Maseczka-peeling - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-02, 12:14   #1
hoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27

Maseczka-peeling


Dzień dobry,
Szukam jakiejś dobrej maseczki, peelingu do oczyszczania twarzy. Obecnie jestem wciąż na leczeniu Izotekiem, jednakże biorę 1 tabletkę 10mg co dwa dni. Dodatkowo myję twarz Physiogelem, nawilżam go także kremem Physiogel, stosuję maść Aknemycin 2x dziennie oraz Cleanance Expert na wieczór. Generalnie wszystko jest fajnie, pryszcze rzadko wychodzą (już jeśli to po jakimś wysiłku, basenie, stresie czy nieodpowiedniej potrawie), jednakże bywa często przesuszona (stąd ten krem Physiogel) oraz mam wiele śladów po pryszczach (jakieś bladoczerwone kropki itp) - m.in. także po wyciskaniu (do dzisiaj pamiętam jak kosmetyczka próbowała się w bolesny sposób dobrać do najgłębszych warstw naskórka w celu wyciśnięcia pryszczy na policzkach - było to z 4 lata temu a ślady mam do dziś..). Pomyślałem, że zacznę stosować jakiś peeling w celu oczyszczania tego martwego naskórka - nigdy żadnego peelingu de facto nie stosowałem, nie mam o tym żadnego pojęcia. Pytałem o to dermatologa to mi powiedział, że praktycznie wszystkie peelingi są okej i nie polecił mi nic konkretnego. Wspomniał jedynie o jakichś rozwiązaniach w stylu, że nakładam taki peeling-maseczkę na twarz, zostawiam na jakiś czas i następnie zrywam takie warstwy już zastygnięte - to się chyba nazywało peeling off czy jakoś tak.
Kupując ostatnio ten Cleanance Expert otrzymałem do niego próbkę maseczki-peelingu, zastosowałem go dwa razy i muszę przyznać, że dał bardzo fajne wrażenie, jednakże musiałem po nim posmarować leciutko twarz kremem nawilżającym. To jest ta maseczka: http://www.eau-thermale-avene.pl/twa...seczka-peeling

W każdym razie, z racji braku jakiejkolwiek wiedzy i doświadczenia w tym temacie (słyszałem jedynie o jakiejś maseczce cynamonowej), chciałbym wiedzieć jakie peelingi polecacie najbardziej to takiej skóry trądzikowej, ze skłonnościami do podrażnień i wysychania.

PS. Mogą to być rozwiązania domowe jak i sklepowe.

Edytowane przez hoo
Czas edycji: 2015-02-02 o 12:19
hoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 12:51   #2
Hiromi_Ise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 297
Dot.: Maseczka-peeling

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-a-12-aha.html

Z tym, że tu trzeba uważać z takimi peelingami z kwasami, bo nie każdy jest przyzwyczajony, można sobie na początku zrobić krzywdę. Ja go uwielbiam, na moją mieszaną cerę z dużą skłonnością do trądziku jest idealny
No i oczywiście z racji, ze to kwasy to niestety może przesuszać na początku i to mocno.

Edytowane przez Hiromi_Ise
Czas edycji: 2015-02-02 o 12:54
Hiromi_Ise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 09:57   #3
hoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Maseczka-peeling

Hmm, właśnie z racji tego, że nigdy nie miałem do czynienia z kwasami, trochę się obawiam. Moja skóra jest bardzo wrażliwa i nawet mała dawka jakiejś substancji może spowodować podrażnienie.

Jakieś inne propozycje ?
hoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 11:01   #4
gorzka idiotka
Soyelle
 
Avatar gorzka idiotka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 457
Dot.: Maseczka-peeling

Mam też bardzo wrażliwą cerę i właśnie umówiłam się na maseczkę z kwasów u kosmetyczki. Podobno przy odpowiednim stężeniu i dobraniu kwasów nawet na super wrażliwej cerze (trądzik różowaty, naczynka, rumień) taka maseczka potrafi zdziałać cuda. No cóż, raz kozie śmierć, zobaczymy w przyszłym tygodniu. Nie ukrywam, że zależy mi też na delikatnym rozjaśnieniu kilku plamek, które pojawiły się nie wiadomo skąd...
__________________
I Love fashion
gorzka idiotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 08:02   #5
hoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Maseczka-peeling

Daj znać jak poszło!
hoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 08:45   #6
hoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Maseczka-peeling

Co sądzicie o naparze z rumianku oraz dodaniu soku z cytryny jako sposobie na pozbycie się śladów po trądziku?

http://www.tipy.pl/artykul_7512,jak-...radziku,3.html
hoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-15 09:45:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.