Czy stracę alimenty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-30, 13:36   #1
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239

Czy stracę alimenty?


Witam to takie trochę pytanie o poradę prawną, no ale moze ktoraś z Was ma/miała podobna sytuacje i mi udzieli pomocy

Witam. Jestem studentką studiow dziennych , mam 22 lata, od Ojca dostaje 400zł alimentów miesięcznie. Dotychczas nie pracowałam na umowę , ale obawiam się że z powodu sytuacji finansowej na ten semestr bede musiala poszukac jakiejs pracy na pół etatu (kelnerka, albo w odzieżówce albo coś takiego). Czy mogę stracić alimenty? Oczywiscie nauke będę kontynuować.

pozdrawiam
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 00:17   #2
Somebodhi
Raczkowanie
 
Avatar Somebodhi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 73
Dot.: Czy stracę alimenty?

Alimentów nie traci się automatycznie. Jeśli podejmiesz się pracy, Twój ojciec mógłby wystąpić do sądu o zwolnienie z alimentów w związku z faktem, iż Twoje dochody wystarczają na pokrycie kosztów własnego utrzymania. Obowiązek alimentacyjny ustaje wraz z usamodzielnieniem się dziecka, w praktyce jest to ukończenie studiów( oczywiście jednych, a nie 2, czy 3 pod rząd ), bo zdobycie wykształcenia daje możliwość usamodzielnienia się. Jednak podjęcie pracy w trakcie studiów może zostać uznane za usamodzielnienie się. Poza tym, Twój ojciec mógłby domagać się zwrotu alimentów za okres, w którym pracowałaś.

Wszystko więc zależy od tego, czy Twój ojciec skieruje sprawę do sądu. Wtedy utrata alimentów jest możliwa.
Somebodhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 10:05   #3
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Czy stracę alimenty?

wniosek z tego taki - nie przyznawaj sie ze pracujesz

poza tym ani jako kelnerka ani jako sprzedawca kokosow na pol etatu nie zarobisz. Może 500 zł? co to jest?? (napiwki jako kelnerka nie sa rejestrowane:P ) w sadzie udowodnij, ze 1000 to niezbedne minimum (mieszkanie, ksiazki, jedzenie, bilety, ubrania)

nie sadze, aby taki ojciec cos ugral.
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 12:11   #4
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Czy stracę alimenty?

dziękuję bardzo nie no zapewne wiecej niz 600 zł nie zarobię, ale znając mojego tatusia to nie zdziwiłaby się gdyby się sądzić probował no ale chyba zaryzykuję, jak się trafi jakaś fajna okazja
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.