Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-30, 11:48   #841
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Problem z cerą :(

Sugeruję przeniesienie twojego pytania tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412:ehem:
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 12:24   #842
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Proponuje do mycia kupic cos lagodniejszego np olejek myjacy http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html, Effaclar wysusz..sama go stosowalam nagminnie zanim odkrylam ten olejek, jest 100 razy lepszy i lagodzi skore...
Mozesz dorzucic acne derm na miejsca zanieczyszczone...strefe T, choc najlepiej na cala twarz bo rozjasnia skore...domknie pory i oczysci z zaskornikow
Z kryjacych nie zapychajacych fluidow, Drmablend, Unifiance Vichy korygujacy badz touch pro korektor, sprawdzilam na sobie i nie zapychaja

Moze tez w Biochemi Urody zakupic olejek rehulujacy Lemon, jako nawilzacz na noc co ktoras nocke, reguluje nawilza, koi, i jeszcze polecam peeling podstawowy badz ktoras z maseczek oczyszczajacych

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
Prosze o ocene mojej pielęgnacji cery

Mam 22lata wydaje mi się że mam cere mieszaną kosmetyczka twierdzi że wrażliwą. Od zawsze miałam problemy z niespodziankami. Czasami coś wyskoczy ale jest taki czas w miesiącu że jest spokuj. Mam czarne kropeczki na nosku. Najbardziej zanieczyszczoną mam brode (kosmetyczka twierdzi że bardzo głęboko)i z nią mam największy problem czoło i policzki są raczej czyste. Szybko sie czerwienie, często mam przesuszoną skóre głownie brody. Staram się ją nawilżać również biore capivit hydro-control. Rownież walcze z przebarwieniami które przez długi czas są czerwone.

Moja pielęgnacja:

* żel do mycia twarzy EFFACLAR bez mydła
* tonik w formie mieszanki wody i octu jabłkowego 1:1
* nawilżanie: rano effaclar H -zauważyłam ,że jak posmaruje effaclarem H brode to coś wyskoczy czasami .
* wieczór: effaclar K -głownie tylko na borde i nos
* filtr: Bioderma, Photoderm Max Crème Teintée SPF 50+ / UVA 41


Chciałabym stosowac coś co zakryje moje przebarwienia ,ale boje się ze mnie zapchają fluidy i będzie gorzej. Bo ten filtr tonizujący biodremy jest w formie fluidu ale jednak nie kryje przebarwień.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 20:22   #843
vanessa9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam
Chciałabym poprosić o rade. Otóż moja cera jest tłusta ( przeważnie strefa T), zaczerwieniona( szczególnie nos , nie wygląda to zbyt ciekawie ) i raz najakiś czas wyskakują mi pryszcze, ale w tym nie widze aż tak dużego problemu. Poza tym mam mam okropne cienie pod oczami.

Wiem, że jest tu wiele dziewczyn, które świetnie znają się na kosmetykach wiec prosze o pomoc w doborze ich. Mam tylko 15 lat, więc i to prosze uwzględnić. Chcę żeby moja cera wyglądała ładnie i świeżo,ale żeby była też i zdrowa. Pozatym chciałam kupić sobie jakiś podkład, ale słysze co do nich różne opinie. Niektorzy twierdzą, że nie szkodzi, ale wręcz przeciwnie pomaga, a znów inni, że strasznie niszczy skórę. Sama już nie wiem co o tym myśleć.

No więc podsumowując proszę o doradzenie jakichś dobrych kosmetyków dla nastolatki.

Dziękuje i pozdrawiam
vanessa9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 20:23   #844
vanessa9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
Dot.: Problem z cerą :(

dziekuje, przenioslam
vanessa9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 07:06   #845
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Hihi od jak dawna stosujesz tę kurację i jakich retinoidów używasz?
Kwasów i filtrów używam od września zeszłego roku. w lutym dorzuciłam witaminę C ( serum w BU) iraz Locacid.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 10:45   #846
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Generalnie zacznij od uzywania delikatnego srodka myjacego, nie drazniacego, i nie uzywaj produktow typu do cery tradzikowej, ja w ten sposob zniszczylam sobie ladna cere i stala sie ona problemowa w wieku 22 lat i do teraz sie mecze...czyli kilka ladnych lat
Omijaj te produkty szerokim lukiem!!!
Szukaj wsrod aptecznych produktow typu SVR, La Roche Posay, Avene, Bioderma Sensibo, lub naszych polskich ktore niejednokrotnie sa lepsze i duzo tansze
Polecany przez wiele osob jest zel myjacy z Biodermy oraz plyny micelarne tej firmy
Poczytaj ten watek o demakijazu http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=demakijaz

Mozesz kupic sobie effaclar K z La Roche Posay, ktory oczysci skore i ja ureguluje, stosujesz go na noc, mozesz takze sporzadzic sobie tonik z octu jablkowego i przemywac nim buzke, tu poczytaj: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=ocet+jablkowy
lub tez maseczke aspirynowa, poszukaj watku o niej
Nawilzaj tez jak najprostszymi kremami, lekkimi o prostym skladzie, polecane:
Humektan, La Roche Posay Hydraphase Leggre, Avene Hydrance Opptimale Leggre, moze stosuj jakies kremy z filtrami

Cytat:
Napisane przez vanessa9393 Pokaż wiadomość
Witam
Chciałabym poprosić o rade. Otóż moja cera jest tłusta ( przeważnie strefa T), zaczerwieniona( szczególnie nos , nie wygląda to zbyt ciekawie ) i raz najakiś czas wyskakują mi pryszcze, ale w tym nie widze aż tak dużego problemu. Poza tym mam mam okropne cienie pod oczami.

Wiem, że jest tu wiele dziewczyn, które świetnie znają się na kosmetykach wiec prosze o pomoc w doborze ich. Mam tylko 15 lat, więc i to prosze uwzględnić. Chcę żeby moja cera wyglądała ładnie i świeżo,ale żeby była też i zdrowa. Pozatym chciałam kupić sobie jakiś podkład, ale słysze co do nich różne opinie. Niektorzy twierdzą, że nie szkodzi, ale wręcz przeciwnie pomaga, a znów inni, że strasznie niszczy skórę. Sama już nie wiem co o tym myśleć.

No więc podsumowując proszę o doradzenie jakichś dobrych kosmetyków dla nastolatki.

Dziękuje i pozdrawiam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 18:16   #847
vanessa9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziekuje bardzo za odpowiedz
a jakis dobry korektor pod oczy? nie zapychajacy i odpowiedni dla mlodej cery?
vanessa9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-31, 21:30   #848
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Kwasów i filtrów używam od września zeszłego roku. w lutym dorzuciłam witaminę C ( serum w BU) iraz Locacid.
Czyli pół roku.A ja filtruje sie i kwaszę od 1,5 miesiąca i wydawało mi się że to długo i powinny być już efekty.Teraz wiem że muszę być cierpliwa i jeszcze trochę na nie poczekaćAle jest coraz lepiej
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 19:02   #849
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Kwasów i filtrów używam od września zeszłego roku. w lutym dorzuciłam witaminę C ( serum w BU) iraz Locacid.
Mam pytanie do hihi, moze będziesz wiedziała co sie dzieje z moja cera. Kupiłam na BU olejek myjący pomarańczowy i hydrolat oczarowy. Z moja cerą zaczyna dziać sie coś niedobrego, wyskakują poskrórne bolące "gule". Moja siostra używa też olejku pomarańczowego z BU i tez zaobserowała pogorszenie cery. Myślisz, ze to moze być niekorzystny wpływ olejku pomarańczowego? Hydrolat odrzucam, bo stosuje go sama, siostra nie.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 12:29   #850
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Mam pytanie do hihi, moze będziesz wiedziała co sie dzieje z moja cera. Kupiłam na BU olejek myjący pomarańczowy i hydrolat oczarowy. Z moja cerą zaczyna dziać sie coś niedobrego, wyskakują poskrórne bolące "gule". Moja siostra używa też olejku pomarańczowego z BU i tez zaobserowała pogorszenie cery. Myślisz, ze to moze być niekorzystny wpływ olejku pomarańczowego? Hydrolat odrzucam, bo stosuje go sama, siostra nie.
Po pierwsze sam fakt, że to olejek może zapychać, a po druigie - pomarańczowy, wiec może uczulać.

Radziłabym czasowo odstawić i czekajć.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 13:30   #851
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Po pierwsze sam fakt, że to olejek może zapychać, a po druigie - pomarańczowy, wiec może uczulać.

Radziłabym czasowo odstawić i czekajć.
Dziekuję za odpowiedź. Myśle, że już nigdy do niego nie wróce . Szkoda, bo kaska wydana.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 13:44   #852
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Dziekuję za odpowiedź. Myśle, że już nigdy do niego nie wróce . Szkoda, bo kaska wydana.
Narazie odstaw i sie obserwuj, bo jak widzę na innym wątku dziewczyny obstawiaja zapychanie przez filtr? Może to on? Najlepiej jest drogą eliminacji sprawdzić co szkodzi, a co nie
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 14:14   #853
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam.Zakupiłam właśnie serum wit C i olejek do mycia twarzy z BU.Dodatkowo dostałam hydrolat z kwiatu pomaranczy.Nie mam zielonego pojęcia kiedy i jak go używać.Ma ktoś jakiś pomysł?Skoro myję twarz olejkiem to chyba bez sensu przecierać potem hydrolatem
.
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:00   #854
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Witam.Zakupiłam właśnie serum wit C i olejek do mycia twarzy z BU.Dodatkowo dostałam hydrolat z kwiatu pomaranczy.Nie mam zielonego pojęcia kiedy i jak go używać.Ma ktoś jakiś pomysł?Skoro myję twarz olejkiem to chyba bez sensu przecierać potem hydrolatem
.
Jesli czujesz niedowilzenie to mozesz przetrzec hydrolatem, albo po wieczornej toalecie przed polozeniem kremu nawilzajacego, rowniez jesli masz podrazniona skore mozesz sie nim pomiziac przed nalozeniem kwasow, zlagodzi to ich dzialanie.
A serum z C pod filtr rano...a jesli ta opcja Ci nie bedzie odpowiadala mozesz uzywac w nocki bez kwasow...mozliwosci masz wiele...
No a co do olejku myjacego to co tu duzo mowic...jak myjesz buzke to go uzywasz zamiast innych swoich dotychczasowych myjakow...
Pozatym hydrolat ma dlugi termin waznosci wiec nie musisz sie nim na sile mazac jesli nie czujesz potrzeby i mozesz go uzywac sporadycznie
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:06   #855
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Jesli czujesz niedowilzenie to mozesz przetrzec hydrolatem, albo po wieczornej toalecie przed polozeniem kremu nawilzajacego, rowniez jesli masz podrazniona skore mozesz sie nim pomiziac przed nalozeniem kwasow, zlagodzi to ich dzialanie.
A serum z C pod filtr rano...a jesli ta opcja Ci nie bedzie odpowiadala mozesz uzywac w nocki bez kwasow...mozliwosci masz wiele...
No a co do olejku myjacego to co tu duzo mowic...jak myjesz buzke to go uzywasz zamiast innych swoich dotychczasowych myjakow...
Pozatym hydrolat ma dlugi termin waznosci wiec nie musisz sie nim na sile mazac jesli nie czujesz potrzeby i mozesz go uzywac sporadycznie
Marea dzięki olejek i serum już wcześniej mi poradziłaś jak używać ,nie wiedziałam tylko co zrobic z tym hydrolatem
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:12   #856
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Marea dzięki olejek i serum już wcześniej mi poradziłaś jak używać ,nie wiedziałam tylko co zrobic z tym hydrolatem
Ja osobiscie pomimo ze mam mieszana skore i czasem sie przesusza mam wrazenie ze czasem polaczenie hydrolat + krem nawilzajacy mnie zapycha..moze to dziwne bo hydrolat to prawie jak woda..ale ja osobiscie nie odczuwam wielkiej potrzeby uzywania tonikow hydrolatow i tym podobnych....tajkze nie uzywaj na sile bo tak trzeba..tylko czerp z tych wszytskich rad i tego co polecaja inni to co sluzy Tobie!
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:19   #857
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ja osobiscie pomimo ze mam mieszana skore i czasem sie przesusza mam wrazenie ze czasem polaczenie hydrolat + krem nawilzajacy mnie zapycha..moze to dziwne bo hydrolat to prawie jak woda..ale ja osobiscie nie odczuwam wielkiej potrzeby uzywania tonikow hydrolatow i tym podobnych....tajkze nie uzywaj na sile bo tak trzeba..tylko czerp z tych wszytskich rad i tego co polecaja inni to co sluzy Tobie!
Widze że twoja skóra jest identyczna jak moja
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:41   #858
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Widze że twoja skóra jest identyczna jak moja
Ja ostatnio odstawilam tez serum z wit C bo mam wrazenie ze jest przyczyna moich zaskornikow, jestem w fazie testow ale buzke mam coraz ladniejsza i tez nawilzam sie wtedy gdy wyraznie czuje potrzebe..staram sie nie nawilzac na sile jesli nie ma takiej potrzeby, tj sciagniecie twarzy przesuszenia, generalnie raz na kilka dni
Fajne jest tez mydlo 70% Premium z Alepi http://www.biolander.com/index.php?m...roducts_id=621
Po zmyciu filtrow i tuszu olejkiem z BU czasem domywam sie tym mydelkiem, fajnie podusza krostki, i wygladza buzke...jak pierwszy raz uzylam troche mialam sciagniete buzke ale wtedy tez bylam podrazniona zorakiem..teraz kiedy uzywam z kwasow, acne derm tonik z Bu i czasem Diacneal nie mam zadnych przesuszen
To mydlo jest mega wydajne, mam mautki kawaleczek z wymiany i juz sie nim ktorys tydzien myje i konca nie widac
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:48   #859
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ja ostatnio odstawilam tez serum z wit C bo mam wrazenie ze jest przyczyna moich zaskornikow, jestem w fazie testow ale buzke mam coraz ladniejsza i tez nawilzam sie wtedy gdy wyraznie czuje potrzebe..staram sie nie nawilzac na sile jesli nie ma takiej potrzeby, tj sciagniecie twarzy przesuszenia, generalnie raz na kilka dni
Fajne jest tez mydlo 70% Premium z Alepi http://www.biolander.com/index.php?m...roducts_id=621
Po zmyciu filtrow i tuszu olejkiem z BU czasem domywam sie tym mydelkiem, fajnie podusza krostki, i wygladza buzke...jak pierwszy raz uzylam troche mialam sciagniete buzke ale wtedy tez bylam podrazniona zorakiem..teraz kiedy uzywam z kwasow, acne derm tonik z Bu i czasem Diacneal nie mam zadnych przesuszen
To mydlo jest mega wydajne, mam mautki kawaleczek z wymiany i juz sie nim ktorys tydzien myje i konca nie widac
Ojej moze te serum będe stosować sporadycznie tylko .Boję sie ataku zaskórników.Lubię humektan , to jedyny nawilżacz , który nie zapycha mi cery.
Gdy umyjesz buziolka tym mydełkiem to nawilżasz od razu czy już nic nie nakładasz?
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 15:54   #860
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Ojej moze te serum będe stosować sporadycznie tylko .Boję sie ataku zaskórników.Lubię humektan , to jedyny nawilżacz , który nie zapycha mi cery.
Gdy umyjesz buziolka tym mydełkiem to nawilżasz od razu czy już nic nie nakładasz?
Potestuj, nakladaj kilka dni nie dokladnajac zadnych innych nowosci i bedziesz widziec czy cos sie dzieje ze skora...
Zazwyczaj najpierw myje po pracy olejkiem i nim tez oczy zmywam a mydlem raczej bym oczu zmyc nie mogla pozniej domywam sie mydelkiem ale tez nie codziennie..tak jak mi sie chce pozniej roznie...jak w nocy mialam kwas to czasem przetre tonikiem tylko, czasem nakladam krem nawilzajacy, czasem tonkiem z bha przemywam.. pozniej na wieczor przed snem zazwyczaj ponawiam myciie buzki jesli mialam krem a planuje na noc kwas, jesli mazialam sie tonikiem a siedzialam w domu to dokladam diacneal albo nawilzacz...
Rozumiesz cos z tego co wyzej napisalam?! bo ja nie

Edit. Pozatym pamietaj ze warto dac buzce odpoczac i czasem niczym jej nie smarowac..po nocce z kwasem mozesz na noc przemyc buzke tylko hydrolatem i tak pojsc spac...skora najlepiej sie regeneruje sama...jesli jest wyraznie przesuszenie wtedy warto krem dolozyc
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:59   #861
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Potestuj, nakladaj kilka dni nie dokladnajac zadnych innych nowosci i bedziesz widziec czy cos sie dzieje ze skora...
Zazwyczaj najpierw myje po pracy olejkiem i nim tez oczy zmywam a mydlem raczej bym oczu zmyc nie mogla pozniej domywam sie mydelkiem ale tez nie codziennie..tak jak mi sie chce pozniej roznie...jak w nocy mialam kwas to czasem przetre tonikiem tylko, czasem nakladam krem nawilzajacy, czasem tonkiem z bha przemywam.. pozniej na wieczor przed snem zazwyczaj ponawiam myciie buzki jesli mialam krem a planuje na noc kwas, jesli mazialam sie tonikiem a siedzialam w domu to dokladam diacneal albo nawilzacz...
Rozumiesz cos z tego co wyzej napisalam?! bo ja nie

Edit. Pozatym pamietaj ze warto dac buzce odpoczac i czasem niczym jej nie smarowac..po nocce z kwasem mozesz na noc przemyc buzke tylko hydrolatem i tak pojsc spac...skora najlepiej sie regeneruje sama...jesli jest wyraznie przesuszenie wtedy warto krem dolozyc
Czyli wszystko zależy od tego czy Co Ci sie chce

BTW ten czarny kocurek w avku jest twój?
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:01   #862
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Czyli wszystko zależy od tego czy Co Ci sie chce

BTW ten czarny kocurek w avku jest twój?
Tak, kotka ale juz jej nie mam niestety. Pewnego dnia poprostu zniknela ale bylo to jakies 1.5 roku temu wiec juz tak nie boli mocno...a mialam ja od urodzenia a nawet jeszcze jak byla w brzuszku u mamusi
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:13   #863
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Tak, kotka ale juz jej nie mam niestety. Pewnego dnia poprostu zniknela ale bylo to jakies 1.5 roku temu wiec juz tak nie boli mocno...a mialam ja od urodzenia a nawet jeszcze jak byla w brzuszku u mamusi
Kocham koteczki zawsze miałam jakiegoś w domu więc wiem jak to jest gdy ich nie ma w życiu.Aktualnie nie posiadam zadnego ale może za jakieś 2 lub 3 lata się to zmieni
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:42   #864
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Kocham koteczki zawsze miałam jakiegoś w domu więc wiem jak to jest gdy ich nie ma w życiu.Aktualnie nie posiadam zadnego ale może za jakieś 2 lub 3 lata się to zmieni
No ja tez mialam zawsze dom pelen zwierzat i ciezko mi bez zwierzaka, ale jak wroce do Polski to bede miec 2 kotki i psa..conajmniej..ku rozpaczy TZ'a
Narazie mam takie dochodzace futro od sasiadow...ciagle do nas sie wciska do domu....i jeszcze taka inna kotke z okolicy..tez przylazi pod dom po zarcie najczesciejm, grubas jeden wszytskie do mnie ciagna z okolicy hehe
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 17:55   #865
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
A powinnas dac skorze odetchnac a nie ja ciagle czyms katowac....zapewne zele ktorymi myjesz buzie tez ja wysuszaja...wyprobuj olejek myjacy z BU...odkad go uzywam nie mma juz sciagnietej buzi po myciu i uspokoila sie....jak mi go zabraklo na 2 tyg i wrocilam do zelu effaclar myjacego cera bardzo sie pogorszyla i zaczelo mnie wysypywac....
Wątpię, do mycia twarzy używam żeli do mycia niemowlaków.
Używam ostatnio próbek najnowszego produktu Vichy Normaderm tego nawilżającego na niedoskonałości i bardzo mi przypadł do gustu.. Ładnie nawilża i widocznie zwalcza niedoskonałości! Do tego mam wrażenie że delikatnie matowi. WOW!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 19:46   #866
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Wątpię, do mycia twarzy używam żeli do mycia niemowlaków.
Używam ostatnio próbek najnowszego produktu Vichy Normaderm tego nawilżającego na niedoskonałości i bardzo mi przypadł do gustu.. Ładnie nawilża i widocznie zwalcza niedoskonałości! Do tego mam wrażenie że delikatnie matowi. WOW!
TYlko pogratulować.Jak to jest że komuś coś spasuje a innego szlag trafiaJa niestety nic już nie zamówie z vichyTestuje inne firmy na mojej twarzy.Żal mi tylko tego żelu z cleanance do mycia buziolka bo przez parę dni miałam naprawdę rewelacyjną cerę.Dopiero później mi przesuszył moje partie"T"..
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 07:09   #867
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Przed chwilka wyczytałam, ze serumz wit.C może zapchac i dziala zaskórnikotwórczo . Strasznie mi sie ta wypoweidź nie podoba, bo zakupiłam je razem z hydrolatem i olejkiem myjacym. Olejek mnie strasznie zapycha - odstawiałm juz na zawsze, używałam 4 dni, a efekty okazały się okropne, mnustwo podskórnych małych grudek widocznych pod światło. Jak sie podlecze, to bede sie bała zastosować to serum z wit. C, bo jak mnie znowu zapcha .

A tak na marginesie, to po lekturze mnustwa postów na wizażu nie wyczytałam nigdzie, ze komuś zaszkodził olejek. Bardzoe mnie to dziwi, ze wszyscy sa zachwyceni produktami z BU i nikt nie wyraził negatywnej opini. Gdybym przczytała opinie o mozliwosci zapychania, to z pewnoscia nie kupilabym go. Zachecoan dobrymi opiniami skusilam sie,a teraz załuje. Nasuwa mi się jeszcze pytanie : Dlaczego produktów z BU nie ma na KWC?
Hydrolatu nie polecam stosowac przed kwasem, poniewac jego PH jest 5-6, a kwasy maja niższe ph, więc on spowolni ich działanie.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 10:29   #868
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Przed chwilka wyczytałam, ze serumz wit.C może zapchac i dziala zaskórnikotwórczo . Strasznie mi sie ta wypoweidź nie podoba, bo zakupiłam je razem z hydrolatem i olejkiem myjacym. Olejek mnie strasznie zapycha - odstawiałm juz na zawsze, używałam 4 dni, a efekty okazały się okropne, mnustwo podskórnych małych grudek widocznych pod światło. Jak sie podlecze, to bede sie bała zastosować to serum z wit. C, bo jak mnie znowu zapcha .

A tak na marginesie, to po lekturze mnustwa postów na wizażu nie wyczytałam nigdzie, ze komuś zaszkodził olejek. Bardzoe mnie to dziwi, ze wszyscy sa zachwyceni produktami z BU i nikt nie wyraził negatywnej opini. Gdybym przczytała opinie o mozliwosci zapychania, to z pewnoscia nie kupilabym go. Zachecoan dobrymi opiniami skusilam sie,a teraz załuje. Nasuwa mi się jeszcze pytanie : Dlaczego produktów z BU nie ma na KWC?
Hydrolatu nie polecam stosowac przed kwasem, poniewac jego PH jest 5-6, a kwasy maja niższe ph, więc on spowolni ich działanie.
Dziwi mnie ze olejek moze Cie zapychac, przeciez zmywasz go z buzi wiec co tu moze zapchac? moze poprostu domywaj sie innym srodkiem a oklejkiem wykoncz badz zacznij by skora nie byla wysuszona...musisz sama dostosowac odp program pielegnacji taki ktory twoja skora lubi i z niego czerpie
Nie ma negatywnych opinii poniewaz wiekszosc jest zadowolona, byc moze zle go uzywasz stad taka reakcja, nie zmywasz caleggo makijazu dokladnie,
Nie ma gotowych recept i kosmetykow ktore dla kazdego beda idealne, kazda skora jest inna i jest to tu walkowane wciaz i wciaz...ogranicz cala pielegnacje do minimum stopniowo wprowadzaj nowosci. Jesli ostatnio dolaczylas tylko olejek myjacy i stan skory sie wyraznie pogorszyl byc moze faktycznie nie twoj on, moze uzywaj w inny sposob, domywaj sie innymi srodkami, jak wyzej...musisz testowac
Serum z wit. c nie musisz uzywac codziennie, zacznij raz na jakis czas i obserwuj skore....
Gdyby byly srodki cudowne i gwarantujace sukces kazdy by je stosowal ale niestety tak nie jest wiec trzeba sie nauczyc pielegnowac swoje skore iz wsrod ogromu kosmetykow wybrac te najlepsze

Powodzenia
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 11:14   #869
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Z pewnościa zapycha mnie olejek, z reszta on ma w skaldzie olej slonecznikowy, wiec to taki sam olej jak do smażenia!! Co to znaczy źle go używam! Trzeba go po porstu zmyć dużą iloscia cieplej wody. Ponadto jeśli jest to olejek myjący, a trzeba zmywac go jeszcze dodatkowymi środkami, to ... oznacza, ze nie jest dobrym środkiem myjacym. W opisie jest napisane, że do cery tłustej się nadaje. Jest pewnie znakomity dla suchej, ale dla tłustej niebardzo. Tak wlaściwie to jestem rozżalona. Pewnie ktoś celowo nakręca produkty z BU.
Chciałam obalić mit doskonałosci kosmetyków z BU, o to głownie mi chodzi. Same pozytywne opinie, to jest po prostu niemożliwe! Ile dziewczyn juz skusiło sie na kosmetyki tak zachwalane. Bądźmy obiektywne!
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 11:48   #870
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Z pewnościa zapycha mnie olejek, z reszta on ma w skaldzie olej slonecznikowy, wiec to taki sam olej jak do smażenia!! Co to znaczy źle go używam! Trzeba go po porstu zmyć dużą iloscia cieplej wody. Ponadto jeśli jest to olejek myjący, a trzeba zmywac go jeszcze dodatkowymi środkami, to ... oznacza, ze nie jest dobrym środkiem myjacym. W opisie jest napisane, że do cery tłustej się nadaje. Jest pewnie znakomity dla suchej, ale dla tłustej niebardzo. Tak wlaściwie to jestem rozżalona. Pewnie ktoś celowo nakręca produkty z BU.
Chciałam obalić mit doskonałosci kosmetyków z BU, o to głownie mi chodzi. Same pozytywne opinie, to jest po prostu niemożliwe! Ile dziewczyn juz skusiło sie na kosmetyki tak zachwalane. Bądźmy obiektywne!
Ja mam mieszana cere, bardzo podatna na zapychanie, nie mam nic wspolnego z BU a bede polecac ich produkty bo sa b fajne
Olej slonecznikowy, tloczony na zimno, w czystej postaci ma 80-90% nienasyconych kwasow tłuszczowych, witamina E, fitosterole (kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol), minerały (selen, cynk, miedź, żelazo) w tym b duza zawartosc kwasu linolowego, ktory naturalnie wystepuje w skorze a u osob o skorze tluistej problematycznej uzywajacych slinych srodkow odtluszczajacych jego zawartosc w skorze jest zaburzona, ten kwas przyczynia sie do prawidlowego ujscia loju z gruczolow w skorze...
Nie porownuj tego oleju w najczystjszej formie przez nich uzywanego do oleju ze sklepu bo to 2 inne bajki.
Ja na swojej skorze stosowalam juz do nawilzania a wiec zostawialam na cala noc rozne oleje i nie zapychaly mnie, uwazam ze sa lepsze od kremow, coprawda sa osoby ktore nie toleruja olejow i im nie sluza, ja najczesciej mieszam je z zelem hialuronowym by byly mniej tluste, i tak gladkiej i odzywionej skory maltretowanej kwasami wciaz nie mialam po zadnym chyba kremie
poczytaj sobie o olejach i wtedy wydawaj osady

Ja dotychczas uzywalam effaclar zelu myjacego i myslalam ze jest fajny bo lekko podleczal mi skore, ale odkad zaczelam stosowac olejek myjacy odczulam roznice, nie ma sciagnietej skory wyskakuje mi mniej pryszczy, gdy mi sie skonczyl i nie mialam jak go zamowic i musialam wroic do effaclaru to mialam tragedie, przesuszona rozregulowana skora i pryszcze gdy olejek przyszedl odrazu ulga i cera mi sie normuje, dodam ze pozostale czesci pielegnacji byly bez zmian.
Jesli odczuwasz niedomycie co u osob o wyjatkowo tlustej cerze moze wystepowac zastosuj inny zmywacz i wykoncz olejkiem badz na odwrot...byc moze nie tolerujesz olejow i taka moze byc szansa. Jesli ejdnak masz taka awersje do niego to go odstaw i sie nie mecz bo pielegnacja powinna byc przyjemnosci i ja takowa odczuwam go uzywajac
Amen
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.