Dieta Dukana po raz drugi :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-14, 07:20   #31
Anechka_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Witam was dziewczyny w poniedziałkowy poranek....a tak w ogóle nie lubię poniedziałku, ale pierwszy dzień diety dodaje mi dobrego humoru!

Dzisiaj się zważyłam - waga startowa 57,2 kg!
Na śniadanie zjadłam serek wiejski lekki i jajko.

LyraBea - dzięki za kilka uwag. Dietę Dukana stosowałam ponad rok temu, ale przerwałam, bo wyjechaliśmy na wakacje no i na all inclusive nie da się odchudzać No a potem z biegiem czasu folgowałam sobie ze słodyczami i 4kg przybyło nie wiadomo kiedy Ale myślę, że tym razem będzie lepiej! Fazę uderzeniową jednak zastosuję przez 3 dni, bo chcę się trochę oczyścić.

Powodzenia!

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

Witam w poniedziałkowy poranek...I dzień diety. Jednak zastosuję fazę uderzeniową przez 3 dni, chcę się oczyścić.

14.02.2011 - waga startowa 57,2kg.

Powodzenia!!!!
Anechka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 07:47   #32
Agusia_a9
Zadomowienie
 
Avatar Agusia_a9
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 463
GG do Agusia_a9
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

To i ja się przyłączę Dziś mój pierwszy dzień diety i potrzebuję mieć z kim się nawzajem wspierać w chwilach słabości..

Zawsze ważyłam między 55-60 kg przy 160cm wzrostu. potem ciąża w której przytyłam 33kg ważyłam 93 przed porodem

25 września brałam ślub, ładnie wychudłąm ważyłam koło 65kg a potem sobie pofolgowałam i teraz na liczniku 74,6

Mam zamiar się za siebie wziąść i wyglądać wreszcie jak człowiek.
Za mną już sniadanie. jogurt do picia i herbatka z miodem od razu się lżej czuję

pozdrawiam wszytskie zrzucające zbędne kg i duzo milosci w walentynki;d
__________________


'Uwielbiam ludzi, którzy umieją cieszyć się najbardziej zwykłą chwilą, ludzi którym nie potrzeba zbyt wiele.'

Fifi









Agusia_a9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 08:00   #33
nayha
Raczkowanie
 
Avatar nayha
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Anechka_85 myslalam o Tobie i faktycznie Poczatkowo wzielam Cie za anorektyczke ale wazysz tyle co ja w mojej najlepszej wadze a ja jestem o 8 cm wyzsza nie mowiac juz o LyraBei która wazy mniej od Ciebie a jest 10cm wyzsza Tak tez przy tym wzroscie rozumiem Twoja chec zrzucenia kilogramow Ale nadal mysle ze skoro chcesz zrzucic 4 kg to mozesz to zrobic spokojnie na normalnej diecie 1000kg w dwa tygodnie a Dukan bedzie w Twoim przypadku duzo dluzszy bo 4 tyg zajmie samo utrwalanie + czas w którym zrzucisz te 4kg

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Pomylilam sie LyraBea ma 172cm czyli 6cm nizsza

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

Witaj Agusia_a9! Powodzenia!
__________________
start 7 luty 2011

I FAZA 5dni (-3kg)

II FAZA 1/1 (trwa)

fitness od 15 lutego

74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59[


wzrost 174cm


"Mam tyle pięknych planów do spieprzenia"
nayha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 08:16   #34
Anechka_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez agusia_a9 Pokaż wiadomość
to i ja się przyłączę Dziś mój pierwszy dzień diety i potrzebuję mieć z kim się nawzajem wspierać w chwilach słabości..

Zawsze ważyłam między 55-60 kg przy 160cm wzrostu. Potem ciąża w której przytyłam 33kg ważyłam 93 przed porodem

25 września brałam ślub, ładnie wychudłąm ważyłam koło 65kg a potem sobie pofolgowałam i teraz na liczniku 74,6

Mam zamiar się za siebie wziąść i wyglądać wreszcie jak człowiek.
Za mną już sniadanie. Jogurt do picia i herbatka z miodem od razu się lżej czuję

Pozdrawiam wszytskie zrzucające zbędne kg i duzo milosci w walentynki;d

no to razem będzie raźniej!!!! Trzymam kciuki!!! Pamiętaj, żeby dużo pić!!!! Ja właśnie idę do pracy....będę tu zaglądać w ciągu dnia

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Cytat:
Napisane przez nayha Pokaż wiadomość
Anechka_85 myslalam o Tobie i faktycznie Poczatkowo wzielam Cie za anorektyczke ale wazysz tyle co ja w mojej najlepszej wadze a ja jestem o 8 cm wyzsza nie mowiac juz o LyraBei która wazy mniej od Ciebie a jest 10cm wyzsza Tak tez przy tym wzroscie rozumiem Twoja chec zrzucenia kilogramow Ale nadal mysle ze skoro chcesz zrzucic 4 kg to mozesz to zrobic spokojnie na normalnej diecie 1000kg w dwa tygodnie a Dukan bedzie w Twoim przypadku duzo dluzszy bo 4 tyg zajmie samo utrwalanie + czas w którym zrzucisz te 4kg

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Pomylilam sie LyraBea ma 172cm czyli 6cm nizsza

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

Witaj Agusia_a9! Powodzenia!


Zostanę z Dukanem...nie mam co się śpieszyć...a dzięki wsparciu będzie łatwiej Poza tym lubię Dukana...
Anechka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 08:19   #35
Agusia_a9
Zadomowienie
 
Avatar Agusia_a9
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 463
GG do Agusia_a9
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez Anechka_85 Pokaż wiadomość
no to razem będzie raźniej!!!! Trzymam kciuki!!! Pamiętaj, żeby dużo pić!!!! Ja właśnie idę do pracy....będę tu zaglądać w ciągu dnia

Zostanę z Dukanem...nie mam co się śpieszyć...a dzięki wsparciu będzie łatwiej Poza tym lubię Dukana...
tak pamietam zawsze jak zaczynam sie robic glodna i mam ochote podzrec cos dobrego to pije wode wtedy mam zapelniony zoladek i od razu nie patrze na slodkosci

milego dnia w pracy
__________________


'Uwielbiam ludzi, którzy umieją cieszyć się najbardziej zwykłą chwilą, ludzi którym nie potrzeba zbyt wiele.'

Fifi









Agusia_a9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 08:53   #36
nayha
Raczkowanie
 
Avatar nayha
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Ja juz po sniadaniu: Kromeczka otrębowa posmarowana serkiem homogenizowanym z szynka drobiowa i do tego sałatka (pomidor, por, papryka czerwona, jogurt.

Polecam wszystkim ktorym blakuje chleba ta kromeczke Wczesniej o niej nie wiedzialam przepis dala mi przyjaciolka kilka dni temu Skladniki takie jak na placek otrebowy (jajko, lyzka chudego twarogu, 2 lyzki o. owsianych, 1 lyzka o.pszennych) + troszke proszku do pieczenia. Wymieszac i wlac to do naczynia odpowiedniego do mikrofalowki Ja uzywam okraglego o srednicy ok 14 cm wiec wychodzi mi jedna spora okragla kroma Przyjaciolka uzywa natomiast naczynia mniejszego, wyzszego i prostokatnego wiec pozniej sobie kroi ten chlebek na kilka malych kromeczek. 4-5min na najwyzszej temp. i kromeczka gotowa

Zaraz sie zabieram za robienie sernika.
__________________
start 7 luty 2011

I FAZA 5dni (-3kg)

II FAZA 1/1 (trwa)

fitness od 15 lutego

74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59[


wzrost 174cm


"Mam tyle pięknych planów do spieprzenia"
nayha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 09:35   #37
jolkah
Rozeznanie
 
Avatar jolkah
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 579
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez LyraBea Pokaż wiadomość
Dobrze, że jadłaś...tylko pewnie jadłaś rzeczy nie do końca zgodne zasadami Dukana.... Kolejną rzeczą, która mi została po Dukanie.... To zajadanie stresów, napięcia PMS, czy zwykłego głoda.....wieśniaczkiem. Czasem wystarczy mi taki zwykły, czasem wrzucam kawałki szyneczki, łososia czy mieszam z jajkiem ugotowanym na miękko.... mnie zawsze pasi..... I to chyba dowód, że ja idealnie nadawałam się o dietki proteinowej....
Szkoda, że nie zaczęłaś utrwalać. Wystarczyło ogarnąć te kilogramy, które ubyły a już teraz miałabyś do celu tylko pół drogi.... ale Ty to wiesz... teraz nie zawrócisz, prawda?
nie zawrócę właśnie dlatego uważam że moje podejście drugie do Dukana to najlepsze co mnie mogło spotkać - jestem bogatsza o te wszystkie wcześniejsze doświadczenia i będę walczyć
wierzę, że tak jak w twoim przypadku siłą woli i chęcią wypracowania dobrych nawyków żywieniowych przyzwyczaję organizm do takich a nie innych produktów na stałę i przy następnej chęci 'obżerania się' przy sesji letniej, będę zajadać się właśnie warzywami lub białkiem
dziękuje za odpowiedź~!

Cytat:
Napisane przez nayha Pokaż wiadomość
Dzisiaj kolejny kilogram mniej . W 8 dni 4kg. Tak też Dukan po raz drugi tez poki co działa. Zobaczymy jak bedzie pozniej. Jedno mnie męczy- poprzednio nie stosowalam w ogole zadnych cwiczen, ZERO ruchu. Teraz wracam do pracy w fitnessie i obawiam sie ze waga magicznie nie bedzie sie cofala przez przyrost masy miesniowej A nie ma nic bardziej motywujacego jak fajne wyniki na wadze. No coz... i tak nie mam wyjscia. Dzisiaj upieke dukanowy sernik, ktory tak milo wspominam...(ach ta milosc do slodyczy )
potwierdzam że działa u mnie dzień 3 uderzeniówki i równeiż kolejny kg mniej
trzymam kciuki za kolejne spadki!

Cytat:
Napisane przez nayha Pokaż wiadomość
Zaraz sie zabieram za robienie sernika.
właśnieeee też sobie znalałam kilka świetnych przepisów na sernik, ale przy pierwszym podejściu nie spróbowałam go zrobić. tym razem już spróbuje. po południu jadę na zakupy coby we wszystkie potrzebne produkty się zaopatrzyć
a znasz tą stronę? http://dukan.blox.pl/html - najlepsze przepisy na świecie ^^
__________________

Nie piję:
20 dni [sic!]



Waga: 78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64!!! ... 60!!

Edytowane przez jolkah
Czas edycji: 2011-02-14 o 09:37
jolkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 09:59   #38
nayha
Raczkowanie
 
Avatar nayha
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
a znasz tą stronę? http://dukan.blox.pl/html - najlepsze przepisy na świecie ^^
Znam i również polecam

Osobiscie korzystam z tego przepisu na sernik:

Składniki
twaróg chudy, 800 gr
jajka (oddzielić białka od żółtek), 6
skrobia kukurydziana, 3 łyżki
słodzik, wg uznania, dałam 2 łyżki
aromat, np. waniliowy, kilka kropel
mleko 0,5 %, 1-1,25 szklanki

1. Twaróg zmielić przynajmniej 2 razy.

2. Po zmieleniu dodać do niego 6 żółtek, słodzik, skrobię i aromat. Wymieszać mikserem.

3. Dodać szklankę mleka (do 1,25 szklanki). Ponownie użyć miksera.

4. Ubić białka, dodać do wcześniej przygotowanej masy. Delikatnie wymieszać, najlepiej dużą drewnianą łyżką.

5. Przelać do formy wyłożonej papierem do pieczenia (ja z je braku użyłam sreberka i też wyszło

6. Piec w temperaturze 180 stopni przez 60-70 minut (ze względu na mój piekarnik - piekłam ok. 90 minut). Sernik mi trochę opadł, ale ja mam kiepski piekarnik.

7. Po upieczeniu i wystygnięciu schłodzić w lodówce.



---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Jolkah a jak planujesz faze przemienna? Ja wybralam 1 na 1
__________________
start 7 luty 2011

I FAZA 5dni (-3kg)

II FAZA 1/1 (trwa)

fitness od 15 lutego

74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59[


wzrost 174cm


"Mam tyle pięknych planów do spieprzenia"
nayha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 10:07   #39
jolkah
Rozeznanie
 
Avatar jolkah
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 579
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez nayha Pokaż wiadomość
Znam i również polecam

Osobiscie korzystam z tego przepisu na sernik:

Składniki
twaróg chudy, 800 gr
jajka (oddzielić białka od żółtek), 6
skrobia kukurydziana, 3 łyżki
słodzik, wg uznania, dałam 2 łyżki
aromat, np. waniliowy, kilka kropel
mleko 0,5 %, 1-1,25 szklanki


Jolkah a jak planujesz faze przemienna? Ja wybralam 1 na 1
przepis wypróbuję
ja idę 5/5, tak robiłam ostatnim razem i tak pójdę raczej teraz, a to dlatego że większe spadki widziałam po 5 dniach samych protein. nie wiem dlaczego ale zawsze wydawało mi się, żę 1/1 nie da takich efektów mimo że czytałam w książce że również skuteczne.. z drugiej strony w 1/1 częściej dostarczasz warzyw i tym samym potrzebnych witamin...
kurde to jest dylemat :P jeszcze mam 2 dni uderzeniówki żeby to przemyśleć
__________________

Nie piję:
20 dni [sic!]



Waga: 78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64!!! ... 60!!
jolkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 11:38   #40
nayha
Raczkowanie
 
Avatar nayha
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Jolkah widze ze rzucilas palenie Brawo Tez o tym mysle Stosowalas cos? Ja mysle o Tabexie
__________________
start 7 luty 2011

I FAZA 5dni (-3kg)

II FAZA 1/1 (trwa)

fitness od 15 lutego

74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59[


wzrost 174cm


"Mam tyle pięknych planów do spieprzenia"
nayha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 12:31   #41
jolkah
Rozeznanie
 
Avatar jolkah
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 579
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez nayha Pokaż wiadomość
Jolkah widze ze rzucilas palenie Brawo Tez o tym mysle Stosowalas cos? Ja mysle o Tabexie
za pierwszym i drugim razem jak próbowałam rzucić stosowałam Tabex. Wszystko fajnie, ale w końcu zapaliłam jednego papierosa [po 3 miesiącach] i potem jakos poszło :/
tym razem byłam na bio-rezonansie, takie śmieszne coś, co wycisza fizyczny głód nikotynowy. z psychicznym trzeba sobei radzić samemu. ale fakt, nie mam fizycznej potrzeby zapalenia, nie mam napadów obżarstwa, nie jestem nerwowa. więc albo sobie to wmówiłam, albo naprawdę to zadziałało. tak czy siak na razie są pozytywne skutki
__________________

Nie piję:
20 dni [sic!]



Waga: 78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64!!! ... 60!!
jolkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 12:44   #42
nayha
Raczkowanie
 
Avatar nayha
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

aha
Ja mam w domu Tabex wiec na nim sprobuje Rezonans moze pozniej( ile to kosztuje?)

Poki co jestem obiedzie - gotowane klopsy z wolowego miesa mielonego i szpinak

Sernik upieczony chlodzi sie na podwieczorek
__________________
start 7 luty 2011

I FAZA 5dni (-3kg)

II FAZA 1/1 (trwa)

fitness od 15 lutego

74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59[


wzrost 174cm


"Mam tyle pięknych planów do spieprzenia"
nayha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 14:04   #43
jolkah
Rozeznanie
 
Avatar jolkah
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 579
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

ja skorzystałam z okazji z groupon.pl, w krakowie była zniżka i za ten bio rezonans zapłaciłam 40 zł.
różne ceny są w różnych miejsach, ale chyba 50 zł to najmniej...

również miałam klopsy, tyle że drobiowe
a w jakim wieku w ogóle jesteś jeśli mogę spytać?
__________________

Nie piję:
20 dni [sic!]



Waga: 78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64!!! ... 60!!
jolkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 14:31   #44
nayha
Raczkowanie
 
Avatar nayha
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Mam 25 lat.

Sernik wyszedl pyszny. Nie przejmuj sie jesli masa bedzie bardzo plynna dzieki temu wychodzi mokry. A co do slodzika to w sumie roznie bywa w zaleznosci od firmy. Ja dzisiaj mialam plynny (niebieski) i dalam ponad 3 lyzki. Z reszta najlepiej sprobowac masy i potem dolac jesli za malo slodka.

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

a no i dobrze jest go zostawic w piekarniku jeszcze z godzine po upieczeniu
__________________
start 7 luty 2011

I FAZA 5dni (-3kg)

II FAZA 1/1 (trwa)

fitness od 15 lutego

74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59[


wzrost 174cm


"Mam tyle pięknych planów do spieprzenia"
nayha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 15:02   #45
Agusia_a9
Zadomowienie
 
Avatar Agusia_a9
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 463
GG do Agusia_a9
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez nayha Pokaż wiadomość
Znam i również polecam

Osobiscie korzystam z tego przepisu na sernik:

Składniki
twaróg chudy, 800 gr
jajka (oddzielić białka od żółtek), 6
skrobia kukurydziana, 3 łyżki
słodzik, wg uznania, dałam 2 łyżki
aromat, np. waniliowy, kilka kropel
mleko 0,5 %, 1-1,25 szklanki

1. Twaróg zmielić przynajmniej 2 razy.

2. Po zmieleniu dodać do niego 6 żółtek, słodzik, skrobię i aromat. Wymieszać mikserem.

3. Dodać szklankę mleka (do 1,25 szklanki). Ponownie użyć miksera.

4. Ubić białka, dodać do wcześniej przygotowanej masy. Delikatnie wymieszać, najlepiej dużą drewnianą łyżką.

5. Przelać do formy wyłożonej papierem do pieczenia (ja z je braku użyłam sreberka i też wyszło

6. Piec w temperaturze 180 stopni przez 60-70 minut (ze względu na mój piekarnik - piekłam ok. 90 minut). Sernik mi trochę opadł, ale ja mam kiepski piekarnik.

7. Po upieczeniu i wystygnięciu schłodzić w lodówce.



---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Jolkah a jak planujesz faze przemienna? Ja wybralam 1 na 1
ale pysznie wyglada ten serniczek tez musze chyba upiec bo dzis pierwszy dzien diety a jezyk mi do tylka ucieka :P
__________________


'Uwielbiam ludzi, którzy umieją cieszyć się najbardziej zwykłą chwilą, ludzi którym nie potrzeba zbyt wiele.'

Fifi









Agusia_a9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 17:10   #46
Anechka_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Diewczyny! Jesteście niesamowite z tymi przepisami!!! Normalnie będę się od was uczyć w kolejnych fazach.
Mam mało wolnego czasu i zbyt intensywną pracę, aby bawić się przepisami, ale obiecuję, że w weekend spróbuję!

Pierwszy dzień diety mija. Wytrzymałam o wodzie i jogurtach. Niestety nic innego nie zdążyłam przygotować sobie do pracy.

Dzisiaj Walentynki i mój mąż zaprosił mnie na kolację..hmm,...no i co ja zamówię? Gotowaną rybę??? Co można zjeść w restauracji w I fazie?? Aha i jak wypiję trochę wina, to dieta będzie zaprzepaszczona????
Anechka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 17:16   #47
efula
Raczkowanie
 
Avatar efula
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 49
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

hej dziewczyny,
też odchudzam się tą dietą (a właściwie dopiero zaczynam) i jak myślicie - czy wielką zbrodnią jest zastąpienie otrębów owsianych (zalecanych w tej diecie) otrębami pszennymi?
efula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 17:34   #48
nayha
Raczkowanie
 
Avatar nayha
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Moje drogie zeby bylo jasne - TA DIETA TO NIE GLODÓWKA! Im wiecej zjesz tym wiecej schudniesz.

Anechka_85 Na temat jogurtow juz sie wypowiadalam - polecam tylko jako sosy, nadzienia Nie w nadmiarze z powodu duzej ilosc weglowodanow.
Co do wina absolutnie nie radze - przynajmniej na poczatku.
Co do restauracji tez odradzam bo osobiscie nie mam pomyslu co mozna zamowic na uderzeniowce Juz predzej na IIfazie w dzien z warzywami.

Witaj efula Jesli o mnie chodzi to ja bym predzej do Tesco o 3 w nocy pojechala po te otreby owsiane niz jadla tylko pszenne Ale ja podchodze dosc restrykcyjnie do sprawy
__________________
start 7 luty 2011

I FAZA 5dni (-3kg)

II FAZA 1/1 (trwa)

fitness od 15 lutego

74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59[


wzrost 174cm


"Mam tyle pięknych planów do spieprzenia"
nayha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 19:30   #49
jolkah
Rozeznanie
 
Avatar jolkah
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 579
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez nayha Pokaż wiadomość
Moje drogie zeby bylo jasne - TA DIETA TO NIE GLODÓWKA! Im wiecej zjesz tym wiecej schudniesz.

Anechka_85 Na temat jogurtow juz sie wypowiadalam - polecam tylko jako sosy, nadzienia Nie w nadmiarze z powodu duzej ilosc weglowodanow.
Co do wina absolutnie nie radze - przynajmniej na poczatku.
Co do restauracji tez odradzam bo osobiscie nie mam pomyslu co mozna zamowic na uderzeniowce Juz predzej na IIfazie w dzien z warzywami.

Witaj efula Jesli o mnie chodzi to ja bym predzej do Tesco o 3 w nocy pojechala po te otreby owsiane niz jadla tylko pszenne Ale ja podchodze dosc restrykcyjnie do sprawy
i dobrze że rystrykcyjnie! lepiej tak ^^
btw właśnie na drugim wątku dziewczyny mnie namówiły i będę szła trybem 4/3 - wytłumaczyły mi o co w tym chodzi i stweirdzam żę to bedzie świetny tryb, idealny dla mojego życia
__________________

Nie piję:
20 dni [sic!]



Waga: 78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64!!! ... 60!!
jolkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 19:33   #50
nayha
Raczkowanie
 
Avatar nayha
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

4/3 ?? w mojej ksiazce takiego nie bylo Napisz cos o tym
__________________
start 7 luty 2011

I FAZA 5dni (-3kg)

II FAZA 1/1 (trwa)

fitness od 15 lutego

74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59[


wzrost 174cm


"Mam tyle pięknych planów do spieprzenia"
nayha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 20:36   #51
patrysina
patrysina
 
Avatar patrysina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 518
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez maaartyniaaa3 Pokaż wiadomość
Witam!
Ja dopiero przymierzam się do podjęcia diety dukana. proszę o kilka rad na jakiej stronie internetowej mogę znależć najleopszą bo znalazłam kilka wersji tej diety ..... Mogę wiedzieć LyraBea z jakiejk strony jest ta dieta????? proszę o szybką odpowiedz
informacji nie należy szukać na stronach internetowych tylko w książkach dr Dukana ostatnia to "Metoda dr. Dukana" nie ma kilku wersji jest tylko jedna dieta ale w internecie krążą pseudodiety dr dukana

a propo diety dr Dukana, jestem już na dukanie od września 2010 (wszystko widać w podpisie), dieta jest do przerobienia trzeba tylko cierpliwości, czego i Wam życzę a na pewno z Sukcesem dotrzecie do końca diety.

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez CryBaby86 Pokaż wiadomość
Tak czytałam. Nie wierzę, że da sie całe życie codziennie zdrowo odżywiać, tzn. zrezygnować z wyjścia na pizzę, lody, czy dokładki pysznych pierogów babci. Grunt żeby nie miało to miejsca codziennie. A co do wagi każdy ma prawo dążyć do wymarzonej. Jak sie nie uda, to trudno, ale warto spróbować.
Da się zdrowo odżywiać, nie oszukujmy się to jest możliwe i nie oznacza wcale tego że nie można zjeść pizzy, lodów itp tylko chodzi o to by takie jedzonko było okazjonalne a nie codziennością, bo te nasze nadprogramowe kg nie wzięły się z okazyjnego jedzenia tylko niestety z obżarstwa, no cóż nie bójmy się tego określenia. Wymarzona waga jest spoko pod warunkiem że jest realna, a nie na zasadzie że chce wyglądać jak modelka z gazety (która swoje wymiary zawdzięcza grafikom pracującym przy obróbce zdjęć, czy kto tam się tym zajmuje).

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez luizkaaa Pokaż wiadomość
Witam.
Ja właśnie zamierzam od jutra przejść na,, dukana" kupiłam juz wagę otręby i jakieś jogurciki light ale nie mam silnej woli i boje sie z nie dam rady... więc pomóżcie kobietki bo waże aż 95kg::-( masakra i nie jestem pewna czy pomoże mi dietka bez ćwiczeń itd. przeraża mnie że wiele miesięcy czeka sie na efekty bo wyktes mi wykazał tzn. test że do końca sierpnia zgubie ponad 25 kg.
moja droga a kto ci powiedział że to jest dietka bez ćwiczeń? Dukan wręcz zaleca ćwiczenia jak piszę w swojej książce "Metoda dr Dukana" ruch zapisuje na receptę dlatego jak najbardziej polecam ruch, może zacznij od spacerów, basenu lub rowerka... zresztą każda forma ruchu jest dobra
patrysina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 20:36   #52
jolkah
Rozeznanie
 
Avatar jolkah
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 579
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez nayha Pokaż wiadomość
4/3 ?? w mojej ksiazce takiego nie bylo Napisz cos o tym
w którejś książce albo wywiadzie Dukan opisuje system 4/3.
4 dni P na 3 dni PW. WYchodzi tak że od poneidziałku do czwartku masz proteiny, a piątek do niedzieli warzywa. Świetna sprawa - weekend akurat zarezerwowany dla pyszności i najczęściej imprez rodiznnych, a w dodatku nie musisz dni liczyć, tylko cały czas robić wg schematu tygodnia
ale jest jedna sprawa - za te 3 dni PW musisz zjeść tyle warzyw ile zjadłabyś przez 4 dni, to jedyny warunek - nie można dopuścić do niedoborów..
__________________

Nie piję:
20 dni [sic!]



Waga: 78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64!!! ... 60!!
jolkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 20:37   #53
Anechka_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Witam! Niestety, ale w Walentynki nie mogłam odmówić uroczej kolacji z mężem i przyjaciółmi. Także wychodzi na to, że dietę rozpoczynam jutro....

Także...start diety: 15.02.2011, Waga wyjściowa: 57,2kg

Do usłyszenia i trzymam kciuki za was wszystkie!!!
__________________
************************* *************

Wzrost: 166cm Waga: 57,2kg
CEL: 53kg Start diety: 15.02.2011

I faza: 3 dni/-1kg
II faza: od 18.02.2011...trwa

57,2 - 56 - 55 - 54 - 53

************************* *************
Anechka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 20:38   #54
patrysina
patrysina
 
Avatar patrysina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 518
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez Anechka_85 Pokaż wiadomość
Co racja to racja...zobaczymy jak mi jutro pójdzie, bo jak mnie mąż zabierze na jakąś kolacyjkę z winem to będzie trzeba diete przesunąć o jeden dzień

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Zastanawiam się, co jeść w I fazie oprócz lekkich twarożków, jajek, jogurtów? Rozumiem, że mięso gotowane/pieczone, ale czy można je doprawiać przyprawami?? A co z tuńczykiem w sosie własnym z puszki, wolno jeść taki rodzaj ryby?

Jak znacie jakieś urozmaicenia, to podzielcie się, bo same jogurty to nudna sprawa.
szkoda że nie przeczytałaś książki, można jeść niemalże wszystkie ryby, przyprawy też można używać
patrysina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 21:48   #55
CryBaby86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 21
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez patrysina Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------


Da się zdrowo odżywiać, nie oszukujmy się to jest możliwe i nie oznacza wcale tego że nie można zjeść pizzy, lodów itp tylko chodzi o to by takie jedzonko było okazjonalne a nie codziennością, bo te nasze nadprogramowe kg nie wzięły się z okazyjnego jedzenia tylko niestety z obżarstwa, no cóż nie bójmy się tego określenia. Wymarzona waga jest spoko pod warunkiem że jest realna, a nie na zasadzie że chce wyglądać jak modelka z gazety (która swoje wymiary zawdzięcza grafikom pracującym przy obróbce zdjęć, czy kto tam się tym zajmuje).

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------
Właśnie to miałam na myśli, żeby generalnie sie zdrowo odżywiać, ale jak jest okazja to korzystać z życia. Ja już od dawna stosuje wiele zdrowych nawyków, które naprawdę lubię, np. uwielbiam warzywa. Dziewczyny nie atakujcie osób, które de facto nie mają nadwagi, a jak ja to nazywam "defekt kosmetyczny". Nie zamierzam dążyć do niższej wagi na siłę. Po prostu źle się czuję w swoim ciele, ale jeśli osiągnięcie wymarzonej wagi miałoby sie odbić na zdrowiu, to zrezygnuje i popracuję nad samoakceptacją. Przede wszystkim liczę, że ta dieta podkręci trochę mój metabolizm, który uważam za wolny, nauczy jedzenia mniejszych porcji i że dzięki niej wyzbędę się mojego nałogu, którym są naleśniki z serem.
CryBaby86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 07:13   #56
Anechka_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cześć dziewczyny!

Dzisiaj kolejne podejście do diety...trzymajcie kciukii!
Miłego dnia!

Napiszcie proszę, co najlepiej jeść na śniadanie i w ciagu dnia w pracy, skoro jogurty odradzacie...DZIEKI!
__________________
************************* *************

Wzrost: 166cm Waga: 57,2kg
CEL: 53kg Start diety: 15.02.2011

I faza: 3 dni/-1kg
II faza: od 18.02.2011...trwa

57,2 - 56 - 55 - 54 - 53

************************* *************
Anechka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 07:56   #57
jolkah
Rozeznanie
 
Avatar jolkah
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 579
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez Anechka_85 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Dzisiaj kolejne podejście do diety...trzymajcie kciukii!
Miłego dnia!
Napiszcie proszę, co najlepiej jeść na śniadanie i w ciagu dnia w pracy, skoro jogurty odradzacie...DZIEKI!
oh a przeczytałaś tą książkę w końcu? on tam opisuje przykładowe posiłki.
jeśli nie - http://dukan.blox.pl/html - tu masz świetne przepisy. jedz co chcesz, wszystko z produktów dozwolonych an fazie pierwszej!
a czemu podejście drugie? to ile byłaś na diecie wcześniej? z tego co wiem nie powinnaś już stosować uderzeniówki tylko od razu na fazę II, jeśli nie dawno stosowałaś uderzeniówkę..
__________________

Nie piję:
20 dni [sic!]



Waga: 78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64!!! ... 60!!
jolkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 09:16   #58
Anechka_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez jolkah Pokaż wiadomość
oh a przeczytałaś tą książkę w końcu? on tam opisuje przykładowe posiłki.
jeśli nie - http://dukan.blox.pl/html - tu masz świetne przepisy. jedz co chcesz, wszystko z produktów dozwolonych an fazie pierwszej!
a czemu podejście drugie? to ile byłaś na diecie wcześniej? z tego co wiem nie powinnaś już stosować uderzeniówki tylko od razu na fazę II, jeśli nie dawno stosowałaś uderzeniówkę..

Książkę czytałam 1,5 roku temu, wtedy też byłam na diecie. Potem urwałam sprawę i wiele rzeczy zapomniałam. Stąd też moje podejście drugie, ponieważ chcę przejść dietę od początku.
Dzięki za linka, poczytam sobie!
__________________
************************* *************

Wzrost: 166cm Waga: 57,2kg
CEL: 53kg Start diety: 15.02.2011

I faza: 3 dni/-1kg
II faza: od 18.02.2011...trwa

57,2 - 56 - 55 - 54 - 53

************************* *************
Anechka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 10:24   #59
patrysina
patrysina
 
Avatar patrysina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 518
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez Anechka_85 Pokaż wiadomość
Książkę czytałam 1,5 roku temu, wtedy też byłam na diecie. Potem urwałam sprawę i wiele rzeczy zapomniałam. Stąd też moje podejście drugie, ponieważ chcę przejść dietę od początku.
Dzięki za linka, poczytam sobie!
Do książki warto sięgać często ja choć jestem na Dukanie od września, sama mam czasami wątpliwości czy coś wolno czy nie i wtedy książka rozwiewa wszystkie wątpliwości.
patrysina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 11:38   #60
jolkah
Rozeznanie
 
Avatar jolkah
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 579
Dot.: Dieta Dukana po raz drugi :(

Cytat:
Napisane przez patrysina Pokaż wiadomość
Do książki warto sięgać często ja choć jestem na Dukanie od września, sama mam czasami wątpliwości czy coś wolno czy nie i wtedy książka rozwiewa wszystkie wątpliwości.
dokładnie. to powinien być nasz największy przyjaciel podczas tej diety. poza tym mimo że czytałam książkę zaledwie pół roku temu to nie mam takiej pamięci żeby zapamiętać wszystko co było napisane. także też zaglądam
__________________

Nie piję:
20 dni [sic!]



Waga: 78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64!!! ... 60!!
jolkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-09 13:46:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:13.