcone Harremu, Ronowi i Hermionie, a o Fleur jest bardzo malutko Szesnastu lat nie mam, w listopadzie dopiero będę miała 15, czyli teraz mam 14,5
__________________
That's life, that's what all the people say.
You're riding high in April,
Shot down in May
But I know I'm gonna change that tune,
When I'm back on top, back on top in June...
Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-02 18:29:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.