Rozmiar buta u dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-15, 17:47   #1
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407

Rozmiar buta u dzieci


Staram się skompletować wyprawkę dla malucha i zastanawia mnie, jaki mniej więcej dzieci mają rozmiar buta w różnym wieku. Nie mogę nigdzie znaleźć takich informacji, a trafiam czasem na śliczne clarksy za kilka zł. Czy mogłybyście napisać jaki rozmiar nosiły Wasze dzieci np. w wieku 12, 18 i 24 miesięcy?
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 18:26   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

1. Używany but dla dziecka zaczynającego chodzić (zresztą - dla mnie w ogóle kupno używanych butów jest złe) to zbrodnia dla jego nogi.
2. Żadnych nie kupuję, bo nie wiem co na dziecko dobre będzie, trzeba mierzyć.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 19:16   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

A jaki jest sens kupowac buty dla dziecka ktorego jeszcze nie ma ?
nie wiesz jak bedzie duży ,jaką bedzie miał stope itd ?
chcesz kupic buty na wakacje 2012 roku ,po co

Uzywanym butom mówimy nie ,szczególnie dla dzieci dopiero co stawiającym pierwsze kroki .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2011-03-15 o 19:19
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 19:48   #4
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Nie wszytskie buciki są używane, często zdarzają się całkiem nowe (z naklejkami itp.), zwłaszcza ciapki i sandałki.
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 19:54   #5
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Jak chcesz kupić paputki to w porządku, jeśli jednak porywasz się na normalne buty - mówię nie. Nie ważne czy nowe czy używane. Buty mają różną tęgość, różnie sa wyprofilowane. Dziecku buty trzeba mierzyć.
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 20:34   #6
Ewelinka13
Rozeznanie
 
Avatar Ewelinka13
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 830
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Cytat:
Napisane przez Funieczka Pokaż wiadomość
Jak chcesz kupić paputki to w porządku, jeśli jednak porywasz się na normalne buty - mówię nie. Nie ważne czy nowe czy używane. Buty mają różną tęgość, różnie sa wyprofilowane. Dziecku buty trzeba mierzyć.
Dokładnie! Kup paputki, które tez są śliczne i można dobrac pod kolor ubranka i pod co tylko chcesz. Moja córka jak się urodziła dostała w prezencie prześliczne różowe lakierki (takie tycie tycie, po prostu cudne) i co z tego? Stoją teraz jako dekoracja półeczki w jej pokoiku. Anie tego nie mogłam dziecku założyc, a jak już stópka pozwalała na to, to zrobiły się za małe. Piękny, ale zupełnie nietrafiony prezent. A poza tym wydane pieniądza i zbędna rzecz dla dziecka. Ja też jak kupowałam rzeczy dla małej to wszytsko mi się podobało, a miniaturowe obuwie w szczególności, ale uwierz mi, naprawdę nie będzie Ci to do niczego potrzebne. No chyba, że chcesz na pamiątkę postawić je na półce tak jak ja. Córka ma teraz 8 miesięcy i nadal ma zakładane paputki i nic innego sobie na razie dla jej małych stopek nie wyobrażam.
Ewelinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:16   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Buty to nie produkt deficytowy,mozna kupic w każdej chwili.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 07:43   #8
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

OK bardzo dziękuję za niesamowicie cenne rady dotyczące tego kiedy mam kupować buty i ich dostępności na rynku ale może mi ktoś odpowie na pytanie o rozmiar?
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 07:57   #9
Asiuulka89
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuulka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 598
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

z rozmiarem to roznie.. moja w wieku 13 miesiecy nosi 20 a jej kolega w tym samym wieku 24. Moj bratanek ma niecale 2 lata nosi 23 wiec roznie zalezy od rozmiaru stopy niektorzy maja mniejsze inni wikesze
Asiuulka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 08:38   #10
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Wiesz, rozmiar też zależy od producenta. Kupując buty kieruję się długością stopy dziecka. W zależności od producenta (biorąc też pod uwagę brytyjską rozmiarówkę) moja córka mając dł. stopy 16 cm podchodzi pod zakres rozmiarowy od 23 do 26. Kupowanie butów na zapas to strata pieniędzy, no ale to Twoje pieniądze Ja też używanym mówię nie.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 09:20   #11
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
OK bardzo dziękuję za niesamowicie cenne rady dotyczące tego kiedy mam kupować buty i ich dostępności na rynku ale może mi ktoś odpowie na pytanie o rozmiar?
masz rację - odpowiedzi powinny dotyczyć postawionego przez Ciebie pytania. Jest małe "ale" Każda z nas może Ci napisać jakie rozmiary butów noszą nasze dzieci, ale będziesz miała tylko mętlik w głowie, bo każde dziecko jest inne, a butów raczej na wiek się nie kupuje tylko na rozmiar. Tak jak napisała paula78 "Buty to nie produkt deficytowy,mozna kupic w każdej chwili." - i tego się trzymaj. Buciki będziesz kupowała w momencie, kiedy będziesz je zakładała. Musisz je dobrze wymierzyć i dopasować do stópki, więc nie musisz się z tym spieszyć. Nikt Ci nie powie jaki rozmiar będzie miało Twoje dziecko i nie sugeruj się innymi dziećmi. Jak ciuszki kupuje się z wyprzedzeniem, tak akurat buty "na bieżąco"


A jeśli nadal bardzo chcesz to powiem Ci, że moja córcia ma 11 mc i nosi buciki z wkładką 12 cm
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 09:28   #12
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
masz rację - odpowiedzi powinny dotyczyć postawionego przez Ciebie pytania. Jest małe "ale" Każda z nas może Ci napisać jakie rozmiary butów noszą nasze dzieci, ale będziesz miała tylko mętlik w głowie, bo każde dziecko jest inne, a butów raczej na wiek się nie kupuje tylko na rozmiar. Tak jak napisała paula78 "Buty to nie produkt deficytowy,mozna kupic w każdej chwili." - i tego się trzymaj. Buciki będziesz kupowała w momencie, kiedy będziesz je zakładała. Musisz je dobrze wymierzyć i dopasować do stópki, więc nie musisz się z tym spieszyć. Nikt Ci nie powie jaki rozmiar będzie miało Twoje dziecko i nie sugeruj się innymi dziećmi. Jak ciuszki kupuje się z wyprzedzeniem, tak akurat buty "na bieżąco"


A jeśli nadal bardzo chcesz to powiem Ci, że moja córcia ma 11 mc i nosi buciki z wkładką 12 cm
Dokładnie
Mój syn ma 2,5 roku a wkładka buta ma 12cm - ma bardzo małe stopy to fakt ale nie przewidzisz jaki rozmiar będzie miało twoje dziecko (syn ma 101cm wzrostu)
w ubiegłym roku moja koleżanka dała w prezencie nowe buty Lacosta rozmiar 25 i wiele wody upłynie jeszcze zanim mu te buty będą dobre, zajmuję tylko miejsce i co jakiś czas je tylko przekładam
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 07:07   #13
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Moj maly ma 2 lata i 2 m-ce, numer buta kupujemy 24 ale zdazalo sie kupic inny rozmiar np 23 czy 25 bo to zalezy od producenta, ale przewaznie jest to 24
Dlugosc stopy ma niecale 14 cm, but kupujemy z wkladka 15 cm

Buty to dla dziecka ktore zaczyna chodzic, wczesniej (wiosna lato) skarpetki lub gole stopy, zadnych butow, chyba ze z wizyta do kogos na ozdobe mozna zalozyc na ta chwile jakies butki

A na chlodne dni to grubsza skarpetka czy miekkie paputki


Z butami sie wstrzymaj bo masz czas, ewentualnie jak juz bedziesz miec okazje to kup dla dziecka dopiero na wiek powiedzmy 10 m-cy kiedy to mniej wiecej w tym wieku bedzie chodzilo trzymane za rece i musza to byc specjalne buty dla takich maluchow a nie byle jakis but ktory nam sie podoba, ale z drugiej strony nie bedziesz wiedziala jaka stope bedzie mialo twoje dziecko wtedy bo stopy sa roznej wielkosci w danym wieku, do tego nie kupuje sie butow uzywanych bo buty powinny byc nowe bo but musi sie wyprofilowac i dopasowac do stop i sposobu chodzenia danego dziecka, ubranka moga byc uzywane ale buty musza byc nowe


Twoj maly ma sie urodzic w lipcu z tego co widze to zdecydowanie gole stopki lub skarpetki i tyle bedzie mu potrzebne! Na jesien i zime kupisz miekkie paputki ocieplane, zreszta zima bedzie mial kombinezon zapewne ze stopkami wiec zadne paputki juz nie beda potrzebne! buty zalozysz mu dopiero na wiosne przyszlego roku czyli dopiero za rok! Zajmij sie lepiej kupowaniem wiekszych ubranek niz butow

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-03-17 o 07:25
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 13:02   #14
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

każde dziecko ma inną stopę nie tylko rozmiar (długość wkładki) ale i podbicie, tęgość jest ważne ...
nie ma uśrednionej miarki moja cóka miała bardzo dużą stopę od początku a teraz przez pól roku nic jej nie urosła i innych dzieci stopy zaczynają wielkością dobijać
też chciałam być mądra i kupić na wyrost wiecie przeceny elefantenów były spore ale G z tego wyszło
do tego nie wiemy czy tfu tfu dzieckjo nie będzie musiało nosic specjalnego obuwia
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 15:51   #15
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Też mi się wydaje kupowanie bucików na zapas bez sensu. Moja córka ma 5,5 miesiąca i stopa jej ma ok. 10 cm, a tu widzę, że dużo starsze dzieciaki mają np. 12 cm...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 08:42   #16
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Może się przyda: http://www.liczyc.pl/obliczenie/rozmiary/
Korzystałam z tego, ale niestety trzeba wiedziec ile stópka ma cm.
Poza tym każdy sklep ma różna rozmiarówkę z tego co zauważyłam.
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 11:16   #17
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Też mi się wydaje kupowanie bucików na zapas bez sensu. Moja córka ma 5,5 miesiąca i stopa jej ma ok. 10 cm, a tu widzę, że dużo starsze dzieciaki mają np. 12 cm...

Stopa nie rosnie tak szybko wiec od 10 do 12 cm jeszcze ma daleeeeeka droge zanim jej urosna te 2 cm to dobije do wieku tych dzieci starszych moja mala ma 4 m-ce i stope 9 cm, moj 2 latek tez w tym wieku mial stope 9 cm a teraz ma 13,5-13,7 cos takiego, ja licze ze 14 a buty kupujemy 15

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Może się przyda: http://www.liczyc.pl/obliczenie/rozmiary/
Korzystałam z tego, ale niestety trzeba wiedziec ile stópka ma cm.
Poza tym każdy sklep ma różna rozmiarówkę z tego co zauważyłam.

Ta tabela jest bardzo dziwna i u nas sie nie zgadza nawet w przyblizeniu bo moj 2 latek ma stope niecale 14 cm wiec wg tabeli powinien miec but 21 a ma 24 i to wiekszosci firm 21 to kupowalam mu kozaczki jak mial roczek

Z odzieza tez bywa roznie mloda ma 4 m-ce a ubrania niektore nosi jeszcze 56 a niektore 74 ale w wiekszosci sie zgadza rozmiar 62 na styk i 68 zaczynamy

Np jedne body nosi na rozmiar 56 i ma dobre a inne body na romiar 74 ma takie same jak te na 56

Rozmiar dla mojego 2 latka sie zgadza wg tabeli bo zaczal nosic 98 choc ma jeszcze niektore przydlugawe, 92 tez ma dobre

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-03-18 o 11:20
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 08:31   #18
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Clarksy prócz rozmiaru (długości stopy) różnią się tęgością.

I dziecko, które ma wysokie podbicie potrzebuje szerszych butów. (może skończyć się tak, że na długość dobre, ale stopy dziecko nie może włożyć do środka)
Zdarza mi się kupić dzieciom buty wcześniej (na wyrost), gdy jest fantastyczna okazja np. płacę 1/4 ceny lub mniej.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 22:25   #19
MoOoNiA
Raczkowanie
 
Avatar MoOoNiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 469
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Moja córka ma prawie 2 latka i rozmiar 21.
Jak zaczęła chodzić (14mcy) nie mogłam dla niej kupić żadnych butów- wszytkie byly za duże.
Oczywiście wcześniej przeszukałam internet bo chciałam znać rozmiar stopy rocznego dziecka i sugerując się tym zakupiłam kilka par letnich butów. Chciałam tak jak ty zrobić zapasy. jakby nie było to przydały mi się te buty jako kapcie w domu teraz gorzej z sandałkami...
__________________
Martulka
27.05.2009 r

Majeczka
04.12.2012 r

MoOoNiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-25, 08:54   #20
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Z tymi rozmiarami baaardzo różnie:
Moja córka ma 21 m-cy i rozmiar buta... 24-25 Ale tatuś ma 47, babcia 41 więc...

Ela_84 poza tym wstrzymaj się z kupnem, bo dziecko może mieć stopę wysoką na podbiciu i wiele bucików nie pasuje Ja zawsze w sklepie kupuję z 5 par, w domu przymierzam i zazwyczaj jedna tylko pasuje... Nie wchodzą na nóżkę i tyle

Możesz nakupić bucików a później okaże się, że nie przydadzą się. Ja też miałam szał na butki jak byłam w ciąży
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 11:07   #21
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

12 miesięcy rozmiar 19-20
12-24 rozmiar 21
teraz córka ma ponad 2 latka i rozmiar 22
coś wolno jej ta stopa rośnie
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 22:23   #22
anjaa31
Raczkowanie
 
Avatar anjaa31
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 161
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Oczywiście, że kupowanie na zapas nie ma sensu. Trzeba przyjść do sklepu, zmierzyć nóżkę, zmierzyć bucik (co producent do rozmiar) i dobrać but do nóżki. Na jedną lepiej pasują butki wiązane, na inną na rzepy, jedne nóżki są tęższe, inne szczuplejsze. Do tego warto zaobserwować, czy dziecko radzi sobie w konkretnych bucikach, czy są dla niego wygodne. Proszę spróbować kupić dla siebie buty na oko i śmigać w nich cały dzień od rana do nocy
__________________
Czekamy na Liliannę -> 02.01.2015 r.
anjaa31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 13:53   #23
Evaniesama
Raczkowanie
 
Avatar Evaniesama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Czytałam ostatnio, że już są na rynku buty, które mają wkładki pozwalające trochę je powiększyć jak stópka urośnie. Na razie są dla kilkuletnich dzieci, ale to chyba z nimi jest największy problem
Link do artykułu: http://www.rodzice.pl/przedszkolak/z...ilkulatka.html
Evaniesama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 19:14   #24
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Prawie 14 mcy stopę ma 10,5cm, rozmiar 18 jest jeszcze za duży! Oczywiście w większości firm. Znalazłam pasujące buciki. Jednak cena Nie kupiłabym dziecku używanych butów. Sporo dostaliśmy od znajomych, ale nie zamierzam ich zakładać (wyjątkiem są kalosze).
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 21:03   #25
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Prawie 14 mcy stopę ma 10,5cm, rozmiar 18 jest jeszcze za duży! Oczywiście w większości firm. Znalazłam pasujące buciki. Jednak cena Nie kupiłabym dziecku używanych butów. Sporo dostaliśmy od znajomych, ale nie zamierzam ich zakładać (wyjątkiem są kalosze).
Ha, znam ten problem. U Nas dodatkowo (żeby nie było zbyt kolorowo ) syn ma bardzo wysokie podbicie i ciężko kupić mu dobre, wygodne buty.
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 21:20   #26
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Cytat:
Napisane przez Heksa Pokaż wiadomość
Ha, znam ten problem. U Nas dodatkowo (żeby nie było zbyt kolorowo ) syn ma bardzo wysokie podbicie i ciężko kupić mu dobre, wygodne buty.
Ale żeby w ogromnym mieście znaleźć 2 pary butów? Jedna firma, model praktycznie ten sam, wersja różowa i błękitna 200zł i 220złI wszędzie słyszeć "sandały zaczynają się od 19 lub 20, zależy jaka firma". Bo trzewiki od biedy jeszcze są.
Ela, kup dziecku buciki-kapcie, takie całkiem miękkie, spełniające funkcję dekoracyjną. Opuść sobie sztywne typu lakierki (jeśli bardzo chcesz, kup sobie i śpij w nich całą noc). Buciki do chodzenia kupisz jak dziecko urośnie. Tak spełnisz uzupełnianie wyprawki i nie skrzywdzisz dziecka złymi butami.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 14:36   #27
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

w ogóle nie ma sensu kupować butów na zapas.
podaję nasze rozmiary orientacyjnie:
12 mcy-rozmiar 21 z geoksa.
14 mcy-rozmiar 23 z geoksa, 22 z memo., długość stopy 14 cm.

moja córka ma dość dużą stopę i gdybym kupiła normalnie rozmiar 20 na 12miesięcznego dziecka, to byłyby za małe. 9-12 - rozmiar 19-20.

co do butów-powinny być tylko nowe, albowiem buciki powinny dopasować się do małej stópki. używane są dopasowane do innej stópki, abstrahując od ew. grzybów itd. poza tym.. mogą być zalecenia ortopedy do używania butków profilaktycznych i zwykłe butki nie przydadzą się. będzie wtedy trzeba kupić memo, bartka, arielkę, a nie te, które nam się akurat podobają.
także kupowanie butów na zapas jest bez sensu. tym bardziej że dziecku szybko rośnie stopa i nie wiadomo, kiedy trafi się na ten moment wzrostu, że stopa nagle myk i urośnie do niebotycznych rozmiarów, jak u nas
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 18:09   #28
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Prawie 14 mcy stopę ma 10,5cm, rozmiar 18 jest jeszcze za duży! Oczywiście w większości firm. Znalazłam pasujące buciki. Jednak cena Nie kupiłabym dziecku używanych butów. Sporo dostaliśmy od znajomych, ale nie zamierzam ich zakładać (wyjątkiem są kalosze).

Ja miałam problem z kupieniem rozmiaru 19, ale w małym mieście.

Młode ma 14 miesięcy i lada chwila przerzucimy się na 20.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 18:20   #29
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

no i proszę bardzo, jedno dziecko w wieku 14 mcy może mieć rozmiar 20, a drugie 23. a buty nie mogą być za ciasne, więc nie ma sensu ich kupować. ja kupiłam jedne sandałki na wiosnę za duże, a i tak okazały się wiosną za małe.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 20:58   #30
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Moja dwulatka ma stopę długości 14 cm i do tego bardzo szczupła. Cieżko jej kupić buty.

Raz kupiłam buty "na zapas", na wyprzedaży w Smyku rok temu wiosna, trzewiki ze skory naturalnej za 29,99 zł. (przecena przecenionej przeceny). Potem pomyślałam ze szansa ze mała je założy lub ze bedą pasowaly jest mała. Na szczęście okazało sie ze są idealne na wiosnę tego roku. Nigdy wiecej już tego nie zrobię.

Nigdy nie kupie tez butów szkodliwych dla stopy lub używanych.

Przed zakupem pierwszych butów byłam z mała u ortopedy sprawdzić czy wszystko ok, czy nie potrzeba np butów ortopedycznych.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-18 15:47:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.