Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja] - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-01, 21:54   #2821
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

@dudzia - kolorek faktycznie nie wygląda wcale źle, ale rozumiem, że róż się do czerwieni nie umywa
Co do prepigmentacji, to nie konsultowałam z fryzjerami za specjalnie, a tylko wyczytałam, że ma sens o tyle, że pigment z farby z wodą wnika wgłąb włosa i nałożona na to farba z oksydantem 'trzyma się' lepiej, coś jak podwójna warstwa pigmentu zamiast jednej. No i u mnie się pięknie sprawdza, ale to może kwestia samego włosa...
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 22:00   #2822
dudzia
Raczkowanie
 
Avatar dudzia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 376
GG do dudzia
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

dżizys, jak usłyszę gdzieś na mieście że mam różowe włosy to chyba się zgolę na łyso albo wbiegnę pod autobus a prepigmentację robiłaś czerwoną farbą? bo mi fryzjerzy mówili to samo ale to podobno barwniki z czystych kolorów naturalnych tak działają na włosy.
dudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 22:03   #2823
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Te barwniki się w ogóle czymś różnią? Pomyślałabym, że i jedno i drugie to syntetyczny kolor o takiej samej strukturze, no ale ja się nie znam na tym zupełnie.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 22:25   #2824
dudzia
Raczkowanie
 
Avatar dudzia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 376
GG do dudzia
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

no właśnie podobno się różnią. może kupię allwaves jeszcze jedna tubkę przed następnym farbowaniem i spróbuję. Chociaż tak jak mówię ostatnio mi to nic nie dało- ale kładłam na białe kłaki więc może dlatego. sama już nie wiem. zobaczymy
dudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 05:40   #2825
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

dudzia- ale masz różowe włosy..
ładnie to wygląda ale jak ci się nie podoba.. to może nałóż toner...?:rolle yes:
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 08:34   #2826
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Cytat:
Napisane przez dudzia Pokaż wiadomość
dżizys, jak usłyszę gdzieś na mieście że mam różowe włosy to chyba się zgolę na łyso albo wbiegnę pod autobus a prepigmentację robiłaś czerwoną farbą? bo mi fryzjerzy mówili to samo ale to podobno barwniki z czystych kolorów naturalnych tak działają na włosy.
Tak, ta samą, co potem z oksydantem, czysta czerwień... i to nie jest siła sugestii, że działa, bo widzę, że działa I mam porównanie, prepigmentację robiłam dopiero dwa razy, a wcześniej (i pomiędzy) farbowałam normalnie, kolor po 4 myciu wyglądał już niedobrze, a teraz jest w świetnym stanie.
Fakt, że białych jeszcze nie miałam, tylko jasnorude na zajechanych końcówkach; farbuję relatywnie rzadko, bo co 2,5 - 3mce, ale włosy myję w co najmniej tygodniowych odstępach i tak się to jakoś trzyma jeszcze.

Na Twoim miejscu spróbowałabym prepigmentacji zanim się kolor wypłucze jeszcze bardziej, bo mam wrażenie, że w ten sposób utrwalisz to, co zostało i zbudujesz sobie bazę - ale to tylko moja osobista rozkminka poparta wyłącznie własnym doświadczeniem, więc zastrzegam, że mogę się mylić

EDIT: wybierałam się dzisiaj po osławionego Kallosa w charakterze maski do trzymania na ciepło, takiej dodatkowej pielęgnacji, a tu czytam ze zgrozą, że lecą po niej włosy? A po lekturze recencji byłam pewna, że co najwyżej nie zaszkodzi, jeśli nie pomoże.
I co teraz?
Tak sobie szperam w KWC i widzę Biovax (równie źle oceniany miejscami), John Frieda (chyba cokolwiek drogi i też nie rewelacja). Uch no. Mam Isanę z babassem ale czy ja wiem, czy taka dobra? Szukałam czegoś mocniejszego do stosowania sporadycznie, ale z przytupem. Co tu robić^^

Edytowane przez sonea8
Czas edycji: 2012-04-02 o 09:30
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 09:01   #2827
dudzia
Raczkowanie
 
Avatar dudzia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 376
GG do dudzia
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Ale przecież one nie mają poświaty różowej tylko sprany czerwony spod którego wyłania się biel. weźcie mnie nie załamujcie dlatego porównałam to do spranej koszulki.

Teraz pójdę we wtorek/środę poszukać tej pianki i nią podreperować kolor. i jak ona zacznie mi się spierać to zrobię tą pigmentację. w sumie koszt to będzie jakieś 10-15 pln więc warto zaryzykować, może tym razem coś da. Jak mi 4 mycia kolor by wytrzymał to byłabym przeszczęśliwa bo to akurat od farbowania do farbowania zaczynam być na siebie zła za ten blond wcześniejszy bo gdyby nie to to teraz by mi się pewnie świetnie trzymało.
dudzia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 09:09   #2828
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

boshe przerąbane jednym słowem z tymi czerwonymi włosami..
A isana z babassu czy ja wiem.. rewelacyjna nie jest... ale z braku laku może być
no a ja myśle moze za pare tygodni zrobie kąpiel rozjaśniającą lub dekoloryzację b o mam dość tego rudego odcienia który gdzieś mi tam głęboko we włosach siedzi... a potem machne jakimś tonerem albo pianką czerwień :P
Zobacze jeszcze..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 12:08   #2829
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

dudzia jak dla mnie fajnie taki kolor wygląda, może dlatego, że lubię różowe włosy
i mam pytanko... ten tunel ile masz? 20mm? bo chcę swoje do tylu dobić, ale się boję, że mi ucha braknie bo mam źle dziurki zrobione...
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 12:24   #2830
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

sonea, gloria! jest świetna i tania. podobno można ją znaleźć w auchan (lub w internecie).
Ostatnio zmieszałam ją z maską mariona i odrobiną oleju, potrzymałam parę h i zmyłam samą wodą. na koniec płukanka octowa iii.. efekt świetny, nigdy dotąd nie miałam takich gładkich włosów

isana babassu jest super do mycia włosów. bez problemu zmywa oleje i włosy są po niej fajne
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 15:52   #2831
dudzia
Raczkowanie
 
Avatar dudzia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 376
GG do dudzia
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
dudzia jak dla mnie fajnie taki kolor wygląda, może dlatego, że lubię różowe włosy
i mam pytanko... ten tunel ile masz? 20mm? bo chcę swoje do tylu dobić, ale się boję, że mi ucha braknie bo mam źle dziurki zrobione...
mam 25-26 mm ale noszę 24, bo nie chce mi się ich odkręcać, a tak to mogę sobie wkładać tak trochę jak guzik w dziurkę bez odkręcania ja też mam dziurki jakoś krzywo zrobione i z jednej strony wiecej skóry a z drugiej mniej- na szczescie przy tym rozmiarze się już to tak nie rzuca w oczy

Kupiłam szamponetki delia bo akurat natrafiłam na swojej drodze, więc przy nastepnym myciu zastosuję z tonerem
dudzia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 18:04   #2832
blackberry456
Zadomowienie
 
Avatar blackberry456
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Cytat:
Napisane przez dudzia Pokaż wiadomość
dżizys, jak usłyszę gdzieś na mieście że mam różowe włosy to chyba się zgolę na łyso albo wbiegnę pod autobus a prepigmentację robiłaś czerwoną farbą? bo mi fryzjerzy mówili to samo ale to podobno barwniki z czystych kolorów naturalnych tak działają na włosy.
mam to samo! patrzac na Twoje zdjecie to chyba mamy na glowie ten sam kolor. U mnie ciagle ludzie komentuja, zazwyczaj pozytywnie, ale nie chce juz slyszec o rózu (wczoraj nawet bylo "o, fioletowe wlosy!" daltonisci ) haha tak czy inaczej jutro lece po rozjasniacz, mam juz w domu moj ukochany toner poppy red, przyciemnie go lekko czernia i powinno byc ok
__________________
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
w spokoju przy sobie
nie czując czasu..
blackberry456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 18:19   #2833
dudzia
Raczkowanie
 
Avatar dudzia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 376
GG do dudzia
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Cytat:
Napisane przez blackberry456 Pokaż wiadomość
mam to samo! patrzac na Twoje zdjecie to chyba mamy na glowie ten sam kolor. U mnie ciagle ludzie komentuja, zazwyczaj pozytywnie, ale nie chce juz slyszec o rózu (wczoraj nawet bylo "o, fioletowe wlosy!" daltonisci ) haha tak czy inaczej jutro lece po rozjasniacz, mam juz w domu moj ukochany toner poppy red, przyciemnie go lekko czernia i powinno byc ok
Dalej słyszę 'czerwone' więc jednak nie jest źle przydałby się jakiś turkusowy lakier do paznokci i cień do oczu, TŻ mi kupił dzisiaj turkusowe słuchawki i cudnie wyglądają otoczone czerwienią
dudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 18:24   #2834
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Hm, kupiłam właśnie maskę z Marion do czerwieni, bo nic innego z Waszych typów nie było... ale to wredny skład ma. Nie wiem, czy nałożę, chyba jednak nabędę tego Kallosa przez net.

Btw. osobiście uwielbiam połączenie mojego odcienia z brudnym indygo, bardzo fajnie się lubią.
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 18:48   #2835
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

sonea, co w składzie jest nie tak? Ostatnio patrzyłam i wydawało mi się że jest ok.. choć przyznam, że paru składników nie rozpoznalam

blackberry proszę koniecznie pochwal się efektem poppy red+ebony bo wciąż chodzi mi to po głowie..
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 19:25   #2836
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

właśnie laski... czy maske gloria czy kallosa w drogerii dostane albo w sklepie fryzjerskim?? kurcze nie bede na tyle dlugo w PL zeby zamówić przez neta ,zapłacić i jeszcze się dostawy doczekać...
A ja siedze właśnie z mieszanką rudego, fioletowego i czerownego tonera oraz odzywek w tych samych kolorach.. wygląda to jak czerwonowaty fiolet ale dowiem się dokładniej jak zmyje i wysusze włosy ogólnie robie to w ramach experymentu
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 20:01   #2837
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
właśnie laski... czy maske gloria czy kallosa w drogerii dostane albo w sklepie fryzjerskim?? kurcze nie bede na tyle dlugo w PL zeby zamówić przez neta ,zapłacić i jeszcze się dostawy doczekać...
A ja siedze właśnie z mieszanką rudego, fioletowego i czerownego tonera oraz odzywek w tych samych kolorach.. wygląda to jak czerwonowaty fiolet ale dowiem się dokładniej jak zmyje i wysusze włosy ogólnie robie to w ramach experymentu
Gloria jest w Auchan a Kallos w sklepach fryzjerskich.
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 20:07   #2838
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
sonea, co w składzie jest nie tak? Ostatnio patrzyłam i wydawało mi się że jest ok.. choć przyznam, że paru składników nie rozpoznalam

blackberry proszę koniecznie pochwal się efektem poppy red+ebony bo wciąż chodzi mi to po głowie..
Już Ci mówię: 3,4,5 miejsce - alkohole. Moje przesuszone włosy mogą zapłakać.
Potem niby ok, aż tu leci paraben. I kolejny paraben. I kolejne alkohole.

Nie jest to wielka tragedia tak ogólnie, brak sls, więc ok - ale przyznam, że mam obawy.
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 20:20   #2839
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
Już Ci mówię: 3,4,5 miejsce - alkohole. Moje przesuszone włosy mogą zapłakać.
Potem niby ok, aż tu leci paraben. I kolejny paraben. I kolejne alkohole.

Nie jest to wielka tragedia tak ogólnie, brak sls, więc ok - ale przyznam, że mam obawy.
Nie znam się na chemii, więc poprawcie mnie jeśli się mylę, ale zawsze wydawało mi się, że nie każdy alkohol wysusza i źle działa na włosy.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 21:06   #2840
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Nie znam się na chemii, więc poprawcie mnie jeśli się mylę, ale zawsze wydawało mi się, że nie każdy alkohol wysusza i źle działa na włosy.
Nie każdy. Denat to jest ten który przesusza włosy, ale reszta to nawilżacze.
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 21:08   #2841
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Ufff, czyli nie jest jeszcze ze mną tak źle.
Jutro robię prepigmentację czerwoną farbą + farbuję z utleniaczem 9%, ale potrzymam farbę jakieś 55 minut, zamiast 40. Szkoda, że zapomniałam kupić 12% do domieszania, no ale trudno.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 21:08   #2842
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
Hm, kupiłam właśnie maskę z Marion do czerwieni, bo nic innego z Waszych typów nie było... ale to wredny skład ma. Nie wiem, czy nałożę, chyba jednak nabędę tego Kallosa przez net.

Btw. osobiście uwielbiam połączenie mojego odcienia z brudnym indygo, bardzo fajnie się lubią.
A gdzie kupiłaś tą maskę?
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 21:15   #2843
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Ok przeanalizujmy skład:
Maska marion dla czerwonowłosych
Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Hydrolyzed Keratin, Isopropyl Myristate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Parfum, Polyquaternium-10, Methylparaben, Triticum Vulgare Germ Oil, Propylparaben, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Papaver Rhoeas Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Polyquaternium-59 (and) Butylene Glycol, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, +/- [Basic Red 51,3-Nitro-P-Hydroxyethylaminophenol, HC Blue No.2, Disperse Violet 1, HC Red No.3, HC Yellow No.2, C.I. 60730], Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl Cyclohexencarboxaldehyd

Aqua
Cetrimonium Chloride- zmiękczacz lub środek utrzymujący wilgotność, właściwości antystatyczne, wygładza, ułatwia rozczesywanie włosów. środek drażniący
Cetyl Alcohol- właściwości wygładzające
Propylene Glycol- składnik utrzymujący wilgoć. może podrażnić skórę
Cetearyl Alcohol- Substancja natłuszczająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość. Zmiękczacz, regulator lepkości, stabilizator emulsji... (and) Ceteareth 20- Substancja aktywnie myjąca, odpowiedzialna za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.
Hydrolyzed Keratin- Keratyna hydrolizowana. Generalnie same plusy
Isopropyl Myristate- substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, zapewniająca ochronę
Prunus Amygdalus Dulcis Oil- olej migdałowy
Parfum
Polyquaternium-10- działanie antystatyczne, substancja filmotwórcza
Methylparaben- konswerwant, może wywołać alergię
Triticum Vulgare Germ Oil- olej z kiełków pszenicy
Propylparaben- konserwant. może wywoływać alergię
Panthenol
Tocopheryl Acetate- same plusy to witamina E z estrem kwasu octowego.
Papaver Rhoeas Extract- ekstrakt z maku polnego
Hibiscus Sabdariffa Flower Extract- ekstrakt z hibiskusa
Polyquaternium-59- dziala jako filtr, pelni funkcje ochronna dla naszego koloru wlosow, ma tez wlasciwosci antyoksydacyjne. (and) Butylene Glycol- zachowuje wilgoć, do produkcji ekstraktów roślinnych, lekko konserwuje.
Benzyl Alcohol- działanie lekko znieczulające, w większej ilości może podrażnić. (and)
Methylchloroisothiazolino ne- konserwant (and) Methylisothiazolinone- kolejny konswerwant, bezpieczny dla zdrowia.
dalej są barwniki...
Citric Acid- kwas cytrynowy- zmiękczacz, konserwant, reguluje ph. wspomaga działanie innych składników
Butylphenyl Methylpropional - zapach
Hydroxyisohexyl Cyclohexencarboxaldehyd - zapach

bez tragedii, ale i bez szału chyba więcej jej nie kupię.. ;p

Edytowane przez uolcia
Czas edycji: 2012-04-02 o 21:23
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 21:18   #2844
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
Ok przeanalizujmy skład:

Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Hydrolyzed Keratin, Isopropyl Myristate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Parfum, Polyquaternium-10, Methylparaben, Triticum Vulgare Germ Oil, Propylparaben, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Papaver Rhoeas Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Polyquaternium-59 (and) Butylene Glycol, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, +/- [Basic Red 51,3-Nitro-P-Hydroxyethylaminophenol, HC Blue No.2, Disperse Violet 1, HC Red No.3, HC Yellow No.2, C.I. 60730], Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl Cyclohexencarboxaldehyd

Aqua
Cetrimonium Chloride- zmiękczacz lub środek utrzymujący wilgotność, właściwości antystatyczne, wygładza, ułatwia rozczesywanie włosów. środek drażniący
Cetyl Alcohol- właściwości wygładzające
Propylene Glycol- składnik utrzymujący wilgoć. może podrażnić skórę
Cetearyl Alcohol- Substancja natłuszczająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość. Zmiękczacz, regulator lepkości, stabilizator emulsji... (and) Ceteareth 20- Substancja aktywnie myjąca, odpowiedzialna za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.
Hydrolyzed Keratin- Keratyna hydrolizowana. Generalnie same plusy
Isopropyl Myristate- substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, zapewniająca ochronę
Prunus Amygdalus Dulcis Oil- olej migdałowy
Parfum
Polyquaternium-10- działanie antystatyczne, substancja filmotwórcza
Methylparaben- konswerwant, może wywołać alergię
Triticum Vulgare Germ Oil- olej z kiełków pszenicy
Propylparaben- konserwant. może wywoływać alergię
Panthenol
Tocopheryl Acetate- same plusy to witamina E z estrem kwasu octowego.
Papaver Rhoeas Extract- ekstrakt z maku polnego
Hibiscus Sabdariffa Flower Extract- ekstrakt z hibiskusa
Polyquaternium-59- dziala jako filtr, pelni funkcje ochronna dla naszego koloru wlosow, ma tez wlasciwosci antyoksydacyjne. (and) Butylene Glycol- zachowuje wilgoć, do produkcji ekstraktów roślinnych, lekko konserwuje.
Benzyl Alcohol- działanie lekko znieczulające, w większej ilości może podrażnić. (and)
Methylchloroisothiazolino ne- konserwant (and) Methylisothiazolinone- kolejny konswerwant, bezpieczny dla zdrowia.
dalej są barwniki...
Citric Acid- kwas cytrynowy- zmiękczacz, konserwant, reguluje ph. wspomaga działanie innych składników
Butylphenyl Methylpropional - zapach
Hydroxyisohexyl Cyclohexencarboxaldehyd - zapach

bez tragedii, ale i bez szału chyba więcej jej nie kupię.. ;p
To jest ta maska Marion? Jak dla mnie pyszna - keratyna, migdał, panthenol, hibiscus. Na pewno ją kupię, jak tylko dowiem się gdzie można ją dorwać
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 21:20   #2845
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Hm, powiem tak. Jak na kosmetyk ze sporą ilością chemii to jest naprawdę OK, pewnie wybrzydzam przez to, że się zajarałam naturalnymi kosmetykami... ;p Ja kupowałam zawsze na allegro i odbierałam osobiście w Wwa na Pradze Płn.

Edytowane przez uolcia
Czas edycji: 2012-04-02 o 21:27
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 21:42   #2846
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
Hm, powiem tak. Jak na kosmetyk ze sporą ilością chemii to jest naprawdę OK, pewnie wybrzydzam przez to, że się zajarałam naturalnymi kosmetykami... ;p Ja kupowałam zawsze na allegro i odbierałam osobiście w Wwa na Pradze Płn.
Acha. Ja znalazłam właśnie listę sklepów:

http://www.marionkosmetyki.pl/sklepy.html
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 21:51   #2847
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

No ja mam u siebie od ręki,w dowolnej ilości wręcz hurtowo, ale najpierw spróbuję i zobaczę na własnym, ekhm, włosie
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 06:45   #2848
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Acha. Ja znalazłam właśnie listę sklepów:

http://www.marionkosmetyki.pl/sklepy.html
oo super dzięki, ale jaja u mnie w okolicy w sklepie "społem " można ją zakupić i tak zrobie. pierw tam pójdę.. a ppotem poszukam joanny z apteczki babuni i kallosa.. pozatym scandic line i allwaves planuje kupic ale zobacze czy znajde..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 08:51   #2849
Nedera
Raczkowanie
 
Avatar Nedera
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 252
GG do Nedera
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
Hm, powiem tak. Jak na kosmetyk ze sporą ilością chemii to jest naprawdę OK, pewnie wybrzydzam przez to, że się zajarałam naturalnymi kosmetykami... ;p Ja kupowałam zawsze na allegro i odbierałam osobiście w Wwa na Pradze Płn.
Też ostatnio nastawiam się głównie na naturalne kosmetyki, ale... do maski Mariona mam niesamowity sentyment. Ona po prostu... uratowała mi włosy po rozjaśnianiu i dekoloryzacji. Jednocześnie trzymała kolor w "ryzach". Bo po rozjaśnianiu już kompletnie nic się nie chciało włosów trzymać. A ona elegancko tłumiła rudość
Osobiście polecam serdecznie. Sama używam jej co 2-3 mycie Chociaż w mniejszej ilości niż jedna saszetka - przelewam je zawsze do buteleczki i tak sobie dawkuję, aby nie przesadzić

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
a ppotem poszukam joanny z apteczki babuni i kallosa..
Na jaką dokładnie Apteczkę Babuni polujesz? U mnie w sklepach tego masa do wyboru. Ale nigdy nie umiem się zdecydować to biorę... Schaume Zaopatrzyłam się w żurawinową. Pachnie tak, że mam ochotę ją zjeść. Mniami!
__________________
I tak Lucynka stała się dyplomowaną wizażystką

Edytowane przez Nedera
Czas edycji: 2012-04-03 o 08:53
Nedera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 08:55   #2850
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Czerwone Włosy [Farby / Pielęgnacja]

Nedera, a na ile ją nakładasz? Myślisz, że np. nakładanie jej co 2 mycie na 5-10 minut by coś dało, czy to marnotrawstwo?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.