Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-20, 14:31   #751
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Sam olej nie zalatwi sprawy. Juz lepsze jest maslo np karite albo cupuacu. Do tego NMF i jeszcze dodatkowo mocznik.
Jesli masz skore tradzikowa/tlusta/mieszana wybieraj oleje o jak najmniejszej ilosci kwasu oleinowego.




kokos topi sie w rekach wystarczy wyjac ze sloiczka
A jakie oleje mają możliwe najmniejszą zawartość kwasu oleinowego?
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 14:44   #752
yasmin89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

LouLou25, a jak mogłabym stosować D-pantenol 75% (w roztworze wodnym) i mocznik?
Bo czytam, że są nierozpuszczalne w tłuszczach...
Chyba, że można je wymieszać z wodą a potem dodać to tego olejek/masło ?

Tylko przecież to się nie połączy... Lanolina wtedy pomoże?

Edytowane przez yasmin89
Czas edycji: 2009-11-20 o 14:46
yasmin89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 14:49   #753
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
A jakie oleje mają możliwe najmniejszą zawartość kwasu oleinowego?

W opisach olejow/technicznej specyfikacji produktu jest zazwyczaj rozpiska zawartosci poszczegolnych kwasow.
U mnie sie sprawdza czarna porzeczka, malina, roza pizmowa, a ostatnio winogronowy. Bardzo "chudy" jest tez olejek w orzecha wloskiego.

Cytat:
Napisane przez yasmin89 Pokaż wiadomość
LouLou25, a jak mogłabym stosować D-pantenol 75% (w roztworze wodnym) i mocznik?
Bo czytam, że są nierozpuszczalne w tłuszczach...
Chyba, że można je wymieszać z wodą a potem dodać to tego olejek/masło ?

Tylko przecież to się nie połączy... Lanolina wtedy pomoże?
Lanolina nie nadaje sie na twarz w wiekszej ilosci. To jest wosk, moze obciazyc skore, zapachac, a czasami podraznic. Mozesz uzyc Lecytyny sojowej HLB 7, ale najprosciej jest zrobic serum dwufazowe.
Robisz faze wodna ala tonik (bez konserwantow trzyma sie 1-2 tyg w lodowce), na wodzie destylowanej lub hydrolacie. Wylewasz troche na dlon, dolewasz kilka kropel olejku i chlus na paszcze
__________________

sure. fine. whatever.



Edytowane przez LouLou25
Czas edycji: 2009-11-20 o 14:57
LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 15:09   #754
yasmin89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
W opisach olejow/technicznej specyfikacji produktu jest zazwyczaj rozpiska zawartosci poszczegolnych kwasow.
U mnie sie sprawdza czarna porzeczka, malina, roza pizmowa, a ostatnio winogronowy. Bardzo "chudy" jest tez olejek w orzecha wloskiego.



Lanolina nie nadaje sie na twarz w wiekszej ilosci. To jest wosk, moze obciazyc skore, zapachac, a czasami podraznic. Mozesz uzyc Lecytyny sojowej HLB 7, ale najprosciej jest zrobic serum dwufazowe.
Robisz faze wodna ala tonik (bez konserwantow trzyma sie 1-2 tyg w lodowce), na wodzie destylowanej lub hydrolacie. Wylewasz troche na dlon, dolewasz kilka kropel olejku i chlus na paszcze
Tzn. ten nawilżacz to dla mamy do rąk ma być ; )
Więc w fazie wodnej rozpuścić mocznik (a może alantoinę?) wymieszać z olejkiem/masłem i chlus, tyle że na dłonie? : P
yasmin89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 16:00   #755
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez yasmin89 Pokaż wiadomość
Tzn. ten nawilżacz to dla mamy do rąk ma być ; )
Więc w fazie wodnej rozpuścić mocznik (a może alantoinę?) wymieszać z olejkiem/masłem i chlus, tyle że na dłonie? : P
Oprocz tego mozna w niewielkiej ilosci dodac do balsamu do ciala, do HA tuz przed nalozeniem (jesli nie sciaga skory). Najlepiej kupic NMF - ma wszystko w jednym mocznik, alantoine, cukier, glikol.
Tylko uwazaj ze stezeniem bo moze podraznic i wysuszyc skore (mocznik)
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 16:45   #756
yasmin89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Zamówienie robię na ZSK, a tam NMF nie widzę nawet...

mocznik rozpuszczę w wodzie i dodam do olejku rycynowego... a jak będzie gorzej to nmf z mazideł wezmę ; )

A jak mogłabym zastosować L-cysteinę? do czego dodać i w jakich proporcjach?
yasmin89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 12:54   #757
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

niezamienna, o ile sobie jestes w stanie przyppomniec. ale chodzi mi o orientacyjny szacunek- ile czasu zajelo w twoim przypadku uregulowanie produkcji wydzielania sebum. widzialam, ze kiedys wspomnialas, ze odkad uzywasz olejow, nie masz z tym problemow
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-23, 14:53   #758
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
niezamienna, o ile sobie jestes w stanie przyppomniec. ale chodzi mi o orientacyjny szacunek- ile czasu zajelo w twoim przypadku uregulowanie produkcji wydzielania sebum. widzialam, ze kiedys wspomnialas, ze odkad uzywasz olejow, nie masz z tym problemow
To prawda, Dau - odkąd przerzuciłam się na oleje, jest z tym super. Oczywiście czasem coś mi wyskakuje, ale to chyba głównie dlatego, że czasem za bardzo eksperymentuję, no i mam problemy z hormonami.
Ale do rzeczy - uregulowanie wydzielania sebum zajęło mi kilka miesięcy, nie do końca pamiętam, ile. W każdym razie to nie stanie się w miesiąc. No i używam też innych rzeczy - głównie witaminek, czasem olejku z BHA.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-11-23 o 14:55
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 15:06   #759
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

wiesz. ja zauwazylam u siebie, ze jak zaczynam uzywac produkty z kwasami np. to swiece sie jak latarnia. aaaa i mam wrazenie, ze witami c np. mnie podraznia ale co nie podraznia juz mojej twarzy, lolaboga
a jakbys tak obiektywnie miala ocenic stan swojej cery, hihhi. to jaka jest poprawa, w jakim stospniu. co jest mozliwe, a czego lepiej nie oczekiwac
czy zaczynajac swoja przygode z olejami itp. trzymalas sie zasady minimalizmu? tzn. czy przez dluzszy okres uzywalas wylacznie jednej rzeczy. czy od poczatku mialas stala mieszanke roznych "kosmetykow". wybacz, ze sie tak wypytuje, ale wiem, ze osobiscie masz tlusta cere. i niejednokrotnie wspominalas, ze swego czasu mialas z nia nieco problemow.
pamietasz od czego zaczynalas swoja pierwsza kuracje?
ja po raz drugi podchodze do olejow. zobaczymy z jakim efektem tym razem. zeszlym byl oplakany. ale tez do konca nie wiadomo, czemu zawdzieczalam te sensacje na twarzy.
niemniej dzisiaj boje sie wszelkich eksperymentow. chociaz jednoczesnie widze, jak malo nawilza mi twarz krem, ktory stosowalam w ostatnich miesiacach. tyle tylko, ze uspokoila sie przy nim skora- nie powstawaly nowe wypryski. co najwyzej pojedyncze. ale o nawilzeniu to jednak nie bylo mowy, eh...

Edytowane przez Dau
Czas edycji: 2009-11-23 o 15:47
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 18:01   #760
quesadila
Raczkowanie
 
Avatar quesadila
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Danzig
Wiadomości: 291
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Zamówiłam z Mazideł olejek z nasion truskawki i jestem zachwycona: pięknie pachnie, ale tak delikatnie, nie intensywnie, wchłania się świetnie, nawet zarzuciłam mieszanie go z żelem hialuronowym. Skóra rano jest niesamowicie gładka.
Jest tylko jeden mankament, mój kot mi w nocy spać nie daje, bo tak go ten zapach nęci, że leży mi przy twarzy i co chwilę liże... Gonię bestię, ale to na dłuższą metę męczące. Także chyba powrócę do pachnącego selerem tamanu na noc, a truskawkę bedę stosowała na dzień...
quesadila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 18:22   #761
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dau, myślę, że moja cera zaliczyła niewiarygodną poprawę. Miałam wszystkie możliwe kataklizmy poza naczynkami: zaskórniki, ropne wypryski, blizny, podrażnienia i przesuszenia, rozszerzone pory, no i postępująca dojrzałość skóry (obecnie mam 36 lat). Na początku stosowałam samoróbki jedynie na noc: tonik octowy i oleje (chyba na początku trzy- trochę po omacku wybrałam olej z orzechów laskowych, który mnie zapchał, a następnie wiesiołek i czarną porzeczkę) z HA i olejkami eterycznymi, potem włączyłam do pielęgnacji jakieś serum z Mazideł, ale nie już pamiętam, które, witaminę c, witaminę e, Q10 itd. Przez jakiś czas używałam kremów Weledy, później kręciłam sama kremy na dzień, jeszcze potem (jakieś półtora roku temu chyba) przerzuciłam się na oleje (z dodatkami) także na dzień. Od czasu do czasu zdarzał mi się wysyp od jakiejś nieudanej nowości (np. od alginatu - brrr).
Teraz nawet w razie pojawienia się jakiejś krostki (co się zdarza, jak pisałam) pacyfikuję ją w kilka dni. Cera jest w miarę jednolita, nawet bez podkładu mogę wyjść do ludzi. Większe wysypy chyba już za mną...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-23, 21:25   #762
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

a wysypalo cie cos tak porzadnie, ze objelo duza powierzchnie twarzy i usuwanie sladow trwalo nieco dluzej.
pozbylas sie moze w jakichs sposob blizn. znaczy sie- masz jakies patenty. mi zostalo duzo, sprzed kilku miesiecy.
obecnie uzywajac oleju z orzechow wloskich, tez caly czas obawiam sie, ze kiedys mnie od niego jeszcze wyrzuci, ojoj. i znowu bylby ten wysyp i bezradnosc i blizny.
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 05:39   #763
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Najgorszy stan odnotowałam jakieś trzy lata temu, jeszcze przed biochemią. Miałam ropne wypryski na całej twarzy z wyjątkiem czoła. Potem wysypy były mniejsze, mniej rozległe, ale były, zwłaszcza na brodzie i policzkach. Blizny oczywiście miałam i nadal mam, choć dużo bledsze, płytsze i wciąż blednące. Walczę z nimi olejem tamanu, olejem z rokitnika, dyni i róży, witaminą c oraz dodatkami do olejowych serów: kwasem salicylowym (na noc) i dipalmitynianem kojowym z ZSK (na dzień). Od czasu do czasu wracam do toniku octowego. Potrzebne są jeszcze regularne peelingi i cierpliwość. Przez jakiś czas myślałam o rolce (pisałam o tym w wątku o rolowaniu), ale ostatecznie przestraszyłam się... Takie radykalne środki nie są dla mnie, wolę spokojnie i powoli.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-11-24 o 05:41
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 13:22   #764
milosz1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 43
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Niezmienna ja takze mam cere taka jak Ty co wnioskuje z Twojego posta wyzej. Mam cere tlusta, zaskorniki, wypryski ropne i takie bolace, w niektorych miejsach cera lekko zaczerwieniona. Ja bawie sie w biochemie od 2 miesiecy. Stosuje tez domowe receptury. Z biochemicznych produktow posiadam oleje: lniany, korkosz, slonecznikowy, konopy, pachotka, czarnuszka, wiesiolek , szalwia hiszpanska, jojoba, wyciag z aloesu 10X zatezony, maceraty : arnika i zielona herbata . Zel H1%, TOnik BHA 2%, Olejek myjacy drzewo rozane, hydrolat oczarowy. Stosuje takze dodatkowo tonik z olejku pichtowego i petroleum d-5 o to link do watku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=48400&page=2 . Tonik najelepiej zrobic tak: 40 ml petroleum d-5 i 10 ml olejku pichtowego. Taka mieszanina nasaczyc wacik i przecierac twarz raz dziennie na noc( ja polecam co 2-3 dni). Efekt jest niesamowity w walce z ropniakami i zaskornikami i innym ,,syfem". Czysci i goji! Cera wygladzona. Zalecam 30 minut o aplikacji tego toniku nalozyc jakis olej lub krem. Minus to zbyt intensywny zapach az glowa moze rozbolec - dlatego warto dodac jakis olejek eteryczny np grejfrut by zabilo tamten mocny i nie dla kazdego przyjemny zapach.
Od 2 do 3 razy w tygodniu stosuje tonik BHA 2% i i ostatnio- jakis tydzien zauwazylem jakby troche uregulowalem sobie wydzielanie sebum i skora nie jest juz tak tlusta i mnie tak nie piecze bo chyba tez mialem łzs bo byla taka podrazniona i cala tlusta - łatwo wydzielala sebum. Mysle, ze najbardziej pomogło mi:
Wpomnisny wyzej tonik z olejku pichtowego i zdecydowanie serum ekspresowe na noc : zel h1% , tamanu, i olej z szalwii hiszpanskiej(szalwia jest dobra na podraznienia i cere tlusta i sluzy regulacji). Mysle, ze najbardziej wlasnie szalwia spelnia tu funkcje regulujaca i lagodzaca bo stosuje ja od tygodnia i od wtedy zauwazylem te efekty. Wczesniej stosowalem zel h z samym tamanu na noc lub z lnianym i takiego efektu nie bylo. Ja testuje tak ,ze do mieszannki z zelem h i mieszam jakis olej i testuje go na skorze okolo 4-5 dni by stwierdzic jak na mnie dziala i jak na razie szalaiwa na pierwszym miejscu , tamanu oczywiscie tez super wygladza cere , przebarwienia lecz czasem stosowany pojedynczo lub z zelem h oprocz super efektow wygladzenia przebrawien , blizn itp zostawial lekko tlusta warstwe a z dodatkiem szalwi jest juz super.

A Ty co polecasz na cere tlusta, oczyszczenie, łzk, i uregulowanie sebum? Jakie mieszaniny jakie pojedyncze skladniki? Co jeszcze powinienem zamowic?
milosz1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 18:33   #765
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja dziś dostałam olej śliwkowy, ale piękny zapach. Orzech jedzie orzechem, ale to było do przewidzenia za to pięknie się wchłonął. Hydrolat neroli jakoś mnie nie zachwyca jeśli chodzi o zapach, przypomina jaśmin, rano wypróbuję jego działanie.

Miłosz1984 a może mocniejszy lub częściej stosowany tonik z kwasów? I peelingi? Ja jeszcze polecam w walce z zanieczyszczeniami i przebarwieniami witaminę B3 i witaminę C, spirulinę i bromelainę. Cerę miałam gulasto-ropniasto-pryszczastą, nie miałam ani jednego wolnego miejsca bez pryszcza, teraz żadnego pryszcza, ale sporo blizenek i coraz mniej przebarwień.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 21:03   #766
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, nie udzielam się , lecz czytam od dawna, juz mam za soba 2 zamówienia . Mam jedno ważne pytanie- czy sam olej nałożony na twarz może wysuszyć ??? Czytałam duzo i wiem że niektóre substancje mogą bez polączenia z innymi wysuszać , ale nie pamiętam aby olej tak tez czynił. Mam 4 oleje i nakładam je na zmianę na wieczór na osuszoną skórę po kapieli, a rano przemywam twarz olejkiem zmieszanym z Gryceryl cocoate...Dziękuję z góry za pomoc
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 21:09   #767
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Sel wydaje mi sie ze moze tak byc. podobnie jest z oliwkami drogeryjnymi- uzywa sie ich na wilgotna skore, bo inaczej prowadza do wysuszenia. sprobuj smarowac wilgotna twarz.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 21:11   #768
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ratto, a ktory z orzechow zamowilas? laskowy, czy z wloskich?
niezamienna, nasz guru od tlustej cery- wybacz, moze z innych ust byloby to szyderstwem, ale jako ze ja mam osobiscie takowa, to...
wybacz rowniez moje natarczywe i malo taktowne wypytywanie. ale podobnie tak jak inni licze na jakies cenne, wskazowki. pamietam z poprzedniego juz watku, ze wspominalas o tych zajsciach sprzed 3 lat.
moja skora byla w podobnym stanie, jak twoja. dlatego obecnie boje sie eksperymentowac z duza iloscia nowych rzeczy. chcialabym jednak poprawic kondycje skory, bo taka jest biedna,wycieczona i reaktywna. zauwazylam, ze przy uzywaniu srodkow z kwasami przetluszcza sie silniej i latwiej czerwieni.
myslicie, ze olej tamanu bedzie mial jakis wplyw na starsze blizny-kilkumiesieczne? wygladzi je nieco? zamowilam 100ml i mam nadzieje, ze bedzie dzialal

ol? ale olej nakladany na mokra skore? moze wysuszac? bo ja obecnie taki zabieg robie?

Edytowane przez Dau
Czas edycji: 2009-11-24 o 21:13
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 22:02   #769
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II

pozwole sobie wtracic sie w Wasz watek
Czy moglabym poprosic o rade w sprawie hydrolatu z BU (aczkolwiek niekoniecznie, moze byc inna)?
Od dawna walcze z tradzikiem, cere mam mieszana, bardziej w kierunku tlustej, acz dosc sucha na policzkach. Spore tendencje do niespodzianek i zapychania. Liczne przebarwienia, kilka blizn.
Nigdy nie probowalam hydrolatow, ale trafilam na informacje o nich grzebiac po watku o bazach pod mineraly. Czy moglybyscie mi ktoras polecic? Bardzo prosze o pomoc!
Z gory wielkie dzieki
__________________
28/02/2015
Ola

Edytowane przez anyolek
Czas edycji: 2009-11-24 o 22:04 Powód: dopisek
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-24, 22:05   #770
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Sel wydaje mi sie ze moze tak byc. podobnie jest z oliwkami drogeryjnymi- uzywa sie ich na wilgotna skore, bo inaczej prowadza do wysuszenia. sprobuj smarowac wilgotna twarz.
Hmmmm....czyli będę się smarowac pod prysznicem
Dziękuje Paulo
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 23:11   #771
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
ratto, a ktory z orzechow zamowilas? laskowy, czy z wloskich?
Z włoskich, zapach kojarzy mi się z bolącą skazą, którą mam na języku po zjedzeniu orzecha, na szczęście szybko się ulatnia. Mam nadzieję, że będzie się tak pięknie wchłaniał cały czas, bo po mnie wszystko spływa

A to w ogóle jakiś olej może pomóc na blizny? Mam wrażenie, że już z nimi zostanę.

anyolek
- ja Ci polecam hydrolat oczarowy
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 05:49   #772
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Miłosz, jaj dla mnie rewelacyjny jest kwas salicylowy, który, jak widzę, też stosujesz, tyle że w toniku (ja w olejku). Na razie radziłabym nie zamawiać niczego więcej - przyzwyczaj skórę do tego, czego używasz teraz. Im niej eksperymentów, tym lepiej.
Słyszałam o toniku pichtowym, ale petroleum mnie jakoś odrzuca....

Selene, dziewczyny dobrze radzą - olej najlepiej nakładać na mokrą skórę.

Dau, Ratta, olej tamanu powinien trochę na blizny pomóc. Można dorzucić rokitnika. Dla mnie świetne są dipalmitynian kwasu kojowego, niacyniamid i witamina c - naprawdę rozjaśniły mi cerę. No i trzeba się złuszczać.

Co do pielęgnacji cery tłustej - podstawa to mycie najwyżej raz dziennie łagodnymi środkami (u mnie - olejkiem myjącym), regularne nawilżanie i złuszczanie (ja nie lubię silnego - mam olejek BHA, delikatny tonik z kwasem co jakiś czas). W ciągu dnia można przetrzeć twarz hydrolatem, warto używać chusteczek matujących.

Anyolek - polecam różę, rumianek, ewentualnie oczar, choć nie wiem, czy nie będzie Ci ściągał skóry.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 09:08   #773
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

zrobiłam właśnie zamówienie na mazidłach...kwota do zapłaty mnie powaliła

A jeszcze myślałam o zamówieniu na aroma-zone...

Kurde, droga trochę ta zabawa, ale efekty daje...
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 13:16   #774
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

jednak wypowiem sie na temat dzialania oleju z orzechow wl.- nieco przedwczesnie., jako ze chicialam odczekac do miesiaca. ale mam mieszane uczucia.
strasznie trzese sie, ze ten olej moze mnie zapychac, jak zreszta wszystko inne tez. pojawilo sie pare nowych niespodzianek i nie wiem czy przypisywac to temu olejowi, czy czystemu przypadkowi- moze tak niecalkiem czystemu- bo moze hormonom, tymczasowemu zlemu odzywianiu, etc.etc.
strasznie mnie to martwi, jako ze jednoczesnie odnotowalam, w przeciagu krotkiego czasu, zdecydowana poprawe kondycji skory. najwyrazniej olej musi wnikac i nawilzac i natluszczac, bo efekty porownujac do dzialania kremu avene hol, widac i czuc. cera jest rozjasniona, ma ogolnie taki ladniejszy koloryt, nie reaguje tak strasznie na zmiany temperatur, zmienilo sie tez jej napiecie. nawet przy myciu, hmm... jakby stawiala taki opor. po raz pierwszy od dluzszego czasu jest jakos lepiej nawilzona, juz nie taka pergaminowa i nie az tak reaktywna. no ale, zeby nie to ale...
tak ja ogladam niemalze jak pod lupa- z jednej strony lepiej. ten koloryt, to napiecie, nawet chyba nieco lekko zwezone pory. ale czemu przypisywac te wypryski. boje sie strasznie, ze powroce do sytuacji wyjsciowej sprzed paru miesiecy. twarz bedzie podrazniona i nic nie bedzie jej sie podobalo. a jedynym wyjsciem bedzie ten krem avene. ktory wprawdzie zapobiega powstawaniu nowych niespodzianek. ale jednoczesnie nie daje nawilzenia, pozostawia film na twarzy. cera sie przy nim przetluszca, bardziej niz przy oleju. to taki krem co nic nie robi, w pozytywnym i negatywnym znaczeniu. a do tego ta cena, nie wiadomo za co?
martwi mnie, ze zdaje sie byc on moim jedynym ratunkiem przed tradzikiem. a ja tak bardzo bym chciala, zeby sluzyl mi, ktorys z tych naturalnych i w gruncie rzeczy, ladniej nawilzajacych i duzo ekonomiczniejszych polproduktow.
beeee, kto sie zamieni ze mna cera?! dlaczego wam wszystko sluzy a mi nie. leeee

aa i ja jeszcze w sprawie masla cupuacu. chcialybysmy je zamowic z kolezanka. i ja mam decydowac ktore lepsze. czy to juz zostalo ustalone? chodzi mi o doswiadczenia empiryczne, prowadzone przez osoby, ktore to maslo juz stosowaly ktore wybierac?

i kolejne z pytan czy ktoras z was tsosowala oljeje pod oczy? jesli tak, to jakie byscie polecaly?

Edytowane przez Dau
Czas edycji: 2009-11-25 o 15:26
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 16:08   #775
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dau, tylko testy, testy... znajdziesz i Ty swój produkt.

Co do okolic podocznych - ostatnio na dzień stosuję czysty olej śliwkowy, bo cudnie pachnie i świetnie nawilża, ale na resztę twarzy jest dla mnie za tłusty. Na noc nakładam samorobne, tłuste, ukręcone "na oko" mazidło na maśle karite, z lanoliną, peptydami i ceramidami.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 16:23   #776
czarneoczka
Raczkowanie
 
Avatar czarneoczka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 96
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Nie odpowiem na powyższe pytanie, bo niestety nie miałam żadnych kadzidłowców, ale też o olejkach: zajrzałam ostatnio na stron EcoSpa, a tam... olejek eteryczny z kocanki, olej różany i inne nowości... Coś dawno nie robiłam u nich zakupów
Właśnie jakiś taki mało popularny ten kadzidłowiec,a szkoda ponieważ w połączeniu z pomarańczą tworzą bardzo fajny-taki ciepły zimowy zapaszek

Strasznie mnie zainteresował ten dipalmitynian kwasu kojowego czy mogę go rozpuścić w oleju i używać z wzbogaconym hialuronem jako takie serum dwufazowe? czy lepiej ukręcić sobie bardziej wieloskładnikowe serum (za czym przyznaje nie przepadam)
czarneoczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 17:12   #777
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dau, tylko testy, testy... znajdziesz i Ty swój produkt.

Co do okolic podocznych - ostatnio na dzień stosuję czysty olej śliwkowy, bo cudnie pachnie i świetnie nawilża, ale na resztę twarzy jest dla mnie za tłusty. Na noc nakładam samorobne, tłuste, ukręcone "na oko" mazidło na maśle karite, z lanoliną, peptydami i ceramidami.
ale niestety testy byly jak dotad oplakane. wszystki epoza tym kremem avene konczyly sie porazka. a ten krem- no coz, nie wypryszcza, jednak nic innego wiecej nie czyni

oo tez myslalam o te sliwce pod oczy. myslisz, ze moglaby podrazniac?
jak rowniez pod tym katem chcialabym lapac to maslo cupuacu. ewentualnie wlasnie zbeltac rozne skladniki. jak myslisz?
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 20:20   #778
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jak wszyscy tak maglują Niezamienną bez żenady, to i ja się podłączę
Olejuję się na razie po włosach - kokos, karite, jojoba + olejek rozmarynowy, drzewko herbaciane, szałwia i po ciele - w czasie ciąży wymiksowałam sobie z kiełków pszenicy z migdałem i wit. E i efekty były tak świetne, że nadal stosuję Dokładam czasem do tego karite na przesuszone obszary. Stosujecie oleje do pielęgnacji skóry ciała? Jeśli tak, to jakie są Wasze ulubione produkty? Ja mam skórę normalną, odkąd nie stosuję do mycia SLS wcale nie przesuszoną, jedyną zmorą jest okołomieszkowe zapalenie skóry na ramionach i udach Rozmyślam nad ukręceniem czegoś z mocznikiem albo przemywaniem tonikiem z BHA, ale nie wiem, jak się do tego zabrać...
A może na ciało jest osobny wątek olejowy?

Do pielęgnacji twarzy mam jeszcze zapas kosmetyków aptecznych - Effaclar K na noc, micel do czyszczenia, Humektan rano pod filtr. Ale nieśmiało kręcę się po stronach Mazideł, ZSK, EcoSpa i kombinuję Myślę o toniku BHA z BU, olejku myjącym, serum wit. C pod filtr i może jakimś oleju... Mam cerę normalną, nie suchą, nie wrażliwą, zero naczynek, zero pryszczy, lekkie tłuszczenie strefy T po południu. Największym zmartwieniem są piegi posłoneczne I zmarszczki mimiczne Chętnie coś potestuję, od czego zacząć na wybielanie i antiage?
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 22:13   #779
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

toz to cera idealna do eksperymentow!
a jesli chodzi o cialo. to ja zastosowalam olejek z wiesiolka, ktory na nic zdal sie na twarz. natomiast swietnie na uda i pupe. ale jest troche za drogi, by stosowac go regularnie
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-26, 19:50   #780
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez czarneoczka Pokaż wiadomość
Strasznie mnie zainteresował ten dipalmitynian kwasu kojowego czy mogę go rozpuścić w oleju i używać z wzbogaconym hialuronem jako takie serum dwufazowe? czy lepiej ukręcić sobie bardziej wieloskładnikowe serum (za czym przyznaje nie przepadam)
Czarneoczka, ja rozpuszczam dipalmitynian w oleju i smaruję się tym razem z HA. Tylko jedno "ale" - jeśli jesteś alergikiem, zrób koniecznie próbę uczuleniową.

Dau, śliwka podrażniać w sumie nie powinna, ale oleje stosowane na okolice podoczne mają jeden minus - migrują do oczu. Dlatego dobrze je mieszać z masłami, choć na dzień to średni pomysł. Ja na dzień daję kropelkę oleju, naprawdę niewiele, i dokładnie wklepuję.

Karamari, moje ulubione oleje docielne to: len i róża. Są lekkie, łatwo się wchłaniają, nie brudzą piżamy . Kupuję 250 ml Oleofarmu i starcza mi na dłuższy czas. Natomiast na cieplejsze pory roku mam zawsze pod ręką jakiś naturalny balsam Babydream z Rossmana - nagietkowy Babydream z dużą ilością olejków, a ostatnio lżejszy Babydream dla ciężarnych - cudo!
Jeśli chcesz czegoś z mocznikiem, a nie chce Ci się kręcić, to (poza kupieniem czegoś aptecznego) możesz dodać po prostu odrobinę mocznika do jakiegoś gotowego balsamu. Dziewczyny na wątku Rossmanowym pisały o nowym balsamie Ross. 5% Urea, ale w Polsce jest nadal niedostępny - z tej serii jest tylko krem do rąk i stóp. Mam i bardzo sobie chwalę.
Co do wybielania i działania przeciwzmarszczkowego - polecam na początek witaminę c, która łączy oba powyższe zastosowania. Wybór jest duży - zwykły kwas askorbinowy, drobniutki proszek w Naturalisie, wersja olejowa, wreszcie gotowy zestaw do serum w BU.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-11-26 o 19:52
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:21.