problem-czy pomoga tabletki przeczyszczajace? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-18, 23:14   #1
Uszowata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Unhappy

problem-czy pomoga tabletki przeczyszczajace?


Witam, mam dosyc nietypowy problem. otoz Mam problem z wyproznianiem sie w innym domu nizeli swoim. Nie wiem dlaczego, mam tak od zawsze. Czasem mi sie udaje "przyzwyczaic" jednak teraz mam inaczej jestem juz tydzien 127km od domu i jeszcze sie nie wyproznilam. Siku owszem ale nie to drugie. Chodz czuje ze bym musiała ale wrecz miesnie w tej cudzej toalecie mi odmawiaja posluszenstwa. moge sie siłowac i nie umie. Puszczam czesto gazy (staram sie to robic na osobnosci bo to nie wypada). wiem ze takie cos jest strasznie niezdrowe bo utrzymuje w sobie toksyny. zaczynaja mi sie pokazywac chrostki na plecach. nie mialam jeszcze az takiego problemu z wyproznianiem zdala od domu. zastanawialam sie nad zmuszeniem sie do wyproznienia tym bardziej ze jeszcze tu bede tydzien. i przyszlo mi na mysl by kupic tabletki przeczyszczajace by wlasnie w taki sposob sie zmusic. chce to zrobic jednorazowo a noz jak to raz tu zrobie to pozniej nie bede miala problemu. jak myslicie? bylby to dobry pomysl z tymi tabbletkami. (mysle o jednorazowym zazyciu by sie na sile wyproznic). bo takie nie wyproznianie prowadzi do przeroznych chorob i boje sie ze przez te dwa tyg jakbym tego nie zrobila moge sie ich nabawic.
co o tym sadzicie? z gory dziekuje za doradzenie.
Uszowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 10:52   #2
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: problem-czy pomoga tabletki przeczyszczajace?

spróbuj, bo czemu nie? podejrzewam, że takie tabletki mogą pomóc, a jak nawet nie pomogą to raczej nie zaszkodzą w żaden sposób. miałam kilka lat temu taki sam problem jak Ty - 8 dni za granicą bez wypróżnienia - masakra! byłam wydęta straszliwie, uczucie ciężkości oczywiście i nic nie pomogło ze sposobów naturalnych (dopiero w domu się udało).
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 11:07   #3
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: problem-czy pomoga tabletki przeczyszczajace?

O rany, miałam ten sam problem Myślałam, że tylko ja mam tak dziwnie xD

Po pierwsze, przestań się tym stresować, bo jeszcze bardziej sobie szkodzisz, i takie zamknięte koło się robi. Spróbuj "naturalnych" przeczyszczaczy - na niektórych działa kawa z mlekiem, na innych śliwki (mogą być suszone, ale naprawdę trzeba się ich obeżreć), może płatki owsiane?
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 11:44   #4
Uszowata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: problem-czy pomoga tabletki przeczyszczajace?

spróbuje. czytałam o przeróżnych naturalnych sposobach. a noz sie uda
Uszowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 15:29   #5
majka5908
Zakorzenienie
 
Avatar majka5908
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 392
Dot.: problem-czy pomoga tabletki przeczyszczajace?

zalej wieczorem ok 10 suszonych śliwek wrzątkiem i zostaw na noc. Rano wypij ten sok i śliwki też zjedz a potem przygotyj sobie następną taką "rundke" na wieczór możesz też pić dużo kefiru naturalnego
__________________
Będę walczyć tak długo aż pewnego dnia
powiem sobie skromnie - wszystko czego chciałam,
dzisiaj już mam...
majka5908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 15:57   #6
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: problem-czy pomoga tabletki przeczyszczajace?

Mam podobnie. Nie potrafię się wypróżnić w innym miejscu, niż swój dom... Chociaż gdy mam ciszę dookoła i wiem, że nikogo nie ma w pobliżu to czasem (ale nie zawsze) się udaje. Moja znajoma miała tak samo z sikaniem. Mogło się jej bardzo, bardzo chcieć, ale w miejscu publicznym nie potrafiła.

Myślę, że tutaj żadne leki ani ziółka nie pomogą. To raczej leży w Twojej psychice, a nie w samym wypróżnianiu.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 15:04   #7
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: problem-czy pomoga tabletki przeczyszczajace?

Ja za dziecka to nawet siku nie umiałam zrobić w obcym miejscu, najgorzej było na wycieczkach i na tzw. krótkich postojach. A z tym drugim to i do dzisiaj mam czasem problem, ale na szczęście już rzadko.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-21, 01:19   #8
antioxia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11
Dot.: problem-czy pomoga tabletki przeczyszczajace?

Cytat:
Napisane przez Uszowata Pokaż wiadomość
Witam, mam dosyc nietypowy problem. otoz Mam problem z wyproznianiem sie w innym domu nizeli swoim. Nie wiem dlaczego, mam tak od zawsze. Czasem mi sie udaje "przyzwyczaic" jednak teraz mam inaczej jestem juz tydzien 127km od domu i jeszcze sie nie wyproznilam. Siku owszem ale nie to drugie. Chodz czuje ze bym musiała ale wrecz miesnie w tej cudzej toalecie mi odmawiaja posluszenstwa. moge sie siłowac i nie umie. Puszczam czesto gazy (staram sie to robic na osobnosci bo to nie wypada). wiem ze takie cos jest strasznie niezdrowe bo utrzymuje w sobie toksyny. zaczynaja mi sie pokazywac chrostki na plecach. nie mialam jeszcze az takiego problemu z wyproznianiem zdala od domu. zastanawialam sie nad zmuszeniem sie do wyproznienia tym bardziej ze jeszcze tu bede tydzien. i przyszlo mi na mysl by kupic tabletki przeczyszczajace by wlasnie w taki sposob sie zmusic. chce to zrobic jednorazowo a noz jak to raz tu zrobie to pozniej nie bede miala problemu. jak myslicie? bylby to dobry pomysl z tymi tabbletkami. (mysle o jednorazowym zazyciu by sie na sile wyproznic). bo takie nie wyproznianie prowadzi do przeroznych chorob i boje sie ze przez te dwa tyg jakbym tego nie zrobila moge sie ich nabawic.
co o tym sadzicie? z gory dziekuje za doradzenie.
zrób sobie dietę oczyszczającą, ew. może jakieś preparaty, żeby zrobić detoks organizmu - czasem coś zalega i pojawia się problem :/ na mnie akurat najlepiej działa poranna kawa i papieros - ale to chyba nie za zdrowo
__________________
Naturalnie! http://naturalne-odchudzanie.pl
antioxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 09:36   #9
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: problem-czy pomoga tabletki przeczyszczajace?

Cytat:
Napisane przez antioxia Pokaż wiadomość
zrób sobie dietę oczyszczającą, ew. może jakieś preparaty, żeby zrobić detoks organizmu - czasem coś zalega i pojawia się problem :/ na mnie akurat najlepiej działa poranna kawa i papieros - ale to chyba nie za zdrowo
Nie wiem w jaki sposób detox miałby przeczyścić organizm

Organizm oczyszcza się sam z toksyn poprzez zdrową, zbilansowaną dietę. Te wszystkie diety-cud-detoks to robienie ludzi w konia
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 08:49   #10
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: problem-czy pomoga tabletki przeczyszczajace?

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Nie wiem w jaki sposób detox miałby przeczyścić organizm

Organizm oczyszcza się sam z toksyn poprzez zdrową, zbilansowaną dietę. Te wszystkie diety-cud-detoks to robienie ludzi w konia

no i detoks nic nie da jak nasze systemy odpowiedzialne za oczyszczanie (watroba, jelita, uklad limfatyczny, skora) nie funkcjonuja odpowiednio, najpierw wypadaloby wzmocnic prace chociazby watroby
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 09:20   #11
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: problem-czy pomoga tabletki przeczyszczajace?

A tak z ciekawości zapytam- jesteś tam na jakimś wyjeźdzcie, masz mało czasu czy coś? Bo ja u siebie w domu wstaję, robię wszystko spokojnie, mam czas, żeby organizm się wyciszył, żeby jelita pracowały i normalnie się wypróżniam, a nieraz na wyjazdach od razu wstaje się z łóżka i szybko gdzieś się goni. Może komuś się wydawać głupi ten slogan z reklamy, że stres i pośpiech nie sprzyjają wypróżnianiu, ale to prawda.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.