czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-15, 09:07   #1
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829

czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?


Witam serdecznie. Nie wiedziałam wjakim miejscu założyć wątek, ale postanowiłam tutaj. Otóż w październiku dostałam skierowanie na operację przegrody nosowej. Niestety jest to termin 22 maja 2015. Dość długo, wolałabym mieć to za sobą już. I stąd moje pytanie, czy można jakoś przyśppieszyć termin operacji? przecież to nie jest 15 godzinna operacja, tylko zwykły zabieg, który trwa godzinę. Gdzie powinnam się udać? co powiedzieć? czy ktoś miał taki zabieg i mógłby mi o nim opowiedzieć?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 09:31   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Nie wiedziałam wjakim miejscu założyć wątek, ale postanowiłam tutaj. Otóż w październiku dostałam skierowanie na operację przegrody nosowej. Niestety jest to termin 22 maja 2015. Dość długo, wolałabym mieć to za sobą już. I stąd moje pytanie, czy można jakoś przyśppieszyć termin operacji? przecież to nie jest 15 godzinna operacja, tylko zwykły zabieg, który trwa godzinę. Gdzie powinnam się udać? co powiedzieć? czy ktoś miał taki zabieg i mógłby mi o nim opowiedzieć?
zawsze możesz iść prywatnie i będzie dużo szybciej. Zabiegi planowane to minimum pół roku czekania. Masz mieć wyrównywaną przegrodę bo masz krzywą, tak? to ja Ci serdecznie współczuję, sam zabieg może i nie trwa długo ale to jest tak duża ingerencja w nos, że ałć. Będziesz cierpieć po operacji.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 09:55   #3
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

Popytaj o terminy w innych szpitalach. Ja na swoją operację przegrody nosowej czekam pół roku i idę na stół we wrześniu


pffe
A niby czemu współczujesz że ma mieć prostowaną przegrodę? Zabieg jak zabieg - poboli i przestanie. Ale jaki komfort będzie po operacji
__________________
24.10.2017 👶🏼

Ostatnie farbowanie 18.09.2014 - wracam do naturalnych włosów - wróciłam
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 10:06   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

Cytat:
Napisane przez olala22 Pokaż wiadomość
Popytaj o terminy w innych szpitalach. Ja na swoją operację przegrody nosowej czekam pół roku i idę na stół we wrześniu


pffe
A niby czemu współczujesz że ma mieć prostowaną przegrodę? Zabieg jak zabieg - poboli i przestanie. Ale jaki komfort będzie po operacji
bo łamią nos?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 10:15   #5
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

Łamią no i co? Jest się pod opieką lekarską więc nie widzę problemu.
__________________
24.10.2017 👶🏼

Ostatnie farbowanie 18.09.2014 - wracam do naturalnych włosów - wróciłam
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 10:21   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

Cytat:
Napisane przez olala22 Pokaż wiadomość
Łamią no i co? Jest się pod opieką lekarską więc nie widzę problemu.
dobrze, że masz takie podejście
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 10:36   #7
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

Zdaje sobie sprawę że każda ingerencja chirurgiczna może mieć nieprzyjemne konsekwencje ale nie popadam w jakaś paranoję Gdybym nie musiała poddać się tej operacji to bym nie poszła dobrowolnie pod nóż
__________________
24.10.2017 👶🏼

Ostatnie farbowanie 18.09.2014 - wracam do naturalnych włosów - wróciłam
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-15, 13:44   #8
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

Oj Pffe, po tatuażu cierpiałam, przebiciu języka, karku, pępka, warg, uszu, po założeniu aparatu.. no i żyję niczego z tych rzeczy nie żałuję. Poza tym nie będę miała łamanego nosa, tylko wycinane przerosty.
I tak, pół roku czekania jest ok, ale nie prawie 2 lata Prywatnie mnie nie stać, nie mam 4 tys do wyrzucenia.
Olala - a jeśli zaniosłam już skierowanie do tego jednego szpitala, to czy mogę do innego? nie orientuję się. Poza tym, skierowanie zostało wystawione na konkretny szpital
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 14:39   #9
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Oj Pffe, po tatuażu cierpiałam, przebiciu języka, karku, pępka, warg, uszu, po założeniu aparatu.. no i żyję niczego z tych rzeczy nie żałuję. Poza tym nie będę miała łamanego nosa, tylko wycinane przerosty.
I tak, pół roku czekania jest ok, ale nie prawie 2 lata Prywatnie mnie nie stać, nie mam 4 tys do wyrzucenia.
Olala - a jeśli zaniosłam już skierowanie do tego jednego szpitala, to czy mogę do innego? nie orientuję się. Poza tym, skierowanie zostało wystawione na konkretny szpital
ja też zniosłam tatuaż, przebijanie uszu w różnych miejscach i miałam dwa razy złamany nos i wiem, że nie pozwoliłabym sobie z własnej woli na taką "przyjemność".
Jak miałaś skierowanie na tamten szpital no to nic nie poradzisz, chyba, że załatwisz drugie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 15:45   #10
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Oj Pffe, po tatuażu cierpiałam, przebiciu języka, karku, pępka, warg, uszu, po założeniu aparatu.. no i żyję niczego z tych rzeczy nie żałuję. Poza tym nie będę miała łamanego nosa, tylko wycinane przerosty.
I tak, pół roku czekania jest ok, ale nie prawie 2 lata Prywatnie mnie nie stać, nie mam 4 tys do wyrzucenia.
Olala - a jeśli zaniosłam już skierowanie do tego jednego szpitala, to czy mogę do innego? nie orientuję się. Poza tym, skierowanie zostało wystawione na konkretny szpital

Jeśli miałaś wystawione skierowanie na konkretny szpital to pewnie będzie potrzebne drugie skierowanie. Ale pierw zadzwoń do szpitala i się dowiedz o czas oczekiwania na zabieg, czy przypadkiem dłużej się nie czeka. Albo popytaj ile u Ciebie kosztuje prywatny zabieg - choć to tanie nie jest

A swoją drogą to masz bardzo długi czas oczekiwania... No ale to jest nasza służba zdrowia...
__________________
24.10.2017 👶🏼

Ostatnie farbowanie 18.09.2014 - wracam do naturalnych włosów - wróciłam
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 09:46   #11
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ja też zniosłam tatuaż, przebijanie uszu w różnych miejscach i miałam dwa razy złamany nos i wiem, że nie pozwoliłabym sobie z własnej woli na taką "przyjemność".
Jak miałaś skierowanie na tamten szpital no to nic nie poradzisz, chyba, że załatwisz drugie.
Pewnie, lepiej chrapać, oddychać przez usta, ciągła utrata tchu przy szybkim marszu jest całkiem ok, ciągłe choroby górnych dróg oddechowych to sama frajda. Zniekształcony głos to żadna przeszkoda!
Pffe, miałaś kiedyś katar? Wiesz jakie są przywary kataru? Jak się mówi, jak się oddycha, jak trudno się zasypia? To wyobraź sobie, że ja męczę się tak 15 lat. I nie jest to moje widzimisię, tylko wskazanie lekarskie.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 10:40   #12
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Pewnie, lepiej chrapać, oddychać przez usta, ciągła utrata tchu przy szybkim marszu jest całkiem ok, ciągłe choroby górnych dróg oddechowych to sama frajda. Zniekształcony głos to żadna przeszkoda!
Pffe, miałaś kiedyś katar? Wiesz jakie są przywary kataru? Jak się mówi, jak się oddycha, jak trudno się zasypia? To wyobraź sobie, że ja męczę się tak 15 lat. I nie jest to moje widzimisię, tylko wskazanie lekarskie.
to wyobraź sobie, że ja się tak męczę od zawsze i będę się męczyć bo mam tak alergicznie, do tego dochodzi swędzący nos, oczy, podniebienie a z katarem nie zasnę. Także tak, wiem jak to jest
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 13:57   #13
zustek
Raczkowanie
 
Avatar zustek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 80
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

sory że sie wtryniam ale może i łamią nos przy takich operacjach ale jest to pod narkozą i pacjent tego nie czuje więc w czym stres.
zustek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 14:40   #14
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

Cytat:
Napisane przez zustek Pokaż wiadomość
sory że sie wtryniam ale może i łamią nos przy takich operacjach ale jest to pod narkozą i pacjent tego nie czuje więc w czym stres.
ale co z tego jak ból jest dopiero po operacji?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 21:38   #15
agnieszka_kak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 608
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

Mialam niedawno operacje w szpitalu w Ciechanowie, na oddziale laryngologii, i ludzie tam mieli operowane przegrody nosowe. Krótko czekali- jakies 2 miesiące. Spróbuj tam zadzwonić.
agnieszka_kak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 10:42   #16
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: czy da się przyśpieszyć czas oczekiwania na operację?

Zmień szpital albo idź prywatnie. Swoją drogę, niezłe teraz są terminy... Przecież to dopiero za rok!
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-11 11:42:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:03.