Kilka moich prac - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-06, 13:36   #1
Super Fotograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Cały świat
Wiadomości: 356

Kilka moich prac


Załącznik 2766487

Załącznik 2766488

Załącznik 2766489
Super Fotograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 18:23   #2
CrazyForMe
Raczkowanie
 
Avatar CrazyForMe
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 149
Dot.: Kilka moich prac

oryginalne, świetnie wykonane. super.
daj więcej. )
__________________
:serce:
CrazyForMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 18:36   #3
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: Kilka moich prac

Witaj super fotografie

No, to w końcu doczekaliśmy się czegoś od Ciebie miodzik...ale do dzieła.

1 - Pomysł stary jak fotografia, wykonanie, hmmmm, może napiszę przeciętne.
Przy takim zdjęciu widziałbym minimalne GO, na oczętach, max na twarzy, a tu po oczach wali cała kobietka , bardziej ostrzenie na pasku i guzikach, niż na twarzy - ba, nawet ring karuzeli, który chyba najbardziej mnie wkurza, ale wszystko można skorygować

2 - Jak dla mnie zbyt ciasno, za mało tramwaju, płasko...

3 - W tle zbyt ciemno, ale co tam...próbowałeś to zdjęcie robić bardziej z poziomu ?? Bo w tle są postacie, ale bez głów...

Edytowane przez stiket
Czas edycji: 2010-01-06 o 18:38
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 19:06   #4
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Kilka moich prac

Cytat:
Napisane przez stiket Pokaż wiadomość
Witaj super fotografie

No, to w końcu doczekaliśmy się czegoś od Ciebie miodzik...ale do dzieła.

1 - Pomysł stary jak fotografia, wykonanie, hmmmm, może napiszę przeciętne.
Przy takim zdjęciu widziałbym minimalne GO, na oczętach, max na twarzy, a tu po oczach wali cała kobietka , bardziej ostrzenie na pasku i guzikach, niż na twarzy - ba, nawet ring karuzeli, który chyba najbardziej mnie wkurza, ale wszystko można skorygować

2 - Jak dla mnie zbyt ciasno, za mało tramwaju, płasko...

3 - W tle zbyt ciemno, ale co tam...próbowałeś to zdjęcie robić bardziej z poziomu ?? Bo w tle są postacie, ale bez głów...
zgadzam się z każdym słowem napisanym przez stiketa. No może tylko ja rozwinęłabym punkt 3., tzn. jeśli to zdjęcie na moim niezwykle rozjaśniającym wszystko monitorze lapka jest ciemne, to znaczy że brakuje mu niędzy 1 a 1,5 EV. Poza tym można by było wydłużyć trochę czas naświetlania dla zdynamizowania ruchu. No i oczywiście niższa perspektywa. Dla dobrej foty warto potarzać się po trotuarze
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 19:13   #5
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: Kilka moich prac

cokolwiekasia na lapku faktycznie ciemno jak diabli, na stacjonarnym o-ledzie troszkę lepiej
Masz racje
cyt:
Cytat:
...wydłużyć trochę czas naświetlania dla zdynamizowania ruchu
Bardziej skupiłem sie na gilotynie, nie na dynamice - jak najbardziej masz rację, to również jest ważne, nawet bardzo ważne.
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 11:56   #6
Super Fotograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Cały świat
Wiadomości: 356
Dot.: Kilka moich prac

Dziękuję za słowa krytyki. Powiem tyle, że przy zmniejszaniu zdjęć ich jakość dramatycznie spada, tyczy się to prawie wszystkich aspektów fotografii, ale cóż...

Tym czasem dodaje kolejne fotki
Super Fotograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 12:56   #7
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: Kilka moich prac

Chyba jednak nie taki super z Ciebie fotograf (; Poza tym jakość zdjęcia nie spadnie, jeżeli zmniejszysz je w odpowiedni sposób.
Co do słów krytyki..

1. Rozumiem, że poucinanie rąk było zamysłem, jednak niezbyt trafnym, poza tym twarz jest przepalona, brak tu ostrości.
2. Budynki tak lecą w lewo, że zaraz się przewrócą na ten nieszczęsny tramwaj, poza tym ucięłabym zdjęcie z prawej zaraz za białym samochodem - do niczego on tu nie jest potrzebny, a tylko tworzy bałagan w kadrze.
3. Poza tym, że średnio mi się podoba i nie przemawia do mnie to jest w miarę ok. Mój monitor jest dobrze skalibrowany i ekspozycja jest też w porządku, przynajmniej szczegóły w cieniach są względnie dobrze zachowane.
4. W ogóle nie rozumiem co poeta miał na myśli..
5. Szkoda, że uciąłeś dolne kwiatki kosztem kolumn, przydałoby się też lekkie podrasowanie kolorów
6. Klasyczna albumówka, przepalone tło i krzywy kadr.
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 16:30   #8
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Kilka moich prac

Cytat:
Napisane przez matra^ Pokaż wiadomość
Chyba jednak nie taki super z Ciebie fotograf (;
Też się spodziewałem większego szału po takim nicku .
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 19:57   #9
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: Kilka moich prac

COS MI TUTAJ NIE PASUJE !!! W tym wątku zdjęcie nr 4 jest dokładnie takie samo, jak w tym:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=377878&page=3

i wszystko byłoby extra, tyle, że tutaj wrzuca je Super fotograf, a tam fooosy i obaj twierdzą, że to ich fotka !!!

Trolstwo jakieś, czy zwidy moje ??? Chętnie poczytam o co w tym wszystkim chodzi ???
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 08:14   #10
Super Fotograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Cały świat
Wiadomości: 356
Dot.: Kilka moich prac

Cytat:
Napisane przez stiket Pokaż wiadomość
COS MI TUTAJ NIE PASUJE !!! W tym wątku zdjęcie nr 4 jest dokładnie takie samo, jak w tym:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=377878&page=3

i wszystko byłoby extra, tyle, że tutaj wrzuca je Super fotograf, a tam fooosy i obaj twierdzą, że to ich fotka !!!

Trolstwo jakieś, czy zwidy moje ??? Chętnie poczytam o co w tym wszystkim chodzi ???
Cóż, niektóre moje zdjęcia są udostępnione na stronach ze zdjęciami i komuś najwyraźniej się spodobało. Widzę, że jest lekko rozjaśnione. Na szczęście to nie plagiat bo z tego co widzę fooosy nigdzie nie napisała, że to jej fotka. Napisała tylko, że pokombinowała nad nią.

Edytowane przez Super Fotograf
Czas edycji: 2010-01-08 o 08:43
Super Fotograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 17:43   #11
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Kilka moich prac

Cytat:
Napisane przez Super Fotograf Pokaż wiadomość
Cóż, niektóre moje zdjęcia są udostępnione na stronach ze zdjęciami i komuś najwyraźniej się spodobało. Widzę, że jest lekko rozjaśnione. Na szczęście to nie plagiat bo z tego co widzę fooosy nigdzie nie napisała, że to jej fotka. Napisała tylko, że pokombinowała nad nią.
Dwa posty niżej jest twoj komment i nie masz pretensji do Foolsy ze wziela sobie twoje foto .................... wpadłeś Superfotografie
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-08, 20:43   #12
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: Kilka moich prac

arek*** - podzielam opinię, ADMINISTRATORZY, jak to jest - dwa zdjęcia, dwóch foto...nie wiadomo kto i kogo - na wszystkich forach gdzie jestem, taka zabawa to koniec, a tutaj ??? Z chęcią poczytam jak to interpretujecie !!!

Super fotografie jesteś kim jesteś, ale nie znalazłem żadnego forum, bloga, innego twora z tym zdjęciem, a szukałem dziś cały dzień !!! Tak być nie może, że bawisz się, a inni, naiwni czytają i ...wierzą - hmmmm

EDIT
Pozwalasz innym na " pokombinowała nad nią..." - ja bym nie pozwolił, bez podania autora zdjęcia, lub zgody na kombinowanie

Edytowane przez stiket
Czas edycji: 2010-01-08 o 21:21
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 21:54   #13
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Kilka moich prac

Gwoli jasności przypominam, że nie jest przestępstwem posiadanie dwóch kont na wizaż.pl
Uznałem za stosowne o tym przypomnieć, zanim ktoś niewinny spłonie na stosie tak pieczołowicie układanym przez kilka osób...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 22:09   #14
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: Kilka moich prac

No to wszystko jasne

zlosliwcze

Niech moc będzie na XXX kontach !!!


Tak na marginesie - super, że reakcja tak szybka

Pełen respekt !!!



Fajnie ...pyk...BUM !


EDIT

Zapomniałem o wykrzykniku za BUM - bezcenne

Edytowane przez stiket
Czas edycji: 2010-01-08 o 22:12
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 00:22   #15
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Kilka moich prac

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Gwoli jasności przypominam, że nie jest przestępstwem posiadanie dwóch kont na wizaż.pl
Uznałem za stosowne o tym przypomnieć, zanim ktoś niewinny spłonie na stosie tak pieczołowicie układanym przez kilka osób...
A ja nie widzę problemu. Ludzie, trochę dystansu, to tylko internet, tu każdy może być kim chce. To tylko wirtualna rzeczywistość. Tu wszystko jest umowne i do niczego nie należy się specjalnie przyzwyczajać. Niech sobie Super Fotograf będzie kim chce, przecież wam żadnej krzywdy nie robi. A jeśli ktoś czuje się zniesmaczony ta sytuacją - może po prostu nie odpisywać na jego posty.
I żeby było jasne - nie jestem dziesiątym wcieleniem SR. Po prostu użytkownicy, a zwłaszcza użytkowniczki tego portalu, żywią niezrozumiałe dla mnie umiłowanie do wszelkiego rodzaju nagonek i samosądów, co narusza moje poczucie dobrego smaku.
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 17:45   #16
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Kilka moich prac

Cytat:
Napisane przez cokolwiekasia Pokaż wiadomość
A ja nie widzę problemu. Ludzie, trochę dystansu, to tylko internet, tu każdy może być kim chce. To tylko wirtualna rzeczywistość. Tu wszystko jest umowne i do niczego nie należy się specjalnie przyzwyczajać. Niech sobie Super Fotograf będzie kim chce, przecież wam żadnej krzywdy nie robi. A jeśli ktoś czuje się zniesmaczony ta sytuacją - może po prostu nie odpisywać na jego posty.
I żeby było jasne - nie jestem dziesiątym wcieleniem SR. Po prostu użytkownicy, a zwłaszcza użytkowniczki tego portalu, żywią niezrozumiałe dla mnie umiłowanie do wszelkiego rodzaju nagonek i samosądów, co narusza moje poczucie dobrego smaku.
Ja nie czuje się zniesmaczony , dla mnie wyglądało to jak zwykła kradzież czyjejś własności . [ Zdjęcie wykonane przez kogoś jest jego własnością - jak samochód czy telefon ] . Dwie osoby nie mogły wykonać tego samego zdjecia , to chyba proste i zrozumiałe . Zamierzam reagować przy każdej takiej sytuacji . W internecie też obowiązuje prawo ......
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 18:00   #17
cokolwiekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 139
Dot.: Kilka moich prac

Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
Ja nie czuje się zniesmaczony , dla mnie wyglądało to jak zwykła kradzież czyjejś własności . [ Zdjęcie wykonane przez kogoś jest jego własnością - jak samochód czy telefon ] . Dwie osoby nie mogły wykonać tego samego zdjecia , to chyba proste i zrozumiałe . Zamierzam reagować przy każdej takiej sytuacji . W internecie też obowiązuje prawo ......
Słuchaj, nie lubię uprawiać wróżenia z fusów. Jeśli pojawi sie poszkodowany, będę w 100% za nim. Ale jeśli parę osób się skrzyknie, zeby wykonać popisowy linczyk w imię własnego widzimisię - nie przylożę do tego ręki. A na razie idzie ku tej drugiej opcji.

p.s. wierz mi, że na temat praw autorskich i majątkowych w odniesieniu do własności intelektualnej orientację mam wystarczającą.

edit: a jeśli tak cenisz sobie własność intelektualną, to w ogóle nie powinieneś udzielać się na portalu, który tę własność ma w głębokim poważaniu - patrz n.p. zakaz edycji i usuwania prac, których jesteś autorem.

Edytowane przez cokolwiekasia
Czas edycji: 2010-01-09 o 18:03
cokolwiekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.