Motyw na ciemnym tle - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-24, 10:00   #1
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Smile

Motyw na ciemnym tle


Niedawno sprawiłam sobie ksiązę o decupage i znalazłam tam niezły (sprawdzony) sposób na wyeksponowanie motywu wyciętego z serwetki na ciemnym tle. Jezeli ktoś zainteresowany służę pomocą.
Otóż wybieramy motyw i nie wycinając go z serwetki pokrywamy cieniutką warstwą kleju lub lakieru. Serwetkę najlepiej powiesić np. na sznurku by nie przykleiła się do jakiegoś podłoża.
Gdy wyschnie pokrywamy ją równiez cienką warstwą, białą farbą.
Gdy serwetka dokładnie wyschnie wycinamy motyw i naklejamy go na przygotowany za wczasu przedmiot.
Moim skromnym zdaniem lepsza metoda niż nakładanie podkładu jasnego na dany przedmiot, bo to można i nie utrafic dobrze a i serwetka się naciągnie. Polecam bo mnie wychodzi całkiem nieźle i ładnie.
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 12:17   #2
krufka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 777
Dot.: Motyw na ciemnym tle

ja robie troche inaczej, maluje przedmiot ciemna farbą, odrysowuje olowkiem mniej wiecej zarys gdzie chce miec naklejony motyw z serwetki i tam maluję jasną farbą, potem naklejam serwetkę, moge podcieniowac jezeli trzeba a potem reszte jasnej farby zamalowywuję ciemną malym pędzelkiem
krufka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 13:37   #3
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Motyw na ciemnym tle

I ja tak robiłam, ale mam zawsze problemy żeby później idealnie nakleić motyw z serwetki i ten drugi wychodzi mi lepiej...
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 15:13   #4
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Motyw na ciemnym tle

ja robię tak jak krufka. jakoś nie widzę pomalowania serwetki "w powietrzu" żeby sie nie pomarszczyła, nie porwała i nie zmiękła. Ale jeżeli Ci tak wygodnie, to gratuluje metody.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 07:50   #5
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Question Dot.: Motyw na ciemnym tle

Cytat:
Napisane przez Funieczka Pokaż wiadomość
Niedawno sprawiłam sobie ksiązę o decupage i znalazłam tam niezły (sprawdzony) sposób na wyeksponowanie motywu wyciętego z serwetki na ciemnym tle. Jezeli ktoś zainteresowany służę pomocą.
Otóż wybieramy motyw i nie wycinając go z serwetki pokrywamy cieniutką warstwą kleju lub lakieru. Serwetkę najlepiej powiesić np. na sznurku by nie przykleiła się do jakiegoś podłoża.
Gdy wyschnie pokrywamy ją równiez cienką warstwą, białą farbą.
Gdy serwetka dokładnie wyschnie wycinamy motyw i naklejamy go na przygotowany za wczasu przedmiot.
Moim skromnym zdaniem lepsza metoda niż nakładanie podkładu jasnego na dany przedmiot, bo to można i nie utrafic dobrze a i serwetka się naciągnie. Polecam bo mnie wychodzi całkiem nieźle i ładnie.
no właśnie jak pomalować ? w powietrzu... aha no i jak malujesz tą serwetkę (nie wyciętą) klejem lub lakierem to chodzi ci na lewej stronie? ale po oddzieleniu 2 zbędnych warstw czy na nie...
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 13:59   #6
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Motyw na ciemnym tle

Serwetkę oddzielam od dwóch zbędnych warstw. Klej nakładam na spodnią stronę w pozycji leżącej. następnie ją wieszam. Jak przeschnie nakładam białą farbę i to jak wyschnie wycinam. Serwetrka sie zwija z deka. Ale gdy znów nasiąknie da się ją gładko utemperować.
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 16:32   #7
aburkowa
Zadomowienie
 
Avatar aburkowa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Motyw na ciemnym tle

Funieczko, zdradź mi prosze jak udaje Ci sie posmarować serwetke klejem bez przyklejenia je do podłoża? Bo jakoś sobie takiej akrobacji nie wyobrażam. Chyba jednak domalowywanie tła jest prostsze
aburkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-10, 08:17   #8
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Motyw na ciemnym tle

Kwestia wprawy. W tym jednym jestm dobra ;P Ale powiem ci Aburkowa, ze ja czasem zdaję się na tę waszą metodę z domalowywaniem tła. Krócej schodzi...a jednak, a jednak
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 08:00   #9
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Post Dot.: Motyw na ciemnym tle

hmmm widać można i tak, będę musiała spróbować czyli najpierw klej wysycha później biała farba, wysycha i przyklejamy znów klejem? oki zapamiętam sobie
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 06:54   #10
Kalisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Boguszów- Gorce
Wiadomości: 7
Dot.: Motyw na ciemnym tle

ja też męczylam sie jakis czas z motywami na ciemnym tle. W końcu znalazłam genialny pomysl. Maluje podkladem w jasnym kolorze, naklejam motyw, a po wyschnieciu kilka razy pokrywam ciemną farbą. Wychodzi genialnie!!!!!!!!!
Kalisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 10:51   #11
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Motyw na ciemnym tle

Ja próbowałam sposób Funieczki nawet na papierze,który jest mocniejszy ale sie zwija,robi sztywny,nijak mi nie wychodzi.Zostałam przy jasnym podkładzie i obmalowywaniu ciemnym.teraz robie ciemna szkatułkę z wymyślnym wzorem,takie esy-floresy.Z wycinaniem było chyba wiecej pracy...Całkiem niezła zabawa sie z tego robi.Musimy chyba kiedyś zrobić jakiś zjazd i każda pokaże reszcie to co robi najlepiej i jak.Co Wy na to?I będziemy geniuszami w decu.hihi..
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:35.