cera po kosmetykach na trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-11, 11:30   #1
Marzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1
GG do Marzik

cera po kosmetykach na trądzik


Witam wszystkich
Od razu chciałabym zaznaczyc ze jestem tu nowa wiec jesli poruszam temat ktory juz gdzies kiedys był to nie krzyczcie...[img]icons/icon7.gif[/img]
Moim problemem jest przesuszona skora po stosowaniu wszystkich kremow i masci na tradzik (włacznie z Effaclar itd itp) Generalnie mam cere tłusta, skłonna do wypryskow i innych tego typu syfków...
calosc nie wyglada zbyt efektownie, po nalozeniu podkladu mam na twarzy cos na kształt skorupy, a w ciagu dnia zdaza sie ze piecze. Uzywam kremu Termal Vichy, ale widocznych efektow brak. Chyba nie pozostalo mi nic innego jak wizyta u dermatologa....
Marzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-11, 11:57   #2
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: cera po kosmetykach na trądzik

Przenioslem Twojego posta na forum z pytaniami do kosmetyczki [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-11, 13:23   #3
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: cera po kosmetykach na trądzik

Przydałyby Ci się mocno nawilżające maseczki, a nie tylko kremiki... Ja Ci doradzić nie mogę, bo to nie moja kategoria wiekowa, dla mnie to już środki na pomarszczoną buzię są potrzebne, ale z pewnością znajdą się chętne...
No i zajrzyj do KW, w maseczkach widziałam parę ultranawilżających, warto sprawdzić oceny...

Pozdrawiam

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-11, 13:40   #4
martaW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 12
Re: cera po kosmetykach na trądzik

nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać, a no i co jakiś czas złuszczyć, ale tylko bardzo delikatnym pilingiem (przyjęta polska forma pisowni) najlepiej enzymatycznym. Nawilżanie załatwi Ci maseczka Anene troche kosztuje, ale jest warta każdej złotówki jaką na nią wydasz, stosuj ją obficie na noc zamiast kremu, a co do pilingu to poleciłabym Ci drożdżowy enzymatyczny firmy BanDi - kosztuje jakieś 15 zł, jest bardzo delikatny i cudownie można się pozbyć wszystkich wyschniętych łuszczących się skórek.
na dzień może być Termal Vichy (mam nadzieję że S1 lub nawet S2, a nie Mat bo ten ostatni nie jest zbyt dobry i prędzej dodatkowo Cie wysuszy niż nawilży).
martaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-12, 08:32   #5
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: cera po kosmetykach na trądzik

Maseczka nawilżająco-kojąca Avene jako krem na noc, na dzień krem dla skóry nadwrażliwej też Avene - bardzo przyjemnie koi podrażnienia i skutecznie nawilża. Mi te preparaty pomagają. Godny polecenia jest też krem LRP Toleriane.
pozdrawiam
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-12, 08:40   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: cera po kosmetykach na trądzik

Dobrze byłoby skonsultować z dermatologiem dobór kosmetyków.Tak jak poradziła MartaW pomocny będzie peeling enzymatyczny (ale nie licz na spektakularne, szybkie działanie), trzeba też cerę nawilżać - maseczkę nawilżającą możesz stosować nawet codziennie.Możesz też nakładać na buzię papke z siemienia lnianego , wypróbuj też płatki owsiane do mycia twarzy.Jeśli nie masz czasu aby przygotowaywać taką papkę to do mycia twarzy używaj delikatnego żelu (nie powinien być antybakteryjny gdyż może to dodatkowo wysuszać skórę).Tonik nie powinien zawierać alkoholu.Ogólnie wszystkie kosmetyki , które będziesz teraz używała muszą mieć delikatne działanie (nie mogą wysuszać ani zbyt matowić cery).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-12, 08:43   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: cera po kosmetykach na trądzik

Traktuj swoją skórę jak cerę wrażliwą i odwodnioną (nie sucha).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.