Wstydliwy problem...pomozcie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-29, 23:27   #1
*MiSiUnIa*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10

Wstydliwy problem...pomozcie...


Witam! Chcialabym rozpoczac wspolzycie z moim chlopakiem. Jest tylko jeden problem, problem dla mnie baaardzo wstydliwy...
Otoz jego czlonek nie miesci sie we mnie, to niemozliwe, bo to naprawde niewielki otworek. Nie wiem jak mozna rozciagnac te miesnie...poradzcie cos prosze!
*MiSiUnIa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 10:27   #2
ghs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Hmm... a czy próbowaliście już, czy tylko tak ci się wydaje?
ghs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 15:33   #3
*MiSiUnIa*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

wiesz nawet z tamponem mam problem...ale probowalismy tez z chlopakiem...i nie da sie. Strasznie glupia sytuacja...
*MiSiUnIa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 16:11   #4
*MiSiUnIa*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

czy ktos moze mi cos doradzic???
*MiSiUnIa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 16:15   #5
Artur_z_daleka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 59
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Hehe a podobno im wiekszy tym lepszy Jak widac nie zawsze, nie dla kazdej
A tak na serio, to albo bedziecie musieli sie zadowolic innymi metodami, ale to nie wrozy najlepiej na przyszlosc zwiazku, albo musisz sie po prostu porozciagac. Wiesz... jeden paluszek, potem dwa... moze trzy... powoli, cierpliwie i sie poluzuje. Moze po paluszkach jakies wibratorki, ktore obwodem sa troche mniejsze od Twojego Kochanego.
Swoja droga zazdroszcze troche chlopakowi, dla faceta im ciasniej tym przyjemniej.
Zycze powodzenia i cierpliwosci
Artur_z_daleka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 16:54   #6
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Było już kilka tego typu wątków.
Proponuje przeszukać forum i sytuacja powinna CI się nieco rozjaśnić.

__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 21:54   #7
facet_na_pustyni
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar facet_na_pustyni
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 382
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

UU nie martw sie, moj "przyjaciel" nie jest murzynem - tzn nie nalezy do tych rozmiarow :P , a z poprzednia i obecna partnerka byly takei same problemy. Po prostu jesli kobieta jest dziewica to czasem pochwa jest bardzo ciasniutka :P Troche sie pocwiczy paluszkami, jak to napisal Artur - najpierw jeden, potem dwa.. i w koncu jest OK

Nie łam sie, to powinien byc powod do dumy
facet_na_pustyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-30, 22:14   #8
*MiSiUnIa*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

dziekuje za Wasze odpowiedzi
powod do dumy...hmmm chyba raczej teraz to bardziej skrepowana jestem niz dumna...
*MiSiUnIa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 22:15   #9
Ciri :)
Raczkowanie
 
Avatar Ciri :)
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 206
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Faceci mają rację -z czasem wszystko będzie ok trochę praktyki, i jakoś się ułoży mam nadzieję, że masz wyrozumiałego partnera, który do niczego Cię nie będzie zmuszał.
Życzę powodzenia
Ciri :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 22:32   #10
*MiSiUnIa*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

bede probowac
*MiSiUnIa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 22:53   #11
aprzybyla
Wtajemniczenie
 
Avatar aprzybyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 2 171
GG do aprzybyla
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

powodzenia
__________________
Żonka
niespokojny duch... nielubiący nudy... teraz poświęcony rodzinie
BTW mów mi Agnieszka
aprzybyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-30, 23:08   #12
_Magda
BAN stały
 
Avatar _Magda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 950
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

O matko,pierwsze słysze o jakimś rozciąganiu palcami...To brzmi dziwnie.Wg mnie to dziewczyna za bardzo zestresowana jest,a więc nie wilgotna i po prostu zbyt napięta
_Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 23:24   #13
*MiSiUnIa*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Cytat:
Napisane przez _Magda
O matko,pierwsze słysze o jakimś rozciąganiu palcami...To brzmi dziwnie.Wg mnie to dziewczyna za bardzo zestresowana jest,a więc nie wilgotna i po prostu zbyt napięta
No jednak tu nie chodzi o wilgotnosc...byc moze moje aczkolwiek niewielkie napiecie tez ma wplyw, ale po prostu "tam" jest malutko miejsca...
*MiSiUnIa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 07:35   #14
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Każda pochwa jest bardzo, bardzo elastyczna i nawet duży penis sie tam spokojnie zmieści
Jak miałam ze 14 lat to za cholerę nie mogłam sobie włożyć nawet tampona mini i też mi się wydawało, że nic tam się nie zmieści, hehe

To naprawdę jest kwestia rozluźnienia i odpowiedniego nawilżenia. Po prostu sprawia Ci to ból dlatego się wycofujecie. Ale tak to już czasem jest, że ten pierwszy raz jest bolesny
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 14:52   #15
haallka
Wtajemniczenie
 
Avatar haallka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 2 478
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

ja z moim pierwszym facetem probowalam chyba z siedem razy zanim sie udalo i nie mysl o zadnym rozciaganiu, po prostu musisz byc bardzo podniecona i rozluzniona wtedy pochwa sama sie rozciągnie, pamietaj ze przed toba porod, a panowie chyba nie mysla ze przed przejsciem glowki dziecka przez pochwe tez trzeba sie rozciagac palcami i wibratorami to wszystko fizjologia niech twoj facet cie mocno rozgrzeje i wtedy wszystko pojdzie dobrze trzymam kciuki
haallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 16:53   #16
_Magda
BAN stały
 
Avatar _Magda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 950
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Nie ma czegoś takiego,że "tam" jest mało miejsca.Tam na ogół jest mało miejsca.Tak ma być.Teksty o rozciąganiu palcami czy(luuuudzie)wibratorem puść w niepamięć,na serio
_Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 17:03   #17
facet_na_pustyni
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar facet_na_pustyni
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 382
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Cytat:
Napisane przez _Magda
O matko,pierwsze słysze o jakimś rozciąganiu palcami...To brzmi dziwnie.Wg mnie to dziewczyna za bardzo zestresowana jest,a więc nie wilgotna i po prostu zbyt napięta
heh, ja raczej nie mialem na mysli zadnego rozciagania, ale po prostu chodzilo mi o zabawy palcami - najpierw jednym pozniej drugim, pochwa bardzo szybko sie "dostosowuje" do nowych rozmiarow

I tak jak dziewczyny pisza, rozluznienie, bo jak dziewczyna jest spieta to nawet paluszka wcisnac nie idzie, a co dopiero "cos" grubszego
facet_na_pustyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 17:09   #18
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Nawet nie wiesz co ten otworek potrafi
Napewno sie dopasujecie, ćwiczenia czynią mistrzem , no i musisz być należycie podniecona , napewno bedzie dobrze
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 17:54   #19
Artur_z_daleka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 59
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Cytat:
Napisane przez natee
Nawet nie wiesz co ten otworek potrafi
Napewno sie dopasujecie, ćwiczenia czynią mistrzem , no i musisz być należycie podniecona , napewno bedzie dobrze
Natee, zabrzmialo, jakbys nas chciala zaskoczyc jakims wyczynem

Ale chyba jest troche sensu w tym, ze lepiej stopniowac "przeszkody". Otworek potrafi wiele i sie mocno rozciaga, ale latwiej go przyzwyczaic stopniowo do coraz wiekszych srednic niz, ze tak sie wyraze, walic odrazu z "grubej rury"

Z odpowiednim rozgrzaniem przed probami to oczywiscie sie zgadzam.
Artur_z_daleka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-01, 07:38   #20
*MiSiUnIa*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

To mnie dziwi, ze naprawde moj facet mnie rozpala a i tak ciezko...
Dzieki za wszystkie Wasze rady Bedziemy probowac, moze kiedys sie uda
*MiSiUnIa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 08:47   #21
*MiSiUnIa*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

A moze ktos moze polecic mi jakis fajny zel nawilzajacy, ktory mozna dostac w aptece bez recepty? moze to ulatwi troszke...
*MiSiUnIa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 10:04   #22
Marzycielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

doslownie jakbym czytala o sobie. jestem z facetem od 7 lat i seks jest dla mnie tematem tabu. nienawidze o nim mowic, oczywiscie unikam jak sie da z tych powodow o ktorych piszesz. a u mnie to jest jeszcze gorzej bo jestem mezatka (wpadka). zawsze mialam problem z tamponami, nawet te najmniejsze nie chcialy sie zmiescic. taka mialam widocznie blone dziewicza i zazdroscilam kolezankom ze moga uzywac swobodnie tamponow. ja pchalam na sile i nic z tego nie wychodzilo. potem moj facet namowil mnie do wspolzycia a mi zalezalo na tym zeby nie miec juz blony dziewiczej wiec pchal na sile, mi lzy lecialy z oczu, bol przeokropny no ale sie poswiecilam i spoko, tamponow uzywam od kilku lat i jestem bardzo zadowolona. ale niestety nadal jest problem z seksem. przy kazdym nastepnym stosunku 'nie miescil sie', bol przeokropny itd wiec poszlam nawet do ginekologa zeby sprawdzil czy mam odpowiednia budowe i czy na pewno blona jest do konca przerwana. niby wszystko ok. i tak sie ciagnie latami, unikam wspolzycia jak ognia, doszlo do tego zaledwie iles tam razy, w tym raz zaszlam w ciaze lol. mialam straszne dylematy co do slubu - sama sobie wyobrazasz. z jednej strony dziecko, sama nikt mi nie pomoze w opiece a do tego nie mam pracy wiec niejako bylam zmuszona, z drugiej wlasnie problem seksu, nieszczesny przez ktory teraz czesto mam nieprzespane noce. probowalam sie rozciagac jak tutaj pisza dziewczyny, ale nawet jak uzywalam wibratora 'palcowki' czyli takiego mniejszego duzo od normalnego to byl bol a to bylo w trakcie masturbacji wiec bylam i podniecona i nawilzona itd.... a w trakcie porodu lekarka powiedziala mi ze jestem bardzo 'ciasna' wiec moze problem lezy w mojej budowie anatomicznej??... urodzilam przez cc. bylam raz u seksuologa bo normalnie to juz dla mnie jest dramat, cos tam doszukal sie psychologicznego rzecz jasna ale jedna wizyta kosztuje 80zl na co mnie nie stac wiec nie chodze. na pewno cie nie pocieszylam, moze zdolowalam ale przynajmniej widzisz ze nie jestes sama. czytalam tutaj podobne watki na tym forum i dziewczynom jakos udaje sie, przy ktoryms tam razie, co sprawia ze jest mi jeszcze bardziej przykro... ja probowalam i tak i siak i juz nie wiem moze to facet nieodpowiedni? moze go nie pragne po prostu? moze jestem aseksualna i nie potrzebuje seksu?..
Marzycielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 10:11   #23
Marzycielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Cytat:
Napisane przez haallka
pamietaj ze przed toba porod, a panowie chyba nie mysla ze przed przejsciem glowki dziecka przez pochwe tez trzeba sie rozciagac palcami i wibratorami
Nie wiem czy juz rodzilas, w trakcie porodu odczuwasz takie bole ze jakby ci noge na żywca chcieli odrąbać siekierą to pewnie bys nie poczula. dlatego bez zadnego znieczulenia robi sie na skurczu naciecie krocza bo kobieta nawet tego nie czuje. zreszta w trakcie porodu masz rozwarcie, organizm sam sie przystosowuje do przejscia glowki, wtedy wszystko tam jest luzniejsze. dlatego nie potrzeba nic rozciagac, zeby ci cialo nie popękało robią wlasnie naciecie krocza. ja mialam cc z powodu braku postepu porodu (brak skurczy) a nie dlatego ze bylam za ciasna. moze gdybym rodzila normalnie to dziecko by mnie rozepchalo na stale?..
Marzycielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 12:51   #24
_Magda
BAN stały
 
Avatar _Magda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 950
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Marzycielka,wg mnie powinnas iść do innego ginekologa,a jeśli on nic nie poradzi albo nawet nie zauważy do jeszcze do innego...Jest jakaś tego przyczyna na pewno i niepotrzebnie się męczysz.
_Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 20:28   #25
stokrotka:)
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 261
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Marzycielk faktycznie powinnas odwiedzic innego lekarza...
__________________
PRZYJACIELA mam, co pociesza mnie, gdy o JEGO ramię oprę się...

Edytowane przez stokrotka:)
Czas edycji: 2006-04-04 o 21:36
stokrotka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 20:23   #26
*MiSiUnIa*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Cytat:
Napisane przez Marzycielka
doslownie jakbym czytala o sobie. jestem z facetem od 7 lat i seks jest dla mnie tematem tabu. nienawidze o nim mowic, oczywiscie unikam jak sie da z tych powodow o ktorych piszesz. a u mnie to jest jeszcze gorzej bo jestem mezatka (wpadka). zawsze mialam problem z tamponami, nawet te najmniejsze nie chcialy sie zmiescic. taka mialam widocznie blone dziewicza i zazdroscilam kolezankom ze moga uzywac swobodnie tamponow. ja pchalam na sile i nic z tego nie wychodzilo. potem moj facet namowil mnie do wspolzycia a mi zalezalo na tym zeby nie miec juz blony dziewiczej wiec pchal na sile, mi lzy lecialy z oczu, bol przeokropny no ale sie poswiecilam i spoko, tamponow uzywam od kilku lat i jestem bardzo zadowolona. ale niestety nadal jest problem z seksem. przy kazdym nastepnym stosunku 'nie miescil sie', bol przeokropny itd wiec poszlam nawet do ginekologa zeby sprawdzil czy mam odpowiednia budowe i czy na pewno blona jest do konca przerwana. niby wszystko ok. i tak sie ciagnie latami, unikam wspolzycia jak ognia, doszlo do tego zaledwie iles tam razy, w tym raz zaszlam w ciaze lol. mialam straszne dylematy co do slubu - sama sobie wyobrazasz. z jednej strony dziecko, sama nikt mi nie pomoze w opiece a do tego nie mam pracy wiec niejako bylam zmuszona, z drugiej wlasnie problem seksu, nieszczesny przez ktory teraz czesto mam nieprzespane noce. probowalam sie rozciagac jak tutaj pisza dziewczyny, ale nawet jak uzywalam wibratora 'palcowki' czyli takiego mniejszego duzo od normalnego to byl bol a to bylo w trakcie masturbacji wiec bylam i podniecona i nawilzona itd.... a w trakcie porodu lekarka powiedziala mi ze jestem bardzo 'ciasna' wiec moze problem lezy w mojej budowie anatomicznej??... urodzilam przez cc. bylam raz u seksuologa bo normalnie to juz dla mnie jest dramat, cos tam doszukal sie psychologicznego rzecz jasna ale jedna wizyta kosztuje 80zl na co mnie nie stac wiec nie chodze. na pewno cie nie pocieszylam, moze zdolowalam ale przynajmniej widzisz ze nie jestes sama. czytalam tutaj podobne watki na tym forum i dziewczynom jakos udaje sie, przy ktoryms tam razie, co sprawia ze jest mi jeszcze bardziej przykro... ja probowalam i tak i siak i juz nie wiem moze to facet nieodpowiedni? moze go nie pragne po prostu? moze jestem aseksualna i nie potrzebuje seksu?..

Jej, ale mnie przestraszylas...Mam nadzieje, ze jednak to sie da zmienic, zarowno u mnie jak i u Ciebie.
Musze sie wybrac po ten zel nawilzajacy, moze to cos ulatwi...
*MiSiUnIa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 09:46   #27
haallka
Wtajemniczenie
 
Avatar haallka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 2 478
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

nie bój sie, bo podswiadomie blokujesz swój organizm jesli nie ma przeszkod wynikajacych z wadliwej budowy anatomicznej, to wszystko jest w psychice...
haallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 09:56   #28
haallka
Wtajemniczenie
 
Avatar haallka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 2 478
Dot.: Wstydliwy problem...pomozcie...

Cytat:
Napisane przez Marzycielka
Nie wiem czy juz rodzilas, w trakcie porodu odczuwasz takie bole ze jakby ci noge na żywca chcieli odrąbać siekierą to pewnie bys nie poczula. dlatego bez zadnego znieczulenia robi sie na skurczu naciecie krocza bo kobieta nawet tego nie czuje. zreszta w trakcie porodu masz rozwarcie, organizm sam sie przystosowuje do przejscia glowki, wtedy wszystko tam jest luzniejsze. dlatego nie potrzeba nic rozciagac, zeby ci cialo nie popękało robią wlasnie naciecie krocza. ja mialam cc z powodu braku postepu porodu (brak skurczy) a nie dlatego ze bylam za ciasna. moze gdybym rodzila normalnie to dziecko by mnie rozepchalo na stale?..
znam mechanizmy odpowiedzialne za rozkurczenie mięśni pochwy podczas pododu, bardzo podobne substanje sa odpowiedzialne za rozluźnienie i nawilżenie ścianek podczas stosunku. chodzilo mi o to ze rozciaganie nic tu nie da.... tak jak to sugerowal ktos powyzej jesli nie ma anatomicznych przeszkod to wszystko bedzie dobrze... pacjentki czesto uskarzaja sie na suchość i nadmierną obkurczliwosc pochwy... mysla ze to wina rozregulowanej gospodarki hormonalnej organizmu... wiekszosc przypadkow ma paradoksalnie podloze psychiczne i wynika z zachomowan seksualnych, badz kompleksow... lub wielu innych przyczyn. a przy pierwszym stosunku to normalne , bardzo czesta przyczyna tego typu objawow jest po prostu lek przed niechcianą ciążą, zwlaszcza u kobiet rozpoczynajacych wspolzycie w bardzo mlodym wieku
haallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.