jak dociążyć włosy ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-28, 11:31   #1
elo 3 2 0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8

jak dociążyć włosy ?


Jestem włosomaniaczką już 1,5 roku a tu dalej siano.
potrzebuję jakis sposobów żeby je dociążyć żeby nie były jak piórka tylko zbite, mięsiste,ciężkie.
podcięłam końcówki, używam serum silikonowego żeby zabezpieczyć je, więc wszystko chyba porządku.

słyszałam,że siemie jest dobre wlasnie na tą mięsistość, ale potrzebuję jeszcze innych sposobów prócz siemienia.
elo 3 2 0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 11:50   #2
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: jak dociążyć włosy ?

Ja ost kupilam Isane ta nawilżającą (niebieską) i włosy byłe swietnie dociążone i mięsiste. Mimo ze miala słuzyc mi jako dodatek do innych odżywek. Nie spodziewałam sie tego bo ta z różowa była taka średnia.
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 12:29   #3
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: jak dociążyć włosy ?

Cytat:
Napisane przez elo 3 2 0 Pokaż wiadomość
Jestem włosomaniaczką już 1,5 roku a tu dalej siano.
potrzebuję jakis sposobów żeby je dociążyć żeby nie były jak piórka tylko zbite, mięsiste,ciężkie.
podcięłam końcówki, używam serum silikonowego żeby zabezpieczyć je, więc wszystko chyba porządku.

słyszałam,że siemie jest dobre wlasnie na tą mięsistość, ale potrzebuję jeszcze innych sposobów prócz siemienia.
Nie wiem jak dużego dociążenia włosów potrzebujesz, ale może spróbuj olejowania? Jesli już włosy olejujesz, to podpowiem, że wiele dziewczyn kładzie też maskę / odżywkę na naolejowane włosy jakiś czas przed zmyciem oleju. Ew. zainwestuj w sera z olejkami i silikonami. Siemię lniane faktycznie nieźle dociąża, dobre też mogą okazać się treściwe maski (np. żółty Gliss Kur Oil Nutritive). Warto też sprawdzić jak włosy zareagują na maski / odżywki na parafinie, która niektóre włosy potrafi ładnie dociążyć (np. Joanna Arganowa, Lorys, Balsam Stapiza Sleek z proteinami jedwabiu i parafiną itd.).
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 13:25   #4
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: jak dociążyć włosy ?

Cytat:
Napisane przez PiszacDniem Pokaż wiadomość
Ja ost kupilam Isane ta nawilżającą (niebieską) i włosy byłe swietnie dociążone i mięsiste. Mimo ze miala słuzyc mi jako dodatek do innych odżywek. Nie spodziewałam sie tego bo ta z różowa była taka średnia.
Mówisz o odżywce?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 14:40   #5
elo 3 2 0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8
Dot.: jak dociążyć włosy ?

Gliss Kur jest treściwa ?
ej ale ja olejuję już całe 1,5 roku- nic nie pomaga, kiedyś gęste włosy teraz pióra...
lata prostowania, ale już na całej długości nie są prostowane, jedynie farba kładziona loreal pianka (blond) do połowy długości, nie farbowałam od kwietnia!
podcięte końcówki a włosy są naprawdę lipne.
dobrze sie odzywiam, piję pokrzywę, tabletki vitapil, mam maski proteinowe, zwykłe maski typu gloria, czeszę powoli żeby nie urwać włosów.
już nie mam pomysłu co robić ;/ laminowanie mi nie służy.

za każdą odpowiedz wielkie dzięki
elo 3 2 0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 16:04   #6
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: jak dociążyć włosy ?

Cytat:
Napisane przez elo 3 2 0 Pokaż wiadomość
Gliss Kur jest treściwa ?
ej ale ja olejuję już całe 1,5 roku- nic nie pomaga, kiedyś gęste włosy teraz pióra...
lata prostowania, ale już na całej długości nie są prostowane, jedynie farba kładziona loreal pianka (blond) do połowy długości, nie farbowałam od kwietnia!
podcięte końcówki a włosy są naprawdę lipne.
dobrze sie odzywiam, piję pokrzywę, tabletki vitapil, mam maski proteinowe, zwykłe maski typu gloria, czeszę powoli żeby nie urwać włosów.
już nie mam pomysłu co robić ;/ laminowanie mi nie służy.

za każdą odpowiedz wielkie dzięki
A nowe włosy odrastają równie cienkie i piórkowate, czy też może jest lepiej niż ze "starą resztą" poniszczoną farbą i prostowaniem?
PS zwrot "ej" nie należy do zbyt uprzejmych
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 18:52   #7
elo 3 2 0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8
Dot.: jak dociążyć włosy ?

troszkę lepiej ale myślę,że minimalnie (bardziej się błyszczą) bo jest ich mniej, nie jest już tak gęsto jak kiedyś...
elo 3 2 0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-29, 13:32   #8
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: jak dociążyć włosy ?

Ja też olejuję przy każdym myciu na średnio 3 godziny już prawie miesiąc. Włosy są gładsze, ale dociążenia nie zauważyłam. Używam emolientowych treściwych odżywek, ale niestety.
Słyszałam, że maska z Planeta Organica chyba ta marokańska jest dobra i odżywka z tej serii wygładzająca. Mam w planach to kupić. Jak już to nie pomoże to klękajcie narody.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 06:32   #9
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: jak dociążyć włosy ?

A czym/jak myjecie włosy? Bo może to kwestia wysuszenia szamponem, (plus inne czynniki np. farba, gorący nawiew suszarki, prostownica itp). Jak myje włosy metodą omo to są dużo mniej piórowate, do tego pomaga na pewno modelowanie włosów na szczotce z ciepłym albo nawet zimnym nawiewem, włosy są ułożone i gładsze. Mogą też pomóc odżywki i bez spłukiania (używam z serii wygładzającej z fructisa, nie lubie garniera ale ta odżywka się u mnie sprawdza).
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 18:41   #10
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: jak dociążyć włosy ?

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
A czym/jak myjecie włosy? Bo może to kwestia wysuszenia szamponem, (plus inne czynniki np. farba, gorący nawiew suszarki, prostownica itp). Jak myje włosy metodą omo to są dużo mniej piórowate, do tego pomaga na pewno modelowanie włosów na szczotce z ciepłym albo nawet zimnym nawiewem, włosy są ułożone i gładsze. Mogą też pomóc odżywki i bez spłukiania (używam z serii wygładzającej z fructisa, nie lubie garniera ale ta odżywka się u mnie sprawdza).
Ja myję Facelle 50+. Teraz sama nie wiem, czy to może on powoduje, że się puszą? Staram się myć tylko skórę głowy i rozcieńczam z wodą.
Z tymi wygładzaczami to też różnie. Jak mają nawalone silikonów to wolę nie.
Ja już tracę nadzieję.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 07:15   #11
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: jak dociążyć włosy ?

Może spróbuj jednak metody OMO, żeby oszczędzić włosom kontaktu z detergentem? Ciężko coś doradzić, bo każde włosy są inne. Ja mam bardzo porowate i kapryśne włosy a jednak przy bardzo pieczołowitej pielęgnacji czasami efekt tafli był, zdjęcia w albumie. Teraz już nie ma bo nie mam na to czasu, ale wtedy używałam bardzo wielu kosmetyków na zmianę, mieszałam oleje, używałam iluś tam odżywek i szamponów, henna gloss, odżywkę z keratyną nakładałam pod foliowy czepek i ogrzewałam suszarką żeby uzupełnić ubytki we włosie, płukanki ziołowe. Można też zaakceptować mankamenty włosów, mnie już trochę przeszło to całe włosomaniactwo i akceptuję ich nieidealną strukturę, może w końcu uda mi się zapuścić długaśne włosy bez schizowania na widok każdej rozdwojonej końcówki i faktu że czasami wyglądają strasznie.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 10:58   #12
Lady_Anomalia
mimi
 
Avatar Lady_Anomalia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp/kuj-pom
Wiadomości: 636
Dot.: jak dociążyć włosy ?

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Może spróbuj jednak metody OMO, żeby oszczędzić włosom kontaktu z detergentem? Ciężko coś doradzić, bo każde włosy są inne. Ja mam bardzo porowate i kapryśne włosy a jednak przy bardzo pieczołowitej pielęgnacji czasami efekt tafli był, zdjęcia w albumie. Teraz już nie ma bo nie mam na to czasu, ale wtedy używałam bardzo wielu kosmetyków na zmianę, mieszałam oleje, używałam iluś tam odżywek i szamponów, henna gloss, odżywkę z keratyną nakładałam pod foliowy czepek i ogrzewałam suszarką żeby uzupełnić ubytki we włosie, płukanki ziołowe. Można też zaakceptować mankamenty włosów, mnie już trochę przeszło to całe włosomaniactwo i akceptuję ich nieidealną strukturę, może w końcu uda mi się zapuścić długaśne włosy bez schizowania na widok każdej rozdwojonej końcówki i faktu że czasami wyglądają strasznie.
mam bardzo podobnie, aby przekonac się czy moje włosy da się dociążyć ścięłam je do długości, na której były "mięsiste", niestety znów dzieje sie to samo - końce robią się suche, a ja robię co mogę by temu zpobiec i... nic
__________________
This summer's gonna hurt like a motherfucker.
Lady_Anomalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 19:41   #13
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: jak dociążyć włosy ?

Mam ten sam problem, przy najmniejszym podmuchu wiatru moje włosy latają we wszystkie strony i wyglądają jak strąki. Ostatnio wyczytałam na jakimś blogu o odżywce Elseve z argininą i zaczęłam ją stosować na same końce. Minimalna ilość nałożona na końcówki potrafi zdziałać cuda. Oczywiście nie spłukujemy tego. Końce są wyraźnie dociążone i włosy lepiej wyglądają. Także polecam spróbować
stupify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 11:17   #14
Lady_Anomalia
mimi
 
Avatar Lady_Anomalia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp/kuj-pom
Wiadomości: 636
Dot.: jak dociążyć włosy ?

Czytałam o tym.

Ja szukam maski humektantowo - emolientowej, któa dobrze nawilżyłaby włosy, bo proteiny źle na nie działają.
__________________
This summer's gonna hurt like a motherfucker.
Lady_Anomalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 15:45   #15
procrastinator03
Raczkowanie
 
Avatar procrastinator03
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Send a message via Skype™ to procrastinator03
Dot.: jak dociążyć włosy ?

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja myję Facelle 50+. Teraz sama nie wiem, czy to może on powoduje, że się puszą? Staram się myć tylko skórę głowy i rozcieńczam z wodą.
Z tymi wygładzaczami to też różnie. Jak mają nawalone silikonów to wolę nie.
Ja już tracę nadzieję.
Też używam facelle i wydaje mi się ze chyba rozwiąze Twoj problem Miałam to samo co Ty, niemalże codzienne długogodzinne olejowanie, mnóstwo masek i odzywek. Tez mylam tylko skalp. Efekt-puch, puch, szorstkosc. Az pewnego pieknego dnia nie mialam czasu olejowac wlosow, umylam je, jak kiedys, porządnie, całe włosy. po umyciu byly szorstkie, nałożylam garnier aik jak zwykle. wlosy same wyschly a ja przezylam szok. niesamowita miekkosc, wlosy miesiste jak nie moje! przezylam szok, macałam je, nie wiedzialam o co chodzi... zrozumialam, ze wlosy mylam niedokładnie i po prostu oblepiałam je non stop kolejną warstwą oleju. Teraz wlosy myje az 2 razy (facelle) i wlosy rowniez. nie tylko skore glowy. na pierwszy raz mozesz sprobowac umyc raz, ale cale wlosy, dokladnie masując, jak nie bedzie poprawy, sprobuj dwa razy. mnie pomoglo, odkrylam swoj blad i w koncu widze efekty pozdrawiam mam nadzieje ze to Ci pomoze
__________________
dbam o włosy!
nie farbuję od 16.07.2013
nie suszę
nie prostuję
nie lokuję



długie, naturalne, zdrowe



piję drożdże 18/90
procrastinator03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 21:28   #16
MarzenQa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 106
Dot.: jak dociążyć włosy ?

nakladaj olej na wczensije polozona odzywke emolientowa. Trzymaj poltorej godziny. Mi osobiscie pomoglo. Tez nie bylo u mnie widac efektow dopoki nie zastosowalam tej metody.
MarzenQa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 11:39   #17
xxxCoCoxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxCoCoxxx
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 244
Dot.: jak dociążyć włosy ?

Powinien to byc produkt, ktory zawiera w sobie dużo silikonów, a także glicerynę, itp.
Wtedy osiągniesz efekt obciążenia, ale włosy nie bedą przetłuszczone.
xxxCoCoxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-02 12:39:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.