Nie chcę schudnąć, ale... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-22, 07:49   #1
uwielbienie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 77

Nie chcę schudnąć, ale...


Drogie Wizażanki,

Jestem szczupła, ale zupełnie nie mam ciała. Chciałabym zacząć ćwiczyć, ale tak żeby nie schudnąć a wyrzeźbić sylwetkę. Chodzi o to, że mam obwisłe uda, brak tyłka, brzuch lekko wypchnięty do przodu. Jak ćwiczyć, co ćwiczyć żeby ta sylwetka nabrała jakiegoś kształtu? Dodam, że mam malutki biust i obawiam się żeby w ogóle nie zniknął... Wcześniej nigdy jakoś specjalnie nie ćwiczyłam, więc z kondycją u mnie pewnie słabo, ale mam motywację. Wszystkie dziewczyny ode mnie z pracy są szczupłe, ale mają piękne ciała! Wiem, że jest Chodakowska, Lewandowska, Mel B, ale nie wiem jakie ćwiczenia powinnam wybierać. Czy któraś z Was może mi pomóc? Może tez macie taką sytuację jak ja?

Pozdrawiam!
uwielbienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 10:47   #2
donia876
fit-doradztwo :)
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 43
Dot.: Nie chcę schudnąć, ale...

Ja miałam podobnie Polecam ćwiczenia siłowe ze sporym obciążeniem Do tego trochę więcej jeść i mięśnie zaczną rosnąć Nie bój się siłowni i dużego obciążenia na pośladki Myślę, że nawet nie powinnaś ćwiczyć chodakowskiej i innych dywanówek, bo może to poskutkować utratą ciałka. U mnie w profilu jest link do bloga i fejsa, tam powinnaś znaleźć wiele dla siebie, bo ciężko jest opisać wszystko na forum
donia876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 11:20   #3
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Nie chcę schudnąć, ale...

Zdecydowanie, ćwiczenia silowe to najlepszy pomysl na wyrzeźbienie ciala
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 13:14   #4
MariannaOko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 11
Dot.: Nie chcę schudnąć, ale...

Przychylam się do zdania pozostałych Ćwiczenia siłowe Większe obciążenie, mniej powtórzeń, ale coś powinno się kształtować. Jak nie ćwiczysz nic i chcesz delikatnie zacząć to też pilates jest ok Ale tu efekty będzie wolniej widać.
MariannaOko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 15:44   #5
LORD4SPORT_Warszawa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 28
Dot.: Nie chcę schudnąć, ale...

Jeśli poziom tkanki tłuszczowej jest dla Ciebie zadowalająco niski, zdecydowanie powinnaś rozpocząć trening siłowy. Hantle, sztangi, ćwiczenia na atlasie.
LORD4SPORT_Warszawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 15:17   #6
201604111348
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 17
Dot.: Nie chcę schudnąć, ale...

Osobiście w ogóle nie bawiłabym się w Chodakowską, Mel B i temu podobne rzeczy - nie widzę ich jako rozwiązania dla osób szczupłych, a mówię to z perspektywy właśnie jednej z nich. Trochę już w tym zakresie przeszłam, więc tak, jak dziewczyny wyżej, postawiłabym na dobrą dietę i trening siłowy - ale, oczywiście, jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyłaś na poważnie, możesz spróbować czegoś lżejszego, co przygotuje Cię do prawdziwego "pakowania". Wydaje mi się, że powinnaś zacząć stopniowo, a nie rzucać się od razu na głęboką wodę.
201604111348 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 16:01   #7
uwielbienie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 77
Dot.: Nie chcę schudnąć, ale...

Ale skoro nie mam hantli ani sztangi bo będę ćwiczyć w domu? Na siłownię nie pójdę bo nie mam kasy A jeśli chodzi o uda? Pisałam że mam trochę obwisłe, więc tu tez pasowałoby kilka cm w obwodzie mniej. A jeśli chodzi o tyłek to kiedyś robiłam przysiady ale nie zauważyłam efektów :/
uwielbienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-23, 22:36   #8
Agatha86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Nie chcę schudnąć, ale...

Czyli jesteś tak zwaną skinny fat Niby chuda, ale wygląda jakbyś była grubaskiem! Na pewno nie ma znaczenia jakie ćwiczenia wybierzesz, ważne, żebyś to ty czuła się z nimi dobrze i żeby ci prowadząca pasowała.
Zamiast hantli mogą być butelki 1,5 lub 1 litrów wypełnione wodą, albo kupić małe hantelki w sklepie Są naprawdę niedrogie.
Agatha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 08:42   #9
LORD4SPORT_Warszawa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 28
Dot.: Nie chcę schudnąć, ale...

Hantle są niedrogie, można je kupić za kilkanaście PLN. Np. 1 kg = 11 zł, ewentualnie możesz popracować nad ćwiczeniami z użyciem Hantli Kettlebell. Również przynoszą zadowalające efekty. Bardzo popularne są na salach fitness'owych, a trenerzy bardzo chętnie wykorzystują je do treningów personalnych. Gdybyś miała jakieś pytania, chętnie pomożemy
LORD4SPORT_Warszawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 11:04   #10
201604111348
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 17
Dot.: Nie chcę schudnąć, ale...

Tak naprawdę, nie musisz wychodzić z domu, żeby ćwiczyć. Jasne, że przechowywanie sprzętu bywa problematyczne, ale faktycznie część z nich można kupić samej sobie.

Poza tym jest mnóstwo ćwiczeń, które można wykonać bez żadnego sprzętu - pompki, deska i tak dalej. Na uda dobre są przysiady oraz wypchnięcia bioder, bieganie, pływanie (chyba, że stawiasz basen na równi z siłownią).

Obciążenie pomaga, pewnie, ale wydaje mi się, że nie musisz się napalać na kupno trzydziestu różnych przyrządów - zwłaszcza, jeśli jesteś osobą, która do tej pory nie ćwiczyła, bo wtedy, jak już mówiłam, lepiej zacząć od czegoś ogólnie poprawiającego wydolność i siłę organizmu.
201604111348 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 12:27   #11
LaLaRe87
Rozeznanie
 
Avatar LaLaRe87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 822
Dot.: Nie chcę schudnąć, ale...

Cytat:
Napisane przez uwielbienie Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki,

Jestem szczupła, ale zupełnie nie mam ciała. Chciałabym zacząć ćwiczyć, ale tak żeby nie schudnąć a wyrzeźbić sylwetkę. Chodzi o to, że mam obwisłe uda, brak tyłka, brzuch lekko wypchnięty do przodu. Jak ćwiczyć, co ćwiczyć żeby ta sylwetka nabrała jakiegoś kształtu? Dodam, że mam malutki biust i obawiam się żeby w ogóle nie zniknął... Wcześniej nigdy jakoś specjalnie nie ćwiczyłam, więc z kondycją u mnie pewnie słabo, ale mam motywację. Wszystkie dziewczyny ode mnie z pracy są szczupłe, ale mają piękne ciała! Wiem, że jest Chodakowska, Lewandowska, Mel B, ale nie wiem jakie ćwiczenia powinnam wybierać. Czy któraś z Was może mi pomóc? Może tez macie taką sytuację jak ja?

Pozdrawiam!
jakbym czytała o sobie sprzed dwóch lat.... zebrało się we mnie sporo wody, a ciało jak na (wtedy) 26 latkę było nie takie jakbym chciała. Rozpoczełam przygodę z mel b, e.chodakowską, brazil butt lift, p90x, różności... I w końcu odkryłam obciązenie... do każdego treningu zakładam obciązenie na nogi 1,5 lub 2,5 kg. Przy przysiadach używam obciążenia 12-17 kg. Oczywiście kilogramy zwiekszałam, od razu nie dałabym rady... Aktualnie nawet nie wiem ile ważę, wiem, że w pierwszych trzech miesiącach moich ćwiczeń z mojego ciała ubyło ok. 50cm - patrząc na udo, talię, łydkę, pupę, brzuch, cm pod biustem). Ważę chyba nawet trochę więcej,ale ciało mam zupełnie inne niż było.. Efekty utrzymują się cały czas Do tego zdrowe jedzenie, również w pracy, a może przede wszystkim! Aktualnie ćwiczę np. brzuch+ cardio w postaci orbitreka (kupiłam kilka miesięcy temu), uda i pośladki (obciążenie! daje kosmicznie szybkie efekty), ewa chodakowska (dowolny trening). Tej ciągłości się trzymam, trenuję mniej więcej godzinę czasu 5-6 razy w tyg. Tylko i wyłącznie w domowym zaciszu, gdzie jedynie mąż czasem poprzeszkadza i dwie małe chihuahua

efekty moich ćwiczeń możesz zobaczyć na moim insta. Zapraszam.
__________________
zdrowie, fitness, Norwegia, smaczne jedzonko
instagram https://www.instagram.com/lalare_fit/


Moja Marcelinka
LaLaRe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-24 13:27:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.