ile razy kupka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-20, 21:46   #1
saashi
Raczkowanie
 
Avatar saashi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 34

ile razy kupka


Moja coreczka byla karmiona do 5 tyg piersia. Niestety, byla ciagle glodna i chudla tak wiec 2 tyg temu dostala pierwsza butle i od tego momenu zaczely sie problemy z kupka, ktore twaja juz 2 tyg. Malutka jest dokarmiana odzywka 2, 3 razy dziennie ale podstawa jest piers. Teraz nie wiem jak czesta powinna sie wypozniac (na wylacznie piersi bylo to 4,5Xdzienie)a raz na 3 lub 4 dni to stanowczo na zadko, tym bardziej , ze sie meczy, puszcza wiaterki i jest podczas karmienia czesto niespokojna. Tak wiec jaka jest norma robienia kupki w wypadku mieszanego karmienia i jak jej pomoc w "brudzeniu pieluszek"??
saashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 21:59   #2
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: ile razy kupka

Może córeczka połyka powietrze w czasie karmienia. Pomóc może trzymanie pionowo dziecka po karmieniu, az się odbije, masaz taki z podkurczaniem nóżek.Można też podawać herbatki na trawienie np z Hippa, może mieszanka nie służy córeczce, warto zapytać lekarza.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 22:07   #3
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: ile razy kupka

Moja córcia karmiona wyłącznie piersią przez pierwsze miesiące robiła kupki raz na 2-3 dni i to też jest norma, każde dziecko jest inne.
Sprawdź czy nie sypiesz za dużo mleka, czy nie jest ono zbyt gęste. A może akurat to konkretne mleko nie bardzo odpowiada Twojej córeczce.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 04:10   #4
iwonamysza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 775
GG do iwonamysza
Dot.: ile razy kupka

Z tego, co mi wiadomo, przy karmieniu mlekiem modyfikowanym rzeczywiście dziecko wypróżnia się o wiele rzadziej niż na piersi. Ja też byłam w takiej samej sytuacji. Dziś mała wypróżnia się raz dziennie. Trzeba dziecko dużo przepajać herbatkami i bardzo pomocna przy zaparciach jest woda koperkowa. Na ulotce jest napisane że przy karmieniu sztucznym mlekiem zalecane jest stosowanie jej profilaktycznie.
__________________
Moja córunia Kasiunia

iwonamysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 06:05   #5
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: ile razy kupka

Saashi ja mam taki sam problem jak ty.
Też moja córeczka byla karmiona wyłącznie piersią przez 5 tyg. a ponieważ ona jest małym głodomorkiem a ja mam za mało pokarmu nie przybierała mi na wadze , poprostu się nie najadała, wiec po tych męczących 5 tyg. zmuszona byłam podać jej butle.
Karmię ją piersią cały dzień i noc ale dostaje raz (czasami dwa) mleko modyfikowane z butli 120 ml. Po pewnym czasie około dwóch tygodni zaczeły się problemy z kupką . Nie wiem czy winą jest mleko, czy poprostu to czesta dolegliwość niemowlaków - co powiedziała mi pani pediatra.

Dziecko karmione w sposób mieszany może robić kupkę raz lub dwa dziennie ale może też robić raz na dwa lub nawet trzy dni o ile się nie męczy bo jesli widać, że próbuje się wypróżnić a nie może to wtedy trzeba jakoś pomagać.

Mi pediatra zaleciła podawanie rumianku (moja mała nie przepada za nim niestety) masowanie brzuszka codziennie (troche pomaga).
Mleko zmieniliśmy na Bebiko Omneo (ono jest przeciw zaparciom) ale u nas się nie sprawdziło, bo córcia nie chciała go pić a co wypiła to ulewała a kupki i tak nie robiła. w Dodatku ono pachnie tak jakoś jak spalone mleko.

Stary sposób mam i babć to przepajanie dziecka z rana wodą z cukrem, która ma powodować, że dziecku łatwiej zrobić kupkę. w ogole trzeba dużo przepajać.
W najgorszym wypadku, jak córcia nie robi kupki juz przez 4 dni i widziałam, jak chce a nie może to podaliśmy jej czopek glicerynowy (ale na czopki nie wolno uczyć, bo potem dzidzia bez czopka nie bedzie potrafiła kupki zrobić) Teraz najlepiej sprawdza się u nas nóżki do góry i masaż brzuszka.

Pediatra powiedziała, że u niemowlaków to częsta przypadłość i że się unormuje, że może to trwać nawet przez miesiąc lub dwa.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 07:05   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ile razy kupka

Cytat:
Napisane przez Alien
Stary sposób mam i babć to przepajanie dziecka z rana wodą z cukrem,
zdecydowanie odradzam podawanie cukru ,po co od małego przywyczajac do słodkiego?
zdecydowanie wystarczy woda ,rumianke,koper,masaże.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 07:48   #7
agiiost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 22
Dot.: ile razy kupka

ja równiez miałam taki sam problem jak twój, najgorzej było gdy dziecko dokarmiane było pirsia i sztucznym mlekim. w końcu malego przestawiliśmy na bebiko omne u nas sprawdzalo sie fantastycznnie ( żadnego ulewani, kolek)a następnie w 4 miesiącu na bebiko zwykłe
problmy z kupkami rozwiazywaliśmy przez dłuższe kapiel dziecko w ten spodób rozluźnialo się ćwiczyliśmy nóżkami oraz w najgorszych momętach po prostu wsadzam termometr do pupci (wtedy plakalm razem z małym) czopków glicerynowych nie polecam oraz nie polecam zbyt wiel podawania koperku ponieważ koper ulależnia prace jelit i potem moga byc problemy my naszgo malego po mleku po prostu poiliśmy rumiankiem oczywiście odczekując pare chwil i jakoś to suktkowalo. najważniejszym pytaniem meza po powrocie do domu było czy maly zrobił kupę i tak prze miesiąc aż się wszytko unormowało i przestałam panikwac że nie robi ksiażkowo po 3 dziennie tylko jedną
Mylsę że jak maleństwo zacznie pic rumianek to mu to pomoże jeśli boisz sie używa cukru ( ja przgotowywałm go ) to kup sobie herbatke rumiankowa w granulkach z hipo lub innej firmy
agiiost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-21, 09:32   #8
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: ile razy kupka

po przejściu na butelkę trzeba maluszka dopajać. niektóre mądre poradniki piszą, że niekoniecznie, bo to zależy od mieszanki, bo one są tak skomponowane, że mają wodę w sobie itp. itd. ale doświadczenie mówi, że jednak trzeba. z tego co gdzieś przeczytałam to najlepiej działa koper włoski lub rumianek, bo ponoć jedne dzieci lubią to inne tamto. zawsze coś się znajdzie, tylko trzeba próbować. mój mały nie znosił kopru, ale rumianek pasjami - tak jak mama.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 09:55   #9
Iwonna
Raczkowanie
 
Avatar Iwonna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 100
Dot.: ile razy kupka

"Stary sposób mam i babć to przepajanie dziecka z rana wodą z cukrem, która ma powodować, że dziecku łatwiej zrobić kupkę."

Coś mi lata po głowie, że cukier to wcale niekoniecznie ułatwia wypróżnianie, nawet wręcz przeciwnie. Podejrzewam, że spełnia rolę wabika żeby dziecko chętniej wypiło więcej wody. Ale podstawa to woda, ziółka mogą jeszcze dodatkowo pomóc w trawieniu. Nie wiem jaki masz rytm dokarmiania butlą, ale może pomogłoby gdybyś po butli podawała pierś na deserek. Lekarze zalecają taki dodatek przy wprowadzaniu nowych pokarmów, bo to ułatwia trawienie, może pomoże przy sztucznym mleku.
Iwonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 12:05   #10
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: ile razy kupka

moja Wiktoria na piersi byla rowne trzy miesiace ale juz przez oststni miesiac niestety jadla czesciej. domyslilam sie ze mam malo pokarmu wiec zaczelam ja dokarmiac bebikiem. az wkoncu calkiem mala przeszla na sztuczne mleko. na poczatku mialam problemy bo kupki robila zadko. brzuszek miala naprezony i spinala sie ale nic nie szlo. zaczelam podawc jej melise i rumianek. zaparzone wedlug przepisu na opakowaniu ale rozcienczane przegotowana woda. to zaczelo pomagac jak rowniez gdy widzialam ze zaczyna sie spinac masowalam i delikatnie ugniatalam jej brzuszek. delikatnie nozki przyciskalam do brzuszka. po jakims czasie Wiktoria przyzwyczaila sie do mleka Bebiko i robila juz kupki regularnie - raz lub dwa rzy dziennie. wszystko bedzie dobrze. wez pod uwage ze malej trudno przyzwyczaic sie do sztucznego mleka. ma delikatny brzuszek i dlatego taka reakcja. idz do lekarki nawet nie musisz brac malej lub po prostu do apteki. tam ci doradza jesli widzisz ze mala sie meczy. mozesz tez sprobowac herbatek granulowanych dostepnych dla niemowlat. zycze powodzenia.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 18:01   #11
saashi
Raczkowanie
 
Avatar saashi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 34
Dot.: ile razy kupka

Dzieki wielkie . Moze faktycznie za malo dawalam herbatek. Mam nadzieje ze masaze i dopajanie pomoga.
Mam tak na marginesie ogromne wyrzuty sumienia z powdu butelki, ale nie mialam wyjscia. Doslownie z dnia na dzien stracila w jednej piersi pokarm. Wyprobowalam juz wszyskie sposoby ale pokarm pojawil sie tylko w minimalnej ilosci a druga piers nie wystarczala. Z nia zreszta tez sie cos dzieje mimo, ze czesto przykladam i dodatkwo stymujuje laktatorem . Wielka szkoda, bo przez pierwsze tygodnie tak dobrze wszystko szlo.... A teraz zarzucam sobie ze gdzies popelnilam blad i mojej winy malutka sie meczy, buuuuuuuu
saashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-21, 18:12   #12
Dorcia220
Raczkowanie
 
Avatar Dorcia220
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 144
GG do Dorcia220
Dot.: ile razy kupka

witam, moja amelka równiez miałą problemy z kupką, ale teraz, przepajam ją herbatka z kopru włoskiego lub Plantexsem, i kupki robi 1-2 razy dziennie, nie ma juz problemu, i naprawde odradzam wode z cukrek , dzecko sie przyzwyczai, potem beda wychodzic ząbki i bedą sie psuły, czasem jak nie moze zrobic kupki, to ja oszukuje, i zamiast mleka daję jej herbatke z hipa, koperkowa i odrazu robi kupke, pozdrawiam
__________________
"Aby znaleźć miłość nie pukaj do każdych drzwi. Gdy przyjdzie Twoja godzina sama wejdzie do twojego domu, życia, serca."
Dorcia220 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 18:06   #13
Iwonna
Raczkowanie
 
Avatar Iwonna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 100
Dot.: ile razy kupka

To jak będziesz parzyła herbatkę dzidzi, to od razu przygotuj też sobie najlepiej słabą meliskę. Pomoże Ci się zrelaksować. I nie zamartwiaj się, problemy z karmieniem po prostu się zdarzają, czasem mijają, czasem nie. Nie masz na to wpływu, poza takim żeby dbać o własne odżywianie, pić trochę więcej, najlepiej niegazowanej wody i NIE DENERWOWAĆ SIĘ. Mi przy pierwszym dziecku pomogły dwudniowe "wakacje" w łóżku z synkiem. Powiedziałam wszystkim żeby się bujali, dbali o prowiant dla mnie, no i butle wody mineralnej dostarczali. Ja się obłożyłam przyjazną literaturą, miłą muzyczką i tylko przekładałąm malucha od jednej piersi do drugiej. Dwa dni wystarczyły, wszystko wróciło do normy. Święty spokój to podstawa.
A przypomniało mi się jeszcze, że chyba właśnie ok. 5 tyg., potem 3 miecha następuje skok jakiś tam (nie pamiętam fachowej nazwy), który objawia się wzmożonym apetytem dziecka. Zwykle jakiś czas trwa zanim piersi dostosują się ze zwiększoną produkcją. Mam nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży.Pozdrawiam
Iwonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 17:12   #14
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: ile razy kupka

kochana mooj maly ma prawie 4 tyg i ze wzgledu na mooj bardzo ciezki stan zdrowia po 2tyg musialam przestac karmic piersia i przejsc na butle i zaczely sie problemy z kupką lekarz polecil mi herbatke z hippa ułatwiajaca trawienie i troche pomoglo ale i tak pomagam mojemu tomciowi dziennie przy kupce masuje mu brzuszek i dosuwam noozki do brzuszka czasem nawet stosuje termometr i lewatywki bo pediatra powiedziala ze jak dziecko trzyma w sobie kupke 3dni to moze dojs do zapieczenia a potem to tylko do szpitaka na cięcie odbytu dziecka i ogromna tragedia przy gojeniu wiec nie dopuszczaj moja kochana do tego by twoja niuńka nie robila kupki 3dni bo to naprawde moze sie zle skonczyc
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 20:27   #15
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: ile razy kupka

Cytat:
Napisane przez saashi
Dzieki wielkie . Moze faktycznie za malo dawalam herbatek. Mam nadzieje ze masaze i dopajanie pomoga.
Mam tak na marginesie ogromne wyrzuty sumienia z powdu butelki, ale nie mialam wyjscia. Doslownie z dnia na dzien stracila w jednej piersi pokarm. Wyprobowalam juz wszyskie sposoby ale pokarm pojawil sie tylko w minimalnej ilosci a druga piers nie wystarczala. Z nia zreszta tez sie cos dzieje mimo, ze czesto przykladam i dodatkwo stymujuje laktatorem . Wielka szkoda, bo przez pierwsze tygodnie tak dobrze wszystko szlo.... A teraz zarzucam sobie ze gdzies popelnilam blad i mojej winy malutka sie meczy, buuuuuuuu
Kochana witam w klubie! Mam tem sam problem, moze nie tyle z kupkami, co z wyrzutami sumienia. Dokładnie tak jak pszesz, ja też zaczynam mieć problemy z karmieniem, mimo, ze przez miesiac byłam chodzącą mleczarnią! I nagle jak mój Szkrab osiagnął 5 tyg. (dzis ma 6 i 2 dni) zaczął spijać ze mnie takie ilosci, że moje piersi po prostu nie nadążają. Tez podaję dodatkowo butelkę, zawsze na noc., bo po całym dniu ssania nic juz we mnie nie ma, i czasem jeszcze 60 ml w ciagu dnia, jak piersi znowu maja niewyróbkę Rzbba pisała o skoku wzrosru, tez sie łudzę, ze to przez to moje piersi nie nadążają, ale z dnia na dzień widze, że mam mniej pokarmu, a dzidzi chce coraz wiecej. Wiec musze częściej podawać mu butle (on jada nawet co godzine), no i błędne koło sie zamyka. Też mam wyrzuty sumienia i martwie się tym, też często przystawiam, ale z pustego i slomon nie naleję.
Rzabba jak długo trwa ten sok wzrostu? Mamy jeszcze szansę na karmienie piersią?
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 20:57   #16
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: ile razy kupka

Moja Mała potafiła zrobić kupkę raz na 5-6 dni! Za pierwszym razem strasznie się wystraszyłam i poszłam do lekarza( mała była tylko na piersi) ale powiedział, że nic nie widzi, a mała zachowuje sie normalnie to na pewno nic jej nie jest. Stwierdził że mała ma "leniwe" jelita, a mój pokarm może być dobrze przez nią przyswajany i dlatego nie ma czym robić. teraz kiedy Tośka ma 8 miesięcy i je praktycznie wszystko robi kupkę codziennie, a nawet 2 razy dziennie. Także wydaje mi się że nie ma co panikować, tylko obserwować maluszka i jego zachowanie...
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 21:37   #17
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: ile razy kupka

Meme skok wzrostu trwa kilka dni ale jeśli podajesz butlę, to o tyle mniej mleka produkujesz, więc nie ma bodźca do produkowania więcej.
Wieczorem fizjologicznie jest mleka mniej bo wtedy jest niższy poziom prolaktyny i my też jesteśmy bardziej zmęczone.
Ja przechodziłąm przez to tak, że podawałam jedną pierś, potem drugą, potem trzecią i czasem dochodziłam do 7-8.
Mała sie troche wkurzała ale przez to jej ssanie, piersi dostawały sygnał, zeby więcej produkować. Przeważnie wyglądało to tak, ze od godziny 17 do 21 w zasadzie tylko karmiłam.
Czasem robiłam tak, że ściągałam rano kiedy miałam za dużo i podawałam wieczorem kiedy miałam suszę.
A szansę masz zawsze, tylko to nie jest łatwe (jak wszystko w życiu). Zdarzają się przypadki całkowitego powrotu do karmienia piersią po np 2 miesiącach podawania butli, a nawet czasami karmią matki, które adoptowały dzieci.
Ja wiem jak ciężko patrzeć jak dziecię płacze i denerwuje się, przy piersi ale dla niego jest tylko tu i teraz i nie rozumie, że za kilka dni będzie lepiej.
Moja córa takie skoki miała w 6-7 dniu, w 3 tyg, w 6 tyg. w 3 miesiącu i w 7 miesiącu.

Jeszcze raz bardzo polecam forum "karmienie piersią" i panią Monikę
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=570

PS Dziewczyny nie miejcie wyrzutów sumienia, bo nikt nie jest alfą i omegą, nikt nie wie wszystkiego, każdy popełnia błędy i na dodatek każde dziecko jest inne.
Spróbujcie tylko odróżnić czy dziecko denerwuje się i płacze bo mleczko leci słabo i nie tak fajnie jak do tej pory, czy nie dojada (słabe przyrosty wagowe, senność, mala ilośc zmoczonych pieluch) , bo jeśli tak to wiadomo, ze trzeba nakarmić dziecko butlą a nie głodzić.

Pozdrawiam i życze powodzenia

PS.2 Ja nie mam zbyt dużo czasu na wizaż, ale zawsze można stuknąc do mnie na gg
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 20:07   #18
saashi
Raczkowanie
 
Avatar saashi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 34
Dot.: ile razy kupka

Dziewczyny, mialyscie racje z tymi herbatkami. Odkad aczelam za przepajac koperkowa i zmienilam mleko na nan h.a. malutka robi kupke paktycznie codziennie. I kto by pomyslal ze kupa moze sprawic tyle radosci
saashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 13:26   #19
Lucynka1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 17
Dot.: ile razy kupka

ja karmie synka tylko piersia juz 3 mies ale w przeciwienstwie do ciebie super przybiera na wadze problemy z kupka i gazami ma juz dwa miesiace i kazdego dnia mam nadzieje ze to sie juz skonczy Probowalam juz chyba wszystkiego lacznie z fantastycznymi kropelkami sab simplex na wzdecia i innymi specyfikami ale nic zupelnie nie pomaga Kladzenie na brzuszku i masaze daja rowniez marne efektyMi sie wydaje ze musi minac choc to male pocieszenie patrzec jak dziecko sie meczyPowiem szczerze choc z wielka obawa ale najbardziej skutkuje nieszczesny termometrSlyszalam wiele opinii ze sie przyzwyczai i ze sie nie da rady przyzwyczaicWydaje mi sie osobiscie ze jest to ingerencja w dojrzewajacy uklad ale nie moge patrzec jak wije sie z bolu
Lucynka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:41.