Mam problem z cerą.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-02, 18:32   #1
Shaee
Przyczajenie
 
Avatar Shaee
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 11

Mam problem z cerą..


Witam,
Chciałabym się was poradzić, bo nie mogę poradzić sobie z ''bliznami'' po wypryskach. Mianowicie normalnie po wygojeniu się pryszcza ślad utrzymuje się z max. miesiąc. U mnie za to ślady są widoczne przez nawet lata.. Mam teraz 16 lat, często coś mi wyskakuje szczególnie na brodzie i nie mogę już na nią patrzeć, nie wyszłabym z domu bez podkładu. Są to takie czerwone plamki i jest ich naprawdę pełno Niestety nie tyczy się to tylko mojej brody, ale także całej twarzy, bo kiedy mi coś wyskoczy, to ślady zostają.. Nie wiem dlaczego akurat ja tak mam, np. moja siostra nie ma, znajomi też. Może mam niedobór jakichś witamin odpowiedzialnych za to? O ile takie istnieją. Coś mam używać? Jakieś kremy czy coś? Dodam, że używałam bliznasil, lecz niewiele pomaga, bo tak czy siak pryszcze znów wyskoczą i będzie trzeba tym ciągle i ciągle smarować. Błagam o jakąkolwiek pomoc!
__________________
"Szacunek budzi nie to, to przyjmujesz, a czego odmawiasz."
Shaee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 19:29   #2
wagonbezprzedzialow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 25
Dot.: Mam problem z cerą..

Ja też mam tendencje do takich krostek, które zostawiają blizny. Polecam kwasy - acne derm, effaclar duo. Istotna jest systematyczność. Przy kwasach trzeba też używać filtrów.
wagonbezprzedzialow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 21:29   #3
Natalenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 63
Dot.: Mam problem z cerą..

Nie masz blizn tylko przebarwienia, blizny po pryszczach to małe dziurki , wgłębienia w skórze, których nie da się zakryć nawet żadnym podkładem. na przebarwienia polecam skinoren krem, ale trzeba stosować co najmiej kilka miesięcy i systematycznie, najlepiej codziennie na noc.jak to nie pomoże to idź do dermatologa.
Natalenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-03 22:29:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.