Problem z paznokciami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-14, 16:15   #1
dominika9_5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2

Problem z paznokciami


Od roku męczę się z moimi paznokciami. Byłam u dermatologa jednak nie potrafił mi pomóc. Diagnoza - wysuszenie. Badania na grzybicę, łuszczycę były zrobione i wszystko wyszło dobrze. Dostałam suplement diety Amocon oraz smarowanie kremami. Suplementu już nie biorę jednak kremów używam i to w dużych ilościach. Miałam różne odżywki jednak i to nie dało efektów. Czy są jakieś sposoby na pozbycie się tych okropnych paznokci? Może nie widać ale na każdym paznokciu mam dołeczki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150714_164522.jpg (71,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150714_164545.jpg (68,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150714_171032.jpg (61,1 KB, 9 załadowań)
dominika9_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 09:59   #2
JoaaNN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 101
GG do JoaaNN
Dot.: Problem z paznokciami

Hej! Miałam podobny, jak nie identyczny problem. Zaczęło się od jednego paznokcia, z czasem opanowało "to" wszystkie - nawet te na stopach. Były delikatne, cienkie, kruche i często pękały. Również zwiedziłam kilku dermatologów i żaden z nich mi nie pomógł. Zasięgnęłam wiedzy u wujka google i z moich obserwacji wynika, że jest to choroba w stylu: dystrofia 20 paznokci (szorstkość paznokci) i trachonychia. I niestety, tu jest zła wiadomość - nie da się tego wyleczyć i nieznane są jej przyczyny. Musi samo przejść. Po blisko 3 latach 9/10 paznokci mam zdrowych na dłoniach i 10/10 na stopach. Ten jeden znowu mi zaczyna rosnąć nie tak jak trzeba, a dlaczego, to nie mam pojęcia. W ramach terapii łykałam różne suplementy, stosowałam różne odżywki do paznokci, piłam żelatynę, jednak to nic nie dało. Wydaje mi się że najbardziej pomogło mi systematyczne wcieranie olejków w paznokcie, tak żeby substancje odżywcze i witaminy dotarły do macierzy paznokcia, która odpowiada za ich prawidłowy wzrost. Pierwsze efekty (o ile to były efekty olejowania) pojawiły się po może 2 miesiącach, zauważyłam, że jeden paznokieć ma gładki, niechropowaty wzrost Jest tu fajny wątek o olejowaniu, poczytaj i spróbuj
__________________
Tworzę! http://udzoany.blogspot.com

Fejsbookuję facebook.com/UDzoany
JoaaNN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 11:56   #3
dominika9_5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Problem z paznokciami

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Poczytałam o tej chorobie i to może być właśnie to. Duże palce u stóp również wyglądają podobnie jak u rąk. Nie wygląd mi to na zwykłe wysuszenie tak jak twierdzi lekarz. Na pewno skorzystam z rady . Biorę się za olejowanie paznokci i mam nadzieję, że tak jak ty zobaczę efekty . Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam
dominika9_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-19 12:56:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.