Zapalenie pochwy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-14, 14:19   #1
Ciocia Mroczne Widmo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 394

Zapalenie pochwy


Zapalenie pochwy- taka diagnoze dzisiaj uslyszalam.
Zostaly mi przepisane 2 masci i globulki dopochwowe.
Co to oznacza? Z czym to jest zwiazane? nic o tym nie wiem
Ciocia Mroczne Widmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 14:43   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Zapalenie pochwy

wrzuć w googla
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 14:57   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Zapalenie pochwy

Cytat:
Napisane przez Ciocia Mroczne Widmo Pokaż wiadomość
Zapalenie pochwy- taka diagnoze dzisiaj uslyszalam.
Zostaly mi przepisane 2 masci i globulki dopochwowe.
Co to oznacza? Z czym to jest zwiazane? nic o tym nie wiem
Lekarz, który Cię prowadził był niemową ? Nie powiedział Ci nic, oprócz diagnozy ? Dlaczego nie spytałaś ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 15:04   #4
Ciocia Mroczne Widmo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 394
Dot.: Zapalenie pochwy

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Lekarz, który Cię prowadził był niemową ? Nie powiedział Ci nic, oprócz diagnozy ? Dlaczego nie spytałaś ?
Nie, spytalam to powiedzial(a) ze jest obrzek, ze wszystko jest" nietak" i ze kuracja potrwa 15 dni a pozneij mam do niej isc-tyle sie dowiedzialam
Ciocia Mroczne Widmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 16:39   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Zapalenie pochwy

Cytat:
Napisane przez Ciocia Mroczne Widmo Pokaż wiadomość
Nie, spytalam to powiedzial(a) ze jest obrzek, ze wszystko jest" nietak" i ze kuracja potrwa 15 dni a pozneij mam do niej isc-tyle sie dowiedzialam

ja bym sie nie dala tak splawic lekarzowi;/
powinna odpowiadac na wszystkie pytania a Ty powinnaś pytac do skutku...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 17:23   #6
negra78
Raczkowanie
 
Avatar negra78
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 72
Dot.: Zapalenie pochwy

Zapalenie pochwy
Upławy, obrzęk i pieczenie przy oddawaniu moczu, swędzenie, nieprzyjemny zapach wydzieliny śluzowej, to najczęstsze objawy towarzyszące zapaleniu pochwy. Nie wolno ich bagatelizować! Nieleczone w porę, mogą być bowiem przyczyną nadżerek i spowodować trwałe zmiany w jajowodach, a nawet bezpłodność.

Wydzielina pochwowa (inaczej upławy) jest naturalnym, fizjologicznym śluzem. Ma on do spełnienia bardzo ważne zadanie - kwaśny odczyn wydzieliny pochwowej zabezpiecza narządy rodne przed wtargnięciem chorobotwórczych drobnoustrojów.

Upławy zazwyczaj nie oznaczają choroby, jednak nigdy nie należy ich lekceważyć, gdyż mogą one być objawem zapalenia pochwy czy szyjki macicy. Regularne wizyty u ginekologa powinny rozwiać wszelkie wątpliwości.

Co wywołuje chorobę
Zakłócenie tej naturalnej flory bakteryjnej np. w trakcie stosunku płciowego, miesiączki, na skutek poronienia może prowadzić do stanów zapalnych. Niepożądane bakterie atakują ze zdwojoną aktywnością także wtedy, kiedy nie przestrzegamy podstawowych zasad higieny osobistej.

Zakażeniu szczególnie sprzyja wspólne używanie przyborów toaletowych takich jak: ręcznik, gąbka, szlafrok, korzystanie z publicznych urządzeń sanitarnych, miejskich basenów, a także częste zmiany partnerów seksualnych.

Wtargnięcie drobnoustrojów w okolice pochwy przyśpieszają niewyleczone pęknięcia krocza, obniżenie się ścian pochwy, jak również źle pojęta higiena intymna tzn. przepłukiwanie pochwy.

Jeśli pojawiają się niepokojące oznaki, takie jak swędzenie, pieczenie czy ból podbrzusza, należy natychmiast skonsultować się z ginekologiem. Nie trzeba jednak od razu wpadać w panikę. Wzmożone wydzielanie śluzu może być też efektem przejściowych podrażnień pochwy np. detergentami, tamponami lub podpaskami.

Najczęstsze typy zapalenia pochwy to: zapalenie na tle bakteryjnym, zapalenie rzęsistkowe, drożdżycowe i rzeżączkowe. Wszystkim im towarzyszą upławy, dotkliwe swędzenie i pieczenie. Zróżnicować je można na podstawie wyglądu wydzieliny; charakterystyczna jest również grupa ulegająca poszczególnym zakażeniom, jak i grupa drobnoustrojów wywołująca zapalenie.

Zapalenie na tle bakteryjnym
Typowym objawem zapalenia jest wydzielina o różnej obfitości i wodnistym lub ropnym charakterze. Ropna wydzielina występuje przede wszystkim u dzieci i kobiet po klimakterium. Tym upławom, niezależnie od ich charakteru, może towarzyszyć uczucie pieczenia oraz zaczerwienienie błony śluzowej pochwy.

Na ten rodzaj zapalenia rzadziej zapadają kobiety między 20 a 40 rokiem życia. Wiąże się to ze stałą kwasowością pochwy, która dość skutecznie uniemożliwia przenikanie bakterii chorobotwórczych.

Zapalenie rzęsistkowe
Wywołuje je pierwotniak rzęsistka pochwowego. Wydzielina rzęsistkowa jest niezwykle obfita, o żółtej barwie i nieprzyjemnej mdłej woni. Równie charakterystyczne jest zaczerwienienie i obrzęk błony śluzowej. Zmiany zapalne obejmują także przedsionek pochwy i wargi sromowe mniejsze. Infekcja ta występuje głównie u kobiet między 20 a 35 rokiem życia - w okresie największej aktywności płciowej.

Zapalenie drożdżycowe (grzybicze)
Wydzielina chorobowa jest biała i gęsta. W przedsionku pochwy i na sromie pojawiają się charakterystyczne białoszare, serowate naloty. W okresie ostrego stanu zapalnego dochodzi do obrzęku i silnego zaczerwienienia błony śluzowej.

Drożdżyca pochwy może wystąpić u kobiet w każdym wieku. Ten rodzaj zapalenia pochwy stał się w ostatnich latach zjawiskiem niezwykle częstym. Wiąże się to m.in. ze wzrastającą z roku na rok ilością przyjmowanych antybiotyków. Preparaty antybiotykowe i ich pochodne wyniszczają florę bakteryjną pochwy i tym samym ułatwiają rozwój grzybów.

Zapalenie rzeżączkowe
Zapalenie to rzadko występuje u osób dorosłych i dochodzi do niego jedynie na drodze kontaktów płciowych. Szczególnie narażone na rzeżączkowe zapalenie pochwy są dziewczynki przed okresem pokwitania.

Do zarażenia dochodzi przede wszystkim przez urządzenia sanitarne używane wspólnie z chorą osobą. Infekcja przebiega gwałtownie, przyjmując postać ropnego zapalenia pochwy i sromu. Szybkiemu rozwojowi choroby dodatkowo sprzyja cienki i delikatny nabłonek pochwy, a także jej obojętny lub zasadowy odczyn.

Drobnoustroje przenoszone w trakcie kontaktów płciowych, wspólnego używanie przyborów toaletowych i pościeli osoby chorej mogą zaatakować także męskie narządy rodne. U mężczyzn zapalenia tego typu zazwyczaj przebiegają bezobjawowo. Nie znaczy to jednak, że są mniej groźne.

Zarażony mężczyzna staje się nosicielem i naturalnym, stałym zagrożeniem dla swej partnerki. Dlatego też, niezwykle ważne jest by, po rozpoznaniu u nas któregoś z rodzajów zapalenia pochwy, skłonić partnera do wizyty u specjalisty.

Jeżeli Twój partner nie podejmie leczenia, istniej prawie sto procent szans na to, że wkrótce po zakończonej kuracji będziesz musiała zaczynać ją na nowo.

Musisz pamiętać również o tym, że jeżeli nie podejmiesz leczenia w pierwszym stadium choroby to zwiększasz szansę na zarażenie całej rodziny.

Pamiętaj:
Jeżeli zignorujesz objawy choroby, możesz narazić się na przewlekłe stany zapalne pochwy, których konsekwencją mogą być nadżerki szyjki macicy, zapalenia jajowodów, a nawet zmiany nowotworowe.
Zanim wystąpią objawy możesz być nosicielem choroby. Dlatego też, pożyczanie rzeczy osobistych między na pozór całkowicie zdrowymi osobami może okazać się bardzo niebezpieczne.
Dbaj o właściwą higienę intymną. Nie stosuj tzw. przepłukiwania pochwy; niszczy ono naturalną florę bakteryjną i ułatwia rozwój infekcji. Zamiast dezodorantów intymnych używaj specjalnie przygotowanych płynów do higieny intymnej. One też mają świeży zapach, ale w przeciwieństwie do dezodorantów nie naruszają właściwego pochwie pH.
Wszystkie środki higieny osobistej (ręcznik, gąbka) są tylko Twoje, nie dziel się nimi nawet z najbliższymi. Każdy z domowników musi mieć własne przybory toaletowe.
Jeżeli dziecko lubi wizyty w Twoim łóżku pilnuj, by wchodziło do niego w piżamce lub majteczkach.
Unikaj wspólnych kąpieli. Woda ułatwia przenikanie drobnoustrojów chorobotwórczych.
Zrezygnuj z kąpieli w basenach ze stojącą wodą. Pomimo chlorowania jest ona siedliskiem różnych chorób
Jeżeli jesteś podatna na infekcje, postaraj się sięgać po antybiotyki tylko w ostateczności. Jeśli już musisz je przyjmować, to w trakcie kuracji pij dużo jogurtów z żywymi kulturami bakterii, a po jej zakończeniu łykaj przez następne dwa tygodnie witaminę B-complex. Pozwoli Ci ona odbudować prawidłową florę bakteryjną pochwy.
Rodzaje wydzielin, które powinny nas zaniepokoić:
Niezwykle obfite upławy o żółtej barwie i bardzo charakterystycznej mdłej woni towarzyszą najczęściej rzęsistkowemu zapaleniu pochwy. Charakterystyczne dla tego schorzenia są również: obrzęk i zaczerwienienie błony śluzowej. Dotyka ono przeważnie kobiet między dwudziestym a trzydziestym piątym rokiem życia, czyli w czasie największej aktywności płciowej.
Gęsta, biała i nieprzezroczysta wydzielina, której bardzo często towarzyszą charakterystyczne białoszare, serowate naloty pojawiające się w przedsionku pochwy i na sromie, to objaw zapalenia drożdżycowego (grzybiczego) pochwy.

Schorzenie to dotyka kobiet w każdym wieku. Szczególnie narażone są te, często zażywające antybiotyki; antybiotyki i ich pochodne wyniszczają ochronną florę bakteryjną i w ten sposób dopuszczają do szybkiego rozwój grzybów.
Ropne upławy, którym bardzo często towarzyszy uczucie pieczenia przy oddawaniu moczu, najczęściej pojawiają się przy zapaleniu rzeżączkowym. Na tę przypadłość najbardziej narażone są dziewczynki przed okresem pokwitania; do zakażeń dochodzi np. przez wspólne z chorą osobą używanie urządzeń sanitarnych lub kąpiel w publicznych basenach.

U dojrzałych kobiet do zakażenia dochodzi przede wszystkim w trakcie kontaktów płciowych.
Wydzielina o wodnistym lub ropnym charakterze, o różnej obfitości, może być objawem bakteryjnego zapalenia pochwy. Może jej towarzyszyć zaczerwienienie błony śluzowej pochwy oraz uczucie pieczenia i swędzenia.

Na tego typu dolegliwość zapadają najczęściej dziewczynki oraz kobiety po klimakterium. U kobiet między dwudziestym a czterdziestym rokiem życia występuje ono niezwykle rzadko; naturalną ochronę stanowi stała kwasowatość pochwy.
negra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 10:03   #7
olusiabrodnica
Raczkowanie
 
Avatar olusiabrodnica
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: Zapalenie pochwy

czy otrzymam krem clotrimazolum lub globulki bez recepty?
__________________
olka
olusiabrodnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-29, 10:48   #8
diianea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 31
Dot.: Zapalenie pochwy

krem clotrimazolum na pewno,z globulkami to raczej gorzej bo na recepte są ale zawsze warto zapytać panią za okienkiem w aptece
diianea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 13:32   #9
olusiabrodnica
Raczkowanie
 
Avatar olusiabrodnica
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: Zapalenie pochwy

dzieki bardzo wieć zapytam .krem mi się skończył a glubulki mam jeszcze 2 bo mama miała.może mi wystarczą.mam nadzieje bo już w nocy spać niemogę przez ten dyskomfort;/
__________________
olka
olusiabrodnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 17:34   #10
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Zapalenie pochwy

Cytat:
Napisane przez olusiabrodnica Pokaż wiadomość
dzieki bardzo wieć zapytam .krem mi się skończył a glubulki mam jeszcze 2 bo mama miała.może mi wystarczą.mam nadzieje bo już w nocy spać niemogę przez ten dyskomfort;/
radze wybrac sie jak najszybciej do ginekologa. Takie leczenie na wlasna reke moze byc nieskuteczne lub moze nawet pogorszyc stan. I nie radze brac tych globulek, ktore zostaly mamie. Mozesz je zaaplikowac tylko gdy przepisze je lekarz. Na ten czas mozesz jedynie wziac leki pochodzenia naturalnego, ktore sa dostepne w aptece bez recepty (tu polecam watek "Baza preparatow bez recepty" - przypiety na gorze strony). Na reszte lekow recepty sa wymagane.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 10:05   #11
olusiabrodnica
Raczkowanie
 
Avatar olusiabrodnica
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: Zapalenie pochwy

kupiłam sobie płyn do higieny intymnej z seri "leczenie infekcji".odrazu lepiej się czuję. jak narazie mineły 24godziny a ja niemam już żadnych pieczeńjak myślicie czy to już koniec infekcji czy lepiej kupić sobie ten krem (clotrizolum)jeszcze?
__________________
olka
olusiabrodnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-30, 11:27   #12
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Zapalenie pochwy

Cytat:
Napisane przez olusiabrodnica Pokaż wiadomość
kupiłam sobie płyn do higieny intymnej z seri "leczenie infekcji".odrazu lepiej się czuję. jak narazie mineły 24godziny a ja niemam już żadnych pieczeńjak myślicie czy to już koniec infekcji czy lepiej kupić sobie ten krem (clotrizolum)jeszcze?
to nie koniec infekcji. Tylko zalagodzilas objawy. A masc Clotrimazolum w tym wypadku i tak nie pomoze, gdyz smaruje sie nim tylko okolice sromu. Potrzebne sa leki, ktore przepisze lekarz i ktore zaaplikuje sie do srodka.
Takze marsz do lekarza. I nie ociagac sie, bo bedzie jeszcze gorzej!
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 12:52   #13
TakaAga
Przyczajenie
 
Avatar TakaAga
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Dot.: Zapalenie pochwy

Ja też miałam zapalenie pochwy. Okropna sprawa, tym bardziej, że może powracac. Byłam u lekarza w październiku, wyleczyłam i miałam spokój. Ale znowu mi wraca. Nie jest jeszcze tak zle jak było poprzednio, ale lepiej isc wcześniej. Dlatego jutro się wybieram. No masakra, ze tez mi sie musialo to przytrafic....
__________________
One day we'll be together, We'll never be apart... One day...
TakaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 13:03   #14
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Zapalenie pochwy

Cytat:
Napisane przez TakaAga Pokaż wiadomość
Ja też miałam zapalenie pochwy. Okropna sprawa, tym bardziej, że może powracac. Byłam u lekarza w październiku, wyleczyłam i miałam spokój. Ale znowu mi wraca. Nie jest jeszcze tak zle jak było poprzednio, ale lepiej isc wcześniej. Dlatego jutro się wybieram. No masakra, ze tez mi sie musialo to przytrafic....
Nie tylko tobie Ja tez ide w tej sprawie w piatek do gina
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 12:48   #15
olusiabrodnica
Raczkowanie
 
Avatar olusiabrodnica
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: Zapalenie pochwy

niemam żadnych objawów od 2 dni w niewiem czy mam iść do lekarza czy nie?pomórzecie
__________________
olka
olusiabrodnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 15:22   #16
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Zapalenie pochwy

Cytat:
Napisane przez olusiabrodnica Pokaż wiadomość
niemam żadnych objawów od 2 dni w niewiem czy mam iść do lekarza czy nie?pomórzecie
tak, masz isc do lekarza.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 09:26   #17
TakaAga
Przyczajenie
 
Avatar TakaAga
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Dot.: Zapalenie pochwy

Mi też czasem przechodziło na parę dni. Ale to nie znaczy sie choroba skonczyla. Musisz isc
__________________
One day we'll be together, We'll never be apart... One day...
TakaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 10:06   #18
olusiabrodnica
Raczkowanie
 
Avatar olusiabrodnica
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: Zapalenie pochwy

dzięki.pójde choć nielubie ginekologów
__________________
olka
olusiabrodnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 12:30   #19
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Zapalenie pochwy

a kto lubi..
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-01, 13:14   #20
anetma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13
Pytanie do Pana doktora o leczenie candida albicaus

Pytanie do Pana doktora:Zrobiono mi wymaz z pochwy i wyszły mi bakterie escherichia coli oraz candida albicaus.Czy powinny byc leczone antybiotykami czy nie?Słyszałam różne opinie na ten temat i bardzo proszę o rade. Czy mozna mieć przy tym problemy z zajściem w ciążę?Z góry serdecznie dziekuję za odpowiedź.
anetma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 13:32   #21
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Cytat:
Napisane przez anetma Pokaż wiadomość
Pytanie do Pana doktora:Zrobiono mi wymaz z pochwy i wyszły mi bakterie escherichia coli oraz candida albicaus.Czy powinny byc leczone antybiotykami czy nie?Słyszałam różne opinie na ten temat i bardzo proszę o rade. Czy mozna mieć przy tym problemy z zajściem w ciążę?Z góry serdecznie dziekuję za odpowiedź.
Lekarz bywa tu raczej rzadko... Lepiej dopytaj swojego lekarza, który zlecał badanie.

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
a kto lubi..
Ja lubię moją Panią Doktor. Bardzo. Nie mam najmniejszych oporów, zeby do niej chodzić.

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-02-01 o 15:45 Powód: post pod postem
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 15:44   #22
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Pytanie do Pana doktora o leczenie candida albicaus

Cytat:
Napisane przez anetma Pokaż wiadomość
Pytanie do Pana doktora:Zrobiono mi wymaz z pochwy i wyszły mi bakterie escherichia coli oraz candida albicaus.Czy powinny byc leczone antybiotykami czy nie?Słyszałam różne opinie na ten temat i bardzo proszę o rade. Czy mozna mieć przy tym problemy z zajściem w ciążę?Z góry serdecznie dziekuję za odpowiedź.
candida to grzyby escherichia to bakteria. Mi lekarz zapisal globulki dopochwowe Betadine (lek na bazie jodu), ktory zabija jedno i drugie oraz Fluconazol na candide (lek doustny). Jesli zakazenie nie bedzie leczone to konsekwencja moze byc problem z zajciem w ciaze.

Antybiotyk dziala tylko na bakterie.

Lacze ze zbiorczym
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 11:27   #23
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Zapalenie pochwy

Cytat:
Napisane przez anetma Pokaż wiadomość
Pytanie do Pana doktora:Zrobiono mi wymaz z pochwy i wyszły mi bakterie escherichia coli oraz candida albicaus.Czy powinny byc leczone antybiotykami czy nie?Słyszałam różne opinie na ten temat i bardzo proszę o rade. Czy mozna mieć przy tym problemy z zajściem w ciążę?Z góry serdecznie dziekuję za odpowiedź.
z esherichia coli to albo antybiotyki albo chemioterapeutyki bakteriobójcze (np. macmiror complex, choć w składzie też ma antybiotyk) a na grzybka najczęściej pochodne azolowe.

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
a lubię moją Panią Doktor. Bardzo. Nie mam najmniejszych oporów, zeby do niej chodzić.
ja też nie mam oporów jednak nie lecę z uśmiechem i jak na skrzydłach i nie uważam za przyjemność

Edytowane przez flybird
Czas edycji: 2008-02-02 o 11:28 Powód: literówka
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 14:49   #24
olusiabrodnica
Raczkowanie
 
Avatar olusiabrodnica
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: Zapalenie pochwy

miałam byc jutro u lekarza ale rejestracja jest tel dzwoniąc co minute przez 30 min nieudało mi sie zarejestrowwać;/a jak juz mi sie udało to okazało sie ze niema juz wolnych miejsc!byle bym wytrzymała do piątku
__________________
olka
olusiabrodnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 15:26   #25
iwonka19912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Zapalenie pochwy

Clotrimazolum bez recepty jest
iwonka19912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 12:22   #26
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Zapalenie pochwy

olusia, jak jest taka sytuacja, to maść clotrimazolum, tantum rosa do przemywania i lacibios femina na florę i dasz radę wytrzymać do wizyty spokojnie.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 20:23   #27
olusiabrodnica
Raczkowanie
 
Avatar olusiabrodnica
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: Zapalenie pochwy

dzięki bardzo
__________________
olka
olusiabrodnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 13:05   #28
muchalucha1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 35
Dot.: Zapalenie pochwy

Byłam u lekarza, bo od czwartku dokuczały mi dolegliwości typu pieczenie, zaczerwienienie, itd. Lekarz staruszek, trochę mrukowaty. Zbadał mnie (ból okropny) i powiedział, że jest stan zapalny. Zapisał Gynazol, Gynalgin i Pimafucort (do stosowania zewnętrznie na małe zmiany na wargach). Gynazol wzięłam wczoraj, według zalecenia lekarza Gynalgin mam zacząć brać dwa dni po zaaplikowaniu Gynazolu. Pimafucort też za dwa-trzy dni. Gynalgin mam brać do końca opakowania.
Na pytanie, skąd mógł się wziąć stan zapalny, powiedział, że zewsząd, że wszystko mogło być przyczyną. Nie powiedział, na jakim podłożu jest to zapalenie (bakterie? grzyby?), w sumie nawet nie spytałam, bo nie znam się na chorobach i dopiero jak poczytałam w necie, to przyszło mi do głowy takie pytanie Gynalgin działa na bakterie, Gynazol na grzybki, Pimafucort i na to, i na to... Nie powinnam mieć zrobionych dokładniejszych badań? To moja pierwsza tego typu infekcja.
Pytałam też o mojego Tż, czy też ma się zbadać, mimo, że nie ma żadnych dolegliwości i zawsze się kochamy z gumką. Powiedział, że w takim wypadku nie musi (czy słusznie?).
Dodam jeszcze, że lekarz zalecił kontrolę za trzy tygodnie.
I teraz moje pytania: za kilka dni będę mieć okres, wtedy mam zaprzestać przyjmowanie Gynalginu, prawda? Mam poczekać, aż wszelkie plamienia ustaną, czy po prostu przeczekać to większe krwawienie a potem wrócić do przyjmowania? Nie chciałabym, aby podczas okresu zaleczony tylko stan zapalny wrócił...
I na jak długo mam zaprzestać jakichkolwiek stosunków seksualnych?

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam

Edytowane przez muchalucha1
Czas edycji: 2008-08-07 o 14:22
muchalucha1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 16:29   #29
kastun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 77
GG do kastun
Dot.: Zapalenie pochwy

Cytat:
Napisane przez muchalucha1 Pokaż wiadomość
Byłam u lekarza, bo od czwartku dokuczały mi dolegliwości typu pieczenie, zaczerwienienie, itd. Lekarz staruszek, trochę mrukowaty. Zbadał mnie (ból okropny) i powiedział, że jest stan zapalny. Zapisał Gynazol, Gynalgin i Pimafucort (do stosowania zewnętrznie na małe zmiany na wargach). Gynazol wzięłam wczoraj, według zalecenia lekarza Gynalgin mam zacząć brać dwa dni po zaaplikowaniu Gynazolu. Pimafucort też za dwa-trzy dni. Gynalgin mam brać do końca opakowania.
Na pytanie, skąd mógł się wziąć stan zapalny, powiedział, że zewsząd, że wszystko mogło być przyczyną. Nie powiedział, na jakim podłożu jest to zapalenie (bakterie? grzyby?), w sumie nawet nie spytałam, bo nie znam się na chorobach i dopiero jak poczytałam w necie, to przyszło mi do głowy takie pytanie Gynalgin działa na bakterie, Gynazol na grzybki, Pimafucort i na to, i na to... Nie powinnam mieć zrobionych dokładniejszych badań? To moja pierwsza tego typu infekcja.
Pytałam też o mojego Tż, czy też ma się zbadać, mimo, że nie ma żadnych dolegliwości i zawsze się kochamy z gumką. Powiedział, że w takim wypadku nie musi (czy słusznie?).
Dodam jeszcze, że lekarz zalecił kontrolę za trzy tygodnie.
I teraz moje pytania: za kilka dni będę mieć okres, wtedy mam zaprzestać przyjmowanie Gynalginu, prawda? Mam poczekać, aż wszelkie plamienia ustaną, czy po prostu przeczekać to większe krwawienie a potem wrócić do przyjmowania? Nie chciałabym, aby podczas okresu zaleczony tylko stan zapalny wrócił...
I na jak długo mam zaprzestać jakichkolwiek stosunków seksualnych?

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam

jezeli ten gynalgin jest dopochwowy to zaprzestac, bo podczas okresu to nie ma sensu bo sie wszystko itak "wypluka". wlasnie niedawno bralam gynazol razem z pimafucortem i chyba mi pomogly.ale ja rowniez nie dostalam odpowiedzi skad sie to wzielo i co to jest dokladnie, wiec nie jestes sama...
kastun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 16:30   #30
kastun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 77
GG do kastun
Dot.: Zapalenie pochwy

a stosunkow seksualnych to do konca kuracji zaprzestac, bo te preparaty moga uszkadzac lateks, poza tym moglabys sobie tylko pogorszyc dolegliwosci no i zarazic partnera
kastun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-09 21:15:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.