Ryanair - Bagaż - Pomocy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-28, 21:36   #61
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Ryanair - Bagaż - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez aga_lublin Pokaż wiadomość
chodziło mi o to czy mogę mieć koc oprócz podręcznego. no więc nie mogę. Można mieć 2 podreczne z czego ten mniejszy o wymiarach 35x20x20 wiec koc sie tu nie miesci.
Hmm... Z wymiarami podręcznego chodzi o to by mieścił się w fotelu przed Tobą lub w luku bagażowym. A jak go złozysz to przeciez bedzie miał chyba odpowiednie wymiary, czyż nie?
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 10:15   #62
sis87
Raczkowanie
 
Avatar sis87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 107
Dot.: Ryanair - Bagaż - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Hmm... Z wymiarami podręcznego chodzi o to by mieścił się w fotelu przed Tobą lub w luku bagażowym. A jak go złozysz to przeciez bedzie miał chyba odpowiednie wymiary, czyż nie?
Z tego, co zrozumiałam, autorka pytania chce wziąć dwie przepisowe sztuki bagazu podręcznego PLUS koc. To wtedy są już trzy.
sis87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 09:06   #63
magdalenka24071984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: Ryanair - Bagaż - Pomocy!

Czyli teraz można mieć dwie sztuki bagażu podręcznego o wymiarach podanych wyżej - jeden większy drugi mniejszy?

Ale oba łącznie nie mogą przekroczyć 10 kg czy każdy może mieć po 10 kg, czyli łącznie 20 kg podręcznego?
magdalenka24071984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 09:44   #64
Paulixiaa
Raczkowanie
 
Avatar Paulixiaa
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Luton
Wiadomości: 165
Dot.: Ryanair - Bagaż - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez magdalenka24071984 Pokaż wiadomość
Czyli teraz można mieć dwie sztuki bagażu podręcznego o wymiarach podanych wyżej - jeden większy drugi mniejszy?

Ale oba łącznie nie mogą przekroczyć 10 kg czy każdy może mieć po 10 kg, czyli łącznie 20 kg podręcznego?
Jak ja czytałam regulamin to odniosłam wrażenie, że 10 kg dotyczy tego większego bagażu, natomiast mniejszy, czyli torebki, raczej ważyć nie będę, bo przy takich wymiarach trzeba by mosiądzu tam napakować żeby konkretnie ważyło :P
Paulixiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 13:59   #65
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Ryanair - Bagaż - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Paulixiaa Pokaż wiadomość
Jak ja czytałam regulamin to odniosłam wrażenie, że 10 kg dotyczy tego większego bagażu, natomiast mniejszy, czyli torebki, raczej ważyć nie będę, bo przy takich wymiarach trzeba by mosiądzu tam napakować żeby konkretnie ważyło :P
dokladnie W taka mala torebke to i tak niewiele wejdzie- dokumenty, portfel, jakis napoj itp.
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 11:36   #66
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 078
Dot.: Ryanair - Bagaż - Pomocy!

Parę razy już leciałam po zmianie przepisów więc z praktyki napiszę. Tych walizek większych (do 10 kg) i tak praktycznie nigdy nie ważą. Patrzą na wielkość. Tej mniejszej torebki nie ważą, jej waga nie jest nigdzie zapisana. Jest teraz szybciej i płynniej, odkąd te torebki podręczne pozwolili mieć. Nie trzeba się szarpać z wkładaniem potrfela do walizki, itd. Ogólnie mniej się czepiają niż czepiali, mam takie wrażenie. Nie patrzą też na wymiary (przynajmniej w moim przypadku), miałam torebkę dużo większą i się nie przyczepił nikt. Zresztą wiele osób miało całkiem spore sportowe torby jako drugi bagaż i dymu nie było. Nie wiadomo jak będzie w szczycie sezonu.

A, jeszcze jedno. Zapewniają transport w kabinie 90 pierwszym walizkom. Pozostałe nadają bezpłatnie do luku. Ciągnie się ją do samolotu i zostawia na płycie. W sumie system wygodny i fajny.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 14:33   #67
sis87
Raczkowanie
 
Avatar sis87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 107
Dot.: Ryanair - Bagaż - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość

A, jeszcze jedno. Zapewniają transport w kabinie 90 pierwszym walizkom. Pozostałe nadają bezpłatnie do luku. Ciągnie się ją do samolotu i zostawia na płycie. W sumie system wygodny i fajny.

A ja tutaj ostrzegam ze swojego doświadczenia - 3 lata temu leciałam wizzairem (chyba do Paryża), i wchodziłyśmy z przyjaciółką jako ostatnie. W kabinie nie było już miejsca na nasze podręczne bagaże, więc poszły bezpłatnie do luku. Laptop wrócił ze zbitą matrycą
sis87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-11, 14:35   #68
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 078
Dot.: Ryanair - Bagaż - Pomocy!

No bo ja bym nie dawała laptopa do luku. Pozwalają wyjąć rzeczy wartościowe albo przydatne.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 14:49   #69
sis87
Raczkowanie
 
Avatar sis87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 107
Dot.: Ryanair - Bagaż - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
No bo ja bym nie dawała laptopa do luku. Pozwalają wyjąć rzeczy wartościowe albo przydatne.
Ok, a gdzie go miałam włożyć? W ręce go trzymać na czas lotu? Dlatego też jest bagaż podręczny, żeby mieć ważne/wartościowe rzeczy przy sobie.
sis87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 14:50   #70
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 078
Dot.: Ryanair - Bagaż - Pomocy!

W ręku albo dać stewardesom, po to są.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-11 15:50:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.