Mamy sierpniowe 2018 cz. IV - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-02, 21:34   #1381
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Fiolla Pokaż wiadomość
Jak bym teraz miała kupować, to pewnie wybrałabym tę większą, premium. Ma szerszą powierzchnię spoczynkową dla dziecka
O, dzięki za opinię właśnie o tej premium myślałam. Do spania mam premium i jestem zadowolona
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 21:34   #1382
zielinka_87
Zakorzenienie
 
Avatar zielinka_87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 6 295
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Tak wiem ,że się składa, ja mam jeszcze mniejszą łazienkę, 3m2 chyba - wc mam oddzielnie i jak postawię ten stojak to już sama nie ustanę obok. Wklejam zdjęcie. No i gdzie położyć dziecko jak wyciągnę z wanny.
Ja wymyśliłam że taki przewijak jak na łóżeczko będę kładła na wannę i tam wyciągała dziecko po kąpieli. Wcześniej wykładała syna na pralkę ale teraz w nowym mieszkaniu pralka jest zabudowana.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Endozołzo, nie wygrasz
LUF

18cs, 5cs po laparo
szczęście trwało za krótko (8tc)

I ivf
II ivf Beta 9dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1244



zielinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 21:38   #1383
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Fiolla- ja im przecież nie powiem żeby swoje rzeczy pozabierli, sami powinni pomyśleć:/
Moze faktycznie racja z tymi metkami. Jutro im się przyjrze
U mnie przy 33+4 (34 w preglife) Maja ważyla 1932g.


Ja nie wiem gdzie bede kąpać ją w naszym domu bo go jeszcze nie ma swoją drogą... myślę nad tą łazienką i pierwotnie chciałam wannę z racji na dziecko, jak radzicie sobie z kąpaniem malucha pod prysznicem ? Mamy łazienkę 4.5m2 więc prysznic był by zdecydowanie lepszy ale jeśli już to nie chcę brodzika... co myślicie ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodzi mi tylko o to, że sama odczuwałabym dyskomfort włażąc komuś codziennie do pokoju i swoje rzeczy starałabym się zabierać z wyprzedzeniem, a nie rano jak współlokatorzy śpią.

Ja bym robiła wannę, w wannie prysznic weźmiesz, w brodziku się nie wykąpiesz Ale faktycznie macie kompaktową łazienkę, więc może być ciasno...
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 21:41   #1384
Bitamina
Raczkowanie
 
Avatar Bitamina
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Warszawa/Grochów
Wiadomości: 253
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Hej,




Jakie kocyki/otulacze kupiłyście? Mile widziane linki Poduszki do karmienia macie? Mi z synem średnio się przydała, albo już nie pamiętam.
To jest ten kocyk, co go zostawiłam w autobusie:
Edit - link nie chce działać - nazywa się Miracle Blanket Red Castle, do wygooglowania...
Poza tym moja mama kupiła dwa takie zwyklaczki kocyki, myślę, że będą przydatne podczas chłodniejszych dni.

Co do wanienki, ja ze względu na mały metraż kupiłam wanienko-przewijako-komódkę. Raczej rytuał cały będzie w pokoju, żeby bylo już z przebraniem, masowaniem, pielęgnacją.

Edytowane przez Bitamina
Czas edycji: 2018-07-02 o 21:43
Bitamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 21:44   #1385
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Fiolla Pokaż wiadomość
Chodzi mi tylko o to, że sama odczuwałabym dyskomfort włażąc komuś codziennie do pokoju i swoje rzeczy starałabym się zabierać z wyprzedzeniem, a nie rano jak współlokatorzy śpią.

Ja bym robiła wannę, w wannie prysznic weźmiesz, w brodziku się nie wykąpiesz Ale faktycznie macie kompaktową łazienkę, więc może być ciasno...
Ah, no to ja tak samo. Zawsze na paluszkach chodziłam jak ktoś u nas spał.
A mama tż powiedziała mi wczoraj ze powiedziała swojemu mężowi i córce ze muszą się ciszej nauczyć drzwi otwierać od naszego pokoju bo będzie dziecko. Az mnie zmrozilo :/ powiedziałam że albo brać ubrania wieczorem bo jak pół nocy nie będziemy spać to nie chciałabym żeby ktos ją wybudzal jak zaśnie..temat rzeka.

A co do wanny to ani ja, ani tż nie lubimy się wylegiwac więc to był pomysł pod malutka zeby mogła się w przyszłości pluskac:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 21:45   #1386
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
Skończyłam gotować ten przeklęty "ketchup" z cukinii a brzuch mam jak kamień. Czas przestać być takim harpaganem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uwielbiam ketchup z cukini! Na szczęście w zeszłym roku zrobiłam tyle, że starczy mi jeszcze na całą zimę!
Dzisiaj robiłam placki z cukini i piersi z kurczaka, czyli sposób na przemycenie mięsa do menu, a jednocześnie nie jedzenie zwykłych kotletów (blee)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 21:46   #1387
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Ah, no to ja tak samo. Zawsze na paluszkach chodziłam jak ktoś u nas spał.
A mama tż powiedziała mi wczoraj ze powiedziała swojemu mężowi i córce ze muszą się ciszej nauczyć drzwi otwierać od naszego pokoju bo będzie dziecko. Az mnie zmrozilo :/ powiedziałam że albo brać ubrania wieczorem bo jak pół nocy nie będziemy spać to nie chciałabym żeby ktos ją wybudzal jak zaśnie..temat rzeka.

A co do wanny to ani ja, ani tż nie lubimy się wylegiwac więc to był pomysł pod malutka zeby mogła się w przyszłości pluskac:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahahaha jaka tesciowa wspanialomyslna No nie powiem, ma kobiecina gest
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-02, 21:49   #1388
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

AISHA o kurde to bym nie liczyła że będzie "ojcem". Ten kwiatek na Amazon uk widziałam za 10 funtów

BERENIKA na samym końcu dzieci mogą też numer zrobić i fiknac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 21:51   #1389
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Uwielbiam ketchup z cukini! Na szczęście w zeszłym roku zrobiłam tyle, że starczy mi jeszcze na całą zimę!
Dzisiaj robiłam placki z cukini i piersi z kurczaka, czyli sposób na przemycenie mięsa do menu, a jednocześnie nie jedzenie zwykłych kotletów (blee)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też dziś placki z cukinii robiłam ale bez miesa:P ja daję marchew, cebulę i czosnek
Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Hahahaha jaka tesciowa wspanialomyslna No nie powiem, ma kobiecina gest
Eh. No co ja mogę jak nie jestem u siebie, z własną mama było by mi łatwiej. Powiedziałabym wprost a zresztą myślę że jak sie Majka urodzi to nie bede sie długo zastanawiać jak mi coś będzie leżało na sercu to powiem. Dobrze że tż jest za mną, dziś zaczął już ja uświadamiać ze ma nikogo nie zapraszać przez pierwszy miesiąc. Fakt - mógłby to zrobić delikatnie ale grunt że w ogóle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 21:53   #1390
Bitamina
Raczkowanie
 
Avatar Bitamina
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Warszawa/Grochów
Wiadomości: 253
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
AISHA o kurde to bym nie liczyła że będzie "ojcem". Ten kwiatek na Amazon uk widziałam za 10 funtów

BERENIKA na samym końcu dzieci mogą też numer zrobić i fiknac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z fikaniem Panterko to chyba mnie miałaś na mysli?
Tak, duzo osób mi mówi, że fikają, ale niektore do końca uparcie siedzą główką do góry. Zobaczymy...
Bitamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 21:54   #1391
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Ja też dziś placki z cukinii robiłam ale bez miesa:P ja daję marchew, cebulę i czosnekEh. No co ja mogę jak nie jestem u siebie, z własną mama było by mi łatwiej. Powiedziałabym wprost a zresztą myślę że jak sie Majka urodzi to nie bede sie długo zastanawiać jak mi coś będzie leżało na sercu to powiem. Dobrze że tż jest za mną, dziś zaczął już ja uświadamiać ze ma nikogo nie zapraszać przez pierwszy miesiąc. Fakt - mógłby to zrobić delikatnie ale grunt że w ogóle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najważniejsze, ze to okres przejściowy. Moze szybko uda się iść na swoje
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-02, 21:55   #1392
malaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 366
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Sylwia - ja piorę w płynie i dla mnie pachnie bosko swoje koszulę do karmienia też wypralam w loveli

NoBoTak- wysyłam PW

I ona - to kawałek odemnie ale może się wyrobie jak będę gdzieś w okolicy właśnie poszukać tej porodowej koszuli też nie kupuje w cichu... nigdy nie mialam oka ani siły przeszukiwać tych wieszakow :O

Dzięki za przepis dziewczyny! Ja muszę zrobić na dniach taka krucha z mascarpone i toną owoców

Bitamina- u mnie dodatkowo trzeba jeszcze znać imię i nazwisko położne środowiskowej:P
Trzymam kciuki żeby malutka się przekrecila ! :-*

Fiolla- ja im przecież nie powiem żeby swoje rzeczy pozabierli, sami powinni pomyśleć:/
Moze faktycznie racja z tymi metkami. Jutro im się przyjrze
U mnie przy 33+4 (34 w preglife) Maja ważyla 1932g.

Aisza - ja mam koc welurowy z matherhood ale średnio mi sie podoba( z babyboom), kupiłam jeden polarowy w pepco z kapturkiem:P i perelke z le pampucha 100% bambus , fasolke do karmienia mam z matherhood też z babyboom i ona jest akurat fajna - moja siostra bardzo zachwalała

Ja biorę jedna paczkę 22szt pampersow, 1x chusteczki, 1x podkłady bella jak będzie potrzeba to tż dowiezie nie wiem ile wkładek laktacyjnych i tych podkładów na łóżko.
Ja nie wiem gdzie bede kąpać ją w naszym domu bo go jeszcze nie ma swoją drogą... myślę nad tą łazienką i pierwotnie chciałam wannę bo dziecko, bo jak radzicie sobie z kąpaniem malucha pod prysznicem ? Mamy na myśli okres po wanience:P Mamy łazienkę 4.5m2 więc prysznic był by zdecydowanie lepszy ale jeśli już to nie chcę brodzika... co myślicie ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po kąpielach w wanience sprawdza się u nas takie krzesełko. Ono ma przylepce pod spodem, więc pod prysznic też się nadaje.aquababy_badring.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez malaa89
Czas edycji: 2018-07-02 o 21:57
malaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 21:58   #1393
ronja
Zadomowienie
 
Avatar ronja
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 385
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Tak wiem ,że się składa, ja mam jeszcze mniejszą łazienkę, 3m2 chyba - wc mam oddzielnie i jak postawię ten stojak to już sama nie ustanę obok. Wklejam zdjęcie. No i gdzie położyć dziecko jak wyciągnę z wanny.
A ja się zastanawiam nad wiaderkiem na stojaku, bo też mam mało miejsca, sprawdzałaś Shnuggle? Kosztuje sporo, ale na olxie używane schodzą błyskawicznie, więc zakładam że da się szybko odsprzedać. Fajne też dlatego, że tam niedużo wody trzeba nalać, więc jest w miarę lekkie do przenoszenia w razie potrzeby.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pol_pl_SHNUGGLE-FOLDING-STAND-SKLADANY-STOJAK-DO-WANIENKI-44997_1.jpg (30,5 KB, 45 załadowań)

Edytowane przez ronja
Czas edycji: 2018-07-02 o 22:21
ronja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 21:59   #1394
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Ja nie wiem gdzie będe kąpać. Myślę, że plany swoje a życie pokaże swoje. Mam wanienkę z Ikei i nie mam stelaża do niej. Zobaczymy gdzie nam będzie najwygodniej.

U mnie szpital niewiele zapewnia, więc te podkłady, pieluszki itp to muszę zabrać. I napewno wezme więcej troszkę. W sumie nie wiem ile takich podkładów Bella na dzień pójdzie. To też pewnie sprawa indywidualna.

Angelajnaaa no gratulacje dla teściowej..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 22:04   #1395
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Ja nie wiem gdzie będe kąpać. Myślę, że plany swoje a życie pokaże swoje. Mam wanienkę z Ikei i nie mam stelaża do niej. Zobaczymy gdzie nam będzie najwygodniej.

U mnie szpital niewiele zapewnia, więc te podkłady, pieluszki itp to muszę zabrać. I napewno wezme więcej troszkę. W sumie nie wiem ile takich podkładów Bella na dzień pójdzie. To też pewnie sprawa indywidualna.

Angelajnaaa no gratulacje dla teściowej..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Luzik ! Jak już będziemy razem rodzic to zawsze możemy sobie pożyczać jak czegos którejś zabraknie
A tak poważnie to nie wiem czy zwróciłaś uwage ale przed wejściem na izbe jest taki sklepik i apteka słoneczka myślę że tam na luzie można wszystko dokupic. Zobaczę w czwartek z ciekawości jakie ceny
Cytat:
Napisane przez malaa89 Pokaż wiadomość
Po kąpielach w wanience sprawdza się u nas takie krzesełko. Ono ma przylepce pod spodem, więc pod prysznic też się nadaje.Załącznik 7583501

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo czaderskie W takim razie zacznę chyba rozważać też prysznic do jakiej wagi/wieku kąpie sie maluszki w wanience?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 22:09   #1396
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Angelajna sama nie wiem co bym wybrała na Twoim miejscu, ale raczej prysznic, bo to wybór na lata. Ale ja nie lubię leżeć w wannie. Osobiście mam wysoki brodzik więc dla dziecka prawie jak wanna tak było w mieszkaniu jak się wprowadziliśmy. Jakbym miała sama decydować to byłby prysznic bez brodzika, a dla dziecka kupiłabym wanienkę i mogłaby się tam pluskać w tym prysznicu

My mamy wanienkę na stelażu i jak się zmieści to chcę kąpać w łazience, jak nie, to w dziecięcym pokoju.

Bitamina, jest szansa, że się obróci chociaż z każdym tygodniem co raz mniejsza, więc chyba musisz szykować się psychicznie na cc

Ja do szpitala biorę torbę sportową, mam taką małą, ale jestem dobra w pakowaniu u nas walizki nie ma gdzie trzymać na sali... Podkładów tych do majtek wezmę 10 sztuk, a mąż dowiezie drugą paczkę jak będę już będę miała szafkę, żeby mieć gdzie to trzymać. Podkładów na łóżko 5 dużych i 5 małych, jak braknie to tak samo dowiezie. Dla dziecka teoretycznie potrzebuje tylko pampersy (wezmę 22szt) i paczkę chusteczek nawilżanych. W praktyce wiem, że wezmę też pieluchę tą bambusową z texpola, jedną tetrę do wycierania buzi jakby się ulało, i ze dwa zestawy ubranek. Koszuli do porodu na pewno nie kupuję nowej. Wybiorę jedną z dwóch, które mam takie stare po domu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 22:19   #1397
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Bitamina Pokaż wiadomość
Z fikaniem Panterko to chyba mnie miałaś na mysli?
Tak, duzo osób mi mówi, że fikają, ale niektore do końca uparcie siedzą główką do góry. Zobaczymy...
Siostry siedział głowa w dół i na terminie fikna sobie głowa w górę że dopiero na wywołaniu po balonie na usg wyszło położenie a ona nie wiedziała że fikna. Coś się jej mocno ruszał i tyle a co drugi dzień jak chodziła do szpitala to tylko ktg robili i spr rozwarcie czy coś więcej jest niż 1cm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

U nas w domu jest wanna bo ja się w wannie odresowuje, ścianka i parawan szklany oraz na jednej ścianie wisi prysznic wiec mamy 2w1 coś podobnego jak tutaj tylko u nas dwa węższe boki zabudowane sa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 22:23   #1398
kasia.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 505
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Sylwia - ja piorę w płynie i dla mnie pachnie bosko swoje koszulę do karmienia też wypralam w loveli

NoBoTak- wysyłam PW

I ona - to kawałek odemnie ale może się wyrobie jak będę gdzieś w okolicy właśnie poszukać tej porodowej koszuli też nie kupuje w cichu... nigdy nie mialam oka ani siły przeszukiwać tych wieszakow :O

Dzięki za przepis dziewczyny! Ja muszę zrobić na dniach taka krucha z mascarpone i toną owoców

Bitamina- u mnie dodatkowo trzeba jeszcze znać imię i nazwisko położne środowiskowej:P
Trzymam kciuki żeby malutka się przekrecila ! :-*

Fiolla- ja im przecież nie powiem żeby swoje rzeczy pozabierli, sami powinni pomyśleć:/
Moze faktycznie racja z tymi metkami. Jutro im się przyjrze
U mnie przy 33+4 (34 w preglife) Maja ważyla 1932g.

Aisza - ja mam koc welurowy z matherhood ale średnio mi sie podoba( z babyboom), kupiłam jeden polarowy w pepco z kapturkiem:P i perelke z le pampucha 100% bambus , fasolke do karmienia mam z matherhood też z babyboom i ona jest akurat fajna - moja siostra bardzo zachwalała

Ja biorę jedna paczkę 22szt pampersow, 1x chusteczki, 1x podkłady bella jak będzie potrzeba to tż dowiezie nie wiem ile wkładek laktacyjnych i tych podkładów na łóżko.
Ja nie wiem gdzie bede kąpać ją w naszym domu bo go jeszcze nie ma swoją drogą... myślę nad tą łazienką i pierwotnie chciałam wannę bo dziecko, bo jak radzicie sobie z kąpaniem malucha pod prysznicem ? Mamy na myśli okres po wanience:P Mamy łazienkę 4.5m2 więc prysznic był by zdecydowanie lepszy ale jeśli już to nie chcę brodzika... co myślicie ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy łazienkę 2 na 2 m2 i zrobiliśmy sobie wannę narożną z takim jakby wyprofilowanym poddupnikiem w środku. Ja osobiście nie lubię się kąpać w wannie ale to że mogę sobie usiąść podczas prysznica jest dla mnie dużą wygodą.

A wracając do metek, żadnych nie wycinam,ani z boku ani przy szyji.

Co do torby, na stronie mojego szpitala jest napisane, że powinna być spakowana na miesiąc przed porodem. Czyli powinnam to zrobić jutro, ale ubranek jeszcze nie poprałam więc będę mieć obsuwę .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

kasia. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 22:35   #1399
Nicole03
Rozeznanie
 
Avatar Nicole03
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 683
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Sylwia - ja piorę w płynie i dla mnie pachnie bosko swoje koszulę do karmienia też wypralam w loveli

NoBoTak- wysyłam PW

I ona - to kawałek odemnie ale może się wyrobie jak będę gdzieś w okolicy właśnie poszukać tej porodowej koszuli też nie kupuje w cichu... nigdy nie mialam oka ani siły przeszukiwać tych wieszakow :O

Dzięki za przepis dziewczyny! Ja muszę zrobić na dniach taka krucha z mascarpone i toną owoców

Bitamina- u mnie dodatkowo trzeba jeszcze znać imię i nazwisko położne środowiskowej:P
Trzymam kciuki żeby malutka się przekrecila ! :-*

Fiolla- ja im przecież nie powiem żeby swoje rzeczy pozabierli, sami powinni pomyśleć:/
Moze faktycznie racja z tymi metkami. Jutro im się przyjrze
U mnie przy 33+4 (34 w preglife) Maja ważyla 1932g.

Aisza - ja mam koc welurowy z matherhood ale średnio mi sie podoba( z babyboom), kupiłam jeden polarowy w pepco z kapturkiem:P i perelke z le pampucha 100% bambus , fasolke do karmienia mam z matherhood też z babyboom i ona jest akurat fajna - moja siostra bardzo zachwalała

Ja biorę jedna paczkę 22szt pampersow, 1x chusteczki, 1x podkłady bella jak będzie potrzeba to tż dowiezie nie wiem ile wkładek laktacyjnych i tych podkładów na łóżko.
Ja nie wiem gdzie bede kąpać ją w naszym domu bo go jeszcze nie ma swoją drogą... myślę nad tą łazienką i pierwotnie chciałam wannę bo dziecko, bo jak radzicie sobie z kąpaniem malucha pod prysznicem ? Mamy na myśli okres po wanience:P Mamy łazienkę 4.5m2 więc prysznic był by zdecydowanie lepszy ale jeśli już to nie chcę brodzika... co myślicie ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wanna przy dzieciach to zbawienie , ja obecnie mam prysznic i strasznie ubolewam na 10000% bedzie zmiana na nowym mieszkaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nicole03 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-02, 23:12   #1400
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Zaraz bede nadrabiac zaleglosci nasza fura odebrana i zlozona FB_IMG_1530569477493.jpgFB_IMG_1530569484708.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 23:17   #1401
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Sprawdziłam moje dzisiejsze wyniki badań i hemoglobina super: 14,1, ale martwią mnie malejące płytki krwi. Spadły lekko poniżej normy, nie ma jeszcze tragedii bo mam 149, ale miesiąc temu miałam 165, a dwa miesiące temu 215. I powyżej normy mam MPV, PDW, P-LCR, a to wszystko, jak czytam, związane jest z tymi malejącymi płytkami.
Poza tym mam w moczu nieliczne bakterie.

No nic, ciekawe co moja ginekolog powie na to w środę.


Chloestic - wózek super się prezentuje
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 05:46   #1402
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Bitamina Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, pół dnia mnie nie było a wyście się tak rozpisały



Sylwia współczuję, miałam ten sam problem. Pracodawca mi gadał, że to ZUS zawalił, ale wszystko wskazywało na to, że to pracodawca odpowiednio na czas papierów nie złożył. Jedyne, co moge Cię pocieszyć że ja się martwiłam też, że dopiero po 30 dniach od złożenia dostanę kasę, a dostałam po 10, więc może u Ciebie też tak będzie.

PartyGirl kciuki za zdrówko, a co się robi na takim "przymusowym urlopie"? Czytasz? Nadrabiasz seriale? Czy co tam?

Bambi
biedulko, Twój kryzys trwa zdecydowanie za długo. Czy miałaś już tego psychologa? Co Ci doradził? Czy to jest już Twój ostatni tydzień w pracy?

Angelajna fajna bryka

Acidka przypomnisz jakie jest u Ciebie wskazanie do cesarki?

Ja po wizycie u gina - mała ma główkę pod moją prawą piersią niemalże, wyżej już chyba mieć nie może. Dostałam skierowanie do szpitala - mam się umawiać na konsultacje od razu, "bo oni tam mogą nie mieć szybkich terminów". Dodatkowo dał mi skierowanie na kolejne "duże USG" na za 2 tygodnie, czyli w 37 tygodniu, żeby sprawdzić, czy może nie będzie fikołka. Zrobił mi też już te posiewy ostatnie, na te paciorkowce i inne rzeczy, plus skierowanie na badanie krwi HIV/żółtaczka w 3. trymestrze. Jak będę miała te wyniki to już chyba pakiet dokumentów szpitalnych będzie gotowy...

Aha, nie wiem, czy Wam pisałam, ale może to być ważne dla tych mam, które nie rodziły. W szkole rodzenia powiedziano mi, żebym przyniosła w dokumentach do rodzenia adres placówki ośrodka zdrowia gdize zapiszę dziecko - bo oni teraz karty szczepień wysyłają bez pośrednictwa rodziców bezpośrednio do ośrodka, więc przed porodem trzeba mieć to wybrane.
To niebawem poznasz swoją "godzinę zero" przykro mi, że się nie obróciła a teraz powiedzmy sobie szczerze, będzie już bardzo trudno o fikołka. Tak jej dobrze ;-)
Cytat:
Napisane przez limonka84 Pokaż wiadomość
Skontaktowałam się z ginekologiem, który do niedawna prowadził moją ciążę, bo prosił o informację co u mnie. Według niego to prawidłowe postępowanie, że już 2 tygodnie przed tp trafię do szpitala, bo w przypadku cukrzycy ciążowej leczonej insuliną poród powinien odbyć się przed 40 tc. Najczęściej przez indukcję porodu w 39 tygodniu lub jeszcze wcześniej, gdy są ku temu wskazania płodowe.

Wygląda więc na to, że jednak będę lipcówką
O rany, Ty już za 2 tygodnie możesz być w szpitalu i czekać na dziecko!
Cytat:
Napisane przez limonka84 Pokaż wiadomość
Sprawdziłam moje dzisiejsze wyniki badań i hemoglobina super: 14,1, ale martwią mnie malejące płytki krwi. Spadły lekko poniżej normy, nie ma jeszcze tragedii bo mam 149, ale miesiąc temu miałam 165, a dwa miesiące temu 215. I powyżej normy mam MPV, PDW, P-LCR, a to wszystko, jak czytam, związane jest z tymi malejącymi płytkami.
Poza tym mam w moczu nieliczne bakterie.

No nic, ciekawe co moja ginekolog powie na to w środę.


Chloestic - wózek super się prezentuje
Płytki z tego co się orientuję jeszcze nie są złe, bije się na alarm poniżej 120, czyli oby nie spadły już niżej. Za to hemo piękna


U mnie dziś, uwaga, uwaga...
36+0!!!
Lekarz mi postawił barierę tego 36go tygodnia jako bezpiecznego i gdzieś mi to utkwiło w głowie, teraz na wizycie też mówił o tym 3 lipca. Poza tym mogę już rodzić w tym szpitalu, który planowałam, wcześniejsze porody odsyłają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 06:53   #1403
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
To niebawem poznasz swoją "godzinę zero" przykro mi, że się nie obróciła a teraz powiedzmy sobie szczerze, będzie już bardzo trudno o fikołka. Tak jej dobrze ;-)O rany, Ty już za 2 tygodnie możesz być w szpitalu i czekać na dziecko! Płytki z tego co się orientuję jeszcze nie są złe, bije się na alarm poniżej 120, czyli oby nie spadły już niżej. Za to hemo piękna


U mnie dziś, uwaga, uwaga...
36+0!!!
Lekarz mi postawił barierę tego 36go tygodnia jako bezpiecznego i gdzieś mi to utkwiło w głowie, teraz na wizycie też mówił o tym 3 lipca. Poza tym mogę już rodzić w tym szpitalu, który planowałam, wcześniejsze porody odsyłają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo, 36tc to juz prawie...
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 07:12   #1404
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Brawo, 36tc to juz prawie...
Dokładnie, wiem, że mogę urodzić za tydzień jak i za 4 tygodnie, ale to poczucie bezpieczeństwa - bezcenne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 07:24   #1405
Nicole03
Rozeznanie
 
Avatar Nicole03
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 683
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
To niebawem poznasz swoją "godzinę zero" przykro mi, że się nie obróciła a teraz powiedzmy sobie szczerze, będzie już bardzo trudno o fikołka. Tak jej dobrze ;-)O rany, Ty już za 2 tygodnie możesz być w szpitalu i czekać na dziecko! Płytki z tego co się orientuję jeszcze nie są złe, bije się na alarm poniżej 120, czyli oby nie spadły już niżej. Za to hemo piękna


U mnie dziś, uwaga, uwaga...
36+0!!!
Lekarz mi postawił barierę tego 36go tygodnia jako bezpiecznego i gdzieś mi to utkwiło w głowie, teraz na wizycie też mówił o tym 3 lipca. Poza tym mogę już rodzić w tym szpitalu, który planowałam, wcześniejsze porody odsyłają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow!! Gratulacje już niebawem zaczniemy zdawać relację z porodowek 🙈🙈

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nicole03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 07:27   #1406
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Gosia gratki!
Da się to jakoś zatrzymac? z jednej strony bym bardzo chciała być już po, ciąża stanowczo za długo trwa. Z drugiej i tak mam przeświadczenie, że urodzę po terminie więc nie mam co jeszcze panikować. Ale te myśli same napływają!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 07:33   #1407
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Gosia brawo! Teraz to już sobie może młody wychodzić na ten świat kiedy mu pasuje, bez niepotrzebnych nerwów, że za wcześnie .


Wam tż torby przynoszą do pakowania, a mój mnie wczoraj pytał pierwszy raz w życiu, czy piwo może wypić



Idę jakieś śniadanie zjeść i jadę na wycieczkę do tego ZUSu... Później chce skoczyć na ktg, a na koniec jeszcze mam szkołę rodzenia, także intensywny dzień się zapowiada .
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 07:35   #1408
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Gosiu, gratuluję tygodnia!!! Ja właśnie też odliczam do tego 36+0, już mi tylko 8 dni zostało i odetchnę z ulgą

Dziewczyny lipiec się zaczął więc już porodówka coraz bliżej! Sądzę że część z nas, w tym zapewne ja urodzimy w tym miesiącu aż ciężko uwierzyć!

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia

Edytowane przez ania9o
Czas edycji: 2018-07-03 o 07:38
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 07:43   #1409
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Dokładnie, wiem, że mogę urodzić za tydzień jak i za 4 tygodnie, ale to poczucie bezpieczeństwa - bezcenne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję!

U mnie dziś 35+0)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 07:45   #1410
kasia.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 505
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Gosia gratulacje 36 tygodnia , chociaż ja jestem 2 dni do tyłu w stosunku do Ciebie i jeszcze bym chciała chociaż 2 tyg wytrzymać. Wiadomo jak się urodzi to będzie zdrowe, ale pewnie przedłużony pobyt w szpitalu by był przez żółtaczkę i inne drobne problemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

kasia. jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-04 09:49:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.