Jak powiedzieć TŻtowi... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-26, 13:47   #1
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705

Jak powiedzieć TŻtowi...


...że nie chcę dostać kolejnej książki na prezent? Może to zabrzmi dziwnie, jakbym oczekiwała nie wiem czego, ale jesteśmy już razem 3,5 roku i na każdą okazję (imieniny, urodziny, prezenty świąteczne) dostaję od TŻta książkę. Wydaje mi się, że tak nie powinno być. Lubię czytać, ale to jest pójście po linii najmniejszego oporu. Moim zdaniem prezent powinien zawierać w sobie element zaskoczenia, niespodzianki, a tu nic. Próbowałam z nim tak ogólnie rozmawiać, bo miał problem z prezentami dla rodziców - wytłumaczyłam mniej więcej jak się podchodzi do prezentów (czy raczej jak mnie się wydaje i z jakimi podejściami się spotkałam). Nie chcę mówić tego wprost, a nie wiem czy zrozumie te moje aluzje. Jak to delikatnie ująć?

Dla przykładu powiem, że TŻ podchodzi tak: nie kupię jej budzika, bo już ma. Nie kupię jej perfum, bo nie używa (jego mama). Więc zostają dla mnie te nieszczęsne książki.

Pomożecie?
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 13:54   #2
Kapust
Raczkowanie
 
Avatar Kapust
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 455
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Zaczęłabym luźną rozmowę o prezentach i tak mimochodem napomknęła, żeby nie kupował Ci kolejnej książki, bo jeszcze nie przeczytałas poprzedniej/nie masz czasu czytać lub coś takiego... Po co owijać w bawełnę? Faceci nie lubią zgadywać i domyślać się, "co autor miał na myśli" np:
- Kochanie, wiesz co, nie kupuj mi książki pod choinkę, bo jakoś ostatnio nie mam czasu czytać i te poprzednie książki jeszcze leżą nietkniętę.

NO... i już Oczywiście możesz mu zaproponować, żeby kupił Ci coś z kosmetyków/perfum/płyt czy czego tam pragniesz, lub nie mówić nic, i pozostawić go z niepokojem w sercu
Kapust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:03   #3
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Cytat:
Napisane przez Kapust Pokaż wiadomość
Zaczęłabym luźną rozmowę o prezentach i tak mimochodem napomknęła, żeby nie kupował Ci kolejnej książki, bo jeszcze nie przeczytałas poprzedniej/nie masz czasu czytać lub coś takiego... Po co owijać w bawełnę? Faceci nie lubią zgadywać i domyślać się, "co autor miał na myśli" np:
- Kochanie, wiesz co, nie kupuj mi książki pod choinkę, bo jakoś ostatnio nie mam czasu czytać i te poprzednie książki jeszcze leżą nietkniętę.

NO... i już Oczywiście możesz mu zaproponować, żeby kupił Ci coś z kosmetyków/perfum/płyt czy czego tam pragniesz, lub nie mówić nic, i pozostawić go z niepokojem w sercu
To nie wchodzi w grę, bo pochłaniam je w dwa dni . No wiem, że nie lubią się domyślać, ale mam tak prosto z mostu przywalić? Nie chcę, żeby się poczuł urażony. A jak chodzimy po sklepach, to mówię, że to ładne, że to ma super zapach, że kupiłabym to sobie, ale nie mam kasy - dla mnie to jasne sygnały . Ale chyba będzie jednak prosto z mostu .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:05   #4
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

ja zawsze dostawałam jakieś części do samochodu, tzn brzmi to dziwnie ale ja bardzo lubię samochody i lubie je tuningować, wiec za każdym razem było to coś do auta, to jakies diody, to radio, to głośniki, to zderzak, to stożek itp ( no nie każda dziewczyna to lubi ja lubiłam ), ale powoli zaczynało mnie to denerwować, więc powiedziałam prosto z mostu, że wszystkie jego prezenty były świetne ale nie chcę juz dostawać nic do samochodu ale coś dla siebie, coś co wymyśli tylko dla mnie żebym poczuła się wyjątkowa - zadziałało, na początku pomagałam mu tzn mówiłam, że chciałabym dostać bieliznę, perfum ( powiedziałam dokładnie jaki żeby nie miał problemu ), ale pokazywałam mu na allegro coś dodając, że marzę o czymś takim. Po prostu powiedz mu ,że książki są świetne ale marzysz o ...... i że chciałabyś poczuć się wyjątkowa, żeby było widać, że o tobie myśli i że jesteś dla niego najważniejsza. Mój mąż powiedział mi kiedyś, że faceci to prostacy i jak mu nie powiesz o co ci chodzi to się nie domyslą. I tak też robię. Jak coś chcę nie owijam w bawełnę bo i tak się nie domyśłi, ale nie krytykuję go. Grunt to znaleść dobre argumenty. To jest świetne ale marzę o.....
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:11   #5
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Powiedz tak przypadkiem(nie w rozmowie o prezentach tylko ot tak np w rozmowie o porządkach) "Cholera juz nie mam miejsca na te książki, niektóre są naprawde fajne ale chyba bede musiala je pooddawać, bo zaraz pochłoną mój pokój:P"
__________________
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:12   #6
Kapust
Raczkowanie
 
Avatar Kapust
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 455
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
To nie wchodzi w grę, bo pochłaniam je w dwa dni . No wiem, że nie lubią się domyślać, ale mam tak prosto z mostu przywalić? Nie chcę, żeby się poczuł urażony. A jak chodzimy po sklepach, to mówię, że to ładne, że to ma super zapach, że kupiłabym to sobie, ale nie mam kasy - dla mnie to jasne sygnały . Ale chyba będzie jednak prosto z mostu .
To zmienia postać rzeczy
Poza tym, dlaczego ma się poczuć urażony tym, że chciałabyś dostać co innego niż książkę? Jeżeli jesteście parą, to nie powinniście mieć problemów z komunikowaniem się i mówieniem sobie szczerze, że ma się ochotę na coś innego niż zwykle. To nic złego Nic nie da, że będziesz cośtam napomykać o jakichś ładnych perfumach itp; bo on najzwyczajniej w świecie nie zorientuje się w Twoich podchodach prezentowych

Jeszcze raz powiem, jeżeli jesteście sobie bliscy, dojrzali do bycia parą, to w żaden sposób to, że chcesz dostać coś innego niż książka nie powinna urazić Twojego TŻa Po prostu mu to powiedz, good luck
Kapust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:21   #7
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Ewentualnie przygotuj liste rzeczy, które Ci się marzą. Od drobnych rzeczy wartości dosłownie kilku złotych do tych droższych - tylko bez jakiejkolwiek książki. To wszystko najlepiej w formie listu do św. Mikołaja i może to w jakiś sposób mu podpowie co chcesz.
Teraz przy pisaniu o św. Mikołaju, może zaproponuj mu zabawę w pisanie takiego listu. Będzie to w formie zabawy i zarówno Ty jak i Twój TŻ poznacie, co chcecie.

Taka mniej oficjalna wersja powiedzenia wprost "mam dość książek"
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-26, 14:42   #8
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Ja bym powiedziała wprost, ze nie chcesz już książek. Dobra komunikacja w związku to podstawa. Żadne aluzje, domysły - tylko wprost.
Jeżeli facet nie potrafi kupić nic innego, bo np. nie jest kreatywny to mu wskaż, zaznacz, napisz itp. co chciałabyś znaleźć pod choinką - ale wtedy niestety nici z niespodzianki.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:43   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Napisz "list do Mikołaja" nie chowaj do koperty tylko daj facetowi i powiedz z uśmiechem, że to list i żeby go dostarczył do Mikołaja To zadziała a facet sobie przeczyta dokładnie to, co chcesz dostać. Ja tak zawsze robię (metoda wyniesiona z domu rodzinnego, w 100% skuteczna).
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:57   #10
Kapust
Raczkowanie
 
Avatar Kapust
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 455
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

List do Mikolaja to super sprawa
Pomimo tego żem już dorosła Mama co roku prosi mnie i brata o takie Listy
Z TŻem jeszcze tego nie przerabiałam, ale Ty ze swoim to masz jak znalazł
Kapust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 15:11   #11
magdzia81
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 688
GG do magdzia81
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Też uważam, że list do Mikołaja jest rewelacyjnym pomysłem przynajmniej pomoże na okres świąt, gorzej z pozostałymi okazjami...więc może jednak szczera rozmowa
powodzenia
__________________
Kopciuszku, kopciuszku poczekaj...przyjdzie dobra wróżka nie zwlekaj..., uwierz jej śmiej się śmiej...
magdzia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-26, 15:31   #12
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

A mój mi za to ciągle biżuterię kupował Wzięłam kiedyś i mu wprost powiedziałam żeby może też o czym innym dla mnie na prezent pomyślał niż te błyskotki To przy okazji rozmowy o prezencie dla mojej mamy na urodziny bo...jej też oczywiście chciał sprezentować biżuterię. Pomogło. Ja tam jestem za szczerą (acz taktowną) rozmową i jasnym komunikatem
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 15:36   #13
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
A mój mi za to ciągle biżuterię kupował Wzięłam kiedyś i mu wprost powiedziałam żeby może też o czym innym dla mnie na prezent pomyślał niż te błyskotki To przy okazji rozmowy o prezencie dla mojej mamy na urodziny bo...jej też oczywiście chciał sprezentować biżuterię. Pomogło. Ja tam jestem za szczerą (acz taktowną) rozmową i jasnym komunikatem
Tak chyba zrobię . Dzięki wszystkim za rady .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 19:22   #14
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
Ewentualnie przygotuj liste rzeczy, które Ci się marzą. Od drobnych rzeczy wartości dosłownie kilku złotych do tych droższych - tylko bez jakiejkolwiek książki. To wszystko najlepiej w formie listu do św. Mikołaja i może to w jakiś sposób mu podpowie co chcesz.
Teraz przy pisaniu o św. Mikołaju, może zaproponuj mu zabawę w pisanie takiego listu. Będzie to w formie zabawy i zarówno Ty jak i Twój TŻ poznacie, co chcecie.

Taka mniej oficjalna wersja powiedzenia wprost "mam dość książek"
Lista prezentów to najlepsze rozwiązanie, ja tak robię co roku i nie dotyczy to tylko TŻa ale również rodziców oraz brata, od nich też wymagam listy (nie mieszkam z nimi więc trudno mi stwierdzić co by było dobrym prezentem), wtedy przynajmniej wiadomo że prezent będzie trafiony. No a faceci faktycznie nie rozumieją aluzji im trzeba wczystko wprost powiedzieć.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 20:15   #15
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
...że nie chcę dostać kolejnej książki na prezent? Może to zabrzmi dziwnie, jakbym oczekiwała nie wiem czego, ale jesteśmy już razem 3,5 roku i na każdą okazję (imieniny, urodziny, prezenty świąteczne) dostaję od TŻta książkę. Wydaje mi się, że tak nie powinno być. Lubię czytać, ale to jest pójście po linii najmniejszego oporu. Moim zdaniem prezent powinien zawierać w sobie element zaskoczenia, niespodzianki, a tu nic. Próbowałam z nim tak ogólnie rozmawiać, bo miał problem z prezentami dla rodziców - wytłumaczyłam mniej więcej jak się podchodzi do prezentów (czy raczej jak mnie się wydaje i z jakimi podejściami się spotkałam). Nie chcę mówić tego wprost, a nie wiem czy zrozumie te moje aluzje. Jak to delikatnie ująć?

Dla przykładu powiem, że TŻ podchodzi tak: nie kupię jej budzika, bo już ma. Nie kupię jej perfum, bo nie używa (jego mama). Więc zostają dla mnie te nieszczęsne książki.

Pomożecie?
po 3,5 roku nie potrafisz tżtowi oznajmić prostego zdania 'nie chcę dostać kolejnej książki'? dziwne...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 20:39   #16
mmm87
Zadomowienie
 
Avatar mmm87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 847
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
po 3,5 roku nie potrafisz tżtowi oznajmić prostego zdania 'nie chcę dostać kolejnej książki'? dziwne...
Ej no, już bez przesady. Nie wszyscy potrafią zawsze walić prosto z mostu. Są sytuacje (np. sytuacje z prezentami), w których lepiej postępować delikatniej, żeby nie sprawić drugiej osobie przykrości.

Gdyby nie spodobał Ci się bukiet kwiatów od chłopaka, to wywaliłabyś go do kosza i powiedziała "Paskudne badyle kupiłeś."?
mmm87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 20:39   #17
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
po 3,5 roku nie potrafisz tżtowi oznajmić prostego zdania 'nie chcę dostać kolejnej książki'? dziwne...
Dla mnie nie aż tak bardzo. Poza tym napisałam, że nie wiem jak mam to delikatnie powiedzieć. Dużo zależy też od człowieka, do którego się mówi .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 20:44   #18
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

A może zamiast mówić, czego nie chcesz dostać, powiedz, co chciałabyś na prezent. Wymyśl coś i po prostu powiedz. Możesz też zapytać jego, co chciałby dostać i wtedy przy okazji wspomnieć o niespodziance dla Ciebie
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 22:11   #19
wezyrka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 141
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Myślę, że najlepiej będzie zamienić komunikat negatywny w pozytywny. Ja bym to zrobiła tak: nie powiedziałabym "nie chcę kolejnej książki od Ciebie", ale - "w tym roku chcę od Ciebie dostać na święta film na DVD/ biżuterię/ kosmetyki do pielęgnacji ciała/ inna ogólna nazwa prezentów (żeby zapewnićTŻ-towi szansę na samodzielny wybór konkretnej rzeczy, a Tobie element zaskoczenia)." Niby to samo, ale osoba, nie usłyszy, że czegoś ktoś od niej nie chce, ale że coś chce i odbierze to bardziej pozytywnie.
wezyrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-27, 06:53   #20
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Cytat:
Napisane przez mmm87 Pokaż wiadomość
Ej no, już bez przesady. Nie wszyscy potrafią zawsze walić prosto z mostu. Są sytuacje (np. sytuacje z prezentami), w których lepiej postępować delikatniej, żeby nie sprawić drugiej osobie przykrości.

Gdyby nie spodobał Ci się bukiet kwiatów od chłopaka, to wywaliłabyś go do kosza i powiedziała "Paskudne badyle kupiłeś."?
NIE, nie powiedziałabym tak, bo to przesada już.

Chodziło mi o to, że po 3,5 roku dobre porozumiewanie się z drugą osobą i mówienie o wszystkim jest normą, więc dla mnie nieumiejętność mówienia o takich rzeczach, jaki problem ma autorka jest dziwne, co już napisałam. Takie jest moje zdanie i oczywiście Ciebie autorko urazić nie chciałałam. Moim zdaniem powinnaś powiedzieć mu, że potrzebujesz tego i tego i poprosić, żeby Ci to kupił i tyle.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 07:27   #21
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
NIE, nie powiedziałabym tak, bo to przesada już.

Chodziło mi o to, że po 3,5 roku dobre porozumiewanie się z drugą osobą i mówienie o wszystkim jest normą, więc dla mnie nieumiejętność mówienia o takich rzeczach, jaki problem ma autorka jest dziwne, co już napisałam. Takie jest moje zdanie i oczywiście Ciebie autorko urazić nie chciałałam. Moim zdaniem powinnaś powiedzieć mu, że potrzebujesz tego i tego i poprosić, żeby Ci to kupił i tyle.
też tak uważam..fakt, na początku znajomości to były pewne konwenanse, wstydziło się rozmawiać o tym i o tamtym ale po 3 latach to nie wstydzę się przed Tżtem gadać o rozwolnieniu i chodzić bez makijażu i takie tam. (co nie znaczy,że mówimy sobie wszystko, trzeba zachować pewne granice przyzwoitości;-))

Oczywiście każdy jest inny

mi kiedyś Tż wprost powiedział jak mu kupiłam misia,że on nie przepada za takimi przesłodzonymi i nieprzydatnymi prezentami i dzięki temu otwarły mi się oczy i kupuję mu zawsze trafione prezenty. wolę taką szczerość niż sztuczne udawanie,że się cieszy z prezentu... a tak naprawdę byłby zawiedziony.

Ogólnie uważam,że lepiej zapytać wprost: co byś chciał dostać? Niż zrobić niespodziankę ale nietrafioną. Dlatego zawsze mówię Tżtowi, że ma sobie coś wybrać na prezent i ja sama sobie zawsze coś wybieram.Można coś zasugerować ale zawsze zapytać czy chce to dostać czy woli coś innego.

Jeśli masz problem z powiedzeniem mu wprost, że nie chcesz książki to mów do niego w luźnej rozmowie, w żartach: "ostatnio stwierdziłam, że mam za dużo książek już mi się nie mieszczą na półkach".

A najlepiej chyba powiedzieć wprost co chciałabyś dostać, Tż nie będzie raczej urażony, wręcz przeciwnie- będzie Ci wdzięczny, że nie musi rozmyślać nad prezentem dla ciebie.


My z Tżtem jesteśmy bezpośredni i ja bym napewno mu powiedziała : tylko nie kupuj mi znów książki bo już mam ich wystarczająco dużo, chcę dostać.... Tż by się nie obraził tylko ucieszył, że powiedziałam mu wprost co chcę

no ale ludzie są różni, rozumiem, że kogoś takie mówienie wprost może urazić..ty znasz najlepiej swojego Tżta więc pewnie wiesz o czym można z nim gadać wprost a o czym trzeba delikatniej.
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 07:36   #22
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Faceci lubią raczej proste komunikaty, więc otwarcie powiedz, że nie chcesz książki, tylko coś innego.
Ja już miesiąc przed świętami uroczyście oświadczam, jaki chcę prezent. On wie, co kupić, ja dostaję to, co chcę i wszyscy są zadowoleni.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 08:14   #23
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Ja bym powiedziała wprost delikatnej aluzji na pewno nie zrozumie i znowu dostaniesz książke
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 08:43   #24
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Faceci lubią raczej proste komunikaty, więc otwarcie powiedz, że nie chcesz książki, tylko coś innego.
Ja już miesiąc przed świętami uroczyście oświadczam, jaki chcę prezent. On wie, co kupić, ja dostaję to, co chcę i wszyscy są zadowoleni.
Ale mówienie wprost kojarzy mi się z postawą roszczeniową . Poza tym ja nie wiem co chcę, wiem czego nie chcę . Ale porozmawiam z nim wprost. U niego w domu nie było aż takiego zwyczaju prezentowania i TŻ uczy się wszystkiego od zera . Więc tym bardziej chyba lepsza będzie rozmowa wprost. Tylko chodziło mi o to, jakby to delikatnie ująć . Nie chcę go urazić, bo straszną skłonność do idealizowania związku, więc jeśli coś jest źle, to od razu koniec świata - dlatego tak bardzo nie wiem jak się za to zabrać .

Jeszcze raz dzięki za rady

PS Też chodzę bez makijażu przy TŻ, ale nie wiem czego to wyznacznik .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 12:58   #25
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

To na pewno nie jest postawa roszczeniowa, nie masz się czego obawiać.
Jeżeli mu tego nie powiesz, to potem on może mieć słuszne pretensje, że kupuje Ci nietrafione prezenty i nawet nie ma o tym pojęcia (bo skąd?).
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 13:22   #26
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość

PS Też chodzę bez makijażu przy TŻ, ale nie wiem czego to wyznacznik .
Wyznacznik tego,że czujesz się przy nim swobodnie i jesteś sobą. Wiele dziewczyn nawet na wspólną noc z Tżtem się maluje bo się wstydzą i chcą być non stop atrakcyjne. Ja na początku związku schizowałam i rano wstawałam wcześniej by ukryć to czy tamto. Teraz jest pełen luz.
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 13:26   #27
Serdelekk
Wtajemniczenie
 
Avatar Serdelekk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 099
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Cytat:
Napisane przez Kapust Pokaż wiadomość
Zaczęłabym luźną rozmowę o prezentach i tak mimochodem napomknęła, żeby nie kupował Ci kolejnej książki, bo jeszcze nie przeczytałas poprzedniej/nie masz czasu czytać lub coś takiego... Po co owijać w bawełnę? Faceci nie lubią zgadywać i domyślać się, "co autor miał na myśli" np:
- Kochanie, wiesz co, nie kupuj mi książki pod choinkę, bo jakoś ostatnio nie mam czasu czytać i te poprzednie książki jeszcze leżą nietkniętę.

NO... i już Oczywiście możesz mu zaproponować, żeby kupił Ci coś z kosmetyków/perfum/płyt czy czego tam pragniesz, lub nie mówić nic, i pozostawić go z niepokojem w sercu
Nic dodac, nic ujac ta odpowiedz jest genialana
A zwlaszcza ten niepokoj w sercu...przynajmniej bedziesz miec wymarzona niespodzianke
__________________
"Jesteśmy z tego samego materiału,
co nasze sny."
-William Szekspir


http://emigracjadoswiadczenia.blogspot.com/

http://ac46dikvuzbl8l0kvdzf07z6bw.ho...REEENERGYTESLA
Serdelekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 13:26   #28
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

dubel

Edytowane przez Chii1986
Czas edycji: 2009-11-27 o 13:41
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 13:36   #29
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Jak powiedzieć TŻtowi...

Cytat:
Napisane przez Chii1986 Pokaż wiadomość
Wyznacznik tego,że czujesz się przy nim swobodnie i jesteś sobą, oczywiście wyznacznik jeden z wielu. Wiele dziewczyn nawet na wspólną noc z Tżtem się maluje bo się wstydzą i chcą być non stop atrakcyjne. Ja na początku związku schizowałam i rano wstawałam wcześniej by ukryć to czy tamto. Teraz jest pełen luz.

pokaż mu ten wątek i po kłopocie.. na pewno się rozczuli,że się tak przejmujesz takim drobiazgiem jak mu to powiedzieć
Czuję się przy nim swobodnie, ale nie chcę go urazić - to chyba nie zależy od stażu związku . Nie chcę przekształcać jednej dyskusji w drugą (na temat swobody), ale trochę mnie irytuje, gdy ktoś pisze w stylu "tyle razem, a rozmawiać nie potraficie". Dotyczy to nie tylko mnie. Nie chcę mu sprawić przykrości, żeby nie myślał, że mnie się tamte prezenty nie podobały. Chodzi raczej, jak to delikatnie zrobić . Już podjęłam decyzję, dziękuję wszystkim za rady .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.