Dorabianie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-04, 12:48   #1
1MONIKA8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tu...i tam
Wiadomości: 184

Dorabianie


Cześć wszystkim. Chciałabym się was zapytać czy któraś z was dorabia sobie jakoś będąc w domu z maluchem albo brzuszkiem?
Szukam pomysłu na dorobienie kilku zł. Bardzo dużo szydełkuję ale to niestety nie ma zbytu bo na małe rzeczy się nikt nie patrzy a duże "za drogie". Próbuję też wystawiać rzeczy na allegro ale teraz w dobie second-hand 'ów...
__________________






Edytowane przez 1MONIKA8
Czas edycji: 2012-05-05 o 07:35
1MONIKA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 14:04   #2
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dorabianie

A moze wziac do opieki drugie dziecko,zeby ktos ci do domu przyprowadzal?I zawsze twoj maluch bedzie mial dzieciece towarzystwo.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 20:58   #3
mamamamablizniaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 15
Dot.: Dorabianie

sama byłabym zainteresowana dorabianiem, mam dwie córeczki prawie roczne- jak są starsze dzieci to może i łatwiej jest wziąć jeszcze jedno pod swoją opiekę. A inne sposoby dorabiania??
mamamamablizniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 07:38   #4
1MONIKA8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tu...i tam
Wiadomości: 184
Dot.: Dorabianie

W zasadzie to ja mam dzidzie jeszcze w brzuszku, jak sie urodzi to i tak musze poczekac zeby sie moc zajmowac jeszcze jednym, no i przy takich dwoch malych brzdacach nie wiem czy by mi wystarczylo sil.

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Albo dziewczyny nic nie robią albo mają taki biznes rozkręcony że się nie chcą podzielić pomysłami.
__________________





1MONIKA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 10:20   #5
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dorabianie

Szczerze to ja mam w domu noworodka 2 tyg i ciezko byloby mi przy nim dorabiac w domu.Guzik prawda,ze noworodek caly czas spi,przynajmniej nie moj.A jak juz spi,to jak zrobie rozne rzeczy,ktore mam do zrobienia i nie ma akurat mojej starszej corki w domu,zeby jej poswiecic czas,to zostaje mi jakies pol godz na relaks (czyt.wizaz)
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 21:00   #6
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Dorabianie

Cytat:
Napisane przez 1MONIKA8 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Albo dziewczyny nic nie robią albo mają taki biznes rozkręcony że się nie chcą podzielić pomysłami.
A sknery takie

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Szczerze to ja mam w domu noworodka 2 tyg i ciezko byloby mi przy nim dorabiac w domu.Guzik prawda,ze noworodek caly czas spi,przynajmniej nie moj.A jak juz spi,to jak zrobie rozne rzeczy,ktore mam do zrobienia i nie ma akurat mojej starszej corki w domu,zeby jej poswiecic czas,to zostaje mi jakies pol godz na relaks (czyt.wizaz)
Masz nieksiazkowe dziecko



Ja mam ponad 9 miesieczne i sa dni,ze z placem do pupy nie moge trafic!
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 07:48   #7
1MONIKA8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tu...i tam
Wiadomości: 184
Dot.: Dorabianie

No właśnie to nie jest tak że dziecko wstanie zje i pójdzie spać a Ty możesz biegać z kosmetykami z avonu po mieście... szydełkowanie nie wypaliło kompletnie, jedyny plus to że mogę zrobić coś nie standardowego dla siebie czy ludzi wokół, ja wiem że jest ciężko wszystkim ale nie będę zaniżała cen, drugie dziecko jak widać nie wszędzie jest to możliwe. Ale na pewno istnieje sposób

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

[QUOTE=lemoorka;33924113]A sknery takie

żeby konkurencji nie robić ;p
__________________





1MONIKA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 11:23   #8
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Dorabianie

Monika szydełkowaniem oszczędzasz czyli zarabiasz bo nie musisz kupować prezentów
był szał na robienie kolczyków, ale osłabł (chyba) potem szał na decupage, wiele mam szyje szczególnie maskotki (nawet u mnie była na wątku mama, której się udało szyje cudne misie)
zajrzyj na wątek rękodzieła i szukaj inspiracji może się uda akurat Tobie
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 17:19   #9
e_vel
Wtajemniczenie
 
Avatar e_vel
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 568
Dot.: Dorabianie

Szydełkowe ciuszki dla niemowlaczków są genialne Może na All*** się uda sprzedać? Ja dorabiałam piekąc torty ale już przestałam z powodu braku czasu
e_vel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 18:33   #10
Karolcia_88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: [reebok_b]592474[/reebok_b]
Wiadomości: 84
Dot.: Dorabianie

czy ktoś wspomoże przyszłą mamusię i kliknie na ten link? proszę o pomoc

[reebok_b]592474[/reebok_b]
Karolcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 12:02   #11
muminek88
Zadomowienie
 
Avatar muminek88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 991
Dot.: Dorabianie

mam 3 letniego i prawie 2 letniego synka,bliźniaki w drodze a pracuje soebie w kuchni w restauracji wieczorami i weekendowo na zmiane z mezem....
muminek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 20:04   #12
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Dorabianie

Cytat:
Napisane przez muminek88 Pokaż wiadomość
mam 3 letniego i prawie 2 letniego synka,bliźniaki w drodze a pracuje soebie w kuchni w restauracji wieczorami i weekendowo na zmiane z mezem....
Podziwiam
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 13:49   #13
Gosiak542
Raczkowanie
 
Avatar Gosiak542
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
GG do Gosiak542
Dot.: Dorabianie

Na all. nie schodzą Ci ciuszki szydełkowe dla dzieci przecież czapeczki buciki są genielne jakies opaski dla dzewczynek super
__________________
06.04.2011r
Wojtaś
Gosiak542 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 08:00   #14
1MONIKA8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tu...i tam
Wiadomości: 184
Dot.: Dorabianie

Nie, nie schodzą. Mam wrażenie że zeszły by jakby były po max 5 zł i to z wysyłką a ja za takie pieniądze nawet się nie zabieram za robotę bo zwyczajnie szkoda czasu, szydełkowe dziewczyny wiedzą że taka jest prawda.
Podziwiam Cię że pracujesz w restauracji z brzuszkiem niestety ja jestem sama więc normalna praca narazie poprostu nie wchodzi w gre
__________________





1MONIKA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 09:02   #15
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Dorabianie

Cytat:
Napisane przez 1MONIKA8 Pokaż wiadomość
Nie, nie schodzą. Mam wrażenie że zeszły by jakby były po max 5 zł i to z wysyłką a ja za takie pieniądze nawet się nie zabieram za robotę bo zwyczajnie szkoda czasu, szydełkowe dziewczyny wiedzą że taka jest prawda.
Podziwiam Cię że pracujesz w restauracji z brzuszkiem niestety ja jestem sama więc normalna praca narazie poprostu nie wchodzi w gre
Ja widze teraz po swojej mamie,ze warto coś umieć zrobić samemu.
Moja mama szydełkuje, robi na drutach, szyje, robi przetwory. Nie dorabia w taki spoób, ale dużo się oszczędza, przykład na sweter Młodego trzeba włoczki za ok 5 złotych. Gdzie ja dostane swetr za 5 złotych, chyba w lumpku Moja mama poszyla mi 3 zestawy pościeli, przerabia mi moje ubrania, swoje, mojego meża- mega oszczedność np za podwiniecie spodni u krawcowej 12 zł. Dla rodziny swego czasu haftowała piekne obrazy.

Jak patrze o nia widze,ze w tym tez jest pasja i.......zaradność. A badzmy szczere wiele z nas nie wie jak sie igłe w dłoni trzyma
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 09:05   #16
muminek88
Zadomowienie
 
Avatar muminek88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 991
Dot.: Dorabianie

jestem szefem kuchni wiec sie nie naprawcuje zanadto a ladne sa pieniadze wiec szkoda mi juz teraz zostawac w domu
muminek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 14:45   #17
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Dorabianie

Cytat:
Napisane przez 1MONIKA8 Pokaż wiadomość
Nie, nie schodzą. Mam wrażenie że zeszły by jakby były po max 5 zł i to z wysyłką a ja za takie pieniądze nawet się nie zabieram za robotę bo zwyczajnie szkoda czasu, szydełkowe dziewczyny wiedzą że taka jest prawda.
Podziwiam Cię że pracujesz w restauracji z brzuszkiem niestety ja jestem sama więc normalna praca narazie poprostu nie wchodzi w gre
Zapomniałam dopisac, a myyslałas o ozdobach choinkowych?

Moja tesciowa przwyiozła z Niemiec pieknie recznie robione zawieszki oczywiscie na szydełku. Na szydełku miałam tez podstawki pod "podgrzewacze". Nie mam teraz czasu, ani dostepu do owych rezczy, bo mam mega remont w domu, to bym Ci pokazała.

W kazdym razie ozdabiamy taka malutka choinke takimi szydełkowymi cudami- gwiazki zawieszki, aniołki- głowka z drewna a koprus z zapałek a do tego szatka na szydełku. Wyglada to inaczej i bardziej tak "tradycyjnie"?
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 06:48   #18
1MONIKA8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tu...i tam
Wiadomości: 184
Dot.: Dorabianie

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Ja widze teraz po swojej mamie,ze warto coś umieć zrobić samemu.
Moja mama szydełkuje, robi na drutach, szyje, robi przetwory. Nie dorabia w taki spoób, ale dużo się oszczędza, przykład na sweter Młodego trzeba włoczki za ok 5 złotych. Gdzie ja dostane swetr za 5 złotych, chyba w lumpku Moja mama poszyla mi 3 zestawy pościeli, przerabia mi moje ubrania, swoje, mojego meża- mega oszczedność np za podwiniecie spodni u krawcowej 12 zł. Dla rodziny swego czasu haftowała piekne obrazy.

Jak patrze o nia widze,ze w tym tez jest pasja i.......zaradność. A badzmy szczere wiele z nas nie wie jak sie igłe w dłoni trzyma


Gdzie ja kupię włóczkę za 5 zł? ;D Tak wiem tez sama ze to jest bardzo bardzo przydatne bo zrobilam dla swojej niuni kocyk, buciki i motylki nad lozeczko, troche zaoszczedzilam to fakt moze zle na to patrze po prpstu
Robię aniołki i takie listki na podgrzewacze ale nie sprzadam tego mniej jak za 12 czy 10 zl a ostatnio usłyszałam: daj mi przepis to sobie zrobie albo ze na chleb 3 zl nie ma a gdzie 12 na takie cos. Moze tez trafilam na jakies takie kobiety sama nie wiem...

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

ale nie bede sie poddawac, spazylam sie przez te babki ale moze faktycznie jak komus sie spodoba to kupi
__________________






Edytowane przez 1MONIKA8
Czas edycji: 2012-05-17 o 06:46
1MONIKA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 07:34   #19
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Dorabianie

Cytat:
Napisane przez 1MONIKA8 Pokaż wiadomość
Gdzie ja kupię włóczkę za 5 zł? ;D Tak wiem tez sama ze to jest bardzo bardzo przydatne bo zrobilam dla swojej niuni kocyk, buciki i motylki nad lozeczko, troche zaoszczedzilam to fakt moze zle na to patrze po prpstu
Robię aniołki i takie listki na podgrzewacze ale nie sprzadam tego mniej jak za 12 czy 10 zl a ostatnio usłyszałam: daj mi przepis to sobie zrobie albo ze na chleb 3 zl nie ma a gdzie 12 na takie cos. Moze tez trafilam na jakies takie kobiety sama nie wiem...

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

ale nie bede sie poddawac, spazylam sie przez te babki ale moze faktycznie jak komus sie spodoba to kupi

Za 5 zł masz jeden motek- 10 dg. Moja mama szpera po allegro- ludzie resztki wyprzedaja nawet motki po złotowce- Młody ma pstrokate sweterki, ale co tam.


No widzisz- zrobilas motylki, a nie kupilas tandetnej plastikowej karuzelki z fisiera za 200 złotyc- (chyba,ze sie myle) - patrz jaka oszczednosc.

Ja własnie robie pled wełniany do łozeczka ,zeby moc go przywiazac za rogi, bo sie Młody odkopuje- koszt- 0 złotych dostalam włoczke za darmo

Wracajac do tematu mojej mamuski- ona szpera duzo po portalach zagranicznych z "dziewiartwem" i stamtad bierze rozne inspiracje. Moze sama tez poszpera? google translator przeciez jest

A robotek na drutach probowałas? niewiele trudniejsze od szydełkowania
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 13:47   #20
Gosiak542
Raczkowanie
 
Avatar Gosiak542
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
GG do Gosiak542
Dot.: Dorabianie

Cytat:
Napisane przez 1MONIKA8 Pokaż wiadomość
Gdzie ja kupię włóczkę za 5 zł? ;D Tak wiem tez sama ze to jest bardzo bardzo przydatne bo zrobilam dla swojej niuni kocyk, buciki i motylki nad lozeczko, troche zaoszczedzilam to fakt moze zle na to patrze po prpstu
Robię aniołki i takie listki na podgrzewacze ale nie sprzadam tego mniej jak za 12 czy 10 zl a ostatnio usłyszałam: daj mi przepis to sobie zrobie albo ze na chleb 3 zl nie ma a gdzie 12 na takie cos. Moze tez trafilam na jakies takie kobiety sama nie wiem...

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

ale nie bede sie poddawac, spazylam sie przez te babki ale moze faktycznie jak komus sie spodoba to kupi


Pewnie nie ma co sie poddawac Mysle ze zbierze sie wiele osob które kupia cos fajnego a przede wszystkim cos orginalnego dla swojego dzieciaczka . A i wszelakie ozdoby to fajny pomysł.
__________________
06.04.2011r
Wojtaś
Gosiak542 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 15:44   #21
KarolinaPW
Zadomowienie
 
Avatar KarolinaPW
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 924
Dot.: Dorabianie

Koleżanka mojej teściowej ma niespełna roczne dziecko i miała taka sytuację, że musiała się utrzymać sama bo ojciec dziecka okazał się dupkiem i narkomanem.
I zaczęła piec torty, jeszcze jak mały miał pare miesięcy. Ponoć wyciąga z tego nawet 3-3,5 tys na miesiąc i nie narzeka. Myśli o rozwinięciu działalności kateringowej A wykształcenie ma całkiem w innym kierunku
Powodzenia
__________________
"When you’re in my arms
The world makes sense
There is no pretence
And you’re crying
When you’re by my side
There is no defence
I forget to sense I’m dying"


KarolinaPW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 20:58   #22
Asia_2006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Dorabianie

Cytat:
Napisane przez mamamamablizniaczek Pokaż wiadomość
sama byłabym zainteresowana dorabianiem, mam dwie córeczki prawie roczne- jak są starsze dzieci to może i łatwiej jest wziąć jeszcze jedno pod swoją opiekę. A inne sposoby dorabiania??

Ja dorabiałam sobie jako konsultantka biżuterii. Będąc w ciąży i na macierzyńskim szło całkiem całkiem ładnie, sprzedawałam znajomym i znajomych znajomym i trochę przez internet, bo w ten sposób też można. Więc z córką na spacerek, a po drodze na pocztę wysłać przesyłki Teraz na wychowawczym tez mam trochę chętnych. Myślę, że teraz przed świętami będzie trochę chętnych. Jestem zadowolona, bo nie ma żadnej presji co do wartości zakupów, więc żadnego stresu.
Także polecam, jak któraś z Was chciałaby coś więcej się dowiedzieć to proszę pisać
Asia_2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.