Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-23, 09:32   #1
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1

Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?


Od dawna chciałam założyć ten watek, ale chyba brakowała mi odwagi. Czy ktos z Was jest na Drodz? A może był i zrezygnował, albo słyszał o Neo i chciał by wiedzieć coś więcej? Oczywiście ja nie jestem ekspertem, ale jeśli tylko będę potrafiła to odpowiem na pytania.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 09:44   #2
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

To ja mam pierwsze: o co chodzi ? Z tą drogą znaczy...

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2009-02-23 o 09:46
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 10:05   #3
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
To ja mam pierwsze: o co chodzi ? Z tą drogą znaczy...
Neokatechumenatto jedna z formacji w KK. Sa to wspólnoty którym przewodniczy prezbiter (ksiądz). Członkowie Drogi przechodzą przez różne etapy Skrutynia. Tu znajdziesz więcej informacji http://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_Neokatechumenalna
Ja moge odpowiedzieć na pytania związane z moimi osobistymi doświadczeniami.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 10:56   #4
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

no ale co niby tym mozna osiagnac? jaki jest cel tej drogi?

I jakie sa twoje osobiste doswiadczenia? dobre czy zle?
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 11:07   #5
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez arrakis Pokaż wiadomość
no ale co niby tym mozna osiagnac? jaki jest cel tej drogi?

I jakie sa twoje osobiste doswiadczenia? dobre czy zle?
Cel? Celem jest zbawienie, nauczenie się żyć zgodnie z wola Bożą. Co jest bardzo trudne. Przynajmniej w moim wypadku. Powoli uczę się, że moje plany nie zawsze są dobre, że Bóg wie lepiej. Najtrudniej jest to zrozumieć, pozbyć się swojej pychy.
Moje doświadczenia są jak do tej pory dobre. Codziennie uczę sie wybaczać, kochac bliźniego ( co zawsze przychodziło mi z wielkim trudem), modlić sie przede wszystkim" Bądź wola Twoja a nie moja". Poza tym jestesmy wspólnotą. Oczywiście nie jest to kółko wzajemnej adoracji, ale właśnie ta szczerośc wobec siebie uczy pokory. Ja pozbywam się lęków, które towarzyszyły mi na każdym kroku. Uczę sie ufac Bogu. Wspólnota scala moje małżeństwo. Oczywiście nie wszystko jest tak kolorowe i świetne. Buntuje się często wobec woli Bożej, która nie jest po mojej mysli. Miewam chwile zwątpienia w sens Drogi. I codziennie odkrywam jak jestem słaba. A to uświadami mi jak bardzo Bóg mnie kocha. Własnie taka słabą, małej wiary, błądzącą.
Polecam artykuł o Neo w Gościu Niedzielnym: http://goscniedzielny.wiara.pl/?grup...eru=1233843020
__________________
Franiu
Antoś

Edytowane przez marta_d1
Czas edycji: 2009-02-23 o 11:15
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 11:16   #6
Lulu Mortese
Zadomowienie
 
Avatar Lulu Mortese
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 088
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Jezu...
Lulu Mortese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 11:21   #7
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez Lulu Mortese Pokaż wiadomość
Jezu...
Nie rozumiem?
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 11:31   #8
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

no...to widze,ze to kolejny odlam KK lub jakas grupa pod KK sie podpinajaca.....

Ja zyje zgodnie z MOJA wola i zasadami
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 11:44   #9
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
Cel? Celem jest zbawienie, nauczenie się żyć zgodnie z wola Bożą. Co jest bardzo trudne. Przynajmniej w moim wypadku. Powoli uczę się, że moje plany nie zawsze są dobre, że Bóg wie lepiej. Najtrudniej jest to zrozumieć, pozbyć się swojej pychy.
Moje doświadczenia są jak do tej pory dobre. Codziennie uczę sie wybaczać, kochac bliźniego ( co zawsze przychodziło mi z wielkim trudem), modlić sie przede wszystkim" Bądź wola Twoja a nie moja". Poza tym jestesmy wspólnotą. Oczywiście nie jest to kółko wzajemnej adoracji, ale właśnie ta szczerośc wobec siebie uczy pokory. Ja pozbywam się lęków, które towarzyszyły mi na każdym kroku. Uczę sie ufac Bogu. Wspólnota scala moje małżeństwo. Oczywiście nie wszystko jest tak kolorowe i świetne. Buntuje się często wobec woli Bożej, która nie jest po mojej mysli. Miewam chwile zwątpienia w sens Drogi. I codziennie odkrywam jak jestem słaba. A to uświadami mi jak bardzo Bóg mnie kocha. Własnie taka słabą, małej wiary, błądzącą.
Polecam artykuł o Neo w Gościu Niedzielnym: http://goscniedzielny.wiara.pl/?grup...eru=1233843020
A po czym poznajesz wolę Bożą i w jakich okolicznościach jej się poddajesz ? Tak w praktyce poproszę
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 11:56   #10
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Witaj...ja wiem o co w tym chodzi...ale mialam 15 lat, kiedy z kolezanka dalysmy sie ksiedzu namówic....skladalysmy przysiege w kosciele na uroczystej mszy....zobowiazalam sie ze bede trwala i umacniala swoja wiare... nie bede pic alkoholu, palić, trwać w dziewictwie, bla bla..nie wiem, czemu ja to zrobilam...ale jeszcze tego samego dnia upilam sie w krzakach z grupka 18-latków... chcialam byc taka jak oni a nie inna....pozniej to juz bylo wszystko jak z zyciorysu nastolatka. Ja bylam nieswiadoma wyboru i skladania przysiegi...Ale przedkladam to na moje szczeniactwo i nachalnosc ze strony ksiedza.
Moja rada: postepuj z podpowiedzia sumienia...
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 12:50   #11
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez arrakis Pokaż wiadomość
no...to widze,ze to kolejny odlam KK lub jakas grupa pod KK sie podpinajaca.....

Ja zyje zgodnie z MOJA wola i zasadami
Nie jesteśmy odłamek KK ani grupą która sie podpina pod KK. Jesteśmy grupa wewnątrz KK. Oczywiście nie założyłam tego watku aby kogoś ewangelizować czy nawracać. Byłam ciekawa czy jest na Wizażu ktos z Drogi, czy jest ona komus znana.
sine.ira własnie dla mnie najwiekszym problemem jest poznanie woli Bożej tego ucze sie i pewnie potrwa to jeszcze bardzo długo. Przykładem postepowiania zgodnie z Wola Boża może byc moje macierzyństwa. Tz. jakies pare miesięcy temu nie chciałam miec dzieci bo jestem za młoda, bo imprezy, bo koleżanki, bo skończy się moja wolnoąć itp. Teraz wiem, że dziecko to błogosławieństwo, dar. I modle sie o to, żeby to dziecko mieć, żebym umiała je przyjąć. Straszna pokusa jest chęć postepowania tak jak chce świat. A ja chce sie uczyc postepować tak jak chce tego Bóg.
Ja wiem, że dla niektórych brzmie jak jakis fanatyk, ortodoks, radykał a może nawet szaleniec. Bardzo trudno jest to wszystko wyjaśnić szczególnie pisząc o tym.
Mocny Akcent nie bardzo rozumiem Twoja dygresję?
__________________
Franiu
Antoś

Edytowane przez marta_d1
Czas edycji: 2009-02-23 o 12:58
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 12:55   #12
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez arrakis Pokaż wiadomość
no...to widze,ze to kolejny odlam KK lub jakas grupa pod KK sie podpinajaca.....

Ja zyje zgodnie z MOJA wola i zasadami
amen
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 12:59   #13
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Kilka znajomych mi osób należy. Niemal 100% swojego wolnego czasu spędzają w kościele i na tych spotkaniach i twierdzą, że to im wiele daje. Skoro tego potrzebują, ja nie widzę problemu. Kiedyś znałam dziewczynę z takiej jak to mówisz formacji. Brała ślub z facetem, który również był członkiem i zamiast prezentów ślubnych poprosili gości o przybory szkolne i zabawki dla ubogich dzieci- niesamowicie mi to zaimponowało i dlatego mam pozytywne skojarzenia z takimi ludźmi.
Sama jestem ateistką.
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:04   #14
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

moja kolezanka zwiazala sie ostatnio z jakas grupa tez niby pod szyldem KK ale chyba nie do konca jest to zgodne z prawda.... rzucila studia, przestala pracowac, nie da sie z nia dogadac... caly czas spedza ze "wspolnota" podejrzewamy ze to jest jakas sekta....dlatego jestem ostrozna wobec tego typu grup. oczywiscie nie mowie o twojej drodze - zalozycielko watku.... mi chodzi o ta grupe... http://jezusimarlena.ovh.org/index.php
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:12   #15
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Absolutnie nie spędzam ok 100% mojego wolnego czasu w kościele!!! Pracujemy ,mamy znajomych spoza wspólnoty, porostu zyjemy normalnie. Spotkania mamy 2 razy w tygodniu-liturgie słowa i Eucharystie. Czasem konwiwencję. Nie jesteśmy grupa która klepie 24 godziny na dobe różaniec i nie widzi nic oprócz wspólnoty. Wiara nie sprowada sie do tego.
Statuty Drogi zostały w tym roku zatwierdzone przez Papieża więc nie jest to żadna sekta.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:18   #16
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
sine.ira własnie dla mnie najwiekszym problemem jest poznanie woli Bożej tego ucze sie i pewnie potrwa to jeszcze bardzo długo. Przykładem postepowiania zgodnie z Wola Boża może byc moje macierzyństwa. Tz. jakies pare miesięcy temu nie chciałam miec dzieci bo jestem za młoda, bo imprezy, bo koleżanki, bo skończy się moja wolnoąć itp. Teraz wiem, że dziecko to błogosławieństwo, dar. I modle sie o to, żeby to dziecko mieć, żebym umiała je przyjąć. Straszna pokusa jest chęć postepowania tak jak chce świat. A ja chce sie uczyc postepować tak jak chce tego Bóg.
Dopóki myślisz samodzielnie, tzw. świat nie jest w stanie Ci niczego narzucić w tak osobistych sprawach jak np. posiadanie potmostwa. W żadnych innych zresztą też nie.
Pomijam już fakt, że takie argumenty przeciw jak: jestem za młoda, bo imprezy, bo koleżanki, bo skończy się moja wolność, przegrywają z tylko jednym, najważniejszym argumentem: czy jestem społecznie i emocjonalnie dojrzała do bycia matką ? (jestem w stanie wziąć pełną odpowiedzilalność za dziecko, np. materialną, finansową). Jeżeli myśląc o woli bożej nie bierzesz pod uwagę tego argumentu, to po prostu odrzucasz myślenie racjonalne na rzecz instynktu. A jeżeli bierzesz, to po prostu myślisz samodzielnie. Możesz to sobie nazywać jak chcesz, nawet wolą bożą. Moim zdaniem oczywiście.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:22   #17
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

chodzi mi o to, że ja byłam gówniarą, której zaproponowano drogę neokatechumenalną i po paru latach nie czuję potrzeby odnawiania przysięgi. Jesli Ty czujesz, że to dobre dla Ciebie- to po prostu idź tą drogą. Miałam w życiu momenty zapatrzenia w kwestie chrześcijańskie...czułam się z tym dobrze, ale na dobra sprawę trwało to okolo roku. Teraz zmieniłam się, nie wiem, coś pękło.
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:32   #18
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
Nie jesteśmy odłamek KK ani grupą która sie podpina pod KK. Jesteśmy grupa wewnątrz KK. Oczywiście nie założyłam tego watku aby kogoś ewangelizować czy nawracać. Byłam ciekawa czy jest na Wizażu ktos z Drogi, czy jest ona komus znana.
sine.ira własnie dla mnie najwiekszym problemem jest poznanie woli Bożej tego ucze sie i pewnie potrwa to jeszcze bardzo długo. Przykładem postepowiania zgodnie z Wola Boża może byc moje macierzyństwa. Tz. jakies pare miesięcy temu nie chciałam miec dzieci bo jestem za młoda, bo imprezy, bo koleżanki, bo skończy się moja wolnoąć itp. Teraz wiem, że dziecko to błogosławieństwo, dar. I modle sie o to, żeby to dziecko mieć, żebym umiała je przyjąć. Straszna pokusa jest chęć postepowania tak jak chce świat. A ja chce sie uczyc postepować tak jak chce tego Bóg.
Ja wiem, że dla niektórych brzmie jak jakis fanatyk, ortodoks, radykał a może nawet szaleniec. Bardzo trudno jest to wszystko wyjaśnić szczególnie pisząc o tym.
Mocny Akcent nie bardzo rozumiem Twoja dygresję?
Dla mnie to brzmi jak wypowiedź osoby zmanipulowanej, nie chcę Ciebie urazić.
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:39   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez arrakis Pokaż wiadomość
no...to widze,ze to kolejny odlam KK lub jakas grupa pod KK sie podpinajaca.....

Ja zyje zgodnie z MOJA wola i zasadami
howg.amen i polać jej
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 13:50   #20
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

sine.ira mam warunki finansowe i czuje sie odpowiedzialna aby miec dziecko. Widzisz dlatego tak trudno mi to wszystko wyjasnić. Na drodze chodzi o to żeby Bogu zaufać w każdej kwestii. Ale dziekuje, że mnie nie obrażasz i nie atakujesz pomimo tego, że masz inne poglądy.
Mocny Akcent to chyba nie była Droga. Nie składa sie tam żadnej przysięgi. Pomyliłaś to chyba z bierzmowaniem?
Nie czuje sie zmanipulowana, chociaż zdaje sobie sprawe z tego, że tak to brzmi.
Paula78 Twoja odpowiedź jest infantylna i chyba troche nie na temat.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:54   #21
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

A ja nie bardzo wiem czym osoby na ten drodze różnią się od katolików, którzy co niedzielę chodzą do kościoła, przyjmują sakramenty?
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:59   #22
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
A ja nie bardzo wiem czym osoby na ten drodze różnią się od katolików, którzy co niedzielę chodzą do kościoła, przyjmują sakramenty?
Od niektórych niczym. Od tz. niedzielnych tym, że wiara przejawia sie w każdym aspekcie zycia. Nie ogranicza sie tylko do chodzenia kościoła i sakramentów. A po mszy hulaj dusza piekła nie ma! Żeby była jasność ja będąc na Drodze grzesze tak jak inni, absolutnie nie jestem świeta!!
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:23   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
Paula78 Twoja odpowiedź jest infantylna i chyba troche nie na temat.

moja odpowiedz jest odpowiedzia potwierdzajace zdanie zacytowane.
dla mnie infantylne jest wchodzenie doroslych ludzi w jakiekolwiek organizacje ,tak jakby nie potrafili panowac nad soba i swoim zyciem .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:25   #24
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
moja odpowiedz jest odpowiedzia potwierdzajace zdanie zacytowane.
dla mnie infantylne jest wchodzenie doroslych ludzi w jakiekolwiek organizacje ,tak jakby nie potrafili panowac nad soba i swoim zyciem .
Chodziło mi o tekst"Polać jej". Ciesz sie, że Ty umiesz sobie ze wszystkim radzic sama. Ja nie potrafie.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:28   #25
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Nie no, dajcie spokój. Jak ktoś ma potrzebę, to niech chodzi i żyje zgodnie z KK. Moje przyjaciółki też są na Drodze, ale Diamentowej (buddyjskiej) - co kto lubi
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:38   #26
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
moja odpowiedz jest odpowiedzia potwierdzajace zdanie zacytowane.
dla mnie infantylne jest wchodzenie doroslych ludzi w jakiekolwiek organizacje ,tak jakby nie potrafili panowac nad soba i swoim zyciem .
Właśnie dlatego ze panują nad sobą i własnym życiem, mogą świadomie przyjąć konkretną drogę, dobrowolnie poddać się określonym rygorom.

Mylisz bezwolne płynięcie po najmniejszej lini oporu ze świadomym osiąganiem celów.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:45   #27
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
Ciesz sie, że Ty umiesz sobie ze wszystkim radzic sama. Ja nie potrafie.
No to teraz nie rozumiem. Skoro nie umiesz sobie radzić ze wszystkim sama, to oznacza że ta organizacja Cię w czymś wyręcza ? Dlaczego tam należysz, co Ci to daje ?
Poza tym dziwi mnie, że kierujesz się w życiu jakimiś zasadami, przyjmujesz jakiś światopogląd a nie umiesz jasno określić na czym to wszystko de facto polega i jak dokładnie przejawia się w życiu codziennym. Skoro tak jest, to faktycznie można podejrzewać, że jesteś manipulowana.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:48   #28
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
Chodziło mi o tekst"Polać jej". Ciesz sie, że Ty umiesz sobie ze wszystkim radzic sama. Ja nie potrafie.
no w sumie ,moze pora napicie za wczesna ;-)
tak umiem bo nie wymyslam sobie na sile problemow ktorych nie ma.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego ze panują nad sobą i własnym życiem, mogą świadomie przyjąć konkretną drogę, dobrowolnie poddać się określonym rygorom.

Mylisz bezwolne płynięcie po najmniejszej lini oporu ze świadomym osiąganiem celów.
sugerujesz ze cala reszta nie panuje nad soba i swoim zyciem ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:52   #29
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Chyba mam de ża wu
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:57   #30
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No to teraz nie rozumiem. Skoro nie umiesz sobie radzić ze wszystkim sama, to oznacza że ta organizacja Cię w czymś wyręcza ? Dlaczego tam należysz, co Ci to daje ?
Poza tym dziwi mnie, że kierujesz się w życiu jakimiś zasadami, przyjmujesz jakiś światopogląd a nie umiesz jasno określić na czym to wszystko de facto polega i jak dokładnie przejawia się w życiu codziennym. Skoro tak jest, to faktycznie można podejrzewać, że jesteś manipulowana.
Ja nie pisałam, że organizacja mnie wyręcz. Nie pisze tez, że Bóg mnie wyręcza. Poprostu żyje mi sie lepiej ze świadomością, że jet ktos kto kocha mnie miłością bezwarunkowa, zawsze i wszędzie. Do kogo mogę sie zwrócic. I tym kims jest Bóg.
Tz. czego nie potrafie okreslic? zadaj mi komkretne pytanie. Nie nie jestem manipulowana, bo to nie sekta.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-13 18:10:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.