Samochody poleasingowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-20, 11:32   #1
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844

Samochody poleasingowe


Czy macie doświadczenia w zakupie auta poleasingowego? Ktoś użytkuje taki samochód dłuższy czas i jest zadowolony? Gdzie szukaliście auta? Czy ktoś miał okazję sprawdzić Europejski Fundusz Leasingowy? Wszelkie rady mile widziane
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 09:14   #2
Agatast02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 56
Dot.: Samochody poleasingowe

Co prawda auto nie jest moje ale mojej mamy więc myślę że mogę się wypowiedzieć.

Mama w tym roku wymieniła podstarzałego już peugeota 206 kombi. W lutym kupiła w salonie Renault jako auto poleasingowe Dacię Logan MCV. Auto jest czteroletnie z silnikiem diesla i przebiegiem 205 tys km.
Ogólnie jesteśmy zadowolone. Auto mamy od lutego, od tamtej pory wymieniony był tylko rozrząd co jednak nie wynikało z jakiejś awarii a po prostu profilaktyki (lepiej zawsze po zakupie rozrząd wymienić)
a tak odpukać leje się ropę i jeździ.
Ogólnie kupno auta poleasingowego to moim zdaniem dużo bezpieczniejsza opcja niż sprowadzane auta chociażby z Niemiec czy Francji.
Agatast02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-02, 20:43   #3
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80
Dot.: Samochody poleasingowe

Miałam poleasingowe Mondeo 2.0 TDCI parę ładnych lat. Byłam zadowolona. Tzn. trzeba pamiętać że to ciągle jest auto używane, ale używane z najpewniejszego możliwego źródła. Te auta są kupione w salonach, serwisowane w ASO, na oryginalnych częściach. Nie są po poważnych wypadkach, a jak zaliczyły stłuczkę, to są naprawione zgodnie ze sztuką, a nie w stodole.



Plusem jest też to, ze na poleasingowy dają pełną fakturę VAT, więc auto poleasingowe można... wziąć w leasing, co jest dużo trudniejsze w przypadku auta od handlarza czy osoby prywatnej.


Minusem jest to, że są to najczęściej auta typowej "flotowej" wersji: przeciętny silnik, przeciętne wyposażenie. Jak szukasz auta bardzo dobrze wyposażonego, albo np. benzynowego (floty to ciągle w większości diesle) będzie trudniej.
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-03, 07:02   #4
Agatast02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 56
Dot.: Samochody poleasingowe

Cytat:
Napisane przez GrubaDanka Pokaż wiadomość
Miałam poleasingowe Mondeo 2.0 TDCI parę ładnych lat. Byłam zadowolona. Tzn. trzeba pamiętać że to ciągle jest auto używane, ale używane z najpewniejszego możliwego źródła. Te auta są kupione w salonach, serwisowane w ASO, na oryginalnych częściach. Nie są po poważnych wypadkach, a jak zaliczyły stłuczkę, to są naprawione zgodnie ze sztuką, a nie w stodole.



Plusem jest też to, ze na poleasingowy dają pełną fakturę VAT, więc auto poleasingowe można... wziąć w leasing, co jest dużo trudniejsze w przypadku auta od handlarza czy osoby prywatnej.


Minusem jest to, że są to najczęściej auta typowej "flotowej" wersji: przeciętny silnik, przeciętne wyposażenie. Jak szukasz auta bardzo dobrze wyposażonego, albo np. benzynowego (floty to ciągle w większości diesle) będzie trudniej.
Rzeczywiście podczas poszukiwania samochodu gdy oglądało się te "poleasingowe" w większości było tak jak mówisz. Były to przeważnie auta w podstawowej wersji wyposażenia z najsłabszym silnikiem i bardzo często w białym kolorze (za który nie ma dopłaty).
Chociaż perełki też się zdarzają. Podczas poszukiwań mama znalazła poleasingowe Renault Talisman w "full opcji" tzn z praktycznie najbogatszym wyposażeniem i najmocniejszym silnikiem w automacie, ze skórą. Niestety to auto nie na nasze możliwości finansowe, trzeba zadowolić się Dacią Logan
Agatast02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-03, 11:50   #5
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80
Dot.: Samochody poleasingowe

Tzn. jak szukasz auta małego, to one wtedy zaiste będą białe i w podstawowej wersji.
Jak szukasz większego auta, to one są nie po przedstawicielach handlowych najniższego szczebla, tylko po kadrze managerskiej, więc będą normalnie wyposażone i zwykle nie białe, ale ciągle to najczęściej będzie kombi diesel, a jak chcesz nie-kombi i benzynowe to dużo trudniej.
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-03 12:50:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.