Olej arganowy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-03, 12:22   #121
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez viga3 Pokaż wiadomość
Quitin z tego co mi wiadomo to kosmetyczny jest dodatkowo przefiltrowany i pozbawiony dodatków smakowych, które nie są potrzebne w wersji kosmetycznej a zarówno spożywczy jak i kosmetyczny są tłoczone na zimno
olej arganowy spożywczy jest tłoczony z orzeszków prażonych a kosmetyczny z orzechów świeżych dlatego kosmetyczny jest drogi
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:20   #122
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez viga3 Pokaż wiadomość
yoanna1983 - musisz uwierzyć i spróbować i tylko wtedy się przekonasz o jego możliwościach cudownych oczywiście
coś tam zaczęłam stosować, ale wydawało sie , że wiecej włosów mi przez to wypada i odstawiłam
moment sie przetłuszczały i wygładały beznadziejnie
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:09   #123
viga3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z kątka :)
Wiadomości: 31
GG do viga3
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
olej arganowy spożywczy jest tłoczony z orzeszków prażonych a kosmetyczny z orzechów świeżych dlatego kosmetyczny jest drogi
Nie do końca tak jest ale masz dużą część racji Ja akurat kupuję spożywczą wersję Basic i ona jest z nieprażonych orzeszków i tylko produkowana na Europę, bo jak będziemy chciały sobie kupić spożywczy w Maroku to dostaniemy tylko wersję prażoną
A i nic nie stoi tez na przeszkodzie aby tym moim spożywczym (nieprażonym smarować ciało).

Yoanna taka kuracja niestety nie raz nie dwa razy ale systematycznie przez dłuższy okres musi trwać. Ale widziałam u sąsiadki efekty - po chemioterapii wzmocniła tak cebulki włosowe,że teraz ma włosy chyba gęstsze niż wcześniej Najlepiej nanoś sobie przed myciem na pół godzinki a potem dobrze wymyj włosy szamponem - nie powinny być tłuste.

Edytowane przez viga3
Czas edycji: 2012-11-04 o 13:12
viga3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:25   #124
iziaa89
Przyczajenie
 
Avatar iziaa89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Olej arganowy

Ale dziewczyny! Narzekacie że olejek nie działa. Ale jak ma działać jak to jest cały ceremoniał używania tego olejku. To nie jest tylko wklepać i zostawić. Poza tym kupujcie olejek dobrego gatunku. Większość firm rozrzedza olejek innymi olejkami. Nie mówie już o tym aby nie używać kulinarnego na skóre!
Prawdziwy olejek ma jasno żółte zabarwienie i ma kwaskowy zapach. Jest dość gęsty. Jego zapach tak naprawdę jest nieprzyjemny i wietrzeje na twarzy po kilku minutach.
Jeśli wasz olejek nie pachnie lub pachnie orzeszkami lub ma ciemną barwę macie podróbkę! To jest smutne ale prawdziwe.
Olejek używa się hammamach na bardzo dokładnie oczyszczoną twarz i włosy. Poczytajcie o tym. Aplikowanie go na niedokładnie oczyszczoną cere prowadzi do pewnego zapchania porów!
Efekty prawidłowego używania prawdziwego olejku widać na skórze już po aplikacji. Na włosach- włosy gęstnieją po ok. 2miesiącach.

Mam nadzieję że pomogłam. Polecam olejek całym sercem!
iziaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 10:47   #125
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Olej arganowy

yoanna1983

czytałam niedawno, że po olejkach mogą wypadać słabsze włosy bo są wypychane prze nowe - silniejsze włoski Ja zaczynam moją kurację na włosy tym olejkiem od następnego mycia ;p
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 14:24   #126
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Olej arganowy

No i jestem wlasciwielka oleju arganowego i brokulowego.
Wczoraj na noc uzywam arganowy na zwilzona hydrolatem rozanym cere i sama nie wiem co myslec. Ktos tutaj pisal ze ten olej jest odzywczy a wchlonal mi sie jak jojoba, poczulam niedosyt wkolo dziurek nosa i pod oczami. Wogole jak rozsmarowywalam go w rekach to tez nie mialam wrazenie zeby byl to ciezki olej. Moze na sucha cere bede miala inne wrazenia.
Olej brokulowy jeszcze nie uzywalam, ale odkrecilam butelke zeby sprawdzic zapach i nie stwierdzam zajzajeru, zapach ledwo wyczuwalny i bynajmniej nie odrzucajacy. Jutro bede myla wlosy to go naloze na koncowki wlosow , moze wtedy poczuje zapach wyrazniej i bede mogla cos wiecej powiedziec.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 20:33   #127
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez iziaa89 Pokaż wiadomość
Ale dziewczyny! Narzekacie że olejek nie działa. Ale jak ma działać jak to jest cały ceremoniał używania tego olejku. To nie jest tylko wklepać i zostawić. Poza tym kupujcie olejek dobrego gatunku. Większość firm rozrzedza olejek innymi olejkami. Nie mówie już o tym aby nie używać kulinarnego na skóre!
Prawdziwy olejek ma jasno żółte zabarwienie i ma kwaskowy zapach. Jest dość gęsty. Jego zapach tak naprawdę jest nieprzyjemny i wietrzeje na twarzy po kilku minutach.
Jeśli wasz olejek nie pachnie lub pachnie orzeszkami lub ma ciemną barwę macie podróbkę! To jest smutne ale prawdziwe.
Olejek używa się hammamach na bardzo dokładnie oczyszczoną twarz i włosy. Poczytajcie o tym. Aplikowanie go na niedokładnie oczyszczoną cere prowadzi do pewnego zapchania porów!
Efekty prawidłowego używania prawdziwego olejku widać na skórze już po aplikacji. Na włosach- włosy gęstnieją po ok. 2miesiącach.

Mam nadzieję że pomogłam. Polecam olejek całym sercem!
czyli mam umyć włosy przed nałożeniem oleju?....esz.....
myć, olej potem, znów myć....
a czym dobrze oczyścić skórę głowy ? słyszałam o peelingu ...
ale nigdy nie miałam, może ktoś coś polecić ?
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-20, 08:28   #128
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Olej arganowy

Nie jestem na 100% pewna ale czytałam (i sama tak robię z innymi olejkami na głowę) że nie musisz myć głowy przed olejkiem, ale ważne żeby głowa nie była bardzo brudna, po prostu żeby nie było na niej kilkudniowego łoju bo można sobie wtedy zaszkodzić. Co do twarzy na pewno musi być czyściutka A o fajnym peelingu do głowy sama bym poczytała ;P
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 10:34   #129
iziaa89
Przyczajenie
 
Avatar iziaa89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Olej arganowy

Tak. Dokładnie na nie myte włosy nałożyć. Tak się u nich maski stosuje. Potem dokładnie zmywa. Można też na całą noc zostawić.
iziaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 13:29   #130
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez Brendii Pokaż wiadomość
Nie jestem na 100% pewna ale czytałam (i sama tak robię z innymi olejkami na głowę) że nie musisz myć głowy przed olejkiem, ale ważne żeby głowa nie była bardzo brudna, po prostu żeby nie było na niej kilkudniowego łoju bo można sobie wtedy zaszkodzić. Co do twarzy na pewno musi być czyściutka A o fajnym peelingu do głowy sama bym poczytała ;P
Ja też tak wyczytałam tutaj:
http://estyl.pl/blog/2012/08/substan...zialajace-dht/
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 18:33   #131
aanetaa007
Rozeznanie
 
Avatar aanetaa007
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 551
GG do aanetaa007 Send a message via Skype™ to aanetaa007
Dot.: Olej arganowy

Ja stosuje olejek argonowy oraz inne od dwoch tygodni I nie moge sie nadziwic. Jak moja cera sie zmienila. teraz chodze do pracy bez podkladu I moja cera wyglada o niebo lepiej niz z podkladem. Mam rownomierny koloryt, moja twarz wyglada na zdrowa, swieza I nawilzona.
__________________
BBL
squat challenge
Focus T25
21 day fix

PiYo

w planach:
Focus T25


Insanity Max: 30

15/06/15
aanetaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-01, 18:36   #132
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez aanetaa007 Pokaż wiadomość
Ja stosuje olejek argonowy oraz inne od dwoch tygodni I nie moge sie nadziwic. Jak moja cera sie zmienila. teraz chodze do pracy bez podkladu I moja cera wyglada o niebo lepiej niz z podkladem. Mam rownomierny koloryt, moja twarz wyglada na zdrowa, swieza I nawilzona.
A jaki masz rodzaj cery? Bo o dziwo na mojej przetłuszczającej się także się sprawdza dobrze. Mnie zastanawia co innego, tak duży rozrzut cenowy oleju arganowego. Może go kupić naprawdę tanio, ale są też oleje arganowe po bardzo dużych cenach, ponad 100 zł. Czy te drogie są aż tak dobre, kusi mnie spróbować i porównać.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 09:53   #133
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Olej arganowy

Zastanawiam się nad tym samym. Noszę się z zamiarem kupienia olejku arganowego, ale nie mogę się zdecydować... Nie chce przepłacić ale wolę zapłacić więcej za dobry niż wyrzucić pieniądze na byle co. Będę wdzięczna za konkretne rady, nazwy lub linki
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 15:19   #134
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Olej arganowy

Ja jestem tego zdania, zeby kupowac w sklepach dla mieszaczy, a nie byle gdzie za rogiem. Wiele marek sprzedaje nie czysty olej agranowy, a mieszanke i jako ze sa droga firma to kaza sobie placic kokosy.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 01:11   #135
aanetaa007
Rozeznanie
 
Avatar aanetaa007
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 551
GG do aanetaa007 Send a message via Skype™ to aanetaa007
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
A jaki masz rodzaj cery? Bo o dziwo na mojej przetłuszczającej się także się sprawdza dobrze. Mnie zastanawia co innego, tak duży rozrzut cenowy oleju arganowego. Może go kupić naprawdę tanio, ale są też oleje arganowe po bardzo dużych cenach, ponad 100 zł. Czy te drogie są aż tak dobre, kusi mnie spróbować i porównać.
Hi Ja mam cere sucha ze sklonnoscia do cery atopowej ( bedac w angli nabawilam sie egzmy) choc czasem sie zachowuje jak mieszana. Ale od kad zaczelam stosowac olejki a zwlaszcza argonowy I avokado to nie moge narzekac. Do tego zmywam twarz mieszanina olejekow np. Argonowy, macadamia, z pestek arbuza oraz avokado na bazie olejku z kielkow przenicy. Pozniej na noc nakladam olejek argonowy a rano olejek avokado.

---------- Dopisano o 03:11 ---------- Poprzedni post napisano o 03:09 ----------

Ja kupuje olejki z BCh albo zrob sobie krem. Wydaje mi sie ze firma specjalizujaca sie w tym kierunku bedzie bardziej nastawiona na jakosc.
__________________
BBL
squat challenge
Focus T25
21 day fix

PiYo

w planach:
Focus T25


Insanity Max: 30

15/06/15
aanetaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:26   #136
_Lovely_
Raczkowanie
 
Avatar _Lovely_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź i okolice :)
Wiadomości: 259
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez iziaa89 Pokaż wiadomość
Prawdziwy olejek ma jasno żółte zabarwienie i ma kwaskowy zapach. Jest dość gęsty. Jego zapach tak naprawdę jest nieprzyjemny i wietrzeje na twarzy po kilku minutach.
Dzięki za tą informacje bo już się martwiłam, że z moim olejkiem jest coś nie tak. Jest dokładnie taki jak opisałaś

A czy któraś miała odwrotne działanie olejku? Tzn. używam olejku od tygodnia i zauważyłam przesuszenie u góry policzków, blisko nosa. Miała któraś z Was taki efekt?
_Lovely_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 08:14   #137
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Olej arganowy

Pewnie Twoja skóra potszebuje jeszcze dodatkowego nawilżenia w postaci jakiegoś kremu. Olejek może nie wystarczać.
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 22:00   #138
_Lovely_
Raczkowanie
 
Avatar _Lovely_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź i okolice :)
Wiadomości: 259
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez Brendii Pokaż wiadomość
Pewnie Twoja skóra potszebuje jeszcze dodatkowego nawilżenia w postaci jakiegoś kremu. Olejek może nie wystarczać.
Na dzień stosuje krem nawilżający, na noc olejek zmieszany z kwasem hialuronowym.
_Lovely_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 09:40   #139
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Olej arganowy

Wydaje mi sie ze skoro skóra reaguje przesuszeniem powinnaś jeszcze po wchlonieciu dodać krem.
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-16, 18:46   #140
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez _Lovely_ Pokaż wiadomość
Na dzień stosuje krem nawilżający, na noc olejek zmieszany z kwasem hialuronowym.
a mnie się wydaje , że może za dużo dajesz olejku na twarz...
ja też miałam po dłuższym stosowaniu takie przesuszenia więc nie ma co też przesadzać z olejowaniem twarzy .
warto też codziennie zmywać twarz tonikiem...
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 00:32   #141
_Lovely_
Raczkowanie
 
Avatar _Lovely_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź i okolice :)
Wiadomości: 259
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez yoanna1983 Pokaż wiadomość
a mnie się wydaje , że może za dużo dajesz olejku na twarz...
ja też miałam po dłuższym stosowaniu takie przesuszenia więc nie ma co też przesadzać z olejowaniem twarzy .
warto też codziennie zmywać twarz tonikiem...
Jak narazie przesuszenie trochę znika, może to kwestia przyzwyczajenia do olejku, bo stosuję trochę ponad tydzień. Nie sądzę żebym dawała za dużo - na całą twarz daję 2 kropelki olejku i 1 kropelkę kwasu hialuronowego. A zamiast toniku stosuję hydrolat.
_Lovely_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 19:49   #142
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Olej arganowy

ja zaczęłam stosować olejek arganowy+ kwas hialuronowy i strasznie mnie zapchało, mam cere całą w krostach... jak nastolatka... a pokładam w nim nadzieje, na wygładzenie zmarszczek...
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 09:55   #143
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Olej arganowy

ja i tak na całą twarz używam go na zmianę z kremami przeciw moim niedoskonałościom także takich zmian nie zauważyłam, codziennie używam olejku pod oczka
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 10:54   #144
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Olej arganowy

Dziewczyny, jakich firm oleje arganowe stosujecie?
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 13:20   #145
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
ja zaczęłam stosować olejek arganowy+ kwas hialuronowy i strasznie mnie zapchało, mam cere całą w krostach... jak nastolatka... a pokładam w nim nadzieje, na wygładzenie zmarszczek...
Jak zwykle zapychanie olejami to kwestia indywidualna, ja jestem tłuścioch, ale mi argan służy, oczywiście nie codziennie. Też stosuję albo z aloesem albo z żelem hialuronowym.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 19:09   #146
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakich firm oleje arganowe stosujecie?
ja mam ze ZróbSobieKrem-jest to mój pierwszy olejek arganowy organiczny, więc nie mam porównania z innymi...
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 08:29   #147
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Olej arganowy

mam z BU, również mój pierwszy
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 19:54   #148
Gdor3
Zakorzenienie
 
Avatar Gdor3
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7 967
Dot.: Olej arganowy

Stara Mydlarnia ma olejek arganowy, BingoSpa też- trochę tańszy
__________________
kosmetyki
ubrania
Gdor3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 09:09   #149
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Olej arganowy

znacie firmę CosmoSpa? Jest oferta na citeam, ale nie wiem czy warto.
http://www.citeam.pl/oferty/cala-pol...nt-sum-coupons
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 21:00   #150
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: Olej arganowy

O oleju arganowym można usłyszeć różne informacje - czasem jest on "cudownym kosmetykiem", częściej panie mówią iż w sklepach można dostać jedynie podróbki. Arcydiakon dorzuca także garść informacji na blogu - myślę iż warto poczytać o tym cudzie jakim jest olej arganowy
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-28 00:34:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.