Badania refundowane tylko ze skierowaniem od specjalisty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-23, 08:48   #1
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591

Badania refundowane tylko ze skierowaniem od specjalisty?


Dziewczyny,może któraś orientuje się jak to jest z badaniami posiewowymi z kału? Byłam prywatnie u gastroenterologa ,pani doktor zleciła mi masę badań ,wiem ,że będą one płatne ale mogłabym o część skierowań poprosić lekarza rodzinnego ,bo wiem ,sprawdzałam ,że sa one w koszyku ich świadczeń. Natomiast campylobacter,antygen giardia lamblia i clostridium difficile są to drogie badania i zastanawiam sie czy w ogóle są refundowane przez nfz ze skierowaniem od gastroenterologa na nfz ,czy zawsze są płatne?Nie wiem po prostu czy wyskoczyć z kasy czy ustawić się grzecznie w kolejkę 2 miesięczną do gastro z przychodni ?
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 10:03   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Badania refundowane tylko ze skierowaniem od specjalisty?

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Dziewczyny,może któraś orientuje się jak to jest z badaniami posiewowymi z kału? Byłam prywatnie u gastroenterologa ,pani doktor zleciła mi masę badań ,wiem ,że będą one płatne ale mogłabym o część skierowań poprosić lekarza rodzinnego ,bo wiem ,sprawdzałam ,że sa one w koszyku ich świadczeń. Natomiast campylobacter,antygen giardia lamblia i clostridium difficile są to drogie badania i zastanawiam sie czy w ogóle są refundowane przez nfz ze skierowaniem od gastroenterologa na nfz ,czy zawsze są płatne?Nie wiem po prostu czy wyskoczyć z kasy czy ustawić się grzecznie w kolejkę 2 miesięczną do gastro z przychodni ?

Najlepiej zadzwoń do jakiegoś laboratorium, oni powinni najlepiej wiedzieć.

A jakby jednak trzeba płacić, to najtaniej jest robić badania bezpośrednio w laboratorium, a nie w placówce, która tylko pobiera próbki i wysyła do laboratorium.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 10:15   #3
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Badania refundowane tylko ze skierowaniem od specjalisty?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Najlepiej zadzwoń do jakiegoś laboratorium, oni powinni najlepiej wiedzieć.

A jakby jednak trzeba płacić, to najtaniej jest robić badania bezpośrednio w laboratorium, a nie w placówce, która tylko pobiera próbki i wysyła do laboratorium.
Ech,no właśnie dzwonię i guzik wiedzą.U nas mam wrażenie ma monopol jedna firma z Tarnowa. Wszystkie ośrodki do których dzwoniłam mają z nimi umowę.Laboratorium tylko w szpitalu i właśnie oni twierdzą ,że te badania są refundowane ze skierowaniem od specjalisty ale też nie są pewni.Próbuję dzwonić na infolinię NFZ chyba oni do cholery będą wiedzieć?
Myślałam ,że ktoś coś...
Poziom pecha ,który mnie ostatnio prześladuje ,czyści mi też kieszeń.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 11:15:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.