Ostatnio obejrzane filmy cz. IV - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-03, 21:16   #3001
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
"Siostry magdalenki" - szokujący film oparty na faktach. Jak to naprawia się "upadłe" dziewczęta w zakładzie prowadzonym przez zakonnice.
Oglądałam niedawno ten film, i szczerze mówiąc spodziewałam się gorszych scen.
Dziś obejrzałam film "nasza klasa". Ciężko mi się wypowiedzieć na temat tego filmu. Myślę, że jest wart obejrzana, ale na pewno nie jest to mój numer jeden.
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 22:11   #3002
Ilike_it
Zakorzenienie
 
Avatar Ilike_it
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 545
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Waiting For Forever - piekny, wzruszający film. 5/6
__________________

matura 2014
2.09.14 - prawo jazdy
studentka


blog
Ilike_it jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 05:53   #3003
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
Oglądałam niedawno ten film, i szczerze mówiąc spodziewałam się gorszych scen.
Dziś obejrzałam film "nasza klasa". Ciężko mi się wypowiedzieć na temat tego filmu. Myślę, że jest wart obejrzana, ale na pewno nie jest to mój numer jeden.
nie chodzi o "sceny" tylko o to, że takie erzeczy się dzieją "dla dobra" czyjegoś i w imię religii.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 12:46   #3004
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Zakochani w Rzymie (3/10) - widać było dobre chęci, ale niestety na chęciach się kończy.. wynudziłam się jak nigdy, gubiłam wątek, wkurzały mnie durnowate dialogi, wszystkie zabawne sceny już gdzieś się kiedy widziało.. nic ciekawego, zupełnie plusem jest jedynie fajna grupa aktorów, tak do popatrzenia..
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 14:53   #3005
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"Alive, dramat w Andach" (1993) - dramat, thriller, ocena 7,3
http://www.filmweb.pl/film/Alive%2C+...dach-1993-3772
Bardzo dobry film, niezwykła historia. Zaskoczyło mnie zachowanie ludzi tuż po katastrofie, spodziewałam się znacznie innej reakcji. I chyba jeszcze nigdy nie byłam tak ciekawa zakończenia filmu. Niestety samo ukazanie go mnie rozczarowało, dlatego też daję 7/10. A teraz zabieram się za czytanie różnych artykułów na ten temat, bo mnie ta historia bardzo zaciekawiła.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 15:06   #3006
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Postanowiłam obejrzeć "Nad życie" (2012). Byłam ciekawa czy taki dobry jakie w sumie ma opinie, choć generalnie jestem przeciwna takim filmom, dla mnie to nieco żerowanie na tragedii. Sam film dla mnie w sumie średni, nie dałabym mu oceny 7,2 jak jest na filmwebie, tylko tak 5/6. Wyszedł taki wyciskacz łez i fajnie, też lubię takie, ale spodziewałam się więcej o Agacie, takich faktów i jak dla mnie Żebrowski jakoś nieprzekonująco zagrał.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 15:31   #3007
Iska00
Zadomowienie
 
Avatar Iska00
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Pod słońcem Toskanii
Iska00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 16:32   #3008
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Wszystko o mojej matce
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 18:24   #3009
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Strasznie szczęśliwi - świetna muzyka, świetne obrazy, świetny klimat. Dosyć zaskakujący.
7/10. Można obejrzeć na vod.
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 21:41   #3010
nada13
Zakorzenienie
 
Avatar nada13
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Jestem cyborgiem i to jest OK ( http://www.filmweb.pl/film/Jestem+cy...OK-2006-330331 )- tytuł dość durny ale film rewelacyjny, jak dla mnie. Pełen absurdu, zabawny i zaskakujący inny niż wszystkie jakie oglądałam 9/10
nada13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 21:46   #3011
Iska00
Zadomowienie
 
Avatar Iska00
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Jedz, módl się, kochaj

Momentami trochę się wynudziłam. 7/10
Iska00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 21:48   #3012
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Znachor

film stary, ale genialny.
10/10
__________________
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.


— Gabriel García Márquez





agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 07:43   #3013
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez nada13 Pokaż wiadomość
Jestem cyborgiem i to jest OK ( http://www.filmweb.pl/film/Jestem+cy...OK-2006-330331 )- tytuł dość durny ale film rewelacyjny, jak dla mnie. Pełen absurdu, zabawny i zaskakujący inny niż wszystkie jakie oglądałam 9/10
Zainteresowałaś mnie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 08:02   #3014
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
Oglądałam niedawno ten film, i szczerze mówiąc spodziewałam się gorszych scen.
Dziś obejrzałam film "nasza klasa". Ciężko mi się wypowiedzieć na temat tego filmu. Myślę, że jest wart obejrzana, ale na pewno nie jest to mój numer jeden.
Film to jest nic w porównaniu z książka na ktorej jest oparty.
Ksiazka nazywa się Wstrząsające wyznania Kathy

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/49744...wyznania-kathy

I o ile najpierw widzialam film, potem czytalam ksiazke, tak i tak ksiązka mną poruszyła mocno
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 09:58   #3015
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

w wekeend obejrzalam 2 filmy, które mnie wciagneły

"Bóg zemsty" z N. Cage

i

"Córka" z K. Costnerem
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 11:31   #3016
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez pink_pocket Pokaż wiadomość
Oglądałam ostatnio i zrobił na mnie duże wrażenie. Kirsten Dunst była świetna no i Sutherland- uwielbiam go.
Przyznam się, że dotrwałam tylko do połowy. Nie to, że był zły, ale jakoś tak mi się dłużył.

Cytat:
Napisane przez pixies20 Pokaż wiadomość
no własnie.... nie znam ani jednej częsci bonda. jest sens iść na Skyfall?
Pewnie, że jest sens. Skyfall to osobna, zamknięta całość i po prostu dobry film. Najwyżej nie załapiesz tych nawiązań do starych Bondów, ale i bez tego naprawdę warto go obejrzeć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 15:20   #3017
nada13
Zakorzenienie
 
Avatar nada13
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Zainteresowałaś mnie.
serio polecam. TŻtowi też sie podobał. Dał całe 8 na filmwebie ja na pewno sięgnę po inne tego reżysera. Też mają dość wysokie noty
nada13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 15:41   #3018
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Total Recall (2012) - film jest bardzo zły. Mimo dobrej obsady ( Nighy! bo Farella nie licze, choc za role w "In Bruges" bede go uwielbiac mimo wszystko)
Scenariusza nie ma. Po prostu. Film postawiony na akcje i efekty specjalne do tego stopnia ze film nie ma za grosz sensu. Za grosz! Bardziej debilnego pomysłu niż podróz z UK do Australii przez jądro ziemi nie widziałam w żadnym filmie. I ja na to do kina chciałam isc. Mimo akcji film jest nudny - nie ma zadnego suspensu, zadnej glebi, zadnego przekazu. Zeby to chociaz poziom abstrakcyjnosci Maczety uzyskało - ale nie. Film o niczym, zaden z dotnietych watków nie jest w zaden sposob konczony.
Jedyne brawa dla Kate Backinsale za role zony męczacej jak wrzód na wiadomej czesci ciała.
2/10 - bo widziałam wieksze chały.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 15:53   #3019
klaudia2314
Raczkowanie
 
Avatar klaudia2314
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 323
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cosmopolis obejrzałam całe 20 minut
klaudia2314 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 16:22   #3020
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez klaudia2314 Pokaż wiadomość
Cosmopolis obejrzałam całe 20 minut
haha ja dokładnie tak samo
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 17:55   #3021
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Miłość - grobowa cisza po zakończeniu seansu jest chyba najlepszym wyznacznikiem tego obrazu. Z kina wyszłam już parę godzin temu, a cały czas myślę o tym filmie.
Jeśli ktoś spodziewa się zawrotnej akcji, pasjonującej, gorącej miłości - zawiedzie się. W tym filmie można doszukiwać się wielu tematów do dyskusji - na temat eutanazji, prawa decydowania ludzkim życiu, o miłości i czy można doszukiwać się jej w tym, co zrobił Georges.
Przerażający film, który uświadomił mi, że w życiu obawiam się tak naprawdę tylko dwóch rzeczy - samotności i starości. 9/10

PS To dopiero początek miesiąca obfitującego w cudowne premiery - "Na zawsze Laurence", "Atlas chmur", "Barbara", "Mistrz", "Niech żyją Antypody", "Pokłosie" czy "Anna Karenina"
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 18:03   #3022
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
"Anna Karenina"
Ja już nie mogę się doczekać, milion razy oglądałam trailer
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 18:58   #3023
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Miłość - grobowa cisza po zakończeniu seansu jest chyba najlepszym wyznacznikiem tego obrazu. Z kina wyszłam już parę godzin temu, a cały czas myślę o tym filmie.
Jeśli ktoś spodziewa się zawrotnej akcji, pasjonującej, gorącej miłości - zawiedzie się. W tym filmie można doszukiwać się wielu tematów do dyskusji - na temat eutanazji, prawa decydowania ludzkim życiu, o miłości i czy można doszukiwać się jej w tym, co zrobił Georges.
Przerażający film, który uświadomił mi, że w życiu obawiam się tak naprawdę tylko dwóch rzeczy - samotności i starości. 9/10
Też polecam Miłość. Cisza nie tylko po zakończeniu seansu (chociaż mi ciszę po filmie przerywały dźwięki pożeranego popcornu ), ale w ogóle film bez podkładu muzycznego (nie licząc muzyki słuchanej przez bohaterów). Nie zgodzę się jednak z Callitus, że nie było na filmie "pasjonującej, gorącej miłości", bo wymowniejszego okazywania miłości w filmie dawno nie widziałam. Czy film przerażający? Dla mnie przede wszystkim wybitny i skłaniający do zastanowienia się nad starością i umieraniem, bardziej niż eutanazją i prawem decydowania o ludzkim życiu. Skąd te dylematy wynikają? Postęp medycyny spowodował, że chorym przedłuża się życie, nawet wtedy gdy oni sami nie są już niczego świadomi. Robimy to egoistycznie dla nas, by oni jeszcze z nami pobyli. Stosuje się często karmienie pozaustrojowe, uporczywą terapię. Starość nie jest piękna, jest koniecznością (o ile nie będzie nam dane umrzeć wcześniej).
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 18:59   #3024
karuzel_a
Raczkowanie
 
Avatar karuzel_a
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 348
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Galerianki...

Filmu unikałam jak ognia. W końcu skusiłam się i... nie żałuję. Oczywiście, wiele jest negatywów, niektóre dialogi "wyrwały mnie z butów", ale! jest w tym filmie coś, co sprawia, że jest do bólu prawdziwy i uczciwy w przekazie.

Film polecam. Mimo wszystko polecam.
__________________
http://art-lifestyle-by-bea.blogspot.com/

blog o codziennych rzeczach w niecodziennym stylu...
karuzel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 19:11   #3025
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Też polecam Miłość. Cisza nie tylko po zakończeniu seansu (chociaż mi ciszę po filmie przerywały dźwięki pożeranego popcornu ), ale w ogóle film bez podkładu muzycznego (nie licząc muzyki słuchanej przez bohaterów). Nie zgodzę się jednak z Callitus, że nie było na filmie "pasjonującej, gorącej miłości", bo wymowniejszego okazywania miłości w filmie dawno nie widziałam. Czy film przerażający? Dla mnie przede wszystkim wybitny i skłaniający do zastanowienia się nad starością i umieraniem, bardziej niż eutanazją i prawem decydowania o ludzkim życiu. Skąd te dylematy wynikają? Postęp medycyny spowodował, że chorym przedłuża się życie, nawet wtedy gdy oni sami nie są już niczego świadomi. Robimy to egoistycznie dla nas, by oni jeszcze z nami pobyli. Stosuje się często karmienie pozaustrojowe, uporczywą terapię. Starość nie jest piękna, jest koniecznością (o ile nie będzie nam dane umrzeć wcześniej).
Mnie chodzi bardziej o to, co jest prezentowane zazwyczaj w kinie, czyli płomienne uczucie od pierwszego wejrzenia, mnóstwo przeszkód, aby pod sam koniec być razem i tego typu bzdury
W życiu nie chciałabym leżeć w łóżku i byc utrapieniem dla samej siebie i osoby, którą kochałam przez całe życie. Wolałabym, aby zapamiętał mnie jako kochającą, pełną energii osobę, a nie starszą uciążliwą panią, której trzeba zmieniać pieluchy i koić do snu niczym dziecko (bo tym stała się Annie pod koniec życia). Przeraża mnie to, że kimś takim miałabym się stać.
Dla mnie w tym momencie, tym konkretnym przypadku, gdybym wiedziała, że spotka mnie coś takiego, wolałabym umrzeć. Po prostu. To jest właśnie postępowanie humanitarne. Pozwolić zachować człowiekowi godność

"Starość nie jest piękna, jest koniecznością " Z tym stwierdzeniem się nie zgodzę. Jeśli ominą nas choroby, to można uczynić ten okres najpiękniejszym w swoim życiu. Wiem, co mówię, moi dziadkowie chyba nigdy nie byli szczęśliwsi, niż teraz. Dzieci odchowane, wnuki przychodzą na herbatkę raz, dwa w tygodniu, mają czas na książki, kino, dla samych siebie. Istnieje tu ale w postaci - "jeśli ominą nas choroby"

"Robimy to egoistycznie dla nas, by oni jeszcze z nami pobyli." Georges mówił swojej córce, że ma dość. Ze jest zmęczony, sfrustrowany. Tutaj też można zacząć dyskusję, czy to naprawdę była miłość patrząc na to, co zrobił. Film można odbierać i rozpatrywać go na wielu płaszczyznach. Każda będzie prawidłowa, to w końcu sztuka i nie jesteśmy na lekcji polskiego, gdzie istnieje tylko jedyna słuszna interpretacja
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 19:25   #3026
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Mnie chodzi bardziej o to, co jest prezentowane zazwyczaj w kinie, czyli płomienne uczucie od pierwszego wejrzenia, mnóstwo przeszkód, aby pod sam koniec być razem i tego typu bzdury
W życiu nie chciałabym leżeć w łóżku i byc utrapieniem dla samej siebie i osoby, którą kochałam przez całe życie. Wolałabym, aby zapamiętał mnie jako kochającą, pełną energii osobę, a nie starszą uciążliwą panią, której trzeba zmieniać pieluchy i koić do snu niczym dziecko (bo tym stała się Annie pod koniec życia). Przeraża mnie to, że kimś takim miałabym się stać.
Dla mnie w tym momencie, tym konkretnym przypadku, gdybym wiedziała, że spotka mnie coś takiego, wolałabym umrzeć. Po prostu. To jest właśnie postępowanie humanitarne. Pozwolić zachować człowiekowi godność

"Starość nie jest piękna, jest koniecznością " Z tym stwierdzeniem się nie zgodzę. Jeśli ominą nas choroby, to można uczynić ten okres najpiękniejszym w swoim życiu. Wiem, co mówię, moi dziadkowie chyba nigdy nie byli szczęśliwsi, niż teraz. Dzieci odchowane, wnuki przychodzą na herbatkę raz, dwa w tygodniu, mają czas na książki, kino, dla samych siebie. Istnieje tu ale w postaci - "jeśli ominą nas choroby"

"Robimy to egoistycznie dla nas, by oni jeszcze z nami pobyli." Georges mówił swojej córce, że ma dość. Ze jest zmęczony, sfrustrowany. Tutaj też można zacząć dyskusję, czy to naprawdę była miłość patrząc na to, co zrobił. Film można odbierać i rozpatrywać go na wielu płaszczyznach. Każda będzie prawidłowa, to w końcu sztuka i nie jesteśmy na lekcji polskiego, gdzie istnieje tylko jedyna słuszna interpretacja
OK, zgodzę się z tym stwierdzeniem i nie będę robiła offtopica. Tylko jedno pytanie: ile lat mają Twoi dziadkowie? Czy są w wieku bohaterów "Miłości"? Bo granice tego co zwiemy starością nieustannie przesuwają się (np. debata o wieku emerytalnym).
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 02:42   #3027
SexPistols
Raczkowanie
 
Avatar SexPistols
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 179
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"The Artist" - świetny klimat retro, bardzo mi się podobał, zasłużone Oscary
"Skłóceni z życiem" - ostatni film Marilyn Monroe i Clark Gable. Dobry ale bardzo przygnębiający.
"Grindhouse: Planet Terror" i "Grindhouse: Deathproof" - jako dozgonna fanka teamu Tarantino i Rodriquez daję 10/10
"Skóra w której żyję" Almodovara też kocham zasłużone 10/10
"U progu sławy" i "Gorączka sobotniej nocy" - po raz kolejny i ciągle świetnie się ogląda.
SexPistols jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 10:35   #3028
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Almanya, rok produkcji 2011, Niemcy

"Opowieść o wielopokoleniowym klanie Turków, od dziesięcioleci mieszkających w Niemczech. Rodzina jest duża. Każdy ma inne problemy i czuje przynależność do innej kultury – część członków klanu mówi o sobie „Jestem Turkiem”. Inna „Jestem Niemcem." źródło: filmweb

Zabawny i wzruszający film. Jak dla mnie 7.5/10
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 12:06   #3029
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez klaudia2314 Pokaż wiadomość
Cosmopolis obejrzałam całe 20 minut
Taki nudny?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 13:49   #3030
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Taki nudny?
Bo to jest film jakby to powiedzieć filozoficzny, tam nie ma akcji, tylko siedzą i rozmawiają.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.