Rzucić palenie, część II - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-07, 21:50   #301
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Rzucić palenie, część II

ja odkładam na cienie do powiek, kasę na fajki... póki co nie mam odpowiedniego sprzętu by tworzyć cuda na oczach.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 21:58   #302
Wioletta28
Raczkowanie
 
Avatar Wioletta28
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: New Life:) Poland
Wiadomości: 253
GG do Wioletta28
Dot.: Rzucić palenie, część II

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Jak pisalam kilka tygodni wczesniej - cytyzyna, czyli substancja aktywna w tabexie to substancja odurzajaca, czyli normalne ze czujesz sie nacpana. Mozesz odczuwac stany euforyczne i wzmozona swiadomosc kolorow. ALE jesli masz mdlosci, bole glowy albo serca powinnas przerwac branie leku natychmiast. I nigdy dziewczyny nie przekraczajcie dawki bo to moze byc niebezpieczne.
no tak, ale to jest dziwne, bo na ulotce pisze, zeby brac co dwie godziny, ale jednoczesnie nie przekraczac 6 tabletek na dzien, a ja biorac od 14, co dwie godziny, wzielam wlasnie piata dziwne to.. chyba, ze powinam isc wczesniej spac Poki co, nic mi nie dolega, nacpanie przeszlo.. zobaczymy co dalej..
Wioletta28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 22:53   #303
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Rzucić palenie, część II

Dziś dzień na luzie,żadnej chęci na fajki.
Za to sheesha jest wśród nas!
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 23:08   #304
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Rzucić palenie, część II

A paliłaś melasę bez tytoniu ?? Czy taką z tytoniem (?)
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 23:17   #305
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Rzucić palenie, część II

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
A paliłaś melasę bez tytoniu ?? Czy taką z tytoniem (?)
Bez tytoniu,zainwestowałam. Jak rzucać to wszystko! (ale jak rzucę fajki to sheesha będzie znów z tytoniem). Trochę wilgotna ta melasa była i trudniej się nakładało. No i fajnie pachnie. A smak? Trochę inny,ale też fajny.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 23:21   #306
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Rzucić palenie, część II

Weź, ja dostałam el nakhlę colę i melona, z allegro dopiero przyszło
A jakiej firmy masz tą beztytoniówkę, może też się zdecyduję
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 23:24   #307
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Rzucić palenie, część II

Al Afrah.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 23:31   #308
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Rzucić palenie, część II

A to ta najpopularniejsza , widziałam ją w sklepie. Zastanawiam się nad jej szkodliwością.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 23:33   #309
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Rzucić palenie, część II

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
A to ta najpopularniejsza , widziałam ją w sklepie. Zastanawiam się nad jej szkodliwością.
Jaką szkodliwością?
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 23:40   #310
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Rzucić palenie, część II

To na pewno nie jest szkodliwe?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 02:38   #311
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Rzucić palenie, część II

Laski, faja wodna jest tak samo szkodliwa jak palenie peta. Podobnie z zielem - jesli palicie, na czas rzucania petow musicie rzucic, bo na poziomie behawioralnym nadal podtrzymujecie nawyk.

Wiola przeczytaj dokladnie ulotke - do 6 to naprawde max, przy silnym przedawkowaniu mozesz sie nawet przekrecic, to co pisalam to nie zarty. Tabex jest cool, bo naprawde pomaga, ale to nie czekolada tylko srodek odurzajacy z tej samej klasy co nikotyna. Od nikotyny swoja droga tez sie mozna przekrecic, tyle, ze nikt jej nie absorbuje z peta na tyle duzo, zeby to bylo niebezpieczne. Cytyzyna natomiast w tabletkach, wiec cala sie ladnie wchlonie, poza tym co przez watrobe nie przejdzie.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-08, 10:08   #312
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Rzucić palenie, część II

WIOLA, tez mialam z tym klopot, bo wstaje normalnie o 5 i klade sie okolo 22-23, co daje w sumie jakby wiecej godzin niz 12 radzilam sobie tak, ze pierwszego bralam pozniej niz z chwila otwarcia oczu, a pozostale co 2,5h, w sumie zdarzalo mi sie wziac wiecej niz 6, ale ja dobrze reagowalam na tabex, tzn. niczego nienormalnego nie odczuwalam. Natomiast moj facet po jednym dniu brania wg wskazan o malo co sie nie przekrecil i odtad ucieka przed tabsiem jak diabel od wody swieconej. Cisnienie mial mega podwyzszone, puls jak po maratonie, blady i zimne poty. Powiedzial, ze tego k....stwa kijem nawet nie dotknie
U mnie dzien 20 jestem debesciara :upi:
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 11:22   #313
_Alessandra
Zakorzenienie
 
Avatar _Alessandra
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Świdnica.
Wiadomości: 6 069
Dot.: Rzucić palenie, część II

Co do Tabexów , opowiadałam o tym wczoraj mojemu Tż'towi i jak mój brat (23 lata ) tylko usłyszał tą nazwę to myślałam, że zaraz krzyczeć zacznie On mówi, że to są najnormalniejsze w świecie psychotropy, tylko o lżejszym działaniu i on kiedyś też to brał ( miał owszem w swoim życiu pewien etap 'rzucam palenie' ale miał za mało silnej woli ) i mówił, że nie dość, że się strasznie pocił, to w nocy miał takie koszmary i to tak realne, że on ciągle krzyczał przez sen i się rzucał po łóżku - no pamiętam taki etap, bo zanim się wyprowadził mieliśmy koło siebie pokoje, to dzień w dzień się go pytałam czy on coś bierze , że tak po nocy wrzeszczy Mówił też, że ciągle się czuł jak naćpany, taki otumaniony, bolała go głowa ciągle,miał trudności z zasypianiem,koncentracją i w ogóle totalnie źle z nim było. Więc odstawił, bo za bardzo się męczył i teraz jak słyszy tą nazwę to nim aż trzęsie .
Ja nie wiem, nie brałam tego, więc nie wypowiem się jak działało na mnie, ale może to co jest odpowiednie dla jednych osób dla drugich może okazać się katorgą - więc może Wiolu one nie są dla Ciebie ?
__________________
14.08.2013 - England..

książkoholiczka


10.03.2009 - razem
_Alessandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 12:45   #314
cocaine_kate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 487
Dot.: Rzucić palenie, część II

o matko ale zapisałyście dużo stron mi dzisiaj leci 24. dzień bez fajki, nie licząc 5 machów, które wzielam parę dni temu z GŁUPOTY
__________________
and if i dreamin' ,i dreamin' of you .
cocaine_kate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 12:53   #315
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Rzucić palenie, część II

Cytat:
Laski, faja wodna jest tak samo szkodliwa jak palenie peta. Podobnie z zielem - jesli palicie, na czas rzucania petow musicie rzucic, bo na poziomie behawioralnym nadal podtrzymujecie nawyk.
Ale mi chodzi o melasę bez tytoniu, czy ona też jest szkodliwa.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 14:42   #316
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Rzucić palenie, część II

Muszynianko ale tu nie chodzi o szkodliwosc tylko o to, ze sie czyms zaciagasz, czyli w swoich nawykach nie odchodzisz od skojarzen zaciaganie=przyjemnosc. Przyciskac do sciany Cie nie bede - kazdy robi co chce, ale uwazaj z tym, bo co z tego jak tydzien czy ile tam nie zapalisz tytoniu w zadnej formie jesli w Twojej glowie o jakiejkolwiek formie palenia bedziesz stale marzyc.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 19:26   #317
Wioletta28
Raczkowanie
 
Avatar Wioletta28
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: New Life:) Poland
Wiadomości: 253
GG do Wioletta28
Dot.: Rzucić palenie, część II

Dzieki Kobietki za porady Ja po prostu sie troche wystraszylam, i chcialam sie dowiedziec jak na was dzialal tabex. Dzisiaj jest juz w porzadku tzn. rano jeszcze bylam lekko przycpana, ale zmniejszylam dawke i biore srednio co 3 godziny, i teraz nie czuje zadnych skutkow ubocznych. Tylko, ze do palenia tez nie czuje wstretu, hmm, ale moze jeszcze za wczesnie?
Co do palenia fajki wodnej, to mnie sie wydaje, ze moze nie tyle co to jest szkodliwe, ale nie pomaga w rzuceniu, bo wydaje mi sie, ze czlowiek bardziej niz od nikotyny uzalezniony jest od samego odruchu zaciagania sie, przynajmniej ja. Ja bardziej jestem uzaleniona od czynnosci palenia niz od nikotyny.. Bez nikotyny potrafie chyba zyc, ale sam fakt tego zaciagania sie, siedzenia przy fajce z sama soba jest za***iste, nie wpominajac o jednosci palaczy i cudownych pogaduchan na fajce Tego mi najbardziej szkoda.. Pozdrawiam was drogie wspolrzucaczki
Wioletta28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 19:35   #318
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Rzucić palenie, część II

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Muszynianko ale tu nie chodzi o szkodliwosc tylko o to, ze sie czyms zaciagasz, czyli w swoich nawykach nie odchodzisz od skojarzen zaciaganie=przyjemnosc. Przyciskac do sciany Cie nie bede - kazdy robi co chce, ale uwazaj z tym, bo co z tego jak tydzien czy ile tam nie zapalisz tytoniu w zadnej formie jesli w Twojej glowie o jakiejkolwiek formie palenia bedziesz stale marzyc.
Ja się nią nie zaciągam od września
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 20:30   #319
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Rzucić palenie, część II

No według mnie to dobre zastępstwo, jeżeli melasa bez tytoniowa jest nieszkodliwa, to to dobry substytut.
Ale nie wiem, muszę o tym poczytać...

Dzisiaj wzięłam papierosa do ręki, poszłam daleko daleko na spacer. I gdy miałam podpalić, wyrzuciłam i zdeptałam żeby mnie nie kusiło. Miałam chwilę zawahania, oj miałam...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-08, 23:14   #320
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Rzucić palenie, część II

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
No według mnie to dobre zastępstwo, jeżeli melasa bez tytoniowa jest nieszkodliwa, to to dobry substytut.
Ale nie wiem, muszę o tym poczytać...

Dzisiaj wzięłam papierosa do ręki, poszłam daleko daleko na spacer. I gdy miałam podpalić, wyrzuciłam i zdeptałam żeby mnie nie kusiło. Miałam chwilę zawahania, oj miałam...
Muszynianka,po cholere wzięłaś owoc zakazany ze sobą? Rzucamy! Rzucamy!Wyrzuć zapalniczkę,zapałki itp. Fajki również.
Ja czuję się jak kilkanaście lat temu. Zero nałogu,zero ciągnięcia...Chyba dobrze mi idzie.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 23:58   #321
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Rzucić palenie, część II

Zakazany owoc trzymam w samochodzie, żeby mnie przed snem nie kusiło.
Trenuję silną wolę.
Kolejny piękny dzień bez wypalenia papierosa :P choć dzisiaj ciężko było
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:52   #322
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Rzucić palenie, część II

Cytat:
Napisane przez Wioletta28 Pokaż wiadomość
Dzieki Kobietki za porady Ja po prostu sie troche wystraszylam, i chcialam sie dowiedziec jak na was dzialal tabex. Dzisiaj jest juz w porzadku tzn. rano jeszcze bylam lekko przycpana, ale zmniejszylam dawke i biore srednio co 3 godziny, i teraz nie czuje zadnych skutkow ubocznych. Tylko, ze do palenia tez nie czuje wstretu, hmm, ale moze jeszcze za wczesnie?
Co do palenia fajki wodnej, to mnie sie wydaje, ze moze nie tyle co to jest szkodliwe, ale nie pomaga w rzuceniu, bo wydaje mi sie, ze czlowiek bardziej niz od nikotyny uzalezniony jest od samego odruchu zaciagania sie, przynajmniej ja. Ja bardziej jestem uzaleniona od czynnosci palenia niz od nikotyny.. Bez nikotyny potrafie chyba zyc, ale sam fakt tego zaciagania sie, siedzenia przy fajce z sama soba jest za***iste, nie wpominajac o jednosci palaczy i cudownych pogaduchan na fajce Tego mi najbardziej szkoda.. Pozdrawiam was drogie wspolrzucaczki
Ja sie z tym zgadzam. Dlatego ludzie niepalacy 5 lat np, wracaja do palenia. Bo najnormalniej w swiecie, mimo braku uzaleznienia fizycznego, tesknia za smierdzielem. Z badan wynika, ze najskuteczniejsze terapie (czyli takie gdzie ludzie nie maja nawrotu do uzaleznienia) to wlasnie terapie behawioralne czyli uczenie sie zycia bez peta i czerpanie z tego radosci bez potrzymywania sentymentu do fajki. Przed kazda mysla w stylu siedzenie z fajka jest ******ste musicie sie bronic i wytlumaczyc sobie ze wcale nie. Ze to tylko trucie sie i odurzenie sprawia ze Wam sie wydaje ze jest super. Jak narkoman jakis wacha klej tez mu sie wydaje, ze jest super a chyba jednak takie super to nie jest.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 01:22   #323
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Rzucić palenie, część II

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Ja sie z tym zgadzam. Dlatego ludzie niepalacy 5 lat np, wracaja do palenia. Bo najnormalniej w swiecie, mimo braku uzaleznienia fizycznego, tesknia za smierdzielem. Z badan wynika, ze najskuteczniejsze terapie (czyli takie gdzie ludzie nie maja nawrotu do uzaleznienia) to wlasnie terapie behawioralne czyli uczenie sie zycia bez peta i czerpanie z tego radosci bez potrzymywania sentymentu do fajki. Przed kazda mysla w stylu siedzenie z fajka jest ******ste musicie sie bronic i wytlumaczyc sobie ze wcale nie. Ze to tylko trucie sie i odurzenie sprawia ze Wam sie wydaje ze jest super. Jak narkoman jakis wacha klej tez mu sie wydaje, ze jest super a chyba jednak takie super to nie jest.
Rencyma i nogyma się podpisuję, jako ta zaznajomiona z tematem z racji studiów i przyszłego zawodu
Dlatego właśnie, dopóki nie mam Tabexu, uczę się chodzić do łazienki bez fajka, nie palić w drodze na przystanek itd.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 01:59   #324
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Rzucić palenie, część II

No, ale każda z was jedzie na tabexie, ja nie.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 10:10   #325
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Rzucić palenie, część II

Jest godzina 5 i zaraz idę biegać. Staram się swój dzień wykorzystać w 100% i nie myśleć o NICH.
muszynianka,ja także nie biorę tabexu.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 11:05   #326
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Rzucić palenie, część II

Ja tez nie biore tabexu
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 20:01   #327
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Rzucić palenie, część II

O, to się zdziwiłam
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 20:07   #328
_Alessandra
Zakorzenienie
 
Avatar _Alessandra
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Świdnica.
Wiadomości: 6 069
Dot.: Rzucić palenie, część II

ja też raczej nie będę brać no chyba, że oszaleję z braku fajek to tak

za przeproszeniem ku*** dzisiaj miał być ostatni dzień z fajką a ja dzisiaj nic nie wypaliłam bo się skończyły a na jeden dzień kasy nie chciałam tracić Kurde,kurde kurde !! Już cała chodzę nooo Jak ja wytrzymam chociaż dwa dni bez fajki , i do tego po tygodniu nie przytyję paru kilo to będzie sukces naprawdę ! Dzisiaj jak nie miałam fajki to tylko siedzę i jem jem i siedzę no cholera jasna Przepraszam laseczki, ale musiałam gdzieś się wyżyć..
__________________
14.08.2013 - England..

książkoholiczka


10.03.2009 - razem
_Alessandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 21:08   #329
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Rzucić palenie, część II

Cytat:
Napisane przez _Alessandra Pokaż wiadomość
ja też raczej nie będę brać no chyba, że oszaleję z braku fajek to tak

za przeproszeniem ku*** dzisiaj miał być ostatni dzień z fajką a ja dzisiaj nic nie wypaliłam bo się skończyły a na jeden dzień kasy nie chciałam tracić Kurde,kurde kurde !! Już cała chodzę nooo Jak ja wytrzymam chociaż dwa dni bez fajki , i do tego po tygodniu nie przytyję paru kilo to będzie sukces naprawdę ! Dzisiaj jak nie miałam fajki to tylko siedzę i jem jem i siedzę no cholera jasna Przepraszam laseczki, ale musiałam gdzieś się wyżyć..
Ja proponuję posprzątać dom,albo iść na siłownie po uderzać w worek treningowy.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 21:20   #330
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Rzucić palenie, część II

Przyznaję się, wzięłam kilka "buchów" Jezu.
Dzięki Bogu od jutra zacznie mi się wstawanie i całe dnie poza domem z dala od papierosa w miejscu gdzie się nie pali.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-08 08:19:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.