Płaska/nie równa główka ->leczenie? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-12, 07:43   #121
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Powiem szczerze- widać to spłaszczenie, ale nie ma dramatu tj. u nas było dużo gorzej, głowa jak trójkąt ostrokątny. No muszę te zdjęcia znaleźć,moze cię pocieszą...ja bym na twoim miejscu spróbowała w innej klinice jeśli można się przenieść. A co do efektów- u nas tak mniej więcej wyglądała główka po PÓŁ ROKU noszenia kasku! także ten...oczywiście, że jest nadzieja i to spora, że się poprawi. Tylko pilnujcie, nie litujcie się, że małemu nie wygodnie, że coś tam uwiera-przeszkadza itp. Wiem, że czasem aż się serce kraje, ale zdejmujcie tylko do kąpieli i w tym czasie czyśćcie kask codziennie, bo niestety będzie woniał pod koniec terapii- dziecko się najwięcej w czasie snu poci i nad tym nie macie kontroli.
Polecam ogolić młodego na 3 mm- naprawdę i jemu i wam będzie wygodniej
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 09:09   #122
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Jak dla mnie też nie ma dramatu, sporo dzieci ma taki kształt główki.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 21:20   #123
Sylwia91ds
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 10
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

La'Mbria znalazłaś moze te zdjęcia? I mam pytanie jak wy radziliscie sobie z kaskiem latem,w gorące dni? My już teraz mamy problem a jest dopiero marzec. W cieple dni maly troche pobiega i spoci sie,to ciagnie kask bo go boli. Gdy go zdejmuje glowa jest w czerwonych plamach z przegrzania. Gdy plamy znikną zakladam znow kask,ale latem maly w ogole nie bedzie mogl sie ruszac. A ma 1,5 roku,jest aktywny,chce biegac i grac w piłkę a kask utrudnia nam cala sprawe. Pozdrawiam
Sylwia91ds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 08:31   #124
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Cytat:
Napisane przez Sylwia91ds Pokaż wiadomość
La'Mbria znalazłaś moze te zdjęcia? I mam pytanie jak wy radziliscie sobie z kaskiem latem,w gorące dni? My już teraz mamy problem a jest dopiero marzec. W cieple dni maly troche pobiega i spoci sie,to ciagnie kask bo go boli. Gdy go zdejmuje glowa jest w czerwonych plamach z przegrzania. Gdy plamy znikną zakladam znow kask,ale latem maly w ogole nie bedzie mogl sie ruszac. A ma 1,5 roku,jest aktywny,chce biegac i grac w piłkę a kask utrudnia nam cala sprawe. Pozdrawiam
a ogoliliście włoski całkiem na łyso? To sporo daje w kwestii chłodzenia.
Mysmy nawet w wakacje (takie zagraniczne w meeega gorącym klimacie) nie odpuścili. Zdejmowaliśmy na pare minut gdy już się pot lał z czoła, a potem znów i znów...no ale w sumie też ze względu na kask dużo czasu spędzaliśmy w cieniu i...na foteliku rowerowym całymi dniami go woziliśmy.
Zdjęcie gdzieś mam, ale nie wiem gdzie
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 13:58   #125
Sylwia91ds
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 10
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

No obciete byly na poczatku,ale juz wyrosły I nie chce ich ścinać bo mamy kilka imprez w tym roku,a z takim lysym nie chce isc. I po wczorajszej kontroli ten glupi lekarz twierdzi ze za 4 tygodnie mamy go zdjac bo juz sie nie da nic zrobic,a mamy go dopiero 3 miesiące. Glowa sie poprawila w kształcie ale mozna lepszy wynik oaiagnac dluzej noszac.
Sylwia91ds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 14:01   #126
Sylwia91ds
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 10
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Zdjecie przed ,po miesiacu,po 3 miesiacach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (48,4 KB, 128 załadowań)
Sylwia91ds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 14:10   #127
Sylwia91ds
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 10
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Druga strona
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (49,2 KB, 113 załadowań)
Sylwia91ds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-23, 06:37   #128
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Ja bym słuchała lekarza, głowa wygląda normalnie.
Moim zdaniem nie jesteś obiektywna.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 10:02   #129
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Wg mnie twój synek ma teraz śliczną główkę, myśmy na taką poprawę czekali 11 miesięcy, można powiedzieć, że "wstrzeliliście" się w okienko wzrostowe, kiedy dziecku się intensywnie zmieniała głowa.
Ja bym słuchała lekarza.
Będziecie mieli jeszcze wizytę?
Możecie sobie zostawić kask do spania, albo kupić poduszkę z dziurką "na zaś" jak już nie będzie kasku musiał nosić cały czas.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 08:07   #130
Sylwia91ds
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 10
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Tak mamy wizytę 25.04 . To wizyta koncowa. Kask na pewno zostawię choćby na pamiątkę. A poduszkę z dziurką mam bo uzywalam od 4 miesiąca ale niewiele sie przydaje. Maly sie kreci w nocy i praktycznie na niej nie lezy.
Sylwia91ds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-25, 07:31   #131
krzywychlopak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 7
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Krzywa głowa jest spowodowana ułożeniem dziecka w brzuchu, nie brakiem wit D. Ja mam krzywą głowę chodziaz, jestem już prawie dorosły

Edytowane przez krzywychlopak
Czas edycji: 2017-04-06 o 20:32
krzywychlopak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-28, 12:37   #132
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Cytat:
Napisane przez krzywychlopak Pokaż wiadomość
Krzywa głowa jest spowodowana ułożeniem dziecka w brzuchu, nie brakiem wit D. Ja mam krzywą głowę chodziarz, jestem już prawie dorosły
Taaa jasne...wszystkie krzywe głowy są spowodowane jednym i tym samym...

Weź człowieku pomyśl zanim napiszesz powody krzywych głów są różne, jak rożne są dzieci i ich rodzice.

Czasem jest to złe ułożenie, czasem brak Wit.D3 czasem coś innego.


Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 20:36   #133
krzywychlopak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 7
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Jeżeli, dziecko układa się w literkę C to jest to spowodowane ułożenie i nie tylko głową rośnie krzywo, ale całe ciało i po tym można mieć problemy w odcinku lędźwiowego.
krzywychlopak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 07:23   #134
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Tak, bo w brzuchu matki dziecko w ogóle nie zmienia pozycji wielokrotnie i nie ma na tyle miękkich kości czaszki że przy porodzie łatwo przeciska główkę, bo jest już twarda i na stałe uformowana a po porodzie już nic jej nie "formuje" nawet leżenie plackiem na lewym boku chociażby
Nie ma już tej biologii w szkołach czy co?
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 13:26   #135
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

I jakby fizjologiczną pozycją noworodka i niemowlęcia nie była literka C.
😂

Ale to raczej troll.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 08:59   #136
Wioletta28
Raczkowanie
 
Avatar Wioletta28
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: New Life:) Poland
Wiadomości: 253
GG do Wioletta28
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Krzywychłopak ma trochę racji, tendencja do płaskiej główki może już pojawić się w brzuchu matki. U moich bliźniaków tak właśnie było Fakt, urodzili się z pięknymi, okrągłymi główkami z tendencją do spania na lewym boku w przypadku jednego z bliźniąt i na prawym boku w przypadku drugiego chłopaka. W efekcie obaj mają symetrycznie spłaszczone główki i asymetrię ułożeniową. Nie dało się tego "naprawić" pozycjonowaniem i chłopcom nie wyrównały się głowy. W związku z tym, w wieku 10,5 miesiąca założyłam im kaski.

No i tu jest jazda. Najpierw urabiałam męża na te kaski, w końcu je kupiliśmy a teraz mam traumę zakładając im te kaski na główki, tym bardziej, że się buntują w dzień i nie potrafią w nich spać w nocy. Kaskowe mamy, jak wy radziłyście sobie z niechęcią maluchów do kasku i stresem związanym z zakładaniem im hełmów na głowy.. Wmawiam sobie, że to dla ich dobra, ale nie potrafię wytrwać 23h bez zdejmowania kasków (

Edytowane przez Wioletta28
Czas edycji: 2017-09-26 o 19:13
Wioletta28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 13:58   #137
krzywychlopak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 7
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Wiem, że mam rację, ale uznałem, że nie ma sensu z nimi dyskutować, sam mam płaskagłowę z jednej strony i wiem, że jest to straszne, więc ja na twoim miejscu nie miał bym żadnych wątpliwości co do noszenia kasku, bo jest to nie porównywalne, z konsekwencjami które będą jeżeli głowy się nie wyprostuje i te fizyczne a w szczególności psychiczne i proszę abyś się udała do fizjoterapeuty, bo poza tym że dziecko ma krzywa głowę na także asymetryczne ciało i ja np mam bóle w kręgosłupie jak i napięta jedną stronę ciała, więc udaj się póki ma to jeszcze sens. Pozdrawiam i przepraszam za pisownię pisałem szybko iż telefonu 😁
krzywychlopak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 07:42   #138
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Cytat:
Napisane przez Wioletta28 Pokaż wiadomość
Krzywychłopak ma trochę racji, tendencja do płaskiej główki może już pojawić się w brzuchu matki. U moich bliźniaków tak właśnie było Fakt, urodzili się z pięknymi, okrągłymi główkami z tendencją do spania na lewym boku w przypadku jednego z bliźniąt i na prawym boku w przypadku drugiego chłopaka. W efekcie obaj mają symetrycznie spłaszczone główki i asymetrię ułożeniową. Nie dało się tego "naprawić" pozycjonowaniem i chłopcom nie wyrównały się głowy. W związku z tym, w wieku 10,5 miesiąca założyłam im kaski.

No i tu jest jazda. Najpierw urabiałam męża na te kaski, w końcu je kupiliśmy a teraz mam traumę zakładając im te kaski na główki, tym bardziej, że się buntują w dzień i nie potrafią w nich spać w nocy. Kaskowe mamy, jak wy radziłyście sobie z niechęcią maluchów do kasku i stresem związanym z zakładaniem im hełmów na głowy.. Wmawiam sobie, że to dla ich dobra, ale nie potrafię wytrwać 23h bez zdejmowania kasków (
Ja nie miałam problemu ze zdejmowaniem i płaczem. Młody założył kask mając 11mcy i nosił prawie rok...a mo ze na 2 urodziny zdjęlismy...nie pamiętam dokładnie. W każdym razie- nosił długo.
Codziennie nawet w największy upał. Zdejmowalismy tylko na czas kąpieli i zabiegów higienicznych (tak szczerze- musiał po prostu wyschnąć bo codziennie był upocony obrzydliwie). Dziecko goliłam na 2mm albo łyso, żeby mu włosy dodatkowej warstwy cieplnej nie tworzyły.
Nie marudził Ale baaaaaaaardzo naprawdę bardzo dużo mu tłumaczylismy, że trzeba, ze dla zdrowia głowki itp no i po prostu nie było buntu. U nas kask był czymś zwyczajnym jak pampers w tamtym czasie.
Ja bym na twoim miejscu po prostu zmuszała siebie i męża do zakladania kasku mimo wszystko. Bez żadnej taryfy ulgowej.
Teraz może chłopcom to przeszkadza, ale pomyśl jak bardzo przez CALE ZYCIE będzie im przeszkadzać krzywa głowa!
Wiem, że czasem aż boli jak się patrzy na takiego 1,5 roczniaka jak sie mocuje z kaskiem...albo robi histerię. Musisz być twarda. Nie jest to łatwe, no ale od tego jesteście rodzicami, żeby wiedzieć więcej i robić to coś dobre dla dzieci. Nawet jeśli one nie rozumieją konsekwencji.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 08:30   #139
Wioletta28
Raczkowanie
 
Avatar Wioletta28
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: New Life:) Poland
Wiadomości: 253
GG do Wioletta28
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Cytat:
Napisane przez krzywychlopak Pokaż wiadomość
Wiem, że mam rację, ale uznałem, że nie ma sensu z nimi dyskutować, sam mam płaskagłowę z jednej strony i wiem, że jest to straszne, więc ja na twoim miejscu nie miał bym żadnych wątpliwości co do noszenia kasku, bo jest to nie porównywalne, z konsekwencjami które będą jeżeli głowy się nie wyprostuje i te fizyczne a w szczególności psychiczne i proszę abyś się udała do fizjoterapeuty, bo poza tym że dziecko ma krzywa głowę na także asymetryczne ciało i ja np mam bóle w kręgosłupie jak i napięta jedną stronę ciała, więc udaj się póki ma to jeszcze sens. Pozdrawiam i przepraszam za pisownię pisałem szybko iż telefonu 😁
Moi chłopcy są rehabilitowani od 3 miesiąca życia więc asymetrii ciała już na szczęście nie mają, zostały główki i u jednego niskie napięcie mięśniowe Już jest bardzo dobrze Zostały głowy, które są zakaskowane i chłopaki coraz lepiej to znoszą Niemniej jednak przeraza mnie wizja ciągłego noszenia kasków przez co najmniej pół roku Dlatego jestem Wam wdzięczna za te słowa otuchy
PS: przepraszam za brak kropek, ale w klawiaturze mi kropka nawaliła i się nie pokazuje )
Wioletta28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-28, 21:33   #140
krzywychlopak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 7
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Pół roku się troche pomęczyć to jednak nic w porównaniu z całym życiem.
krzywychlopak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 13:18   #141
Meg132
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Dajcie proszę znać, czy teraz wyrównała się główka Waszym dzieciom? Jestem w podobnej sytuacji, mój synek miał kręcz szyi po urodzeniu. Miałam trudny poród przez to, że był duży 4,200 kg, w brzuchu był w złej pozycji- potylicowo tylnie. Po urodzeniu wyglądał jak ufoludek. Lekarze nie widzieli problemu i bagatelizowli sytuację. Nie zauważyli kręczu szyi. Ja z mężem napierałam na rehabilitację dziecka. Dzięki temu od 1,5 miesiąca do ok.8, rehabilitowany był metodą Vojty. W nocy bardzo często budził się -co godzina. Przez co miałam możliwość poprawiania mu często główki w czasie snu, bo wszelkie wałki, kliny odpychał od głowy. Dowiedziałam się od rehabilitantki o kaskach,ale mały nie załapałby się na nie, bo ma nierówność centymetrową- z tego , co dowiedziałam się. Jak dla mnie jednak jest to bardzo widoczna nierówność. Zwłaszcza, że to chłopak. Nie będę mu trzymała cały czas długich włosów. Nie chcę, żeby zostało mu tak do końca życia. Przy kąpieli staram się mu masować główkę codziennie i w czasie, gdy jest tylko taka możliwość. W nocy cały czas go przekładam na tą uwypukloną stronę. Podpowiedźcie, co jeszcze mogłabym zrobić?
Meg132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 13:34   #142
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Płaska/nie równa główka ->leczenie?

Może jednak ta centymetrową nierówność nie jest aż tak widoczna, jak Ci się wydaje?

Nie piszę złośliwie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-26 14:34:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.