Ostatnio obejrzane filmy - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-12, 14:53   #2461
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez *~An!@~* Pokaż wiadomość
Ps. Tylko zastanawia mnie dlaczego polski tytuł to "Pani Potter", a nie "Panna Potter" (w końcu Miss po angielsku to panna, panienka, a nie pani )
Otóż niekoniecznie Z tego, co zostało mi jeszcze w pamięci "Miss" (z dużej litery) to kobieta, o której nie wiadomo czy jest zamężna czy nie (czyli pani jak najbardziej), natomiast "miss" to panna. Proszę po poprawienie mnie, jeśli dałam plamę
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 15:05   #2462
Judy_tka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 116
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Ja ostatnio byłam na beznadziejnym Norbicie, ale i na przesłodkim Stefanie Malutkim <- co prawda częściowo zmuszona byłam na ten film, ale nie żałuje
Judy_tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 17:40   #2463
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Otóż niekoniecznie Z tego, co zostało mi jeszcze w pamięci "Miss" (z dużej litery) to kobieta, o której nie wiadomo czy jest zamężna czy nie (czyli pani jak najbardziej), natomiast "miss" to panna. Proszę po poprawienie mnie, jeśli dałam plamę
To nie tak

"Miss" używa się w stosunku do kobiet niezamężnych.
"Mrs" do zamężnych.
Neutralną i coraz popularniejszą formą jest "Ms" - używa się w stosunku do zamężnych i niezamężnych.

Wymowa "Miss" i "Ms" jest za to podobna - analogicznie [mis] i [miz] (oba przez krótkie "i").

O to chodzi?
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 19:04   #2464
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Hej też niedawno to oglądałam i miś miał na imie Boguś
Masz racje - pomylilo mi sie
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 22:02   #2465
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"Dirty Dancing", "Dirty Dancing II (Havana Nights)" - tego chyba nie muszę nikomu przedstawiać

"Przeczucie" - polecam, po prostu warto obejrzeć. W kinie ani razu nie spojrzałam na zegarek
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 08:09   #2466
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Neutralną i coraz popularniejszą formą jest "Ms" - używa się w stosunku do zamężnych i niezamężnych.

Wymowa "Miss" i "Ms" jest za to podobna - analogicznie [mis] i [miz] (oba przez krótkie "i").

O to chodzi?
Tak Właśnie o tę Ms mi chodziło, ale to jest zapis, a chodzi o Miss - kobietę zamężną lub nie, jak piszesz, czyli właściwie kobietę, o której też może nie być wiadome czy jest zamężna czy nie. Chybaże intuicję mam dobrą, ale werbalizuję z błędami
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 11:14   #2467
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

obejrzałam ostatnio 2 horrory: Piła 2 i Piła 3

pierwsze wrażenie było takie: odrażające, błe ale w sumie film nie jest straszny.. jest tylko dużo krwi..dużo wnętrzności..bardzo dokładne pokazywane sceny typu: wbijanie maczugi w głowę czy miażdżenie nogi ..bardzo brutalne sceny przemocy..no i oczywiście szaleniec, który za tym wszystkim stoi.. jak się już człowiek przyzwyczai do uczucia obrzydzenia to się trochę dłuży

miłośnikam dobrego kina nie polecam..
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 15:26   #2468
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Iluzjonista - moja ocena 8/10 film magiczny... nie tylko dzięki świetnej grze Edwarda Nortona ( bardzo mi się podobał w roli Eisenheim'a ) świetnie oddano klimat epoki i samego Wiednia, no i plus dla muzyki!
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 18:43   #2469
Finnabair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 588
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"The Prestige" w wersji polskiej "Prestiż"

Opowieść w reżyserii znakomitego Christophera Nolana ("Memento", "Insomnia", "Batman: Poczatek") o dwóch konkurujących ze sobą magikach, którzy byli kiedyś przyjaciółmi. Pewien wypadek zaczął ich rywalizację. Akcja toczy się w Wielkiej Brytanii, pod koniec XIX wieku, jednak jest wątek fantastyczny.
Znakomita gra aktorska Hugh Jackmana i Christiana Bale'a.

Bardzo polecam 9/10 !
__________________
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
Finnabair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 19:34   #2470
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

WAKACJE JASIA FASOLI - głupawy na maxa, niektore watki juz na sile naciagane, ale da sie obejrzec, ogolne wrazenie - moze byc.

NOTATKI O SKANDALU - w zasadzie tytul mowi wszystko... z poczatku widz jest przekonany ze caly skandal to ta nauczycielka i jej 15letni kochanek, ale na samym koncu jeszcze inna prawda wychodzi na jaw. Film specyficzny, ale rowniez da sie obejrzec.

Pozdrawiam
mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 19:41   #2471
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Hot Fuzz - komedia o swietnym policjancie przeniesionym po drobnym wypadku na posturunek na prowincji.
Poznaje tam swojego partnera oraz uroki spokojnego zycia na wsi...


czy az takiego spokojnego?



momentami smialam sie jak glupia - generalnie dawno jzu zaden film mi sie tak nie podobal!

10/10
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 20:40   #2472
dorkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar dorkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 333
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez ewulinek@vp.pl Pokaż wiadomość
Iluzjonista - moja ocena 8/10 film magiczny... nie tylko dzięki świetnej grze Edwarda Nortona ( bardzo mi się podobał w roli Eisenheim'a ) świetnie oddano klimat epoki i samego Wiednia, no i plus dla muzyki!
eh, zgadzam sie, film wspanialy, magiczny, moge go ogladac wiele razy, pomimo tego ze znam zakonczenie, tylko zeby uczestniczyć w tej magii. no i ze wzgledu na eisenheima
Norton strasznie urzekł mnie w swojej roli. facet przystojny, ale nigdy jakos specjalnie sie za nim nie ogladalam, a w tym filmie po prostu strasznie mi sie podobał. i nie tylko wizualnie, ale także jako charakter. jest swietny !
__________________
dorkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 08:48   #2473
magi81
Zadomowienie
 
Avatar magi81
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 181
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez ewulinek@vp.pl Pokaż wiadomość
Iluzjonista - moja ocena 8/10 film magiczny... nie tylko dzięki świetnej grze Edwarda Nortona ( bardzo mi się podobał w roli Eisenheim'a ) świetnie oddano klimat epoki i samego Wiednia, no i plus dla muzyki!
Cytat:
Napisane przez Finnabair Pokaż wiadomość
"The Prestige" w wersji polskiej "Prestiż"

Opowieść w reżyserii znakomitego Christophera Nolana ("Memento", "Insomnia", "Batman: Poczatek") o dwóch konkurujących ze sobą magikach, którzy byli kiedyś przyjaciółmi. Pewien wypadek zaczął ich rywalizację. Akcja toczy się w Wielkiej Brytanii, pod koniec XIX wieku, jednak jest wątek fantastyczny.
Znakomita gra aktorska Hugh Jackmana i Christiana Bale'a.

Bardzo polecam 9/10 !
Zgadzam się z opiniami dziewczyn. Oba filmy o podobnym klimacie jednak dla mnie Prestiż zdecydowanie ciekawszy
magi81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 16:30   #2474
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Finnabair Pokaż wiadomość
"The Prestige" w wersji polskiej "Prestiż"

Opowieść w reżyserii znakomitego Christophera Nolana ("Memento", "Insomnia", "Batman: Poczatek") o dwóch konkurujących ze sobą magikach, którzy byli kiedyś przyjaciółmi. Pewien wypadek zaczął ich rywalizację. Akcja toczy się w Wielkiej Brytanii, pod koniec XIX wieku, jednak jest wątek fantastyczny.
Znakomita gra aktorska Hugh Jackmana i Christiana Bale'a.
No właśnie ten wątek fantastyczny tam moim zdaniem nie pasuje O wiele bardziej wolałabym, gdyby film w 100% był realistyczny, wtedy można poddać się tej historii i uwierzyć. A tak? nie wiadomo, czy patrzeć na to jak na bajkę czy jak


Cytat:
Napisane przez mgosiekm Pokaż wiadomość
NOTATKI O SKANDALU - w zasadzie tytul mowi wszystko... z poczatku widz jest przekonany ze caly skandal to ta nauczycielka i jej 15letni kochanek, ale na samym koncu jeszcze inna prawda wychodzi na jaw. Film specyficzny, ale rowniez da sie obejrzec.
Eee tam na końcu. Już w połowie filmu wiadomo, o co chodzi
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-17, 16:22   #2475
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Ostatnio leciał w telewizji, więc sobie z przyjemnością oglądnęłam. Pierwszy raz- Portret damy.
Kidman nie lubię za kostyczność i zimno, choc przyznaję- ma kobita kunszt aktorski dużej klasy. A tutaj była doskonała, zawiesiłam na kołku jej nielubienie- w tym filmie za nią przepadam! Twarz miała jeszcze nie tak wymuskaną i sztywną po botoxach jak teraz, sama porcelanowa wrażliwość.
Zdęcia sugestywne, mroczne, dużo zbliżeń, ale też zachwycające doskonałoscią kostiumów, scenografii.
A sama historia- jak u H. Jamesa- smutne, przejmujące, choć ukryte pod kostiumem i konwenasem ludzkie sprawy, egoizm, rozgrywki, stracone złudzenia.
Malkovich nie miał takiej siły rażenia jak w Niebezpiecznych związkach, w sumie był podły bez żadnych dobrych przebłysków, ale mniej wyrazisty.
Polecam- dla lubiących kostiumowe, psychologiczne dramaty.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-18, 08:36   #2476
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Plaga ... 7/10
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-18, 17:35   #2477
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Strzelec 6/10
Dobre kino akcji, świetne sceny z wykorzystaniem ognia i różnorodnych wybuchów . Jak dla mnie troche za dużo amerykańskiego patriotyzmu i walki "ku chwale ojczyzny".

Malowany Welon (Painted Veil) 8,5/10
Genialna rola Edwarda Nortona (ale czyż to nie oczywiste - Ed zazwyczaj gra genialnie ). Zdrada, Chiny, Miłość - główne motywy wystepujące w filmie. Podobno to jeden z nielicznych przypadków kiedy film okazuje się lepszy od książki. Mówie podobno, bo ksiazki nie czytałam wiec nie dane mi porównywać, mogę jedynie stwierdzić, że własnie ta opinia zachęciła mnie do obejrzenia tego filmu. Jak słyszałam ksiazka jest dużo smutniejsza niż film i brakuje w niej watku "romantycznego" ... nie lubie smutnych książek, wolę refleksyjne
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-18, 19:59   #2478
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Strzelec 6/10
Dobre kino akcji, świetne sceny z wykorzystaniem ognia i różnorodnych wybuchów . Jak dla mnie troche za dużo amerykańskiego patriotyzmu i walki "ku chwale ojczyzny".

Malowany Welon (Painted Veil) 8,5/10
Genialna rola Edwarda Nortona (ale czyż to nie oczywiste - Ed zazwyczaj gra genialnie ). Zdrada, Chiny, Miłość - główne motywy wystepujące w filmie. Podobno to jeden z nielicznych przypadków kiedy film okazuje się lepszy od książki. Mówie podobno, bo ksiazki nie czytałam wiec nie dane mi porównywać, mogę jedynie stwierdzić, że własnie ta opinia zachęciła mnie do obejrzenia tego filmu. Jak słyszałam ksiazka jest dużo smutniejsza niż film i brakuje w niej watku "romantycznego" ... nie lubie smutnych książek, wolę refleksyjne
Nie wiedziałam, że Malowany welon jest na podstawie książki.
Muszę przeczytać
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-18, 20:39   #2479
bombka666
Zakorzenienie
 
Avatar bombka666
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krapkowice/ woj. Opolskie
Wiadomości: 4 222
GG do bombka666
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość


Malowany Welon (Painted Veil) 8,5/10
Genialna rola Edwarda Nortona (ale czyż to nie oczywiste - Ed zazwyczaj gra genialnie ). Zdrada, Chiny, Miłość - główne motywy wystepujące w filmie. Podobno to jeden z nielicznych przypadków kiedy film okazuje się lepszy od książki. Mówie podobno, bo ksiazki nie czytałam wiec nie dane mi porównywać, mogę jedynie stwierdzić, że własnie ta opinia zachęciła mnie do obejrzenia tego filmu. Jak słyszałam ksiazka jest dużo smutniejsza niż film i brakuje w niej watku "romantycznego" ... nie lubie smutnych książek, wolę refleksyjne
Zostałam sama w domu, mam kiepski humorek wiec moze sobie go obejrze i troszke poplacze (kazdy powod dobry)
Uwielbiam Edwarda Nortona

Edytowane przez bombka666
Czas edycji: 2007-05-18 o 22:30
bombka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-19, 11:13   #2480
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Magrest
Nie wiedziałam, że Malowany welon jest na podstawie książki.
Muszę przeczytać
Jak narazie to widziałam wersję wydana przez świat książki, oklada jest identyczna jak plakat reklamujący film. Ja raczej nie sięgnę po książkę bo, jak juz wspominałam, nie przepadam za smutnymi książkami - za bardzo przywiązuję sie do bohaterów a potem

Cytat:
Napisane przez bombka666
Zostałam sama w domu, mam kiepski humorek wiec moze sobie go obejrze i troszke poplacze (kazdy powod dobry)
A nie lepiej na taki nastrój obejrzeć coś optymistycznego lub też przegodowego? Zawsze to lepiej płakać ze śmiechu, niż z rozpaczy...
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-19, 12:09   #2481
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Jak narazie to widziałam wersję wydana przez świat książki, oklada jest identyczna jak plakat reklamujący film. Ja raczej nie sięgnę po książkę bo, jak juz wspominałam, nie przepadam za smutnymi książkami - za bardzo przywiązuję sie do bohaterów a potem
No ja też zazwyczaj na smutnych książkach Ale przeważnie takie smutne książki, które wywołały we mnie emocje, uważam również za piękne.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-20, 21:34   #2482
maryd
Zadomowienie
 
Avatar maryd
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 201
GG do maryd
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Ostatnio ogladałam film z 1988 roku "Camille Claudel" - piękny i wzruszający film oparty na faktach, o rzeźbiarce - siostrze słynnego pisarza Paula Claudel. Przez większości scen miałam ochotę pomóc bohaterce, wesprzeć ją i przemówić do rozsądku jej rodzinie i znajomym. Pod koniec się popłakałam, film wywołał u mnie bardzo wyjątkowe emocje, nie umiem ich opisać, ale zaczęłam sie bardzo głęboko zastanawiać nad moim życie. + Genialna gra aktorki Isabelle Adjani = Bez zastanowienia daję 10/10
__________________
"You can have anything you want
You can drift, you can dream, even walk on water
Anything you want"

maryd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-20, 21:39   #2483
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"Z ust do ust" fajny filmik mozna sie troche posmiac; jednak tez bez zadnych wielkich rewelacji. Najbardziej zapadlo mi jedno zdanie wymawiane jednej z koncowych scen filmu: "nie powiem Ci, ze nie potrafie bez Ciebie zyc, bo potrafie, ale nie chce" eh przepiekne zdanie.

"Pregi" przejmujacy polski film. Bardzo pozytywnie zaskoczyl mnie M. Zebrowski, nie spodziewalam sie takiej roli i takiej gry z jego strony. Fabula nawet ciekawa. Generalnie polecam.
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-20, 22:49   #2484
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Życie ukryte w słowach ( Secret Life of Words )

Bardzo dobry film.Główna bohaterka, tajemnicza, samotna z bagażem doświadczeń (jak się później okazuje) stanowi nie lada ciężki orzech do zgryzienia dla widza, na początku oglądania filmu.Sarah Polley ( filmowa Hanna)naprawdę świetnie odegrała swoją rolę, jak dla mnie bardzo realistycznie.Może dlatego, że jej twarz jest taka ekspresyjna?Ogółem fabuła wciągająca, klimat filmu udziela się oglądającemu.No i przyjaźń, miłość.To wszystko daje szansę na lepsze życie.Nie zawiodłam się.

9/10
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 09:19   #2485
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Wczoraj widzialam "Second to die". Zakonczenie totanie przewrotne, akcja fajna...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 09:49   #2486
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Książe i ja z Julią Stiles - sympatyczny i lekki film.Nawet nieźle się oglądało
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 11:30   #2487
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Przeczucie
Świetna (jak zwykle!) Sandra Bullock.
Film trzymający w napięciu. Niecierpliwie czekałam na wyjaśnienie kolejnych, nazwijmy to, zagadek.
Podobało mi się to dopasowanie obrazów i efektów dźwiękowych. No i kompletne pomieszanie płaszczyzn- realnej i fantastycznej.
To film, nad którym można (trzeba?) pomyśleć- uwielbiam takie. Zakończenie nie zostało właściwie podane na tacy. I bardzo dobrze.

[Nieuniknione są skojarzenia z The lake house.]

http://przeczucie.filmweb.pl/

10/10
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 16:09   #2488
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
Przeczucie
Świetna (jak zwykle!) Sandra Bullock.
Film trzymający w napięciu. Niecierpliwie czekałam na wyjaśnienie kolejnych, nazwijmy to, zagadek.
Podobało mi się to dopasowanie obrazów i efektów dźwiękowych. No i kompletne pomieszanie płaszczyzn- realnej i fantastycznej.
To film, nad którym można (trzeba?) pomyśleć- uwielbiam takie. Zakończenie nie zostało właściwie podane na tacy. I bardzo dobrze.

[Nieuniknione są skojarzenia z The lake house.]

http://przeczucie.filmweb.pl/

10/10
O ja, ja mam skrajnie odmienne odczucia Jak dla mnie film wtórny, nic nowego nie wnoszący, a la "Efekt motyla", "Mechanik" czy "Hide and seek"( i bynajmniej nie stawiam tych 3 na równym poziomie), tylko z nieco większą dawką papki psychologicznej. Główna bohaterka sprawiała wrażenie nieco przytępawej, domyślała się wszystkiego ze średnim 10-minutowym poślizgiem za widownią. Jak dla mnie przewidywalny do bólu, łącznie z zakończeniem.Sandra niezła, tylko nie wiem co nią kierowało przy wyborze tej roli...

5/10
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 17:12   #2489
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

2 tygodnie temu bylam w kinie na Spidermanie 3 fakt spektakularne efekty specjalne, swietne zdjecia,aczkolwiek na wbil mi sie w pamiec tak jak Requiem for a dream ,ktory obejrzalam w sobote na Ale Kino;P bolesny,realistyczny momentami psychodeliczny (za sprawą muzyki...) a zarazem swietny film.
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 20:03   #2490
dorkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar dorkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 333
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Dogville

film jest..niesamowity. przede wszystkim dlatego, ze brak tu jakiejkolwiek scenografi, poza paroma łózkami, i krzesłami. mamy sobie wszystko wyobrazić.to jak Grace plewi drzewak, ktorych nie ma, otwiera drzwi, które sa niewidoczne. swietne jest to, że tak naprawdę wszystko dzieje sie w odkrytej przestrzeni, a ludzie nawzajem siebie nie widza (tzn. tak to widać w filmie) nie ma scian, drzwi. tzn. sa ale wszystko jest niewidoczne. film został nakręcony w jednym miejscu - hali dzwiekowej. i ten pomysł bardzo mnie zaciekawił. bardziej niz filmy, w których aktorzy jeżdza do ciepłych krajow itd.
a film sam w sobie... jest takze wspaniały. ukazuje jak tajemnicza, nicole kidman (Grace) zmienia sie z poszlusznej wszystkim, pomiatanej, wszystko wytrzymujacej dziewczyny w złowieszczą zabójczynie.
film ukazuje małe miasteczko amerykańskie, a raczej je krytykuje.
bardzo mi sie spodobał. jest nietypowy i tylko dla ludzi lubiących ambitniejsze kino. inni moga sie nudzić. bo... efektów specjalnych i krwi - zero !
10./10
__________________
dorkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.