Nietradycyjny ślub. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-15, 00:41   #1
kalafiorrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2

Nietradycyjny ślub.


Chciałabym poruszyć temat nietradycyjnych ślubów. Czy któraś z Was zdecydowała się bądź planuje / marzy o ślubie innym niż wszystkie?

Chodzi o to że nie znoszę wesel I moim idealnym wymarzonym ślubem jest ceremonia, w której ślub w kościele będzie istotą, centrum, a nie wstępem do wielkiego wesela. Myślałam o ślubie w małym gronie osób a nawet z samymi rodzicami; może o ślubie w plenerze w górach daleko od domu, albo takim że prosto z niego - sam na sam w podróż poślubną. Takie pomysły przychodzą mi do głowy.
Może któraś z was myśli podobnie i chciałaby się tym podzielić ? Chętnie dowiedziałabym się więcej o takich skromnych ślubach, jak wyglądały, czy jesteście zadowoleni itp
kalafiorrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 07:41   #2
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Moj slub byl nietypowy: tylko cywilny, obecna tylko rodzina, pozniej obiad w restauracji i to by bylo na tyle. Nie lubimy z TZ wystawnych imprez itp, jestesmy zadowoleni, nasi znajomi juz nas nawet "skopiowali" .
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 08:26   #3
7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 835
Dot.: Nietradycyjny ślub.


Edytowane przez 7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c
Czas edycji: 2015-05-03 o 08:20
7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 10:37   #4
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Ślub w plenerze - fajny pomysł, ale u nas dopiero wchodzi. W przypadku kościelnego ślubu szanse są bliskie zeru, że ksiądz odprawi mszę poza kościołem. Co najwyżej w jakiejś małej kaplicy. Z cywilnym lepiej, ale też nie zawsze urzędnicy się zgadzają (normalnie ślub cywilny zajmuje im 20 minut, a w plenerze muszą poświęcić cały lub pół dnia).

Za granicą można zorganizować fajne śluby w plenerze - któraś z koleżanek z Wizażu brała chyba na Dominikanie. Z opowieści i zdjęć wygląda, że było wspaniale. Potem kościelny można wziąć w domu.

A skoromniejszy obiad po ślubie zamiast wesela, to nie nietypowy pomysł - ostatnio bardzo popularny.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012

Edytowane przez Blacky
Czas edycji: 2012-10-15 o 10:38
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 12:17   #5
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość

A skoromniejszy obiad po ślubie zamiast wesela, to nie nietypowy pomysł - ostatnio bardzo popularny.
Masz rację,teraz w modę idą obiady weselne.Niedawno jak był tylko obiad weselny to zapraszało sie tylko bardzo bliską rodzinę,teraz obiady weselne robi się na 100 osób.W przyszłym roku moja kuzynka robi obiad weselny dla 120 osób.Ja robię powiedzmy wielkie wesele ale też na 120 osób
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 18:42   #6
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Nietradycyjny ślub.

popieram - teraz to nie jest nic nietypowego, a wręcz popularnego I jest dużo wątków, w których dziewczyny wspominały o organizacji przyjęć. Zresztą na zwykłych wątkach PMek znajdziesz mnóstwo osób , które tak robią.
A ślub w plenerze - świetny pomysł, ale nie w Polsce No chyba, że chcesz ryzykować siedzenie w plenerze w deszczu albo zimnie

To tylko kilka linków:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=596601

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=568229

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=275457

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=507181

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=238958

wystarczy poszukać
__________________


Edytowane przez talkative2
Czas edycji: 2012-10-15 o 18:45
talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 11:46   #7
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Nietradycyjny ślub.

u mnie nietradycyjnie: slub tylko cywilny. na cywilnym zamiask skromnej garsonki suknia slubna. zamiast bialej kiecy czarna. zamiast wesela przyjecie. zero zabaw weselnych.
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-16, 18:14   #8
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Nietradycyjny ślub.

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3709401 3]u mnie nietradycyjnie: slub tylko cywilny. na cywilnym zamiask skromnej garsonki suknia slubna. zamiast bialej kiecy czarna. zamiast wesela przyjecie. zero zabaw weselnych.[/QUOTE]
U mnie tak samo, tylko sukienkę chcę mieć jasną i nie koniecznie typowo slubną
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 18:26   #9
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Ślub w plenerze - fajnie wygląda w filmach owszem ale w praktyce średnio. Wystarczy troche chmur ,mżawka,silniejszy wiatr i juz nie jest tak ładnie trzeba sie kombinować z suknia welon poprawiać co chwila .Do tego te wszystkie śliczne miejsca czesto nie maja betony czy ścieżek a trwa i lekko trudno sie chodzi po piachu czy trawie w szpilach i wielkiej sukni ,buty grzęzną ,suknia sie brudzi .Nie mówiac ze juk juz serio pada wtedy to w ogóle jest kłopot.
Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
. W przypadku kościelnego ślubu szanse są bliskie zeru, że ksiądz odprawi mszę poza kościołem. Co najwyżej w jakiejś małej kaplicy.
Są takie miejsca gdzie sie msze są odprawiane na świeżym powietrzu , może ślub tez sie da .Tylko czy przy naszej pogodzie to w ogóle ma sens ?

[1=7808db1bb82aa4847b78eb7 501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3 aac83c;37073718]Koleżanka chciała cichy, kameralny ślub bez tej całej "słodkopierdzącej" otoczki (jak to określiła). Niestety rodzice i przyszli teściowie tak długo wiercili jej dziurę w brzuchu aż dla świętego spokoju się zgodziła. Efekt: twierdzi, że najpiękniejszy dzień w życiu zamieniono jej w koszmarne doświadczenie, "bawiła się" fatalnie wśród ciotek i wujków, których widziała może ze 3 razy w życiu, którzy wspominali jak uroczo wyglądała w pieluchach. Do dziś uważa to za jeden z większych błędów jakie popełniła w życiu.[/QUOTE]
A ja znam sporo przykładów (wiele z wizażu) gdzie ktos chciał skromną kolacje ale po namowach zdecydował sie na typowe wesele w formie , muyzka tańcami i był bardzo z tego powodu szczesliwy .Nie spotkałam sie z odwrotną sytuacja
Cytat:
Napisane przez laska4 Pokaż wiadomość
Masz rację,teraz w modę idą obiady weselne.Niedawno jak był tylko obiad weselny to zapraszało sie tylko bardzo bliską rodzinę,teraz obiady weselne robi się na 100 osób.W przyszłym roku moja kuzynka robi obiad weselny dla 120 osób.Ja robię powiedzmy wielkie wesele ale też na 120 osób
W Japonii tak jest, zwykły kilkugodzinny obiad,w środku dnia , żadnych tańców zabaw Jak dla mnie to przypominało raczje biznesowe posiedzienie No ale im to pasuje bo oni sa bardzo cisi,w naszym kręgu kuturowym sie raczje celebruje hucznie . Widiziałam tez takie zasiadane wesela w 4 weddings- generlanie niewypał ,sztywno i nudno
No ale jak ktos jest spokojnym introwertykiem to trudno zeby sie zmuszał na siłe. Poza tym to duza oszczedność


Cytat:
Napisane przez kalafiorrr Pokaż wiadomość
I moim idealnym wymarzonym ślubem jest ceremonia, w której ślub w kościele będzie istotą, centrum, a nie wstępem do wielkiego wesela.
Jak dla mnie zawsze ślub jest istotą a wesele-niezależnie jak huczne -tylko dodatkiem . Wesele -czyli czas radowania sie ,wynika ze ślubu ,nie odwrotnie . Jak ktoś bierze ślub dla imprezy po to nie powinien go brać w ogóle.
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 18:55   #10
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Cytat:
Napisane przez Dione Pokaż wiadomość

A ja znam sporo przykładów (wiele z wizażu) gdzie ktos chciał skromną kolacje ale po namowach zdecydował sie na typowe wesele w formie , muyzka tańcami i był bardzo z tego powodu szczesliwy .Nie spotkałam sie z odwrotną sytuacja
bo przeważnie człowiek cieszy się z samego zawarcia ślubu z tym jedynym i chyba mało co może popsuć mu humor i sprawić, że ktoś powiedziałby, że ten dzień był nieudany
A to , że ktoś zaprosił kogoś, kogo widział dwa razy w życiu - cóż Wiadomo, ze jak się dorasta i usamodzielnia, to z rodziną już nie utrzymuje się takiego kontaktu, ale tak czy inaczej przynajmniej raz w roku się spotyka. Zapraszania obcych ludzi nie rozumiem w ogóle
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 22:28   #11
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Cytat:
Napisane przez Dione Pokaż wiadomość
Są takie miejsca gdzie sie msze są odprawiane na świeżym powietrzu , może ślub tez sie da .Tylko czy przy naszej pogodzie to w ogóle ma sens ?
Na przykład gdzie? Według moich informacji każdorazowo musi być zgoda kurii na odprawienie mszy poza kościołem, ponieważ jest ona dozwolona tylko w szczególnych przypadkach. Ale oczywiście istnieje (niewielka) szansa, że się mylę.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 20:13   #12
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
Na przykład gdzie? Według moich informacji każdorazowo musi być zgoda kurii na odprawienie mszy poza kościołem, ponieważ jest ona dozwolona tylko w szczególnych przypadkach. Ale oczywiście istnieje (niewielka) szansa, że się mylę.

W dolinkach podkrakowskich jest jedno albo dwa takie miejsca,na pewno w dolinie Mnikowskiej przed wizerunkiem Matki Bożej Skalskiej ( wielki obraz namalowany na skale)są odprawiane trzy razy do roku ,drugie kojarze jakieś na w lesie tam są ławki nie opamietam co tam sie odprawia czy nabożeństwa czy msze , w byłam tez kiedys na mszy która była odprawiana przed taka malutka kapliczką także wszyscy stali na zewnątrz, w tej parafii jest to co tydzień w sezonie letniem. Ale są to miejsca do tego przygotowane musi tam byc ołtarz itd to nie jest jakies przypadkowe miejsce .
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 09:45   #13
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Nietradycyjny ślub.

7 lat temu byłam pod Szczecinem na ślubie który odbył się w ogrodzie pałacyki gdzie było wesele i pokoje. Był ksiądz, był taki jakby namiot z ołtarzem itp. Wyszło nawet fajnie i jak na tamten czas było to coś nowego Z tego co pamiętam młodzi załatwiali w kościele udzielenie ślubu w plenerze i nie mieli większych problemów z załatwieniem kościelnych formalności
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 08:26   #14
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
7 lat temu byłam pod Szczecinem na ślubie który odbył się w ogrodzie pałacyki gdzie było wesele i pokoje. Był ksiądz, był taki jakby namiot z ołtarzem itp. Wyszło nawet fajnie i jak na tamten czas było to coś nowego Z tego co pamiętam młodzi załatwiali w kościele udzielenie ślubu w plenerze i nie mieli większych problemów z załatwieniem kościelnych formalności
To ładnie im się udało.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 12:53   #15
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Na Kaszubach też jest takie miejsce, na pomoście na jeziorze, jest normalnie przygotowany ołtarz i nie ma problemów ze ślubem Z TYM ŻE (haczyk) żeby wziąć tam ślub trzeba też zdecydować się na tamtejszą salę, bo pomost jest na terenie osrodka.
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 13:23   #16
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Super fajnie. Ale jak pisałam: na każdą mszę poza kościołem trzeba mieć zgodę kurii, a nie wszyscy księża chcą ją załatwiać.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 15:39   #17
1989emilia
Raczkowanie
 
Avatar 1989emilia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 186
Dot.: Nietradycyjny ślub.

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3709401 3]u mnie nietradycyjnie: slub tylko cywilny. na cywilnym zamiask skromnej garsonki suknia slubna. zamiast bialej kiecy czarna. zamiast wesela przyjecie. zero zabaw weselnych.[/QUOTE]

Ta Twoja czarna suknia jakos tak mnie zaintrygowała Pokażesz? ja w przyszłości też będę brała tylko cywilny i znając mnie na pewno z suknią coś powydziwiam... coś z nutką ekstrawagancji mi się marzy
__________________


http://www.poomoc.pl/ Klikaj i pomagaj codziennie
1989emilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 08:22   #18
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Znajomi brali ślub na Teneryfie na plaży, gdzie byli świadkowie i rodzice pary młodej. Wyjechali na dwa tygodnie, więc od razu zaliczyli podróż poślubną, w tym sesja zdjęciowa i krótki filmik z ceremoni ślubnej, przepięknie
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 01:44   #19
caroline_m
Raczkowanie
 
Avatar caroline_m
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 184
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Cytat:
Napisane przez kalafiorrr Pokaż wiadomość
Chciałabym poruszyć temat nietradycyjnych ślubów. Czy któraś z Was zdecydowała się bądź planuje / marzy o ślubie innym niż wszystkie?

Chodzi o to że nie znoszę wesel I moim idealnym wymarzonym ślubem jest ceremonia, w której ślub w kościele będzie istotą, centrum, a nie wstępem do wielkiego wesela. Myślałam o ślubie w małym gronie osób a nawet z samymi rodzicami; może o ślubie w plenerze w górach daleko od domu, albo takim że prosto z niego - sam na sam w podróż poślubną. Takie pomysły przychodzą mi do głowy.
Może któraś z was myśli podobnie i chciałaby się tym podzielić ? Chętnie dowiedziałabym się więcej o takich skromnych ślubach, jak wyglądały, czy jesteście zadowoleni itp
marzę o takim samym, nie wiem czy się uda
caroline_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-15, 02:23   #20
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Cytat:
Napisane przez 1989emilia Pokaż wiadomość
Ta Twoja czarna suknia jakos tak mnie zaintrygowała Pokażesz? ja w przyszłości też będę brała tylko cywilny i znając mnie na pewno z suknią coś powydziwiam... coś z nutką ekstrawagancji mi się marzy
jak bede juz ja miala to pokaze poki co jest w mojej glowie ladna rybka, w szerokim dolem, z wykonczeniami koronkowymi. slubna suknia tyylko ze czarna
no i ozywiscie bede szyc, mimo ze nie rozgladalam sie jakos bardzo, to wiem, ze z kupnem gotowej mialabym gigantyczne problemy. ze znalezieniem jakiejkolwiek a co dopiero tej wymarzonej

Edytowane przez e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Czas edycji: 2013-04-15 o 02:24
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 05:48   #21
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Cytat:
Napisane przez kalafiorrr Pokaż wiadomość
Chciałabym poruszyć temat nietradycyjnych ślubów. Czy któraś z Was zdecydowała się bądź planuje / marzy o ślubie innym niż wszystkie?

Chodzi o to że nie znoszę wesel I moim idealnym wymarzonym ślubem jest ceremonia, w której ślub w kościele będzie istotą, centrum, a nie wstępem do wielkiego wesela. Myślałam o ślubie w małym gronie osób a nawet z samymi rodzicami; może o ślubie w plenerze w górach daleko od domu, albo takim że prosto z niego - sam na sam w podróż poślubną. Takie pomysły przychodzą mi do głowy.
Może któraś z was myśli podobnie i chciałaby się tym podzielić ? Chętnie dowiedziałabym się więcej o takich skromnych ślubach, jak wyglądały, czy jesteście zadowoleni itp
Ja już mam za sobą huczne weselisko, tradycyjny ślub i trudny rozwód. Z tego co mogę Ci doradzić to wydarzenie to powinno być przede wszytskim dla młodej pary, po co wszystkie te ceregiele. Wyyprawieie uroczystości kameralnej w romantycznej scenerii bedzie niewątpliwie doskonałym pomysłem. Życzę szczęścia i wytrwałości.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 11:15   #22
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Uważam tak jak moja poprzedniczka.
To jaki powinien być ślub zależy od Was samych, to Wy macie się czuć najważniejsi, bo to Wasz dzień

Moi znajomi brali ślub na plaży na Majorce, byli tylko oni i ich świadkowie. Tak sobie wymarzyli i tak zrobili.

Inni znajomi wzięli ślub w kościele, następnie za 2 godziny wsiedli w samolot i polecieli na podróż poślubną, nie było wesela i nikt nie grymasił, także jeśli chcesz aby Twój ślub był inny niż wszystkie, wyjątkowy - tak właśnie zrób
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 21:11   #23
27 sukienek
Raczkowanie
 
Avatar 27 sukienek
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 65
Dot.: Nietradycyjny ślub.

Jestem zachwycona, że są☠osoby, które pragną takich ślubów właśnie. Bo przecież to ślub jest centrum, a u nas to bardzo trudno o takie podejście... Tak jak dziewczyny pisały - obiad z deserem i kawą jest bardzo często stosowanym sposobem wyjścia z sytuacji. To eleganckie rozwiązanie! Była na kilku takich uroczystościach! Potem/następnego dnia można zrobić ognisko/imprezę☠w klubie dla przyjaciół, albo po prostu pojechać na upragniony urlop we dwoje.

Natomiast jeśli chodzi o ślub kościelny w plenerze, to jestem cały czas w trakcie zgłębiania tego tematu, i powiem tak: Kodeks Prawa Kanonicznego dopuszcza takie możliwości, a zatem jeśli tylko się☠chce, to można to zorganizować. Oczywiście, jeśli pójdzie się☠do "zwykłego" parafialnego proboszcza, to szanse są☠równe zeru, że otrzyma się☠zgodę. Ale to nie znaczy, że nie otrzyma się☠jej w ogóle.

U nas impreza po ślubie skończyła się☠o 21, nie było to typowe wesele, ale raczej przyjęcie. Byłam też☠na weselu do 12. Są różne opcje pośrednie, ale jeśli w ogóle mierzi Cię ta kwestia, to zorganizujcie ślub dla świadków i najbliższych i tyle! Idź za swoimi marzeniami!!! Kibicuję i czekam na feedback co do dalszych planów
__________________
Piszę o ślubach, bo wierzę w małżeństwo!
27sukienek.blogspot.com
27 sukienek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.