Utwory na skrzypce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-06, 11:12   #1
zuzuziazia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 16

Utwory na skrzypce


Witam! Po dość długiej przerwie chcę zacząć znowu grać na skrzypcach i potrzebuję niezbyt trudnych utworów, których mogłabym nauczyć się sama. Chodzi mi przede wszystkim o takie popularne melodie, bo jeśli wiem, jak coś brzmi, to znacznie łatwiej to z nut zagrać. Ale wszelkie ładne nietrudne melodie również mile widziane Dodam, że wcześniej uczyłam się prawie pięć lat.
Proszę, odpowiedzcie, jeśli znacie utwory ładne i niezbyt skomplikowane w wersji na skrzypce

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
zuzuziazia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 11:38   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Utwory na skrzypce

Cytat:
Napisane przez zuzuziazia Pokaż wiadomość
Witam! Po dość długiej przerwie chcę zacząć znowu grać na skrzypcach i potrzebuję niezbyt trudnych utworów, których mogłabym nauczyć się sama. Chodzi mi przede wszystkim o takie popularne melodie, bo jeśli wiem, jak coś brzmi, to znacznie łatwiej to z nut zagrać. Ale wszelkie ładne nietrudne melodie również mile widziane Dodam, że wcześniej uczyłam się prawie pięć lat.
Proszę, odpowiedzcie, jeśli znacie utwory ładne i niezbyt skomplikowane w wersji na skrzypce

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Uczyłaś się prawie 5 lat, czyli zrobiłaś programowo 5 klas, czy na innym poziomie byłaś?
Ile czasu nie grałaś?
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 13:08   #3
zuzuziazia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 16
Odp: Utwory na skrzypce

Skończyłam cztery klasy. Nie była to szkoła muzyczna na wysokim poziomie, bo społeczna, w małej miejscowości, ale nie była to też nauka bez rezultatów, grałam sporo, radziłam sobie ze znacznie bardziej skomplikowanymi utworami niż te, których szukam teraz.
Regularną naukę przerwałam pięć lat temu, ale w zeszłym roku wzięłam skrzypce do ręki na jakiś czas, niezbyt długi, grałam wtedy głównie Odę do radości, która jest bardzo łatwa, ale jednak podstaw wymaga, więc całkiem wszystkiego się nie oduczyłam. Myślę, że jak zacznę sobie przypominać to, co umiałam, to poradzę sobie też z innymi utworami.
Jednak nie proszę was o rady dotyczące samego grania, uwagi, że po takiej przerwie sobie nie poradzę i inne podobne. Chodzi mi o same pomysły utworów czy nuty, chciałabym po prostu pograć sobie dla przyjemności

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
zuzuziazia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 17:37   #4
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Utwory na skrzypce

Ja na Twoim miejscy pograłabym sobie jakieś etiudy, wiem że nikt ich nie lubi ale pomogą Ci poprzypominać sobie pewne rzeczy.
Skoro skończyłaś 4 klasy to i spokojnie powinnaś sobie poradzić, np. z Arią na strunie G.
Zależy też co Ci sprawia przyjemność. Jeśli lubisz to możesz pograć jakieś ludowe - Hej bystra woda czy O mój rozmarynie. Na rozegranie w sam raz.
A w ogóle to polecałabym jakieś smyczkowe forum, nie Wizaż
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 19:12   #5
zuzuziazia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 16
Odp: Utwory na skrzypce

Dziękuję za odpowiedź
Poszukam jakiegoś smyczkowego forum, rzeczywiście, pewnie tak powinnam zrobić. Po prostu poczytałam trochę Wizazu i na każdy poruszany temat znalazłam jakieś kompetentne odpowiedzi, to pomyślałam, że napiszę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
zuzuziazia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 21:54   #6
Malagenia
Raczkowanie
 
Avatar Malagenia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 322
Dot.: Odp: Utwory na skrzypce

Dużo nut do popularnych melodii jest w internecie, np. na chomiku, tak co mi na szybko przychodzi do głowy, co sama gram to np: Tylko we Lwowie,Gdybym był bogaty, Walc Barbary, Nie kochać w taką noc, to grzech, Cyganeria itp.

Poszukaj też na youtube, jest trochę utworów z nutami, np to: http://www.youtube.com/watch?v=OltyY-PyVQU
Malagenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 22:22   #7
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Odp: Utwory na skrzypce

Cytat:
Napisane przez Malagenia Pokaż wiadomość
Dużo nut do popularnych melodii jest w internecie, np. na chomiku, tak co mi na szybko przychodzi do głowy, co sama gram to np: Tylko we Lwowie,Gdybym był bogaty, Walc Barbary, Nie kochać w taką noc, to grzech, Cyganeria itp.

Poszukaj też na youtube, jest trochę utworów z nutami, np to: http://www.youtube.com/watch?v=OltyY-PyVQU
Ten Menuet
Humoreska Dvoraka, O sole mio
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-02, 19:09   #8
malgosia_violino
Przyczajenie
 
Avatar malgosia_violino
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 2
GG do malgosia_violino
Dot.: Utwory na skrzypce

O, jak miło czytać, że ktoś powraca do instrumentu... ja ze skrzypcami mam do czynienia od 15 lat, obecnie już studiuję. Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało!
malgosia_violino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.